Windows

Periodicno stekanje Win 10

antifriz13 ned 14.6.2020 19:03

Na windows 10 mi periodicno dok igram igricu pocne da sjecka pomalo i traje manje od minuta,svako pola sata mozda.. Windows tek instaliran pre neki dan, SSD formatiran skroz zadnja verzija 2004. Q6700 quad core 2.66ghz, 5GB ram, 1GB graficka.. 
Ovo mi se i prije desavalo na ranijim verzijama ali ja sam pre koristio neke trikove i programcice da optimizujem windows 10, sad sam htjeo da ne diram nista da mi bude sve default medjutim nije moguce jer mi steka i osjete se traziji u igrici a i na google chrome primjetim ako ostavim par sekundi mis, onda kad pocnem skrolat zastajkuje, tj nije smooth prvih sekundu dvije i onda krene normalno da skrola.. Ne znam da li je to povezano, moguce da je to samo do google chrome ali nije to bitno toliko, bitnije mi je ovo za igricu. Nije do igrice jer kad optimizujem sa tim programima kao DWS lite i on blokira sve one windowsova sranja za pracenje i logere onda ne sjecka. Ovo se ne primjecuje na novijim PC zbog brzeg procesora i svega, ali na ovako starijim racunarima se primeti kad to nesto u pozadini radi. 

Cortana disbale, indexing disable, tamo podesavanja background apps sam sve iskljucio. Iskljucio sam i sve redom one neke gluposti koje ne koristim ali nije nista pomoglo od toga. A sad da dodajem u host fajl one blokade i koristim program(iskoristio bi ja njega nego mi on zezne samo ovaj night light i onda ne mogu njega koristiti a ostalo sve super bude mada i nisam siguran da li on resi problem jer ranije ja uzmem pa sve redom zadjem i promjenim, dodam, procackam registry i onda super glatko radi, tako da  ne znam sta je tacno uzrok.