tnakir pet 19.3.2010 17:00

ovaj drugi je osjetno jeftiniji od Intela... a mislim da su nesto slabije performanse (bez obzira na brzu deklaliranu brzinu pisanja u odnosu na intel) nebitne kad pogledas koliko je jeftiniji.

 

Ne igra ti Intel 80GB G2??? Mozes ga nac za 1300 - 1500 kn??

Hacker-ri pet 19.3.2010 20:07
tnakir kaže...

Obicni su postali spori cak i za storage :))))) Eh to je kad se naviknes na SSD... Nego ja bi radije uzeo Intela.

Ma HDD su postali kos za smece, u njemu samo drzis nesto dok ti ne zatreba, kad zatreba prebacis na ssd :D

drzim 5 TB na HDD i kad mi zatreba materjal prebacim na SSD i onda radim..

inace nemoguce radit ;p

Hacker-ri sub 20.3.2010 00:21
tnakir kaže...

Moj frend radi u ediusu i ima 2x terabajtne WD-e u raidu... njemu je to manje vise ok... koliko dobijes kada se prebacis na ssd?

 

 

Manje vise kod mene ne pali :D

Pokusavam ulozit da bi dobio, a SSD je puno bolji od ijednog raida, i nemoram razmisljat kad ce puknut ;p

A dobijem puno vise nego sto HDD nudi, narocito kod grafike i HD materjala

 

blackalbum kaže...

stvar navike,kako si prije pet godina radio

Prije 5 godina nisam radio, a tad nije bilo ni toliko posla kao sad

Dado_ZG78 sub 20.3.2010 00:49

Ja bih od ova dva uzeo Intelov, no za sada mislim da ću ipak još pričekati nekoliko mjeseci da cijene još malo padnu a kapaciteti se povečaju Neodlučan

 

(mada bilo bi dobro za sistemski disk staviti jedan brzi SSD od cca 64GB Belji se)

Hacker-ri sub 20.3.2010 02:14
Dado_ZG78 kaže...

Ja bih od ova dva uzeo Intelov, no za sada mislim da ću ipak još pričekati nekoliko mjeseci da cijene još malo padnu a kapaciteti se povečaju Neodlučan

 

(mada bilo bi dobro za sistemski disk staviti jedan brzi SSD od cca 64GB Belji se)

to mi je pak premalo mjesta, posto kazu da za TRIM treba imat oko 30% slobodnog na SSDu sta mi nije dovoljno sa 80 GB a kamo sa 64...

 

tnakir ned 21.3.2010 14:04
Hacker-ri kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Ja bih od ova dva uzeo Intelov, no za sada mislim da ću ipak još pričekati nekoliko mjeseci da cijene još malo padnu a kapaciteti se povečaju Neodlučan

 

(mada bilo bi dobro za sistemski disk staviti jedan brzi SSD od cca 64GB Belji se)

to mi je pak premalo mjesta, posto kazu da za TRIM treba imat oko 30% slobodnog na SSDu sta mi nije dovoljno sa 80 GB a kamo sa 64...

 

Zapravo mislim da su rekli 10%...

Hacker-ri ned 21.3.2010 14:20
tnakir kaže...
Hacker-ri kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Ja bih od ova dva uzeo Intelov, no za sada mislim da ću ipak još pričekati nekoliko mjeseci da cijene još malo padnu a kapaciteti se povečaju Neodlučan

 

(mada bilo bi dobro za sistemski disk staviti jedan brzi SSD od cca 64GB Belji se)

to mi je pak premalo mjesta, posto kazu da za TRIM treba imat oko 30% slobodnog na SSDu sta mi nije dovoljno sa 80 GB a kamo sa 64...

 

Zapravo mislim da su rekli 10%...

ako imas 80GB disk treba ti barem 20GB slobodnog, sta bi bilo negdje oko 30 %

Hacker-ri ned 21.3.2010 19:08
tnakir kaže...

Hmmmm...

 

Glupost, a bez trim-a ti padaju performanse sto ga vise koristis :(

pa za TRIM i treba bit neki postotak slobodnog, da on barata podacima valjda... ja taj TRIM znam jako sitno ali koliko sam skontao

Oldy čet 8.4.2010 04:03

jadni mi što imamo hd čisto smo propali.....

 

 

ja se bojim uzet ssd da nebi on počeo i prije svirat pjesmu nego kliknem play ili ne daj bože da tu napiše rijeć prije nego je utipkam :p

 

 

ne vrijeđaj mi hard da je smeće, ne treba nam svima ssd, nadobudni, šatro haker, prvo traži savjet onda i vrijeđa btw :p

 

 

1cem4n uto 25.5.2010 14:50

Pozdrav svima.

Mene interesira dal je bilokoji ssd kompatibilan sa malo starijim maticnim plocama koje imaju sata.

Radi se o intelovoj maticnoj ploci Intel D975XBX.

Da ne kupujem bezveze ako mi to nece pomoc u performansama.

Unaprijed hvala na odgovorima.

=XFX=PlayHard sub 29.5.2010 11:42

Ma meni je ovaj ssd ok samo ne zelim se zeznut i pljunut tolke pare pa na kraju skuzit da sam mogao uzet 3 puta bolji ssd.

Neki kazu da se ne moze samo gledat brzina citanja i pisanja nego i sam proizvodac i dr.

Pricekat cu novi bug pa da vidim sto oni kazu posto vidim da ovdje nema puno ljudi koji imaju ssd pa mi nazalost ne mogu rec iz prve ruke..