Vijesti by forumaši

Nokia HERE mape dostupne na Androidu

hrvooje uto 30.9.2014 23:17

Procurile su Nokijine HERE mape za Android. Iako je najavljena suradnja Nokije i Samsunga, ove mape u beti rade na svakom 4+ Androidu, a ne samo na Samsungovom hardveru.

http://www.androidpolice.com/2014/09/29/nokias-here-maps-for-android-beta-apk-leaked-works-fine-on-non-samsung-hardware/li

 

*naravno, ukoliko ih želite instalirati, morat ćete uključiti instalaciju paketa trećih strana i vjerovati ovoj aplikaciji

**instalirao na 4.4.4, radi odlično, offline mapa hrvatske 200-njak MB

 

sudy_freak sub 4.10.2014 14:33
hrvooje kaže...

Procurile su Nokijine HERE mape za Android. Iako je najavljena suradnja Nokije i Samsunga, ove mape u beti rade na svakom 4+ Androidu, a ne samo na Samsungovom hardveru.

http://www.androidpolice.com/2014/09/29/nokias-here-maps-for-android-beta-apk-leaked-works-fine-on-non-samsung-hardware/li

 

*naravno, ukoliko ih želite instalirati, morat ćete uključiti instalaciju paketa trećih strana i vjerovati ovoj aplikaciji

**instalirao na 4.4.4, radi odlično, offline mapa hrvatske 200-njak MB

 

Ne valja ti link..
Evo ispravnog 

duhonja sub 4.10.2014 16:18
Vesperian kaže...

jel to bolje od gmapsa?

meni jeste..mozes ukucati cilj,i automatski ti proracuna rutu puta,pjesice ili autom...gmaps je vizualno atraktivniji,ali ne moze rutu proracunavati,kad probas,aktivira Here maps kao aplikaciju za to..

Nitro233 sub 4.10.2014 16:26

koristim MapFactor: GPS Navigation aplikaciju te osm free mape,aplikacija kao takva ima nekih dobrih stvari kao sto su mjerenje brzine automobila,al sama tocnost odnosno dostupnost soping centara,ducana,caffe barova,hotela i ostalog nije neka,zanima me ako zamjenim sa ovim appom sto cu sve dobiti sa njim?Može li mjeriti brzinu automobila te naci dodatne pogodnosti na mapi tipa benziskih crpki i gore navedenih lokacija...

Zahvaljujem

CroNk3r ned 5.10.2014 18:02
Nitro233 kaže...

koristim MapFactor: GPS Navigation aplikaciju te osm free mape,aplikacija kao takva ima nekih dobrih stvari kao sto su mjerenje brzine automobila,al sama tocnost odnosno dostupnost soping centara,ducana,caffe barova,hotela i ostalog nije neka,zanima me ako zamjenim sa ovim appom sto cu sve dobiti sa njim?Može li mjeriti brzinu automobila te naci dodatne pogodnosti na mapi tipa benziskih crpki i gore navedenih lokacija...

Zahvaljujem

 

Nitro233 kaže...

um da li bi mi itko mogao odgovoriti na pitanje?

Sad neznam tocno za tu aplikaciju, ak kod mene na nokiji te mape prilikom voznje prikazuju brzinu auta, takoder imaju ugradena i ogranicenja brzina na pojedinim cestama na sto te takoder upozorava prilikom prekorcenja(naravno ukoliko ne iskljucis opciju, mozes cak i staviti da te upozori na ogranicenje brzine + 10km/h sto je ajmo reci tolerancija) takoder na mapama mozes naci vecinu ducana(shoping centre sigurno posto male ducane proalazi), hoteli, restorani, kafici, bolnice, ljekare, crkve, muzeje i neznam sta sve ne.

Kao navigacija, jako je pouzdana, nikad te ne vodi u jednosmjernu ulicu s krive strane ko sto mi se to dogadalo s nekim android navigacijama, ponekad te vodi po malo duzoj ruti, al nista pretjerano(10 km max na dugim relacijama), a i to mozes izbjeci ako stavis kuda zelis prolaziti.

hrvooje ned 5.10.2014 19:18
duhonja kaže...
Vesperian kaže...

jel to bolje od gmapsa?

meni jeste..mozes ukucati cilj,i automatski ti proracuna rutu puta,pjesice ili autom...gmaps je vizualno atraktivniji,ali ne moze rutu proracunavati,kad probas,aktivira Here maps kao aplikaciju za to..

Bolji je utom što to radi offline. Ne moraš u roaming kad si u inozemstvu, nego doma skineš mape. Google nema opciju skidanja mape cijele države, možeš samo pojedino područje i to ne možeš offline pretraživač, također nemaš turn by turn offline. 

Nitro233 ned 12.10.2014 22:46

nebi nikom preporucio ovu aplikaciju brate kako me "shebala" na skretanju za autocestu,u po autoceste je automatski skinila redovnu prijasnju rutu i pribacila na okolni put odnosno drzavnu cestu,da nisam poznavao put produzio bi u nekoj pripiz**dini, i naravano ja nastavio autocestom a ono javlja route cannot be calculated i izbaci me,mislim koji k**,tek kad sam siša na brzu cestu error nestao i sve radilo normalno,al ono nemojte se iznenadit ako uopce ne odradi rutu koja je prekalkulirana i pocme izvodit piz**darije na sred puta i to duzeg,ma hebes to...

Uz to kako dovraga nalazi lokacije tipa kafici,hoteli,shopovi i ostalo stalno mi javlja da nemoze pronac nista kad odaberem :/ koristim  HERE Beta 1.0 beta-174

duhonja pon 13.10.2014 00:15
Nitro233 kaže...

nebi nikom preporucio ovu aplikaciju brate kako me "shebala" na skretanju za autocestu,u po autoceste je automatski skinila redovnu prijasnju rutu i pribacila na okolni put odnosno drzavnu cestu,da nisam poznavao put produzio bi u nekoj pripiz**dini, i naravano ja nastavio autocestom a ono javlja route cannot be calculated i izbaci me,mislim koji k**,tek kad sam siša na brzu cestu error nestao i sve radilo normalno,al ono nemojte se iznenadit ako uopce ne odradi rutu koja je prekalkulirana i pocme izvodit piz**darije na sred puta i to duzeg,ma hebes to...

Uz to kako dovraga nalazi lokacije tipa kafici,hoteli,shopovi i ostalo stalno mi javlja da nemoze pronac nista kad odaberem :/ koristim  HERE Beta 1.0 beta-174

Za to ti sluzi HERE DRIVE...HERE MAPS ti je nes posve drugo..

Nitro233 pon 13.10.2014 08:25
duhonja kaže...
Nitro233 kaže...

nebi nikom preporucio ovu aplikaciju brate kako me "shebala" na skretanju za autocestu,u po autoceste je automatski skinila redovnu prijasnju rutu i pribacila na okolni put odnosno drzavnu cestu,da nisam poznavao put produzio bi u nekoj pripiz**dini, i naravano ja nastavio autocestom a ono javlja route cannot be calculated i izbaci me,mislim koji k**,tek kad sam siša na brzu cestu error nestao i sve radilo normalno,al ono nemojte se iznenadit ako uopce ne odradi rutu koja je prekalkulirana i pocme izvodit piz**darije na sred puta i to duzeg,ma hebes to...

Uz to kako dovraga nalazi lokacije tipa kafici,hoteli,shopovi i ostalo stalno mi javlja da nemoze pronac nista kad odaberem :/ koristim  HERE Beta 1.0 beta-174

Za to ti sluzi HERE DRIVE...HERE MAPS ti je nes posve drugo..

a neznam jesi udario glavom negdi pa sad to izjavljujes,naime nakon sta ukucas rutu u here beta stavis da se vozis autom i ubaci te u navigaciju putem odnosno autom,di ti mjeri sa lijeve strane brzinu,svira kad prilazis ogranicenje,plavom  crtom je oznacena tvoja ruta u sredini je arrival odnosno ETA i sa desne minute koliko se vozis,i sve to fino radi dok te na sri hebene autoceste ruta A1/E65/71 pokusava pribacit da skrenes desno u neku pripi*dinu i to samo od sebe,a kad to ne napravis vec nastavis svojim putem koji znas da je tocan,izbaci ti route cannot be found i error window, koji je stajao sve dok nisam sišao sa autoceste i dosao na brzu cestu pa je onda dosao sebi i ponovo normalno proradio ..Moje je pitanje zasto to radi?

CroNk3r pet 17.10.2014 00:31
Nitro233 kaže...

vidim neznas ni ti pa nemos odgovorit,naime mape su ok,al navigacija izvodi svasta na cesti i sad me bas muci zbog cega to...

Meni na nokiji navigacija radi savrseno, mozda je krivo portano ili nesto slicno?

Nitro233 pet 24.10.2014 22:26

jedna prijmjedba na mape,nisu updateane tako da cak nisu stavljene neke novogradnje u splitu(adrese a i nema zgrada na mapi),te postoji mogucnost da upravo radi toga vas uvede u jednosmjernu ulicu,stoga oprezno

MarioVk ned 19.7.2015 13:46

JEl ima itko ideju kako da napravim rutu da me ne vodi kroz druge drzave, kad stavim rutu od slavonije do mora, uvijeek al bas uvijek me vodi kroz bosnu i to sve tri rute, a to ne zelim, dali je to moguce promijenit ikako ili here ide u smeće..