matija344 čet 6.5.2021 12:53

 Dobar dan svima, evo planiram uzeti neki m.2 NVMe, ne kuzim se bas najbolje u to, ne zelim ssd jer mi se ne da provlacit adaptere za napajanje i to, a ovo mjesto zjapi prazno. Pun mi je SSD i planiram ovo uzeti, treba mi za World of Tanks i GTA 5, no zanima me jel valja ovaj https://vacom.hr/proizvod/ssd-256gb-ts-110s-m-2-2280-nvme-256-gb/  , evo tu su specifikacije. Tehničke specifikacijeMTBF0Kapacitet256GBFormat2280SučeljeM.2 PCIe 3.0 x4Vrsta flash memorijeTLC3D NANDBrzina čitanja do [MB/s]1800Brzina zapisivanja do [MB/s]15003,5″ bracketneHalf-Length adapterNe   Malo me zeza sto pise SLC caching i 3D TLC, i da li se isplati. znaci samo za wot i gta5 bi bio i mozda neke sitnice kao minecraft.... 

Envy čet 6.5.2021 14:49
rocko9 kaže...

Ja bi prije uzeo ovo za 233kn ili da dodas jos pa uzmes 500gb odmah.

Najprivlačnija trgovačka metoda jeste "još da dodaš malo a dobije duplo više"... nije da sam se opekao, a nije ni da nema tu istine... jednostavno tom metodom dođemo do SSD-a od 8TB.

Ali u svkaom slučaju što si i kolegi i meni ukazao na alternativnu metodu, ja sam samo rekao da je SSD dobar.

matija344 čet 6.5.2021 22:20

Po cemu tocno, ja uvijek gledam reading i writing speed, i tip celije tlc, slc... I to je to, i naravno da je brand poznatiji malo, vidim ovaj po 233 kn Adata je, nekako me vuce na taj sad, a po cemu je kingstonov bolji?

picajzla0707 čet 6.5.2021 23:13

A2000 je bolji u svemu od transcenda koji je jeftini dramless ssd, po brzini pisanja i čitanja, ima veći slc keš, ima veću izdržljivost i ima dram.
Adata je poznata po varanju, jednu verziju naprave u startu za recenzije i prve kupce, kasnije stavljaju lošije komponente i prodaju pod istim imenom. Taj sx6000 je nekakva lite verzija, pro nije loš, a ovaj lite je bogzna kakav - ne bi riskirao pored izvrsnog a2000 koji je po svemu u rangu skupljih modela osim po krajnjoj brzini