Posmatrač sri 15.4.2020 18:08
brunotheredditovisnik kaže...

Specovi :

       

  • Retina HD display
  • 4.7-inch (diagonal) widescreen LCD Multi‑Touch display with IPS technology
  • 1334-by-750-pixel resolution at 326 ppi
  • 1400:1 contrast ratio (typical)
  • True Tone display
  • Wide color display (P3)
  • Haptic Touch
  • 625 nits max brightness (typical)
  • Fingerprint-resistant oleophobic coating
  • Display Zoom
  • Reachability

 

Cijena počinje od 479 eura (barem u Njemačkoj)

 

https://www.apple.com/iphone-se/specs/

 Retina HD display sa tom rezom je smijurija..... Ne kazem da nije dovoljno dobar (za 2017 godinu)

 

Sta je diisplay zoom i reachability????????

antimadridista sri 15.4.2020 20:50

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

Fulcrum sri 15.4.2020 22:18

Odlican potez Applea. 

A13 Bionic, wireless charging, touch id kojeg i danas dosta ljudi preferira, manji form factor.

400 USD u vrijeme kad su i kinezi dosli do 1000. 

Mogli bi past neki rekordi prodaje.

volegradele sri 15.4.2020 22:28
Fulcrum kaže...

Odlican potez Applea. 

A13 Bionic, wireless charging, touch id kojeg i danas dosta ljudi preferira, manji form factor.

400 USD u vrijeme kad su i kinezi dosli do 1000. 

Mogli bi past neki rekordi prodaje.

 Touch ID na iPhone7 mi radi gotovo savrseno,puno bolje nego face ID na XSu!

Posmatrač sri 15.4.2020 23:32
antimadridista kaže...
Posmatrač kaže...
Prodavat ce se jer ovce skacu sa litice kad vide jabuku....

 Ovo dolazi od iste osobe koja brani i opravdava Samsung i OnePlus telefone od 1000 eura u drugim temama 

 Molim te da me citiras gdje ja to branim bilo koga........

 

Ja imam Note 8 koji sam kupio koristen za 250 EUR ;)

 

Fucka se meni i za jedne ili druge ili trece ;) 

love2ml86 sri 15.4.2020 23:40
antimadridista kaže...

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

Jede za doručak, može li malo konkretnije?

antimadridista sri 15.4.2020 23:44
love2ml86 kaže...
antimadridista kaže...

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

Jede za doručak, može li malo konkretnije?

 Pa A13 ubija Snapdragon 730 u svakom pogledu. Što bi konkretnije? 

thebatman sri 15.4.2020 23:49
antimadridista kaže...
love2ml86 kaže...
antimadridista kaže...

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

Jede za doručak, može li malo konkretnije?

 Pa A13 ubija Snapdragon 730 u svakom pogledu. Što bi konkretnije? 

 Jede i 865, a di nece 730. 

antimadridista sri 15.4.2020 23:56
love2ml86 kaže...
antimadridista kaže...

 Pa A13 ubija Snapdragon 730 u svakom pogledu. Što bi konkretnije? 

Pa daj malo konkretnije, što to A13 radi a da je višestruko bolje nego kod 730?

 Mislim da je debilno to što ti uopće moram objašnjavati zašto je najbrži mobilni procesor bolji od nekog tamo budget procesora, ali ajde.

mar123 čet 16.4.2020 00:00

ja ga nebi kupio, trenutno imam iphone 7 i zelim promjenu zbog veceg ekrana prvenstveno. 

apple je ovdje odradio odlican posao, dao je super brz mobitel s niskom cijenom(niskom u usporedbi sa svojim mobitelima) i sada ce jos vise ljudi doci na ios. ti isti ljudi ce se naviknut na ios i onda poslije iskesirat hrpu love za flagship od applea. ovo je odlican potez trenutno(zbog sigurno velike prodaje) a i za buducnost(razlog naveden u prethodnoj recenici).

love2ml86 čet 16.4.2020 00:01
antimadridista kaže...
love2ml86 kaže...
antimadridista kaže...

 Pa A13 ubija Snapdragon 730 u svakom pogledu. Što bi konkretnije? 

Pa daj malo konkretnije, što to A13 radi a da je višestruko bolje nego kod 730?

 Mislim da je debilno to što ti uopće moram objašnjavati zašto je najbrži mobilni procesor bolji od nekog tamo budget procesora, ali ajde.

Real life razlika između ta dva procesora je mala u odnosu na ''ubija'' epitet. S druge strane, rezolucija koja se može još naći u autima je itekako primjetna.

thebatman čet 16.4.2020 00:16
love2ml86 kaže...
antimadridista kaže...
love2ml86 kaže...
antimadridista kaže...

 Pa A13 ubija Snapdragon 730 u svakom pogledu. Što bi konkretnije? 

Pa daj malo konkretnije, što to A13 radi a da je višestruko bolje nego kod 730?

 Mislim da je debilno to što ti uopće moram objašnjavati zašto je najbrži mobilni procesor bolji od nekog tamo budget procesora, ali ajde.

Real life razlika između ta dva procesora je mala u odnosu na ''ubija'' epitet. S druge strane, rezolucija koja se može još naći u autima je itekako primjetna.

 Razlika je OGROMNA. I to ti govori neko ko ima mobitel sa 730 sad u rukama. Sd855 ubija sd730 u bilo kojoj radnji, a A13 se uopce ue moze uspoređivat - miljama bolji, brži. 

nike098 čet 16.4.2020 00:22

Ovaj mob nebi uzeo ni da mi ga daju besplatno, mesa koliko oces, ovo je za one sentimentalne.
Moze unutra biti najaci hardver al izvanka je kao mob. Stari 5 godina.
Teska glupost kao da bi sad uzeo samsung s5.

EZY-E čet 16.4.2020 00:35

Pričajte šta hoćete al ovo je odlična vijest za sve, apple je ponudio pristupačan mob a slijedit će i ostali sad, samo se sjetite tko je pokrenuo cijelo ovo suludo skakanje cijena u nebo - apple, sad će pokrenuti i nuđenje jakih mobova u malim dimanzijama i ok kućištu.

Apple je još uvijek taj koji pokreće dosta trendova i zato je ovo dobra vijest.

Možda se i oneplus malo schilla sa cijenama nakon ovoga.

nike098 čet 16.4.2020 00:42
EZY-E kaže...

Pričajte šta hoćete al ovo je odlična vijest za sve, apple je ponudio pristupačan mob a slijedit će i ostali sad, samo se sjetite tko je pokrenuo cijelo ovo suludo skakanje cijena u nebo - apple, sad će pokrenuti i nuđenje jakih mobova u malim dimanzijama i ok kućištu.

Apple je još uvijek taj koji pokreće dosta trendova i zato je ovo dobra vijest.

Možda se i oneplus malo schilla sa cijenama nakon ovoga.

 

Pa da, sad ce huawei prodavat p9, xiaomi mi5,  samsung s5, sa jakim hardverom, za 3000 kn. Evo sve trcim da uzmem zastarjeli dizajn, a za 2000 kn mogu da biram mob sa suvremenim dizajnom i super hardwerom.

thebatman čet 16.4.2020 07:25
nike098 kaže...
EZY-E kaže...

Pričajte šta hoćete al ovo je odlična vijest za sve, apple je ponudio pristupačan mob a slijedit će i ostali sad, samo se sjetite tko je pokrenuo cijelo ovo suludo skakanje cijena u nebo - apple, sad će pokrenuti i nuđenje jakih mobova u malim dimanzijama i ok kućištu.

Apple je još uvijek taj koji pokreće dosta trendova i zato je ovo dobra vijest.

Možda se i oneplus malo schilla sa cijenama nakon ovoga.

 

Pa da, sad ce huawei prodavat p9, xiaomi mi5,  samsung s5, sa jakim hardverom, za 3000 kn. Evo sve trcim da uzmem zastarjeli dizajn, a za 2000 kn mogu da biram mob sa suvremenim dizajnom i super hardwerom.

 Ti dizajni su odavno mrtvi, a ovaj appleov je još uvijek aktualan (proizvodi se i prodaje na iPhone 8 liniji).

 

Nisam fan apple generalno, ali ovo im je odlican potez i ovo ce bit najprodavaniji iPhone narednih godina. 

 

Posmatrač čet 16.4.2020 09:21
antimadridista kaže...

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

 Ono sa cim ti imas interakciju jesu ekran i samo tijelo telefona a oboje je katastrofa za tu cijenu. Imas brzi soc koji ti sluzi za sta konkretno? Sta to taj soc moze uraditi a da ne moez neki drug mob iz te klase? BOlji na benchu? Ajd odrasti.....

 

U 2020 taj telefon je dno kace ma kako brz soc bio.....

Staviti najjaci soc uz najlosiji ekran je sprdacina.....

Imas poreshewov motor u golfu. Na kraju je to i dalje golf.....

nixass čet 16.4.2020 09:41
antimadridista kaže...

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

kakva je korist danasnjeg high end chipa? dosli smo u zonu diminishing returns, da u mobitelu imas i 2-3 generacije high end chip, ti kao korisnik nemas bas nikakve koristi od tih performansi niti bi ih znao razlikovati da imas uredjaje jedan kraj drugoga.

hvalisanje sa jakicm chipsetom je mozda cool u srednjoj skoli, u everyday zivotu, not so much.

jedini problem Pixela je to kaj unatoc slabijec cipsetu, nije bas nesto ultra jeftin (krivica svih proizvodjaca koji su podigli cjenovnu granicu).

 

om-prat čet 16.4.2020 10:37
antimadridista kaže...

Vi se smijete, ali ovaj mobitel ima bolji chipset od bilo kojeg Android mobitela na tržištu. S obzirom na ekran niže rezolucije i taj procesor, battery life bi zrebao biti odličan. Za nekoga tko ima manje ruke (žene recimo) ovaj mobitel je idelan. Prodavat će se ko vruće kifle.

 

Pixel 4a koji je taj isti razred što se tiče dizajna i cijene će imati bolji ekran, ali koristi Snapdragon 730. Appleov A13 u ovom telefonu to jede za doručak. 

 Battery life moš samo gatat kod Applea, sami mu predviđaju slično kod osmice koja se tim baš ne može pohvalit.

Šta se tiče cijene ni ona nije nešto vau, 530€ za 128 GB model je više nego šta trenutno košta npr. mate 20 pro u RH. Imaš na YouTubeu usporedbe njega i 11 pro sa istim chipsetom ka ovaj i u RL nema neke razlike.

Veličina je tek sramotna, otprilike ka LG G2 koji je je ima 5,2 FHD ekran i bateriju 3000 mAh u 2013.

ukay1000 čet 16.4.2020 10:53

Ovaj uređaj se ne uspoređuje sa daleko boljim uređajima u istom cijenovnom razredu iz razloga što je to za ljude koji žele što manjega i spremni su platiti više.
Ja osobno nikad ne bi platio tolike novce za malen ekran iz razloga što ne želim kompromitirati komociju koju mi veći ekran daje - lakše tipkanje, rad, veća baterija, bolje iskustvo multimedije, čitanje, pa i gaming na kraju krajeva. Katica za sve.
Da znam, to se može sve i na manjim ekranima... ali hey, možeš i sa Smartom prevalit 2000km do kuma u njemačku i nazad... Hvala, ali ne hvala.

Dc92 čet 16.4.2020 11:09

Nadao sam se da će ipak ići na nešto moderniji dizajn koji uključuje mrvicu veći ekran sa manje mesa. Trenutno imam P30 pro i čekao s najavu SE2 da uzmem ako će biti zadovoljavajuće, no ovako ću ipak vjerojatno ići na Iphone 11 (pro). Korisnik sam androida od prvih smartphoneova ali mislim da ću preći na iPhone jer trenutno jedini znaju napraviti dobar mobitel normalnih dimenzija.