soundstream uto 29.4.2014 12:22

Fondacija Mozilla je objavila novu verziju Firefoxa oznake 29 koja donosi velike promjene. Nakon dosta testiranja, novi interfejs kodnog imena Australis je na raspolaganju korisnicima standardne verzije Firefoxa.

Novi izgled karakteriše znatno zaobljeniji dizajn, a najveća promjena je svakako izostanak Firefox tipke, koja je zamijenjena Menu tipkom koja podsjeća na onu kod Google Chrome web browsera. Meni iza Menu tipke je potpuno prilagodljiv, pa korisnici mogu skloniti tipke sa toolbara koje ne koriste.

Firefox 29 će pri prvom pokretanju pokrenuti i malu prezentaciju kojom se objašnjava novi interfejs. Poboljšan je Sync, dodat je novi Gamepad API koji omogućava igranje u Firefoxu pomoću gamepad-a, a uskoro se očekuje i Firefox for Android verzije 29.

Korisnici Firefoxa će biti prijatno iznenađeni, a oni drugi se možda ponovo vrate tati svih web browsera.

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new

 

UPDATE: Sync je potpuno promjenjen, tako da nove instalacije nije moguće sinhronizovati sa starim. Procedura podrazumijeva prekidanje starog synca, instalacije nove verzije Firefoxa i kreiranje novog Firefox accounta i onda ponovna sinhronizacija. Nije baš elegantno, ali šta da se radi. Evo zvaničnog uputstva:

https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-do-i-set-up-firefox-sync

kizo2703 uto 29.4.2014 17:47
soundstream kaže...

Fondacija Mozilla je objavila novu verziju Firefoxa oznake 29 koja donosi velike promjene. Nakon dosta testiranja, novi interfejs kodnog imena Australis je na raspolaganju korisnicima standardne verzije Firefoxa.

Novi izgled karakteriše znatno zaobljeniji dizajn, a najveća promjena je svakako izostanak Firefox tipke, koja je zamijenjena Menu tipkom koja podsjeća na onu kod Google Chrome web browsera. Meni iza Menu tipke je potpuno prilagodljiv, pa korisnici mogu skloniti tipke sa toolbara koje ne koriste.

Hvala ,ne hvala. Upravo vraćam 28 verziju i isključujem automatski update. {#}

soundstream kaže...

To se je moglo i integrirati ,a ne da moram instalirati još jedan addon. {#}

kizo2703 uto 29.4.2014 18:34
djigibao kaže...

Zna netko dali se na ovoj slici radi o nekom add-onu za mail ili...?

 

Koristio sam Gmail  Checker ali je u zadnje vrijeme odbio poslusnost (stalno izbacije pop-up da upisem Username i Pass)

Jesi probal kliknuti? Kaj se događa?

 

Probaj X-notifier.

djigibao uto 29.4.2014 18:36
kizo2703 kaže...
djigibao kaže...

Zna netko dali se na ovoj slici radi o nekom add-onu za mail ili...?

 

Koristio sam Gmail  Checker ali je u zadnje vrijeme odbio poslusnost (stalno izbacije pop-up da upisem Username i Pass)

Jesi probal kliknuti? Kaj se događa?

 

Probaj X-notifier.

STa da li sam probao kliknut?

rustweaver uto 29.4.2014 18:46
kizo2703 kaže...
Uostalom ,skoro svatko danas ima barem 4GB rama ,tak da ne znam kakvu ulogu igra 100 ili 200 mb manje ili više.

Nije to baš tako jednostavno, ali često nije niti toliki problem kako se obično prikazuje:

https://wiki.mozilla.org/Performance/MemShrink

 

Inače, Australis mi se niti najmanje ne sviđa. Na 29-ci sam otkako je u beti (sada ću na 30 kako je 29 prešla u stabilnu), i prva stvar koju sam napravio kada sam ugledao 29 je bila da stavim classic theme restorer.

sinkee uto 29.4.2014 19:52

Evo taman sam updejto na 29ku, no sve bi bilo ok da mi tabovi koji su neaktivni nisu prozirni, te bookmarks ikona se sastoji od dvije ikone zajedno, a i sam bookmarks onda otvara previse gluposti.

SolidSnakeCRO uto 29.4.2014 20:15
Quiem kaže...

Jel se meni čini ili je nemoguće pomaknut refresh dugme?

Ne čini ti se. Ne možeš niit njega nit stop. Ne želim addonse koji to omogućuju. Mora mozilla malo još poradit na tome. Ne razumijem te limitacije.

rustweaver uto 29.4.2014 21:28
Quiem kaže...

Jel se meni čini ili je nemoguće pomaknut refresh dugme?

Mnogo toga se ne može podešavati u Australisu. Jedan od razloga zašto imam classic theme restorer. Čak bih i pretrpio novi skin kada bih samo mogao sve ispremiještati onako kako sam navikao.

Marko :D uto 29.4.2014 22:34

Bratu sam ažurirao Firefox i baš mi je retardiran onaj home gumb. Navikao sam da mi prvo idu gumbi, naprijed i nazad refresh i onda home, a ne home naprijed nazad i onda tek refresh. Sve je nešto pomiješano. Malo mi je glupo što su kopirali Chrome ali dobro, nema veze.