Vijesti by forumaši

Ruski haker napravio kućni računar sa 60 diskova

ulinsky sub 30.10.2010 16:15

UKOLIKO STE NEKAD I MORALI DA BRIŠETE pojedine datoteke da biste napravili mesta za sve veću kolekciju pesama, slika i videa, zahvaljujući rešenju jednog ruskog entuzijaste imaćete mesta ne samo za svoju kolekciju već i za kolekcije svojih prijatelja.
Njegovo rešenje je u izvesnom smislu „prosto i elegantno“– drvena kutija sa 60 čvrstih diskova ukupnog kapaciteta 70 terabajta na koje staje 70.000 filmova DVD kvaliteta ili oko 24 miliona pesama.
Naravno, ovakvo skladište zapravo i nije prosto, jer pored 60 diskova zahteva i 40 ventilatora koji ga održavaju na pravoj temperaturi. Ni njegov izgled verovatno neće pokupiti nagrade za dizajn, mada odiše nekakvom specifičnom lepotom. Njegov neimenovani tvorac drži svoj supersanduk otvoren kako bi lakše zamenjivao diskove i učinio da ovaj zaimljivi projekat ne izgleda zastarelo već posle par godina, s obzirom na brzinu kojom se povećava kapacitet diskova. (M.V.)

 

Izvor:LINK

PC Man sub 30.10.2010 23:23

Ma ja bi najradje stavio I7,GigaByte maticna,ATi graficku,8GBa ram-a,30x2TB HDDa (Ali oni sto rade na principu rama ne DISKa) i WIN 7 64BIT. . .E To bi bilo supp,jos kupis neko dobro kuciste,uzmes neku kutju napravis rupu za kablove HDDove u kutjku te montiras par hladnjaka i imas NEZNAM NI JA STO ALI MOC! :D

DigiMagic ned 31.10.2010 00:26
blackalbum kaže...

ovo je glupost stoljeća za te pare što je uložio mogao je kupiti par stotina albuma i filmova ,a kojeg vraga će mu tisuće filmova i miljune pjesama koje nikad neće poslušati ni pogledati,fail

U pravu si, ali nigdje ne piše što tip s tim zapravo radi... možda mu treba za renderiranje filmova ili već nešto stvarno korisno.

 

Šef ned 31.10.2010 00:27

Kad sam vidio "Haker + 60 diskova" pomislio sam da se sprema za provalu u Pentagon ili tako nešto, pa da mu treba toliko diskova za skinut sav taj "Top secret" sadržaj...




Ali, samo povezivanje 60 diskova da dospije na internet = lame...

53S ned 31.10.2010 03:16

Zar stvarno nitko nije primjetio da niti jedan disk nema spojen sata kabel ?

barem screen shot disc managementa..... ništa

kao fotka je slikana u pripremnoj fazi   da da ....

mislim vijest u rangu 24 sata a ako ne i dnevnikhra

 

rustweaver ned 31.10.2010 13:37
blackalbum kaže...

ovo je glupost stoljeća za te pare što je uložio mogao je kupiti par stotina albuma i filmova ,a kojeg vraga će mu tisuće filmova i miljune pjesama koje nikad neće poslušati ni pogledati,fail

Svatko radi ono sto ga veseli, zar je uopce bitna namjena toga? Uostalom, nigdje se ne spominje da ce tvorac tog monstruoznog spremista koristiti isti za pohranjivanje filmova i glazbe. Mene recimo vise zanima potrosnja struje koja je, pretpostavljam, ne zanemariva.

 

FlyBoy kaže...

Haker, nema šta, hakirao je nijebitnošta, ali je haker!

Hakirao je daske, ako cemo bas cjepidlaciti... procitaj moj gornji upis o hakeraju i prosiri horizonte.