CyberDemonVZ pon 5.10.2020 19:53
Antonic kaže...

Imam Toyotu koja ima original kameru za voznju u rikverc. Slika se prikazuje na ekranu na komandnoj ploci i kamera se u principu pali samo kad ubacim auto u rikverc. Moze li se podesit software da kamera radi u drugim modovima, odnosno da je mogu iskontrolirat sam? Imate neko iskustvo? Nema mi smisla dodavat jos jednu kameru nazad kad vec imam ovu i prilicno je dobra...thx.

 Na što bi snimao?

mbaksa pet 9.10.2020 21:47
Antonic kaže...

Pa imam USB port koji je povezan sa sistemom. Pretpostavljam da je pitanje softwarea da se omoguci ovako nesto. Mozda sam u krivu...

Jesi siguran da je USB port povezan s kamerom, a ne samo s autoradijem ili čim već? Il je sve to skupa jedan sustav?

 

Ne bih se iznenadio da je kamera spojena na svjetlo za rikverc, znači uključi se kad ubaciš u rikverc pa počne slati videosignal, a ekran se onda prebaci na kameru kad skuži da kamera šalje video signal.

 

Jesi uštekao USB stick i pogledao ima li kamera kakve opcije za snimanje na njega? Ako nema, onda je to to. Onda se eventualno možeš raspitati među ekipom koja vozi Toyote, je li moguće na toj kameri ili sustavu omogućiti snimanje na USB stick

nanek ned 1.11.2020 18:58

Bok ekipa,

 

kupio sam novi auto i nakon manje od mjesec dana mi je netko skinuo poklopac/čep di je kuka za šlepu.

 

Kupio bih nekakvu kameru koja u parking mode-u ima motion sensor. Dakle, da ista ne reagira samo na udar, već da i kad netko hoda blizu auta počne snimati.

 

Xiaomi 70mai Pro mi se čini savršena cijenom i kvalitetom, ali ne vidim da ima taj motion sensor. 

 

Može nekakva preporuka ? Cijena do 700,00 kn.

 

 

CyberDemonVZ ned 1.11.2020 19:04
nanek kaže...

Bok ekipa,

kupio sam novi auto i nakon manje od mjesec dana mi je netko skinuo poklopac/čep di je kuka za šlepu.

Kupio bih nekakvu kameru koja u parking mode-u ima motion sensor. Dakle, da ista ne reagira samo na udar, već da i kad netko hoda blizu auta počne snimati.

Xiaomi 70mai Pro mi se čini savršena cijenom i kvalitetom, ali ne vidim da ima taj motion sensor. 

Može nekakva preporuka ? Cijena do 700,00 kn.

 Nisam vidio tu mogućnost ni ja nednoj od ovih koju sam gledao.

Ali, onda bi ti se "okinula" na svaki pokret na parkiralištu oko tebe. Onda bi trebala imati i stalni spoj na akumulator, interna baterija ne bi bila dovoljna.

Ako netko zna za ovo nek javi.

CyberDemonVZ pon 2.11.2020 07:31
nanek kaže...

Znaš možda nešto o ovoj kameri

 

Ova ima motion sensor i G sensor. Za početak ne bih spajao na akumulator već na powerbank. Može li uopće funkcionirati na taj način ?

 Da, može. Ali...

Powerbankovi ponekad imaju zaštitu protiv trošenja baterije da se sami ugase kad daju malu struju. Trebaš isprobati dal je to slučaj i sa tvojim. Ako je, onda će se ugasiti nakon nekog vremena ne aktivnosti.

Ako nije, onda će raditi kao si zamislio.

Nikad nisam vidio ovu kameru.

vrinho pon 2.11.2020 08:24

Meni došla prošli ponedjeljak Thieye Carview 3 s GPSom za 80€, poslano preko EU priority i sve prošlo bez carine i dodatnih davanja. Kvaliteta slike vrlo dobra, nije savršena ali sve se jasno vidi na snimkama tako da nemam zamjerke. 

Pošto mi utor za upaljač stalno radi kamera se ne gasi s autom a neda mi se iskopčavati svaki put, kupio sam kabel pa je spojeno sad direkt na multimediju ali tom kablu je konektor okrenut drukčije pa ne mogu spojiti stražnju kameru al riješeno je to s adapterom s ebaya koji će nadam se stići uskoro.

hahhaajaads pon 2.11.2020 18:57
vrinho kaže...

Meni došla prošli ponedjeljak Thieye Carview 3 s GPSom za 80€, poslano preko EU priority i sve prošlo bez carine i dodatnih davanja. Kvaliteta slike vrlo dobra, nije savršena ali sve se jasno vidi na snimkama tako da nemam zamjerke. 

Pošto mi utor za upaljač stalno radi kamera se ne gasi s autom a neda mi se iskopčavati svaki put, kupio sam kabel pa je spojeno sad direkt na multimediju ali tom kablu je konektor okrenut drukčije pa ne mogu spojiti stražnju kameru al riješeno je to s adapterom s ebaya koji će nadam se stići uskoro.

 Mozes otic kod elektricara da ti prespoji da ti upaljac radi jedino kad i auto, meni je to puno bolja opcija... Ono, upalis auto, pali se i kamera, gasis auto i kamera se ugasi za par sec.

vrinho pon 2.11.2020 19:20

Nisam nadodao da se multimedia gasi čim izvadim ključ iz brave i pali kad dam kontakt a pošto je kamera spojena na nju isto tako funkcionira tako da ni ne trebam električara a možda jednom to napravim a i ovisi koliko ću još imati trenutni auto.

CyberDemonVZ pet 13.11.2020 00:29
domagoj05 kaže...

Ulijecem kao padobranac i vjerojatno ce ovo moje pitanje biti jako glupo, ali sta je GPS modul i cemu sluzi. Jer vidim ima bez njega i s njim kupit kameru.

 Vjerojatno govoriš o 70mai Pro kameri?

Bez njega kamera normalno snima.

Uz njega bilježi i brzinu i one dodatne mogućnosti da prati kad izlaziš s svoje trake... il tak neke fore, ima slika i opis obično kad ga prodaju. Ja sam to odmah ugasio kad sam kupio :)

De2 pet 27.11.2020 01:00

Uglavnom nabavio sam noviju BlackVue DR900X 2Ch autokameru (BlackVue) i bateriju za parking (Baterija)direktno iz Koreje (S kodom za popust sam dobio dodatnih 10% popusta). Iako sam bio spreman na porez i carinu od cca 25% na cijenu za neko divno čudo dobio sam oboje putem DHL-a bez poreza i carine pa mi je nanadano ostalo i za dva rezervoara dizla.  S kamerom sam prezadovoljan pošto se radi o 4K kameri (prednjoj) i od Full HD kameri s stražnje strane. Kameru sam spojio na kutiju s osiguračima pošto se sve potrebno (kabeli, trakice, "piggy" konektor - lopov za osigurače te stavio napon od 9V prema bateriji od 6000 mAh koja se na naponu od 9V napuni za cca 45 minuta i snima cca 48 sati u parking modu! Pošto mi je auto blizu kuće spojen sam na WiFi kamere pa dobivam obavijesti kad mi se netko smuca oko auta, a i kasnije sve snimke možete pregledavati na aplikaciji mobitela s detaljnim prikazom GPS kordinata i brzine vožnje (može se kontrolirati žena  ) a i ako imate neograničen internet možete i imati live feed kamere. Eto toliko od mene. LP

mbaksa pon 30.11.2020 16:30
amrlji kaže...
Pokusavam narucit 70mai Dash Cam Pro s aliexpress. com iz Poljskog skladista medjutim nitko ne salje za HR. Ima li tko ideju sto radim pogresno.

Koliko vidim, većina tih kamera je iz službene trgovine, a one koje nisu vjerojatno su samo drop-shipani paketi. Poslao sam službenoj trgovini na AliExpressu upit mogu li omogućiti naručivanje iz Poljskog skladiša - javim što su mi odgovorili.

mbaksa sri 2.12.2020 11:00
amrlji kaže...
Pokusavam narucit 70mai Dash Cam Pro s aliexpress. com iz Poljskog skladista medjutim nitko ne salje za HR. Ima li tko ideju sto radim pogresno. Hvala!

Uspostavio sam kontakt sa službenom trgovinom. Mislim da im se baš i ne da omogućavati slanje proizvoda iz Poljske u Hrvatsku (valjda smo im premalo tržište), no traže me link na kameru koja me, tj. tebe ili nas, zanima.

 

Reci jel to ta kamera koja te zanima? https://www.aliexpress.com/item/32931282121.html

 

Ako bi naručivao, koji konkretno bi paket/kombinaciju naručio? Vidim da su iz Poljske trenutno dostupna prva četiri paketa - to su paketi na engleskom (zadnja dva su na ruskom). Prva dva paketa su s GPS-om, druga dva bez GPS-a. Jedan paket dolazi s adapterom za spajanje na akumulator, drugi ne. Znači, hoćeš s GPS-om ili bez, s adapterom za akumulator ili bez? Mislim, nadam se da ako će omogućiti, da će omogućiti sve, ali nikad ne znaš...

 

Mogu se i ostali zainteresirani izraziti pa da im javim pa nam možda omoguće slanje iz Poljske za te kamere...

mbaksa čet 3.12.2020 09:47
amrlji kaže...
Ja sam mislio naruciti model s GPSom i s adapterom za spajanje na akumulator, naravno englesku verziju. Trebao bi 2 komada.
jocommb kaže...
Ja sam za... GPS, sa spajanjem na aku... To je najbolja opcija...a i na upaljac se da spojit na starijim autima... Manje provlacenja kabla...

Bojim se da neće ništa biti od ovog. Fakat iritantna komunikacija - osoba s druge strane se pravi glupa, kao da ne zna što pitam i "dobronamjerno" dijeli savjete o naručivanju iz Kine, kad objasnim zašto nam to ne odgovara, onda glumi da pokušava pomoći, da bi mi na kraju poslala screenshot s AliExpressa s kojeg se vidi da ne šalju kamere iz Poljske u Hrvatsku! Ko da sa zidom komuniciraš. Ne da joj se valjda tražiti šefa da se nešto poduzme, a ne želi da bude preočito da ne namjeravaju ništa poduzeti.

vrinho pet 4.12.2020 07:29

Zašto ne uzmete s banggooda? Uzeo sam onu thieye koju sam gore opisivao preko EU priority i došla bez carine i ostalih davanja, stigla za 3 tjedna. Također sam tražio posvuda iz EU i nitko ne šalje u HR.

hahhaajaads pet 4.12.2020 09:02
vrinho kaže...

Zašto ne uzmete s banggooda? Uzeo sam onu thieye koju sam gore opisivao preko EU priority i došla bez carine i ostalih davanja, stigla za 3 tjedna. Također sam tražio posvuda iz EU i nitko ne šalje u HR.

 Sad bas gledam, identicna cijena, tj. 62$ sa dostavom (I iskoristenim kuponom of 5$). Hvala 

mbaksa pet 4.12.2020 19:45
vrinho kaže...

Zašto ne uzmete s banggooda? Uzeo sam onu thieye koju sam gore opisivao preko EU priority i došla bez carine i ostalih davanja, stigla za 3 tjedna.

Jel je na paketu bila naljepnica da nije sukladan članku tom i tom i članku tom i tom direktive Europske komisije ili čega već? Jer ako ti je bila ta naljepnica gore (a trebala je biti), onda si dobro prošao, jer ta naljepnica govori da taj paket podliježe carinjenju.