Windows

Kako podesiti Hrvatski jezik na Windows 8

kizo2703 ned 23.9.2012 22:06
kuhta2 kaže...

Ok, s kojim programom da otvorim .win8lng datoteku.

.win8lng nije MS-ov format za jezične pakete. Probaj promjeniti taj .win8lng u .cab i onda istalirati po sljedećoj proceduri:

 

Klik na Ctrl + R tipke (Run) i ukucaj LPKSetup.exe i klikni Enter.

 

Kad ti se dijalog otvori ,uputi ga na tu ''Hr-hr'' datoteku ,klik na Agree ... i pusti da odradi posao.

 

Nakon toga ,za jezik odaberi hrvatski ,logoff i log on natrag i to je sve (ili možda i restart ,ali nisam siguran).

 

Edit: Za RTM verziju ,još uvijek nema jezičnih paketa za 32 bitnu verziju zato me zanima otkud je ovaj ''.win8lng''?

 

Edit No. 2: Link i paketi na njemu su za WDP verziju Osmice ,tko to molim vas ,još koristi?!

kizo2703 pon 24.9.2012 15:26
kuhta2 kaže...

Kako da promjenim .win8lng u .cab format?    P.S. domba3 kad dođem do Language u Control Panel-u nema Change Language.

Promjeniš ekstenziju: iz .win8lng u .cab.      Druga je stvar hoće li to raditi ,s obzirom da to nije MS-ov format za jezične pakete ,a i ti jezični paketi su iz Windows Developer Preview verzije.

 

Jezik mijenjaš sa Win + Space tipkama. 

  Edit: Koji Windows 8 imaš? 32 ili 64 bitni? Ako je 64 bitni ,ovdje je LP ,pravi i provjereno radi. Instalacija je po uputama iz gornjeg posta.

kizo2703 pon 24.9.2012 15:53
kuhta2 kaže...

Ne funkcionira. Evo slike.

Naravno - ko što rekoh ,win8lng nije MS-ov format.

 

A ako još uvijek nisi pročital moj post do kraja ,ti LP-ovi su iz WDP verzije ,i uz to su prerađivani da bi ih se moglo instalairati sa posebnim programom ,koji imaš na istoj strani otkud ti ih skinuo.

 

Imaš x64 - imaš gore link ,skini i instaliraj.

kizo2703 pon 24.9.2012 16:15
kuhta2 kaže...

Opet greška.

Naravno da je greška ,kad imaš Release Preview verziju ,a jezični paket je za RTM. Sorry ,zaboravi na hrvatski ,ili instaliraj RTM.

 

Ako hoćeš to****t ,imaš ga na istoj stranici otkud si skinuo LP.

 

Sasvim je druga je priča kak ćeš ga aktivirati.

kizo2703 pon 24.9.2012 16:26
kuhta2 kaže...

Ok, sad jedino što mogu je čekati da objave language pack za Windows 8 Release Preview.

{#}

Nemoj me nasmijavat. RP je ''timebombed'' i gasi se u siječnju 2013. U MS-u su već zaboravili na njega ,a kamoli da će se za njega radit i izdavat lp-ovi.