Vijesti by forumaši

Inzinjer Huaweija i linux kernel backdoor

Top Bugovac čet 14.5.2020 10:42

Inzinjer tvrtke Huawei pokusao je "progurati" izmjenu izvornog koda kernela koja je sa sobom nosila backdoor.

S obzirom da vec imaju povijest razvoja i distribuiranja softvera sa sigurnosnim manama, ovo im sigurno ne pravi dobar PR.

Tvrtka se ogradjuje od izmjene, ali ipak je covjek visokopozicionirani inzinjer i izmjenu je slao s racuna povezanog s tvrtkom.

 

SOURCE

ihush čet 14.5.2020 12:01

-sva mrežna oprema ima backdoor.. razlika je samo tko ima pristup-kontrolu, uncle sam ili žumance ili netko treći .. npr operater-telekom itd.

nešto sasvim drugo je što je zapad prebacio proizvodnju na istok.. usporedivo s nama za paradajz-hranu.. pa kad nešto zapne kao karantena tad imaš problem ali je trgovina-isplativo pa je rizik nevažan (onima koji zarađuju) kao što je trumpeku neka cirfra mrtvaca good deal..

-meni je kao malom juzeru sporedno, prati li me ujko ili pingpong-čiko, prati li me google i ms .. tj nisam jamesbond i nevažno je, dok koliko znam npr merkelicu prisluškuje zapad, saveznici, usa-uk.. ili to možra rade rusi-kinezi-hakeri?

no eto, raskinkao si ih.. više juzeri neće kupovati kinseko-špijunsko smeće, nego naše-domaće, noa-hangar18.. (dok ne zagrebeš naljepnicu-logo i vidiš mjesto proizvodnje..) :) ili ćemo kupovati cisco, siemens, fritz.. opet isto to ali za nulu skuplje, dok iza svega što se dešava u telekomunikacijama i internetu stoji ujko, može sve, vidi sve jer je the-gazda-vlansik mreže, satelita, svega + licenci/patenta a time i zarade.

-stvar je kao i obično u novcu, tj ne juzeru nego tko će od njih doviti moj novac, kao kad sjedneš u neki kafić na špici i platiš kavu.. tebi je svejedno tj da ima mjesta, da je kava ok, dok vlaniku nije svejedno jesi li platio njemu ili konkurentu. Tad mi neki razlozi nisu baš onako.. 'znanstveni', odnosno, prisječam se npr kemijskog oružja i ratova, prisječam se šaptača-zvizdaša-liksa koji je otrkio tisuće takvih 'sitnica'.. pa je sad u 'sibiru' jer demokracija-sloboda ne trpi protivnike ako u tome nema zarade, novac uber ales...

 

dakle, ne da kinezi/tvrtke ne rade nešto takvog, rade svi koji žele biti velesila, 'moraju' tj to su kao pravila igre, kao imati vojsku.. i meni ne treba neki 'dokaz' koji dokazuje .. što, da to rade samo ili ioni? Da zapad to radi na n-tu višestruko? Da to radi npr google, da face prodaje podatke agencijama koje se bave izbornim inžinjeringom pa se sve povezuje s rusima mada s tim veze nemaju tj usa-uk i kompanija koja je klasični cia paravan-ofšore zatvorena iduće godine jer tad nema istrage.. tj još ne znamo tko je ubio kennedyja, kennyja .. tj znamo, ubojica, solo, lud, ''rus'', mada je amer, kojeg je odmah ubio drugi, koji je nakon tog ubio sam sebe jer je mislio da je supremen pa da može letjeti.. onako, malo nategnuta istina, no to je sve zapad, ne istok.. pa onda tko tu kog špija, odnosno, kao kad se klinci svađaju, ''i on je mene..'' .. pa i kad je to tako, opet usporedi količinu, neusporedivo.

ihush čet 14.5.2020 13:38
MrBlc kaže...

Jeli pročita članak ili lupaš bez veze - špijuni barem nastoje ugraditi back door od kojeg samo oni imaju ključ - ovo je čisti amaterizam.

 -zaplet-scenarij dostojan trumpeka, skoro ko hičkok u rambo serijalu. Ako je ovo 'špijun-klasa' tad su stvarno jadni-bezopasni.. možda to nije thriler-krimi zaplet nego više mr.bean.. :)

 

ili ovako, spectre&melt su huawejovi? Bakdoor kojeg se godinu dana krpalo (a dalje je samo tišina, tj indikator da se ništa nije pokrpalo.. tj da sad netko ima lijek protiv korone, bio bi glavni u kvartu, pričalo-pisalo bi se.. no tog nema pa logika kaže da nema ni lijeka.. a tad o rupama bolje ne govoriti ili čačkati..).

VladRi čet 14.5.2020 19:43
ihush kaže...
VladRi kaže...

bas nisi procitao tekst ali pises ... tekst...

 

 

 -važno da si ti pročitao, ali pišeš 'ništa' ili što te muči? Ja ili onako ..?

 Za razliku od tebe ja shvaćam da backdoor mogu iskoristiti ne samo oni koji su ga napisali nego i svi drugi koji imaju motivacije to (od ekipa koja radi malware pa nadalje) i ne stavljam sebe ispred svih sa debilnim izjavama tipa "ja nemam ništa za skrivati" ili "svi rade backdoor".

 

Ne, backdoor nije dobra "opcija" NIKADA.

 

Vjerovao ili ne, nisi jedini na svijetu i postoje drugi ljudi / organizacije (bolnice su trenutno popularne pa recimo ... bolnice) koje mogu biti žrtve backdoor-a raznim napadima itd...

 

eto, sam ti dovoljno napisao? pusa ;) :*

ihush čet 14.5.2020 20:17
VladRi kaže...
ihush kaže...
VladRi kaže...

bas nisi procitao tekst ali pises ... tekst...

 

 

 -važno da si ti pročitao, ali pišeš 'ništa' ili što te muči? Ja ili onako ..?

 Za razliku od tebe ja shvaćam da backdoor mogu iskoristiti ne samo oni koji su ga napisali nego i svi drugi koji imaju motivacije to (od ekipa koja radi malware pa nadalje) i ne stavljam sebe ispred svih sa debilnim izjavama tipa "ja nemam ništa za skrivati" ili "svi rade backdoor".

 

Ne, backdoor nije dobra "opcija" NIKADA.

 

Vjerovao ili ne, nisi jedini na svijetu i postoje drugi ljudi / organizacije (bolnice su trenutno popularne pa recimo ... bolnice) koje mogu biti žrtve backdoor-a raznim napadima itd...

 

eto, sam ti dovoljno napisao? pusa ;) :*

 

-prvo se nauči čitati, pa zatim komunicirati bez nepotrebnih riječi kao debilizam, jer su vrijeđanje..

-gdje ja kažem to što navodiš? Može citat? konkretno da je backdoor nešto dobro.. zatim da nemam što skrivati i sl. ili tko koga stavlja ispred koga-čega? :)

-vjerovao ti ili ne.. backdoorovi su tu, samo ne znaš.., pusa i tebi (koja idilična situacija..) :)

.. a nakon puse, kako to misliš, ako misliš, da npr ti možeš iskoristiti neki backdoor? haker? Može demo-objašnjenje.. nešto onako, frajerski pa da me nakon puse posramiš edukacijom.. pliz! :) ne pusa, nego demo exploita i to ne nekog tamo hakera a yt nego daj nam to onako iz prve ruke.. ili hakni bolnicu, možda dječju, kad već ideš na patetiku. (ne vidim što u tome ima neka bolnica, tj može biti bilo tko, firma, institucija, osoba.. stvar je ista, rupa je tu).

 

-ok, možda sam ja spor.. pa dok polovim, npr tko proizvodi npr mrežnu opremu, npr cisco? Postiji nešto 'jače' za sigurnost? Ili su kad već spominjemo bolnice one npr u UK-USA bile na huaweijevoj opremi.. možemo nagađati, istok-zapad.. što misliš? A platili su čak i ransom.. kome? sjev.koreji? kini? hakerima? Tj po čemu je ovo neka vijest ili možda propaganda?

VladRi čet 14.5.2020 20:24
ihush kaže...
VladRi kaže...
ihush kaže...
VladRi kaže...

bas nisi procitao tekst ali pises ... tekst...

 

 

 -važno da si ti pročitao, ali pišeš 'ništa' ili što te muči? Ja ili onako ..?

 Za razliku od tebe ja shvaćam da backdoor mogu iskoristiti ne samo oni koji su ga napisali nego i svi drugi koji imaju motivacije to (od ekipa koja radi malware pa nadalje) i ne stavljam sebe ispred svih sa debilnim izjavama tipa "ja nemam ništa za skrivati" ili "svi rade backdoor".

 

Ne, backdoor nije dobra "opcija" NIKADA.

 

Vjerovao ili ne, nisi jedini na svijetu i postoje drugi ljudi / organizacije (bolnice su trenutno popularne pa recimo ... bolnice) koje mogu biti žrtve backdoor-a raznim napadima itd...

 

eto, sam ti dovoljno napisao? pusa ;) :*

 

-prvo se nauči čitati, pa zatim komunicirati bez nepotrebnih riječi kao debilizam, jer su vrijeđanje..

-gdje ja kažem to što navodiš? Može citat? konkretno da je backdoor nešto dobro.. zatim da nemam što skrivati i sl. ili tko koga stavlja ispred koga-čega? :)

-vjerovao ti ili ne.. backdoorovi su tu, samo ne znaš.., pusa i tebi (koja idilična situacija..) :)

.. a nakon puse, kako to misliš, ako misliš, da npr ti možeš iskoristiti neki backdoor? haker? Može demo-objašnjenje.. nešto onako, frajerski pa da me nakon puse posramiš edukacijom.. pliz! :) ne pusa, nego demo exploita i to ne nekog tamo hakera a yt nego daj nam to onako iz prve ruke.. ili hakni bolnicu, možda dječju, kad već ideš na patetiku. (ne vidim što u tome ima neka bolnica, tj može biti bilo tko, firma, institucija, osoba.. stvar je ista, rupa je tu).

 

-ok, možda sam ja spor.. pa dok polovim, npr tko proizvodi npr mrežnu opremu, npr cisco? Postiji nešto 'jače' za sigurnost? Ili su kad već spominjemo bolnice one npr u UK-USA bile na huaweijevoj opremi.. možemo nagađati, istok-zapad.. što misliš? A platili su čak i ransom.. kome? sjev.koreji? kini? hakerima? Tj po čemu je ovo neka vijest ili možda propaganda?

Stvarno si smiješan, da i znam iskoristiti backdoor sigurno bih ga tebi pokazao, uozbilji se. (i di sam napisao da ga ja znam iskoristiti ??? )

 

A tvoji trumpek komentari i omalovažavanje tuđeg komentara govore dosta o tvom razmišlanju ;) podsjeća me na onaj nastavak south parka kada vozači tesle prdili i mirisali svoj prdac jer su bili toliko iznad svih.

 

edit: ironije li - nauči se čitati a ti pročitao da sam ja napisao da znam iskoristiti backdoor LOL!