Televizori

Zakrivljen OLED panel

mesomeone sub 24.12.2022 07:47

Pozdrav svima,

Kupio sam u Elipsu 65OLED707 tv i zadovoljan sam tv-om. Oduvijek doma imam Philips i nikad nisam imao problem s tim brendom. S ovim naime imam drugačiji problem za koji vidim da dosta ljudi ima slična iskustva i kod drugih proizvođača. Tv sam s ocem izvukao pažljivo iz kutije, sve po uputama, stavio na krevet i primjetio da je panel po sredini lagano zakrivljen. Nije to nešto lako uočljivo ali se vidi. Postavio sam tv na postolje da vidim radi li. Sve radi super, slika mrak, zvuk odličan ja zadovoljan, ali ta zakrivljenost mi strašno ide na živce jer me strah da u budućnosti mi ne stvori problem.

Bili vi ovo reklamirali? Ja bi, ali kupljen je tv u Elipsu i čekao sam ga mjesec dana. Tu kalvariju komuniciranja s njihovim radnicima isključivo i samo putem maila ne želim nikome pa ni sebi. Vrijedi li riskirati i ipak reklamirati, ili je ovo u nekim granicama normale, jer vidim dosta ljudi po netu piše da imaju sličan problem sa npr. Samsungom i LG-om.

Hvala na mišljenju.

 

EDIT: isprike na vise otvorenih tema, mobitel ili stranica su zablokirali, molim moderatora da prethodne izbrise

Mad Ant sub 24.12.2022 08:21
mesomeone kaže...

Pozdrav svima,

Kupio sam u Elipsu 65OLED707 tv i zadovoljan sam tv-om. Oduvijek doma imam Philips i nikad nisam imao problem s tim brendom. S ovim naime imam drugačiji problem za koji vidim da dosta ljudi ima slična iskustva i kod drugih proizvođača. Tv sam s ocem izvukao pažljivo iz kutije, sve po uputama, stavio na krevet i primjetio da je panel po sredini lagano zakrivljen. Nije to nešto lako uočljivo ali se vidi. Postavio sam tv na postolje da vidim radi li. Sve radi super, slika mrak, zvuk odličan ja zadovoljan, ali ta zakrivljenost mi strašno ide na živce jer me strah da u budućnosti mi ne stvori problem.

Bili vi ovo reklamirali? Ja bi, ali kupljen je tv u Elipsu i čekao sam ga mjesec dana. Tu kalvariju komuniciranja s njihovim radnicima isključivo i samo putem maila ne želim nikome pa ni sebi. Vrijedi li riskirati i ipak reklamirati, ili je ovo u nekim granicama normale, jer vidim dosta ljudi po netu piše da imaju sličan problem sa npr. Samsungom i LG-om.

Hvala na mišljenju.

 

EDIT: isprike na vise otvorenih tema, mobitel ili stranica su zablokirali, molim moderatora da prethodne izbrise

 Na slikama ne izgleda prestrasno, a da smeta panelu (LG) bi vec vidio nesto krivo.

 

Ali slicno nisam nikada vidio niti cuo za LG, samo Samsung QD... tvornicki... osim naravno ako su osteceni u transportu.

unchosen one sub 24.12.2022 11:32

Mogu ti ispričati svoje iskustvo sa Samsung QLED tv-om kupljenim u sancta domenici: tv je isto došao blago zakrivljen.

Čim smo to frend i ja skužili, odmah smo poslikali. TV je radio normalno.

Drugi dan sam išao reklamirati preko maila i tražili su me da poslikam svu ambalažu, tv i njegov serijski broj.

Meni se nije dalo zahtjevati zamjenu nego sam im predložio da mi ponude produženo jamstvo na 5 godina jer nikad ne znaš kad se ta zakrivljenost može manifestirati u vidu nekog kvara.

A nije mi se dalo ni skidati tv sa zida ni ponovno ga pakirati (85" dijagonala)   nekako si mislim, ako potraje i ravno 5 godina, i dalje dobro.

 

Svakako poslikaj, pošalji mail. Vidi možeš li barem dobiti produženo jamstvo ako ga Elipso nudi uopće.

mesomeone sub 24.12.2022 12:40

Hvala ti, nebih se sjetio ovoga.

Vidit ću baš što će mi ponuditi. Strah me da kažu da je to moja greška. Otac i ja smo baš pazili jer sam u silnom čekanju da tv dodje (prvo su mi poslali krivi model), na TikToku naletio na video gdje se momak žali na zakrivljen ekran na Samsung S95. Baš sam zato i pogledao svoj tv, kad ono, jest.

mesomeone pet 6.1.2023 11:38

Poslali su na kraju drugi televizor. Tražili su da prerhodni prvo odvedem u ovlašteni servis, kako bi servis potvrdio da se radi o tvorničkom kvaru i kako bi ga zamijenili. Obzirom da televizor teži, skupa s ambalažom više od 30 kg, nisam pristao na to. Uostalom, vozim Clio u kojeg ne stane ni tv od 40 inch-a, a ne 65. Na kraju su ponudili zamjenu. Poslali su novi, a ja ću njima po primitku tog novog, vratit prethodni model.

hummer0 pet 6.1.2023 13:02

Ja sam isto kupio LG telku starcima i kad sam ga dovezao kod njih i raspakirao gornji rub na sredini je bio kao stisnut i malo okvir izvučen vidjelo se i na slici. Ambalaža izvana neoštećena vratio u trgovinu oni poslali u servis i dobio novi.

Nisu ga htjeli odmah zamjeniti.

mesomeone pet 6.1.2023 13:30
hummer0 kaže...

Ja sam isto kupio LG telku starcima i kad sam ga dovezao kod njih i raspakirao gornji rub na sredini je bio kao stisnut i malo okvir izvučen vidjelo se i na slici. Ambalaža izvana neoštećena vratio u trgovinu oni poslali u servis i dobio novi.

Nisu ga htjeli odmah zamjeniti.

Ukoliko si kupio u tv trgovini i sam si ga vozio doma, onda smatraju valjda da ga mozes sam i vratiti da ga servis pregleda. Meni je logicno da se zele uvjeriti prije nego posalju novi, ali evo ja zaista nisam imao apsolutno nikakav nacin da to odvedem u servis. Trebao bih nekome s kombijem platiti da to odvede u servis i vrati u slucaju da ga treba njima nazad slati na zamjenu.

gnautix kaže...
drago mi je da si dobio novi, uzivaj, super je to tv

 Hvala, i meni se cini da je odlican.