Vijesti by forumaši

Policija u raciji diljem europe

dj_renny uto 7.9.2010 13:13

Jutros je policija u 14 zemalja europe koordinirala raciju protiv osumnjičenih file-sharing servera.Ciljane mete su bile u Nizozemskoj ,Češkoj republici i Mađarskoj no najviše se ciljala Švedska.Sedam lokacija uključujući PRQ(hostaju Wiki-Leaks) su bile na lisiti sumnjivaca.

 

Detaljnije se može nači ovdje: http://feed.torrentfreak.com/~r/Torrentfreak/~3/w6Z_J0D1lkc/

 

UPDATE:Policija je u raciju takodjer uključila Umeå University.Razlog još nije poznat no čini se da je u pitanju nekolicina studenata.

boxer uto 7.9.2010 16:56

Dapače, švedski državni tužitelj je ovo izrijekom opovrgao i tvrdi da akcija nema nikakve veze s WikiLeaksom.

 

Yeah right, ko ih ne zna...

Vidit ćemo u narednom vremenu da li će i kakvih će biti vijesti u vezi Wiki Leaks.

tnakir uto 7.9.2010 17:24
scenesports kaže...

I tko sad ide iza rešetaka??? Vlasnici PB-a , uploaderi piratskih sadrzaja ili ovi sto skidaju takve sadržaje???

To ni meni nije jasno, PB ne dila, on je tracker, na njihovim serverima nema piratluka? Torrentima ne mora cirkulirat samo piratluk?

torrente uto 7.9.2010 17:27

ma to samo radi "trzanja" javnosti svako par mjeseci.

sami naprave torrent i u njega ubace "tragaca".

to su vec napravili 10 puta.

onda se hvale kako je neko dijete iz alabame skinulo njihovog diznija i uhapse sve u kuci.

 

zivjela hrvatska!

mario.L_hr uto 7.9.2010 17:56

Ako me pamćenje dobro služi, jedan odvjetnik mi je pričao da svako ko koristi torrent čini kažnjivo dijelo, prema našem zakonu, jer uz to što skida nedozvoljeni sadržaj, upload-om taj isti sadržaj i distribuira.

hrvatskafarkasevec uto 7.9.2010 18:02
mario.L_hr kaže...

Ako me pamćenje dobro služi, jedan odvjetnik mi je pričao da svako ko koristi torrent čini kažnjivo dijelo, prema našem zakonu, jer uz to što skida nedozvoljeni sadržaj, upload-om taj isti sadržaj i distribuira.

cekaj ja sad skidam ubuntu preko torrenta i to je kaznjivo djelo ?

rambox uto 7.9.2010 18:08
mario.L_hr kaže...

Ako me pamćenje dobro služi, jedan odvjetnik mi je pričao da svako ko koristi torrent čini kažnjivo dijelo, prema našem zakonu, jer uz to što skida nedozvoljeni sadržaj, upload-om taj isti sadržaj i distribuira.

Zakon tj neko pravilo na papiru je jedno, a u praksi sasvim nekaj drugo iz razno raznih razloga pogotovo u Hrvatskoj kod nas su takve stvari totalno nezanimljive vrhuški.Nevinašce

tnakir uto 7.9.2010 18:12

Kod nas kada traze pedofiliju ili kada je bila afera index, onda su kao dokazni materijal uz kompove nosili i monitore i printere, ko da mogu rekonstruirat sto se printalo i gledalo. Dovoljan im je disk. Toliko o nasoj policiji. Dobro im i uredski namjestaj nije odnjelo!

mario.L_hr uto 7.9.2010 18:16
hrvatskafarkasevec kaže...
mario.L_hr kaže...

Ako me pamćenje dobro služi, jedan odvjetnik mi je pričao da svako ko koristi torrent čini kažnjivo dijelo, prema našem zakonu, jer uz to što skida nedozvoljeni sadržaj, upload-om taj isti sadržaj i distribuira.

cekaj ja sad skidam ubuntu preko torrenta i to je kaznjivo djelo ?

U pravu si nisam bio dovoljno precizan ali nitko koga znam da koristi torrent ne skida open source materijal. Možda sam u krivu ili se družim sa sumnjivim tipovima.

hrvatskafarkasevec uto 7.9.2010 18:18
mario.L_hr kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
mario.L_hr kaže...

Ako me pamćenje dobro služi, jedan odvjetnik mi je pričao da svako ko koristi torrent čini kažnjivo dijelo, prema našem zakonu, jer uz to što skida nedozvoljeni sadržaj, upload-om taj isti sadržaj i distribuira.

cekaj ja sad skidam ubuntu preko torrenta i to je kaznjivo djelo ?

U pravu si nisam bio dovoljno precizan ali nitko koga znam da koristi torrent ne skida open source materijal. Možda sam u krivu ili se družim sa sumnjivim tipovima.

a gle torrent je jako koristan 

npr. Thq patcheve za Company of heroes "hosta" preko torrenta jer im je tako puno jeftinije 

sigurno ima jos dosta slicnih primjera

scenesports uto 7.9.2010 18:23

U BiH je vecina filmova , programa i glazbe skidana upravo s PB-a ili sa slicnih stranica i prodaje se po razno raznim shopovima, pa i na ulici, a vjerujem da toga ima i u Hrvatskoj. Zasto se ne bave s uhicenjem takvih profitera??? Lako im je klince uhititi...

mario.L_hr uto 7.9.2010 18:24
scenesports kaže...

U BiH je vecina filmova , programa i glazbe skidana upravo s PB-a ili sa slicnih stranica i prodaje se po razno raznim shopovima, pa i na ulici, a vjerujem da toga ima i u Hrvatskoj. Zasto se ne bave s uhicenjem takvih profitera??? Lako im je klince uhititi...

Zato što kupuju ili dobivaju sadržaj od njih.

crni pauk uto 7.9.2010 18:59
mario.L_hr kaže...
scenesports kaže...

U BiH je vecina filmova , programa i glazbe skidana upravo s PB-a ili sa slicnih stranica i prodaje se po razno raznim shopovima, pa i na ulici, a vjerujem da toga ima i u Hrvatskoj. Zasto se ne bave s uhicenjem takvih profitera??? Lako im je klince uhititi...

Zato što kupuju ili dobivaju sadržaj od njih.

  ee točno to baš sam čito ispovjest jednog pirata u nezz kojem broju buga ili entera, pa je baš to reko,,,

ExXxEr uto 7.9.2010 19:06
crni pauk kaže...
mario.L_hr kaže...
scenesports kaže...

U BiH je vecina filmova , programa i glazbe skidana upravo s PB-a ili sa slicnih stranica i prodaje se po razno raznim shopovima, pa i na ulici, a vjerujem da toga ima i u Hrvatskoj. Zasto se ne bave s uhicenjem takvih profitera??? Lako im je klince uhititi...

Zato što kupuju ili dobivaju sadržaj od njih.

  ee točno to baš sam čito ispovjest jednog pirata u nezz kojem broju buga ili entera, pa je baš to reko,,,

BUG, broj 202, tema broja: piratstvo, str. 85.    ? Cool