Windows

Win 7 softver za M.2 NVMe

ihush čet 18.6.2020 15:26

-ako ti ne prikazuje tad je nešto hw-povezano.. npr nema temp.senzor, i što ćeš s temperaturom? Ako te baš zanima umjesto soft postoji i (very) hard način, tj prst-test..

ovisno o temperaturi, .. ljudi podnose do 72c iznad tog opeklina-smrt. :) .. pa ako peče tad je previše, ako je toplo moglo bi bolje ako je mlako to je ok..

ili flomasterom na ekranu dopišeš npr 47c približno na mjestu gdje to inače piše pa možeš pokazivati ostatku svijeta. (jer opet, što će ti.. radi ili ne radi, ako imaš problem 99% da je povezan s nečim kako driver ili je neispravno a tad je soft nevažan).

-win7 je 'mrtav'.. i kako vrijeme odmiče imat ćeš više takvih problema, alternativno možeš neki livelinux pa vidjeti potrebno (ako je problem supportanje starijeg win7 ili w10..) itd..

nadimax čet 18.6.2020 15:33

kakvo pokazivanje svijetu jbt bog, pa nisam debil, oću znat na kojoj temp mi radi novi m.2 nvme u m.2 utoru da znam jel sve ok s temp. al očito se to nemre ničim iz windowsa očitat u mojoj kombinaciji sveukupne konfiguracije, (z170x gaming 7, win 7, wd m.2 nvme), kaj sam pretpostavljao i prije, al sam išao provjerit jel tu ko kaj zna možda slučajno da ipak može. bar si me nasmijo s ovim o prstu :-D.

CyberDemonVZ čet 18.6.2020 15:44
nadimax kaže...

Zato kaj mi je sve jasno, i onom kom je isto jasno ko i meni ne treba niš crtat, od tebe pomoć ne očekujem.

 Mislim da su htjeli reći da im treba točan model SSDa, možda proizvođač ima specifičan softver, ili je to neki model kojem se ne može očitati temperatura (ako takav postoji).

nadimax čet 18.6.2020 15:53
CyberDemonVZ kaže...
nadimax kaže...

Zato kaj mi je sve jasno, i onom kom je isto jasno ko i meni ne treba niš crtat, od tebe pomoć ne očekujem.

 Mislim da su htjeli reći da im treba točan model SSDa, možda proizvođač ima specifičan softver, ili je to neki model kojem se ne može očitati temperatura (ako takav postoji).

 

 

Kužim ja to sve i ništa mi se od toga nije dalo pisat jer nema specific, zato ga nisam ni navodio, WD je i tu igra samo hotfix da radi na Win7, to se mora ubacit u instalaciju, ko i USB3 driveri. Znači odmah u startu znam da tu 99% ništa ne može očitat temp, a vjerojatno i 100%. Al ono, možda netko zna nekaj kaj očitava i na najmanjem zajedničkom nazivniku kaj postoji, onda bi taj radio i kod mene, al očito nema. Doduše moram probat još ona dva kaj mi čovjek rekao, al sumnjam.

ihush čet 18.6.2020 15:58
nadimax kaže...

kakvo pokazivanje svijetu jbt bog, pa nisam debil, oću znat na kojoj temp mi radi novi m.2 nvme u m.2 utoru da znam jel sve ok s temp. al očito se to nemre ničim iz windowsa očitat u mojoj kombinaciji sveukupne konfiguracije, (z170x gaming 7, win 7, wd m.2 nvme), kaj sam pretpostavljao i prije, al sam išao provjerit jel tu ko kaj zna možda slučajno da ipak može. bar si me nasmijo s ovim o prstu :-D.

 pa prst ti je daleko konkretniji odgovor nego neka znamenka na ekranu koja može biti i netočna.. tj ljudi imaju dovoljno osjetila na prstu za procjenu temperature i u sekundi znaš toplo-hladno-... tj ono što te zanima. Temp neće biti niža od sobne + mbo (periferija oko uređaja) znači iznad 30c, 40-50 je normalno, u radu 60-70 i nešto više.. a tad se opečeš i znaš da si na toj granici npr kad kopira-radi..

-senzor i soft koji očitava.. ako nema senzora nema što očitati + ne mora biti točno i tad je prst nešto kao kontrolni parametar-mjerenje :) mada nije precizan tj ne moraš se opeći dovoljno je približiti ruku i osjetiš toplinu. Problem?

 

a post iznad ti daje odgovor što si trebao natipkati, model, kao korisnu info, umjesto svađe i sl. nepotrebnih natezanaja. Ako ti nešto smeta, ignoriraš.. ili probaj prstom :)

ihush čet 18.6.2020 16:09
nadimax kaže...

Čekaj, pa onda mogu i toplomjer stavit na to da izmjeri, ha ha. Ok, baš ti hvala, sve si mi riješio.

 problem normalnog toplomjera je što je baždaren do 42c.. tj ako imaš neki koji ide dalje do 70 tad je primjeren takvoj upotrebi (nećemo spominjati da se djeci može mjeriti na specifičnom mjestu..) :)

 

-izvedeni problem je pristup, tj okolina (obično neka vga iznad i cpu..) pa možda toplomjer-sonda ne može precizno tj ponekad mjeriš okolne temp.. no tad znaš da je komponenta na toj ili nižoj temp .. + kvadrad udaljenosti od jezgre-izvora topline.. što si bliže-toplije.

ihush čet 18.6.2020 16:13

normalni chipovi, pogotovo nvme diskovi u radu idu preko 50-60.. tako da je to s 42c beskorisno, tj možeš mjeriti u idlanju.. a važno je u radu tj kad pređe 60-70 jer tad počinju problemi, dok je do 40-50 nevažno, tj mada je neprecizan, prst će ti reći konkretnije.. :)

ihush čet 18.6.2020 16:29
nadimax kaže...

Kaj se tiče svađanja, imam grč pitat bilo kaj na ovom forumu jer znam da će se javit sto debila da vidiš 5 normalnih odgovora, pa onda odmah sve teram u racku.

 uf-uf.. strašno. .. pa što? :)

 

opa.. nestalo? :))) ah, što ti je moderan web i revan mod ..  no edukativno bi bilo korisnije napomenuti korisniku što-kako, brisanje ne pomaže, ne riješava ''grčeve'' :)