benko ned 18.1.2009 11:44

ako je netko imo problema sa seagate 7200.11 hdd-om (smrazavanje, gubitak podataka..) izdali su novi firmware koji bi trebo rjesit probleme  a navodno da ce i imat besplatni recovery podataka onoga sto ste izgubili   Smijeh

 

ja konkretno nisam imo ni jedan problem Cool

 

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931

 

http://techreport.com/discussions.x/16246

 

http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=4771

Cika Jova Zmaj ned 18.1.2009 12:02

Imam osjećaj kao da mi se netko (tamo gore) ruga. Ja sam taman svog odnio na garanciju u HGspota ima par dana, jer mi Seagate služba za korniske nije htjela dati firmware. Navodno su u planu imali puštanje samo za 1,5 TB disk, i ništa ostali. I sada kad ču ja svog morat čekat mjesec dana (kako to obično ide), oni izdaju firmware, grrrrrrrr

Adoon pon 19.1.2009 14:10

Ja imam takav disk (500GB), kupio ga prije tjedan dana, radi ko zmaj.

Ali nisam provjerio koliki mi buffer size prijavljuje. Svejedeno, kad neko dođe do linka za download novog firmwarea neka ga objavi.

ReiKo pon 19.1.2009 20:02

Jedno pitanje , pa ako netko zna bio bih zahvalan :

 

Recimo ako sad ja updateam firmware za svoj Baraccuda 7200.11 disk, hoće li taj firmware biti i ostati updatean i nakon formata?

 

Mislim firmware se baš zapisuje (updatea) u HDD i nema veze s formatiranjem Windowsa?

UPDaTEa ŽeljaN pon 19.1.2009 20:17
ReiKo kaže...

Jedno pitanje , pa ako netko zna bio bih zahvalan :

 

Recimo ako sad ja updateam firmware za svoj Baraccuda 7200.11 disk, hoće li taj firmware biti i ostati updatean i nakon formata?

 

Mislim firmware se baš zapisuje (updatea) u HDD i nema veze s formatiranjem Windowsa?

 Nadogradnja Firmware je postupak kojim se briše sadržaj EEPROM čipa, i na njegovo mjesto se upisuje novi kod (nova verzija). Dakle, nema veze.
mbaksa pon 19.1.2009 20:21
ReiKo kaže...

Jedno pitanje , pa ako netko zna bio bih zahvalan :

 

Recimo ako sad ja updateam firmware za svoj Baraccuda 7200.11 disk, hoće li taj firmware biti i ostati updatean i nakon formata?

 

Mislim firmware se baš zapisuje (updatea) u HDD i nema veze s formatiranjem Windowsa?

Firmware ti je nesto slicno BIOS-u na maticnoj ploci, dakle softver (program) koji je sastavni dio uredjaja/komponente.
Ormuz uto 20.1.2009 16:14

Ja nemam namjeru da stavljam novi firmware ako mi disk radi pola godine. Sad dali će krepat ne znam, ali nemam namjeru da to saznam sa novim firmwareom. Vidim da se ljudi žale da im tek sad ne radi hard diks.

 

 

Old Iggy uto 20.1.2009 16:56
Ormuz kaže...

Ja nemam namjeru da stavljam novi firmware ako mi disk radi pola godine. Sad dali će krepat ne znam, ali nemam namjeru da to saznam sa novim firmwareom. Vidim da se ljudi žale da im tek sad ne radi hard diks.

 

 

Ne pretjerano pametna odluka, naravno u situaciji da je FW upgrade OK. Kad ga isprave, predlazem ti da to napravis.
EDIT: Naravno, backup je uvijek preporucljiv prije nadogradnje.
Old Iggy uto 20.1.2009 23:00
Ormuz kaže...

Pametnija od srljanja stavljanja novog fw. Imam sd14 za razliku od kritičnog sd15 i ovog novog otpada što su izdali mislim da je sda1.

I u cemu je onda problem? Ako nije problematicna verzija, ne diras. Ako je, cekas da dodje testirana varijanta i promijenis.
Ormuz sri 21.1.2009 01:53

Pa kaže na stranici da je problematičan model ništa ne piše od firmwareu.

Na forumu i ostalim ljudi govore da je riječ o firmwareu sd15 što pokazuje da seagate nema pojma. Uglavnom čekati i kod jednih i drugih. Dok netko ne javi da valja ili ne valja na svoju štetu.

Old Iggy sri 21.1.2009 09:24
Ormuz kaže...

Pa kaže na stranici da je problematičan model ništa ne piše od firmwareu.

Na forumu i ostalim ljudi govore da je riječ o firmwareu sd15 što pokazuje da seagate nema pojma. Uglavnom čekati i kod jednih i drugih. Dok netko ne javi da valja ili ne valja na svoju štetu.

Ma Seagate jako dobro zna, samo suti. K tome, ovo sto su napravili s FW updateom im nije na cast.
Inace, obicno pise koji FW je problematican.
Ormuz sri 21.1.2009 16:53
Old Iggy kaže...
Ormuz kaže...

Pa kaže na stranici da je problematičan model ništa ne piše od firmwareu.

Na forumu i ostalim ljudi govore da je riječ o firmwareu sd15 što pokazuje da seagate nema pojma. Uglavnom čekati i kod jednih i drugih. Dok netko ne javi da valja ili ne valja na svoju štetu.

Ma Seagate jako dobro zna, samo suti. K tome, ovo sto su napravili s FW updateom im nije na cast.
Inace, obicno pise koji FW je problematican.
 Evo moj je na zadnjem linku o tom sam ti govorio. Ništa ne piše ali mi se ipak čini da je sd14 ok firmware.
vistma sri 21.1.2009 18:01
Ormuz kaže...

Čekaj pošteni firmware nemaš druge. Ako imaš gdje backupati važne stvari obavezno to napravi. Ako ne bar sprži najvažnije.

 

 Za backup nema problema. Imam dva eksterna diska Osmijeh
Hoće li mi se s tim firmware-om prestat tuckanja hdd koja me živciraju? Mršti se
Ormuz sri 21.1.2009 19:23
vistma kaže...
Ormuz kaže...

Čekaj pošteni firmware nemaš druge. Ako imaš gdje backupati važne stvari obavezno to napravi. Ako ne bar sprži najvažnije.

 

 Za backup nema problema. Imam dva eksterna diska Osmijeh
Hoće li mi se s tim firmware-om prestat tuckanja hdd koja me živciraju? Mršti se
 Seagate ti je inače poznat po malo jačem zvuku koji proizvodi pri radu. Sad postoji šansa da se smanji količina buke koliko sam uspio pročitati.
Ali tih disk sigurno nečeš dobiti. Meni to nije neki problem jer imam dobro rješenu izolaciju u kučištu. A uvijek može uzeti preskupit ssd. Ili probaj sa wd green serijom ne znam kakva je ona.
Adoon sri 21.1.2009 20:00

Moj Seagate još uvijek radi ali je na crnoj listi 3500320AS REV.SD15. Zvao sam u Vemil ali tamo kažu da ga ne mogu mijenjat

dok ne crkne i da nema veze što je Seagate objavio grešku u firmwareu. Disk je uredno i dalje u prodaji.

Ormuz sri 21.1.2009 22:38
Adoon kaže...

Moj Seagate još uvijek radi ali je na crnoj listi 3500320AS REV.SD15. Zvao sam u Vemil ali tamo kažu da ga ne mogu mijenjat

dok ne crkne i da nema veze što je Seagate objavio grešku u firmwareu. Disk je uredno i dalje u prodaji.

 Dao si mi ideju ne znaš ni sam kakvu :D
vistma sri 21.1.2009 22:40
Ormuz kaže...
Adoon kaže...

Moj Seagate još uvijek radi ali je na crnoj listi 3500320AS REV.SD15. Zvao sam u Vemil ali tamo kažu da ga ne mogu mijenjat

dok ne crkne i da nema veze što je Seagate objavio grešku u firmwareu. Disk je uredno i dalje u prodaji.

 Dao si mi ideju ne znaš ni sam kakvu :D
 Kakvu? Kakvu? Belji seCool