Windows

Reinstalacija Windowsa nakon pro

beha čet 7.5.2020 13:38

Pozdrav, primjenio sam MBO, procesor (Intel -> AMD) , RAM,  ima li smisla ponovo instalirati windowse 10 od nule? Ponovo sam sve pokrenuo i izgleda da radi normalno kao prije (osim što su se WIN deaktivirali). 

ihush čet 7.5.2020 13:44

-ne re-instalacija nego clean.. tj jedino to ima smila (treba biti precizan, manje zabune-nesporazuma..) :)

-to ovisi o tebi.. sam win-instalacija je posao od desetak minuta i tek tad počinje 'posao' tj podešavanje-update + instaliranje sveg ostalog što se koristi. Na postojećem to preskačeš ali ako radi bez vidljivih problema tad ne moraš. Razlika, kad ideš na clean od nule tad znaš da nema nekog starog smeća.. win je pri tome isti, može win više je stvar politike-odluke ms-a kao zaštita licence i kao što je danas lako skinuti s ms stranice install možeš i ovakava promjena (kao što vidiš, radi..) dok prije to sam win nije dozvoljavao, neovisno o driveru-kompatibilnosti i sl. tj to sve ovisi o tipu licnece kojeg imaš i zato si mogao upaliti dok u drugom slučaju jednostavno win neće bootati.