Windows

Problem s instalacijom Windows-a 10 na HP laptop

Cobain27 pet 1.5.2020 17:23

Dobar dan, imam problem sa instalacijom Windows-a 10 na HP laptop model 15-ac151nm. Kada ubacim dvd s windowsom 10 i krenem bootati s dvd ROM-a pojavljuje mi se obavjest da kernel nedostaje ili sadrži greške. Ne znam šzo da radim. Molim Vas za pomoć. Lijep pozdrav.

ivo454 pet 1.5.2020 17:47

Koliko vidim imaš usb 2 port, pa probaj napraviti usb bootabilni stick "Windows 10" i pokreni instalaciju sa usb_a. Skini original windows pomoću "microsoft download tool windows 10", koji će ti kreirati usb, onda pokreni instalaciju F9 i izaberi usb disk, dalje sve prati automatski-logički. Pazi da ti je stik ukopčan u usb2 port.

ihush pet 1.5.2020 20:01

zato jer imaš neispravan laptop ili pogrešne postavke u biosu-nekompatibilno..

-postoji tema, .. win-install..

-ovisno u kojem modu je bios, uefi-legacy-oba, disk, install medij.. sve troje mora biti isto, sec.boot i ostalo ali preduvjet je ispravno računalo, ispravan medij-dvd/usb .. dok s neispravnim usb već imaš dovoljno razloga za problem.

Valentin17 sub 2.5.2020 07:37
Cobain27 kaže...

Opet ne ide. Cijelo vrijeme pokazuje kernel problem. Imam windows na cdu koji je ispravan i radi. Pa zasto ne mogu jednostavno instalirati windows ?

Za početak probaj BIOS vratiti na tvorniče postavke, upali laptop, ubaci DVD u DVD čitač i na tipkovnici stišći tipku ESCAPE zatim F9 da bi dobio boot opcije,

tamo odaberi DVD čitač kao boot opciju, ako opet neće, uđi ponovo u BIOS i probaj upaliti Legacy mode i stavi DVD čitač na prvo mjesto za boot, HDD na drugo, 

spremi promjene i probaj da vidiš da li se bude instalacija pokrenula ili ne.