Vijesti by forumaši

Preminuo je Neil Armstrong

Ikarus01 pon 27.8.2012 11:31
siketa kaže...
Ikarus01 kaže...

Počivao u miru zaslužio je,tolike pothvate su on i Apollo 11 nadahnuli.

 

Koje pothvate?

Pa nisu Armstrong i Aldrin jedini koji su kročili na mjesec.Ja ih znam bar 12 od Armstronga,Aldrina,Conrada,Beana,Sheparda,Mitchella,Scotta,Irwina,Younga,Dukea,Cernana i Schmidta.Također slijetanje na mjesec je potaknulo tadašnje razvijanje znanosti kao i dalo građanima Amerike nadu za vrijeme Hladnog rata koji je trajao od 47. do 91.

To je bio primjer da uz hrabrost i dobre ljude sve je moguće i dalo nadu građanima za vrijeme rata.To je bio veoma skup pothvat no Kennedy ga je smatrao vrijednim ako bi to značilo razvaliti "crvene".

Ikarus01 pon 27.8.2012 11:50
siketa kaže...

Meni se čini da je ipak, na žalost, drugi svjetski rat bio taj koji je potaknuo brojnije i važnije pothvate.....

Da istraživanje okultnog i proizvodnja oružja masovnog uništenja(pretežito bojnih otrova,mislim na iperit) odlični pothvati(sarcasm),istina bog da nije bilo WW2 vjerojatno Amerikanci bi puno kasnije saznali za Autobahn i ko zna kad bi ostatak svijeta slijedio sličnim primjerom autocesta.Možda se današnjem čovjeku pojam autoceste čini banalno no u 40-im to je bio vizionarski pothvat.No ovo nije tema za to ova tema je samo za odavanje počasti jednom od najhrabrijih ljudi,nisam vidio da si to učinio zasad.

Et_Tu_Brute? pon 27.8.2012 11:57
Ikarus01 kaže...
siketa kaže...

Meni se čini da je ipak, na žalost, drugi svjetski rat bio taj koji je potaknuo brojnije i važnije pothvate.....

 jednom od najhrabrijih ljudi,nisam vidio da si to učinio zasad.

Hm, nisi vidio da je on to učinio zasad{#}. A kada je imao priliku otići na mjesec??  Vjeruj mi da bi mnogo ljudi otišli na mjesec ako bi imali priliku, uključujući i mene. A zvati ga jedni od najhrabrijih ljudi je glupost, i to velika.

siketa pon 27.8.2012 11:58

Da Von Braun nije razvio V2, ne bi Neil nikad kročio na Mjesec....{#}

 

Odajem počastu Neilu......legendi još za života.....Vječna mu slava i hvala (nadam se da je stvarno sletio gore, a ne hodao po nekom studiju u New Mexicu)! {#}

 

Brate, po meni je Gagarin hrabriji jer je bio prvi i imal muda kad još nitko nije otišel gore....još solo i u manjoj konzervi....

 

http://www.youtube.com/watch?v=mouUUWpEec0

Ikarus01 pon 27.8.2012 12:17
Et_Tu_Brute? kaže...
Hm, nisi vidio da je on to učinio zasad{#}. A kada je imao priliku otići na mjesec??  Vjeruj mi da bi mnogo ljudi otišli na mjesec ako bi imali priliku, uključujući i mene. A zvati ga jedni od najhrabrijih ljudi je glupost, i to velika.

Ljudi su se uvijek bojali onoga što ne razumiju,da je neko prije recimo dva dana izumio kuću s vratima i do tada smo svi živjeli vani na otvorenom nema teoretske šanse da bi ti ušao u tu kuću,sjeti se one Platonove priče o špilji u djelu Država,što misliš koliko je njih iz te špilje izašlo.

siketa kaže...

Da Von Braun nije razvio V2, ne bi Neil nikad kročio na Mjesec....{#}

 

Odajem počastu Neilu......legendi još za života.....Vječna mu slava i hvala (nadam se da je stvarno sletio gore, a ne hodao po nekom studiju u New Mexicu)! {#}

 

Brate, po meni je Gagarin hrabriji jer je bio prvi i imal muda kad još nitko nije otišel gore....još solo i u manjoj konzervi....

 

Gargarin je hrabar i istina bio je pionir no njegov posao je tada bio uistinu lagan.Zašto zato jer je on samo kružio u Zemljinoj orbiti kao satelit nije bilo potrebno nikakvo pilotiranje.Dok pazi sad Apollo 11 je imao užasno puno zadataka.Prvi izaći iz orbite i nadati se da ih G neće smrviti,drugo sletjeti lunarnim modulom,treće prikupiti užasno mnogo materijala,treće lunarnim modulom točno naciljati raketu u trenutku uključenja potisnika kako bi se spojili sa pilotom koji je održavao tu raketu u takozvanoj orbiti mjeseca koja je 1/6 slabija od Zemlje i nikada ne kročiti na površinu.I zadnji i ujedno i najteži zadatak je bio let na ušicu igle iliti reentry jer da su krivo pogodili ili bi se odbili od Zemljine atmosfere ili još gore prestrmo bi ušli i izgorili prije nego bi došli do troposfere.Cilj im je bio pogoditi taj sweet spot dok je Gagarin samo hop u raketu i kružio dok mu nisu rekli ok vrati se.

No uzimajući sve to u obzir ipak je najhrabriji astronaut bila Lajka iako ona nije imala neki izbor.

Također ako se želiš uvjeriti u slijetanje odi do opservatorija u Višnjanu,reci im ispalite laser na tu i tu koordinatu(mislim More tišine) ako dobiješ spike na grafu to znači da ti se zraka vratila pod istim kutem od koje si je poslao od posebnih reflektora koje su tamo ostavili za potrebe istraživanja.Ako i dalje sumnjaš e onda stari sorry ne mogu ti pomoći.

mind_challenge pon 27.8.2012 12:29
Ikarus01 kaže...
mind_challenge kaže...

Niti je Gagarin bio prvi rus u svemiru, niti je Armstrong prvi kročio na mjesec.

Ako imaš neke čvrste dokaze bili bi veoma zahvalni kada bi ih izložio.

  Neznam koliko ti je ovo čvrsto, ali pročitaj svakako. Rusi su žurili sa slanjem ljudi u svemir, ali nisu baš imali tehnologiju do kraja razvijenu, pa se neki nisu nikada vratili. Gagarin je bio prvi koji se uspješno vratio na Zemlju. Nema ni čvrstih dokaza da je čovjek ikad bio na mjesecu.

Ikarus01 pon 27.8.2012 12:34
mind_challenge kaže...
Ikarus01 kaže...
mind_challenge kaže...

Niti je Gagarin bio prvi rus u svemiru, niti je Armstrong prvi kročio na mjesec.

Ako imaš neke čvrste dokaze bili bi veoma zahvalni kada bi ih izložio.

  Neznam koliko ti je ovo čvrsto, ali pročitaj svakako. Rusi su žurili sa slanjem ljudi u svemir, ali nisu baš imali tehnologiju do kraja razvijenu, pa se neki nisu nikada vratili. Gagarin je bio prvi koji se uspješno vratio na Zemlju. Nema ni čvrstih dokaza da je čovjek ikad bio na mjesecu.

Nema čvrstih ali ima dobrih odi do Višnjana na one prezentacije,i vidjet ćeš da se zraka koju pošalješ na određene kordinate vraća.To je zato jer je tamo ostavljena posebna reflektivna oprema kad je Apollo 11 sletio.

I ja sam čuo to s Rusima no to je sve jako nategnuto ako nađeš link s info molim te stavi ga,iako to nije tema za to al opet već je topic toliko zaspaman tako da više to pravilo nema ni smisla.

mind_challenge pon 27.8.2012 12:37
Ikarus01 kaže...
mind_challenge kaže...
Ikarus01 kaže...
mind_challenge kaže...

Niti je Gagarin bio prvi rus u svemiru, niti je Armstrong prvi kročio na mjesec.

Ako imaš neke čvrste dokaze bili bi veoma zahvalni kada bi ih izložio.

  Neznam koliko ti je ovo čvrsto, ali pročitaj svakako. Rusi su žurili sa slanjem ljudi u svemir, ali nisu baš imali tehnologiju do kraja razvijenu, pa se neki nisu nikada vratili. Gagarin je bio prvi koji se uspješno vratio na Zemlju. Nema ni čvrstih dokaza da je čovjek ikad bio na mjesecu.

Nema čvrstih ali ima dobrih odi do Višnjana na one prezentacije,i vidjet ćeš da se zraka koju pošalješ na određene kordinate vraća.To je zato jer je tamo ostavljena posebna reflektivna oprema kad je Apollo 11 sletio.

I ja sam čuo to s Rusima no to je sve jako nategnuto ako nađeš link s info molim te stavi ga,iako to nije tema za to.

  Link sa info sam već stavio, na toj stranici dolje imaš izvore na kojima je sve to detaljno. Postoje li dokazi da je baš Apollo 11 stavio tu opremu? Molim za link, ako postoji.

Ikarus01 pon 27.8.2012 12:44
mind_challenge kaže...

  Link sa info sam već stavio, na toj stranici dolje imaš izvore na kojima je sve to detaljno. Postoje li dokazi da je baš Apollo 11 stavio tu opremu? Molim za link, ako postoji.

Jesi siguran da si stavio link,već par puta pročešljao temu i samo vidim dva linka koja su već na početku.Stavi opet link valjda ti se izbrisao.

Ikarus01 pon 27.8.2012 12:54
rustweaver kaže...
Osim onih stijena koje je čovjek dopeljao natrag.

 

nemoj ovdje gaditi temu s tim teorijama urote

Istina granulacija tih stijena je veća jer nema vjetra,koji bi ih postepeno obradio u pijesak kao kod nas,al uvijek će biti onih koji će osporavati tuđe pothvate jer su sami potajno ljubomorni i ne mogu si to priznati.

sudy_freak kaže...

A jeste oblatili čovjeka.

Stvarno istina.Tijelo se još nije ni ohladilo,a već ljudi pljuju po njemu.

rustweaver pon 27.8.2012 13:01
Et_Tu_Brute? kaže...

Vjeruj mi da bi mnogo ljudi otišli na mjesec ako bi imali priliku, uključujući i mene. A zvati ga jedni od najhrabrijih ljudi je glupost, i to velika.

Sjesti na bombu od cca 2700 tona zapaljivog goriva, i otići na Mjesec? Čisto sumnjam, mislim da ne shvaćaš u potpunosti opasnost tog pothvata i kako bi lako mogao zaglaviti gore, ili uopće ni ne doći do tamo.

 

Jedna zanimljivost, znaš li da je "prozor" sigurnog kuta prilaza u zemljinu atmosferu samo 7 stupnjeva? Ako je kut preblag odbit ćeš se u svemir (smrt), ako je preoštar ući ćeš prebrzo i izgorjeti u atmosferi (smrt). To znači da ako ulaziš pod savršenim kutom imaš samo 3.5 stupnjeva "lufta" gore i dolje. A to je samo jedan detalj vezan uz povratak. Zamisli koliko je još takvih detaljčića koji život znače.

sudy_freak pon 27.8.2012 14:32
Danny_HR kaže...

Pa nije BOL portal za općenite vijesti. Još najbolje da se počnu objavljivat sportski rezultati i crna kronika.

 

Neil s IT-om baš i nema previše veze.

A je da, imaš pravo.
Ali mislio sam kako je to ipak u neku ruku, blisko IT-u.

Recimo, računalo koje se koristilo, xD.