ulinsky pet 22.10.2010 19:40

Nakon uvida u statistiku posjeta na internetu za vrijeme radnog vremena, zaposlenicima splitske Gradske uprave onemogućen je pristup Facebooku.
U splitskoj Gradskoj upravi onemogućen je pristup najraširenijoj društvenoj mreži, Facebooku. Priča se šapatom počela širiti, iako se nitko od zaposlenih u Banovini ne protivi takvoj odluci, ili barem to ne želi učiniti javno, a razloge te odluke Večernji list je dobio od Službe zajedničkih poslova.

"Potaknuti interesom pročelnika nekih odjela, izlistali smo statistički izvještaj o učestalosti posjeta i provedenom vremenu na internetskim stranicama. Na osnovi toga uočeno je da jedan dio djelatnika dosta radnog vremena provodi na Facebooku. Od pojedinih pročelnika, koji su dobili uvid u statistiku posjeta, izraženo je stajalište i molba da se onemogući pristup stranicama koje se intenzivno posjećuju, odnosno na koje djelatnici troše znatan dio svojega radnog vremena, a koje po prirodi posla kojim se bave ne opravdavaju takve posjete. Facebook je u tom pogledu bio najzastupljeniji i uputa nadležnih bila je da se onemogući pristup. Međutim, svakom djelatniku kojemu je u poslu korisno služiti se socijalnim mrežama i koji je izrazio želju da ima taj pristup to je i omogućeno", priopćeno je iz splitske Gradske uprave.

 

 

 

Net.hr

Adin pet 22.10.2010 19:50
wyks kaže...

Ne znam zašto je ovo, pored 20 gradskih i županijskih uprava, nebrojano inozemnih adminstracija i kompanija koje su uvele istu zabranu, vrijedno spomena.

Mozda zato sto je to KERUM

Sesvetski Kraljevec pet 22.10.2010 21:26

a hebeno odes na facebook.hk ili .mk ili .es ili .jp i gle cuda opet radi. Samo uvjek kad promjeni u fejs.COM promjenis ti opet u fejs.HK. Tak u skoli funkcionise. A ak je zabrana na kompu ko u ovom slucaju, u skoli ima u c:/windows/system32/drivers/etc i datoteka host u notepadu otvoris i vidis kai je zabranjeno od profke ko u mom slucaju :D

Floki pet 22.10.2010 21:32

Škola je nešto drugo, ili učiš za sebe ili ne učiš za sebe, take it or leave it

Na poslu si plaćen da radiš za drugoga, dakle kao što bi se neki državni službenik ljutio da čeka kod zubara dok ga boli zub, a dotični zubar ćakula za faceu

e tako se i zubar ima pravo ljutiti ako čeka za neku potvrdu u javnoj upravi, a dotični službenikl facebukari

 

Iwana pet 22.10.2010 21:38

Sa time se u potpunosti slažem, danas ja dodem na faks jel me gospoda jos nisu mogli upisati, nakon neznam koliko tjedana a one zenske fino na fejsu, reko krasno, ja mogu čekati do sudnjeg dana, a za dva tjedan počinju kolokvij i treba mi index.... i onda sam si ga jos sama trazila u hrpi indeksa u kutijama za smeće jos ljepse...

Floki pet 22.10.2010 21:38
giga kaže...

svakako podržavan ideju o zabrani fessa u javnim ustanovama za vrjeme  radnog vrimena nebitno koga je zabranija bija to kerum ili jadra fesboook triba zabranit u svim državnim  firmama

baš me zanima bi li ta ekipa iz javne uprave koja ide na face u radno vrijeme tolerirala doma da plaća majstora na dnevnice da mu doma postavi pločice, a meštar dođe, postavi laptop i ode na face 

Floki pet 22.10.2010 21:46
Iwana kaže...

Sa time se u potpunosti slažem, danas ja dodem na faks jel me gospoda jos nisu mogli upisati, nakon neznam koliko tjedana a one zenske fino na fejsu, reko krasno, ja mogu čekati do sudnjeg dana, a za dva tjedan počinju kolokvij i treba mi index.... i onda sam si ga jos sama trazila u hrpi indeksa u kutijama za smeće jos ljepse...

To je tako u stvari

Ako čovjek na poslu ne radi ono za što je tu to može značiti samo dvije stvari:

- kolege moraju raditi za njega

- ne radi na štetu klijenata

Nažalost, dosta je takvih koji se vole šlepati, a istovremeno su najglasniji ako se njima nešto uskraćuje

Iwana pet 22.10.2010 21:50

A da to je žalosno. Da svatko radi svoj posao pa di bi nam svima bio kraj;), da nazalost to je tako kod nas, uglavnom svi surfaju po netu, ja sam imala priliku malo raditi u jednoj velikoj firmi i hodajući po uredima, nema šta nisam vijdjela, svaka čast ljudima koji se strgaju od posla koji jedva stignu na pauzu pojesti, a onaj veći dio lakira nokte, čita časopise itd itd.....

 

Floki pet 22.10.2010 21:56

U privatnim poduzećima nije tako, ipak imaju radnu etiku da koriste net samo za posao, inače pošto se sve zna brzo dođu među one neperspektivne

a država, kao država, tamo šefovi vode računa o sto drugih faktora, a zaposlenici su im zadnja briga

iznimki ima i svugdje, ali ovo je više pravilo

giga sub 23.10.2010 11:37
Iwana kaže...

A da to je žalosno., a ona veći dio lakira nokte, čita časopise itd itd.....

 

nepljucaj po ženskom rodu jer češ i ti lakirat nokte i čitat časopise na radnom mjestu znam da hočeš jer je  takav ljucki rod

GamerMaster2041 sub 23.10.2010 11:48
giga kaže...
Iwana kaže...

A da to je žalosno., a ona veći dio lakira nokte, čita časopise itd itd.....

 

nepljucaj pon ženskom rodu jer češ i ti lakirat nokte i čitat časopise na radnom mjestu znam da hočeš jer je  takav ljucki rod

Nauci Pisati Mislim sta je to "nepljucaj" ili "pon" itd.

Floki sub 23.10.2010 13:08

Ma mogli bi admini blokirati sve moguće kombinacije pristupa nekim stranicama, ali postavlja se pitanje što se dobija s tim.

To što ljudi malo na faksu odu na face nije problem, neka malo i zabave

Poduzeća su nešto drugo, tamo su druga mjerila, pošto jedan komercjalist danas može riješiti tri narudžbe i ne ići na forume, ili riješiti jednu narudžbu i provesti tri sata na forumima

Međutim, što se tiče fakulteta i škola, ne treba baš biti tako strog, pa baš zabranjivati do kraja

giga sub 23.10.2010 18:52
GamerMaster2041 kaže...
giga kaže...
Iwana kaže...

A da to je žalosno., a ona veći dio lakira nokte, čita časopise itd itd.....

 

nepljucaj pon ženskom rodu jer češ i ti lakirat nokte i čitat časopise na radnom mjestu znam da hočeš jer je  takav ljucki rod

Nauci Pisati Mislim sta je to "nepljucaj" ili "pon" itd.

nisan ti ja kriv što si  ti nepismen i nerazumiš hrvatski jezik ma iz kojih on krajeva dolazija kako ja znan što je to BA ili KAJ NUGA ili ti več ( trol )