Tvrdi i optički diskovi

WD 2TB Problem očitavanja kapaciteta

Stoja sub 3.9.2011 20:39

Dakle, veliki problem...Jučer kupio 2 WD caviar green diska od 2TB, i danas ih išao spojiti. Sve uredno pospajano, upalim komp i u device manager da ih naštelam...jedan uredno prikazuje 2TB-a(tojest 1,8TB) dok drugi pokazuje samo 1TB(tojest nekih 930GB-a)

 

E sada, ja sam prije ova 2 imao disk od 1TB koji je crknuo i to već ima odkad da sam ga ja izvadio iz kompa, ali komp kao da ga je i dalje negdje vidio da je unutra, i sada on kao da prepoznaje da je ovaj od 2TB-a zapravo taj stari disk od 1TB

 

S obzirom da su novi diskovi ne vjerujem da je hardverski problem već negdje softwareski u winsima, samo neznam što bi trebao napraviti... Pa eto, pomagajte ljudi{#}

 

 

wifi sub 3.9.2011 21:00

Probaj ih spojit jedan po jedan, mijenjajuci mjesta gdje ih spajas, pa vidi da li ti taj problematicni disk na svim mistima prijavljuje po 1gb ili na nekom 1, a na drugom 2...

ako je i dalje 1, onda otidji kod nekoga pa tamo spoji i vidi... ako je i dalje... u ducan di si kupia, jer unutar 7 dana (ili nesto manje) ti moraju zaminit u ducanu taj disk...