Tvrdi i optički diskovi

OCZ Vertex 2 OCZSSD2-2VTXE60G iskustva?

Wuk19 pet 12.8.2011 21:50

Pozdrav,

 

 

Naime, zagrizao sam za kupovinu ovoga SSD-a pa me zanimaju vaša iskustva po pitanju: problema, FW, performansi, jer je moguće dobiti 25nm verziju NAND-a.

 

Tražim isključivo 2VTXE60G model.

 

Trenutno su neraspoloživi koliko vidim.

 

Hvala

dasHHa čet 18.8.2011 16:39

Wuki moj savjet je da model koji planiras kupiti dobro proucis na forumu....iskustva mnogobrojnih vlasnika ocz ssd su ti tamo....problema ima puno,ne samo greskom ocz u losim firmwareima nego i zbog OS,chipseta,....puno je trikova i bugova.Performanse koje dobivas ssd su odlicne ali samo i jedino ako uspijes cijeli sistem postavit  da radi stabilno.Ja licno imam colossus lt 120GB vec nekih godinu i pol i puno sam truda,zivaca i vremena utrosio na modifikacije,procitao sam brdo foruma i taman kad mislim da sam konacno rijesio sve probleme jave se novi...Poslednji koji imam(a vidim imaju ga i na vertex2 i 3 modelima,sa starim i novim FW i na agilityima)jesu ucestali BSOD,smrzavanje i nestajanje SSD u bootup manageru.Problemi sa update zakrpama,narocito KB982018 koji uvodi ispravke u aligmentu ali pravi jos vise problema umjesto da ih ispravlja,itd. Sacekaj jos savjeta jer ima tu forumasha koji imaju slicna iskustva.

I pored svih ovih problema jos nisam odustao os ssd.Prednosti su ipak vece u odnosu na HDD ali zivce ce ti pojesti svi problemi koji te cekaju.

 

evo ti link http://www.ocztechnologyforum.com/forum/index.php

 

Ako imas nedoumica samo pucaj,rado cu ti odgovorit i pomoci.

igy čet 18.8.2011 16:48

nedavno odustao od kupovine vertexa2 jer sam vidio da su brljali s 25nm ssd-ovima koji su uglavnom u prodaji....

kupio sam corsair force series F60 u adm-u i dobio ga s 2.1b firmwareom... već je oko tjedan dana kod mene i nisam zabilježio niti jedan problem tipa rušenje, zamrzavanje...

dasHHa čet 18.8.2011 17:17
igy kaže...

nedavno odustao od kupovine vertexa2 jer sam vidio da su brljali s 25nm ssd-ovima koji su uglavnom u prodaji....

kupio sam corsair force series F60 u adm-u i dobio ga s 2.1b firmwareom... već je oko tjedan dana kod mene i nisam zabilježio niti jedan problem tipa rušenje, zamrzavanje...

Sacekaj nekoliko mjeseci,tjedan dana je kratak period.Ovisi i kakav si korisnik,koliko i kakvog hardwarea imas u compu.Koliko cesto updateas FW i SW....Koji je OS instaliran itd.OCZ je stvarno sjajan kad radi ko urica ali ima puno problema a to se najbolje vidi na oczforumu

X-Men123 čet 18.8.2011 17:54
dasHHa kaže...
igy kaže...

nedavno odustao od kupovine vertexa2 jer sam vidio da su brljali s 25nm ssd-ovima koji su uglavnom u prodaji....

kupio sam corsair force series F60 u adm-u i dobio ga s 2.1b firmwareom... već je oko tjedan dana kod mene i nisam zabilježio niti jedan problem tipa rušenje, zamrzavanje...

Sacekaj nekoliko mjeseci,tjedan dana je kratak period.Ovisi i kakav si korisnik,koliko i kakvog hardwarea imas u compu.Koliko cesto updateas FW i SW....Koji je OS instaliran itd.OCZ je stvarno sjajan kad radi ko urica ali ima puno problema a to se najbolje vidi na oczforumu

...sva sreča da nisam uzeo a mislio po njeg adrug tjedan mislim na ssd opčenito daj mi reci onako okvirno za druge marke ssd imaju li i oni takve probleme??

Wuk19 čet 18.8.2011 20:25

Hvala Vam na savjetima, već sam pročešljao i OCZ forum i NewEgg iskustva korisnika.

 

Primarno, i razlog za odabir OCZ-a je cijena, Intelovi imaju najmanje problema, međutim i oni imaju svoje bisere. 

 

 

 

++++++Mali update na moju temu SSD-škola++++++,

 

 http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/ssd-skola/97115.aspx

 

 

Da se nadovežem za razliku između 34nm i 25nm po performansama i formatiranom prostoru tj. zbog čega dolazi.

 

 

Što se tiče performansa, ono ne dolazi zbog finijeg proizvodnog procesa nego smanjenja ukupnog broja MLC-čipova, a samim time i broj kanala s kojim je povezan s kontrolerom.

 

Formatiran prostor dolazi od činjenice da 25nm MLC-čip ima manji broj Life time ciklusa zapisivanja(npr. 25nm 3000cyc vs 34nm 5000),

pa dolaze na kompenzaciju prostora u svrhu produžetka life time-a

 

 

 

Također za preporuku da sačekam par mjeseci:

 

 

Namjeravaju, tj. večina proizvođača namjerava izdati TLC (triple level cell) nand memoriju, još lošiju od 25nm verziju, po pitanju lifespan-a, a za performase čemo vidjeti(SandForce i Indilinx)

dasHHa ned 21.8.2011 04:02
Wuk19 kaže...
dasHHa kaže...

I onda ce biti dve klase SSD-a: low price class(kratkotrajni) i high price class(dugotrajni flash).

Već postoji SLC vs MLC, međutim MLC se uaprnijeđuje u TLC.

na MLC sam mislio da ce biti dve klase...i onako losiju MLC ce podijeliti na jos losiju i malo bolju {#}

jollyb pet 28.9.2012 15:31
CroVandal kaže...

ima frend isti samo od 90gb nemam nikakvih problema sa njim jedino mislim da dobijes manje mjesta na novijim vertex 2 nego prije mislim da je 51gb a prije je dolazilo 55...kad je formatiran

i da je 51, mi je sasvim dosta, kad sam sad ionako na zauzeću 39 gb, što mogu smanjit za 5 gb jer imam programa koje ne koristim često a mogu na obični hdd. više me zanima, omjer isplativosti, cijena, problemi i eventualna nekompatibilnjost

sa mojom matičnom

 

 

jel ima netko kakav speed test, da vidim brzine čitanja/pisanja? ne sa neta, nego da je samostalno testirao?

 

zzz pet 28.9.2012 22:11
CroVandal kaže...

ima frend isti samo od 90gb nemam nikakvih problema sa njim jedino mislim da dobijes manje mjesta na novijim vertex 2 nego prije mislim da je 51gb a prije je dolazilo 55...kad je formatiran

Dobiješ i tih 4GB,nisu ih ukrali,nego sakrili.

Zizo sub 29.9.2012 09:01

Osobno kad sam kupovao ssd u linksu,želio sam ocz,no prijatelj mi radi tamo i odgovorio me od njega jer jako veliki postotak ih se vraća i reklamira.Zato evo raspitajte se još,jer bolje dati 100kn više pa imaš mirnu dušu.

jollyb sub 29.9.2012 13:25
Zizo kaže...

Osobno kad sam kupovao ssd u linksu,želio sam ocz,no prijatelj mi radi tamo i odgovorio me od njega jer jako veliki postotak ih se vraća i reklamira.Zato evo raspitajte se još,jer bolje dati 100kn više pa imaš mirnu dušu.

Prijatelj mi preporučuje ovaj model. 60.0 GB OCZ Agility 3, AGT3-25SAT3-60G.

500 kn mi je otprilike gornja granica, što bih mogao izdvojiti.

Bitan mi je ionak samo napredak sa hdd na ssd, ove razlike u brzinama između ssdova mislim da mogu preživjeti. I bitnije mi je da je stabilniji ssd, bez problema i rušenja...

 

Wuk19 kaže...

ako je predloženi intel (SSDSC2CT060A3K5 - INTEL 330 Series) u tom pogledu bolji nego vertex 2 i agility 3, možda bih se odlučio za njega ALI zbog dodatnog troška kupnje preko kreditne i poštarine, što onda nije 529 KN nego 582 + poštarina, čini mi se baš da i nije bolji prijedlog. govorim iz svojeg stajališta, jer dosad još nisam imao ssd, ali ponavljam, razlike između ssdova mi imaju manju važnost nego li prelazak sa hdd na ssd

 

koje su razlozi, ako može netko preciznije napisati da je intel isplativiji ili "bolji" izbor za cca 220 kn više od vertex 2 ili 120kn više od agility 3? Hvala

Zizo sub 29.9.2012 13:50

Nakon podužeg razmišljanja sam ti uzeo mushkina,ovaj model i isto mi je bilo da ne premašim granicu od 600kn i da nemam problema sa stabilnošću,i sad nakon 2 tjedna mogu ti reći da sam prezadovoljan brzinom i cijena je ok.

 

jollyb sub 29.9.2012 15:13
Zizo kaže...

Nakon podužeg razmišljanja sam ti uzeo mushkina,ovaj model i isto mi je bilo da ne premašim granicu od 600kn i da nemam problema sa stabilnošću,i sad nakon 2 tjedna mogu ti reći da sam prezadovoljan brzinom i cijena je ok.

 

Hvala na reply, s tim da vidim da je razlika:

- od vertex 2 da je mushkin SATA3, što će mi biti ok kad se prebacim sa sata 2, tj AM2 matične na noviju ploču i proc koji će podržavati,

- 60 kn skuplji od agility 3

- brzine čitanja/pisanja slične ko i agility v3

- nisam naletio na priče o problemima koji ima OCZ

 

I dalje budem pažljivije pratio ovaj dio foruma i priče o ssd pa onda u neko dogledno vrijeme uzeo neki ssd za cca 500kn.

zagy15061984 sub 29.9.2012 15:31

i da ,da neotvaram novu temu imam jedan problemčić kod OCZ vertex 4 64GB..nikako nemogu vidjeti kolika mu je temperatura ,probao sa raznoraznim programima , tipa hd tune,cpuid HW, jednostavno ne pokazuje

zna li mozda netko u cemu je caka

hvala

Zizo sub 29.9.2012 15:34

Gledaj ni ja nisam naletio na nista sto bi govorilo protiv Ocz-a kojeg jos uvijek jako cijenim,nek me to prijatelj odgovorio koji ipak ima vise iskustva iz prve ruke,posto radi u linksu,tj.on mi samo rekao da je velik broj reklamacija stizalo za Ocz ssd-e,a ja sam imajuci to na umu odabrao mushkina.Isto tako savjetovao mi je dvojac koji je po kvaliteti iznad svih ssd-a a to su Intel i Samsung,iako mislim da kingston,corsair,mushkin,Adata i naravno Ocz nisu nista losiji.Ak se mene pita drugi ssd koji bum uzel ce sigurno biti Ocz-ov jer svakom novom linijom su sve bolji i bolji.

Zizo sub 29.9.2012 15:46
zagy15061984 kaže...

i da ,da neotvaram novu temu imam jedan problemčić kod OCZ vertex 4 64GB..nikako nemogu vidjeti kolika mu je temperatura ,probao sa raznoraznim programima , tipa hd tune,cpuid HW, jednostavno ne pokazuje

zna li mozda netko u cemu je caka

hvala

  Pogledaj na ovome forumu,tu je nekolicina ljudi imala isto problem sa vertex 3 serijama prikaza temperature ssd-a,pa ces mozda sto iscupat o vertex 4.

Wuk19 sub 29.9.2012 20:43
zagy15061984 kaže...

i da ,da neotvaram novu temu imam jedan problemčić kod OCZ vertex 4 64GB..nikako nemogu vidjeti kolika mu je temperatura ,probao sa raznoraznim programima , tipa hd tune,cpuid HW, jednostavno ne pokazuje

zna li mozda netko u cemu je caka

hvala

Možda jednostavno nema temperaturni senzor, mnogi ssd-ovi ga nemaju. Pokušaj preko crystal disko info programa pogledat smart status i pronaći stavku ssd temperature

zzz sri 3.10.2012 07:43
miky30 kaže...

Ja sam uzeo Vertex 2 60G u linksa i uredno mi očitava temperaturu u Speedfanu.

Nemaju senzor za temperatura,niti im trba.Neki pokazivaju uvjek istu temperaturu(ali to nema veze sa senzorom),

Zizo pet 5.10.2012 16:16
sudy_freak kaže...

Da ne otvaram novu temu, za 380 kn u Linksu, isplati li se uzeti?

 

Budući da bi mi to bio prvi SSD uopće.
Je li dosta samo za Windowse tih 60 GB?

  Dovoljno za winse i jedan veliki kup programa.