Vijesti by forumaši

90% ljudi ne zna za search

Bukva sub 20.8.2011 16:11

Čisto slučjano sam naišao na ovaj članak, ne znam jel da se smijem ili plačem.

 

Dan Russell, analist zaposlen u Googleu, u jednom svom istraživanju naišao je na pomalo zastrašujući podatak - 90% ljudi ne zna i ne koristi CTRL + F, odnosno search opciju, već ručno prolaze kroz dokument ili stranicu. Štoviše, kad se ljudima pokaže kako valja pretražiti dokument, ostanu šokirani.

 

Meni osobno, čim sam ovo pročitao, kroz glavu je prošlo - Koliko bi se samo povećala produktivnost zaposlenika da ih se informira o najosnovijem radu na računalu?

 

IZVOR: The Atlantic

thuglife sub 20.8.2011 17:02

Što je tu čudno, imaš onih što im kompovi služe samo za portale, vijesti i slično, mulariju s facebookom, samoprozvane hackere koji misle da znaju sve i nedaj bože da pokušaju išta novo naučiti, penziće i ovih 10%.

sirka666 sub 20.8.2011 17:23
thuglife kaže...

Što je tu čudno, imaš onih što im kompovi služe samo za portale, vijesti i slično, mulariju s facebookom, samoprozvane hackere koji misle da znaju sve i nedaj bože da pokušaju išta novo naučiti, penziće i ovih 10%.

 

Vapor sub 20.8.2011 17:41

Dokument ili browser. Bez CTRL+F, nula bodova. 95% mojih frendova to nezna, i onda kad traže neki vic u moru viceva na nekoj stranici, provedu 10 min tražeći, umjesto da upišu riječi kojih se sićaju i that's it.

5220 pon 22.8.2011 00:16

Ja sam to oduvijek koristio, prvo preko edit-find pa sam kasnije doznao za ctrl+f a sad je netko napisao još jednostavniji način koji nisam znao, f3.

 

Ima masu tih kratica, ne samo za browser, nego općenito za windowse koji olakšavaju radnje samo ih treba zapamtit.

Grbi94 pon 22.8.2011 01:38

Ctrl + F/C/V, Alt + Tab/F4, Shift + Delete koristim svakodnevno.

Nego, kad smo već kod kratica, postoji li koja za inverzni odabir, tj. kad odaberem neke datoteke (označim) da ove druge budu odabrane?

Bichanich pon 22.8.2011 01:39

Nezamislivo je da netko tko radi na računalu duže vrijeme (nekoliko godina) ne zna niti osnove. Zamislite samo likove koji rade poslove u kojima se mora svakodnevno koristiti "search", a rade to ručno {#}. Ponekad i u stvarnom životu osjetim snažnu potrebu za tom opcijom (kad tražim nešto u rječniku, enciklopediji...)

 

Računala i služe da bi si ljudi olakšali i skratili posao. Ako pomislite da bi se nešto na kompu moglo napraviti puno brže i jednostavnije uz neku jednostavnu komandu, u 90% slučajeva ta komanda postoji samo je ne znate koristiti.

Bukva pon 22.8.2011 08:48
vlad0 kaže...

Jesam ja jedini koji koristi Shift+Del, Ctrl+Ins i Shift+Ins? {#}

Uspio sam ispit past zbog Shift + Del. :/

 

Inače kad se već razbacujemo kraticama

ALT + dvoklik mišem

Win-key + R

Win-key + L