Televizori

TV display koji će prikazivati web page

Crucifixion pon 1.8.2022 12:30

Pozdrav.

 

Ne znam ni sam kako bih ovo pretražio. Uglavnom, firma želi na par lokacija instalirati TV, na kojem će se vrtit interna web stranica od firme, koja će biti rađena u WP najvjerojatnije. Najbitnija stavka je da kad se TV ugasi i upali ili restarta, da se odmah upali ta interna web stranica, bez interakcije korisnika.

 

Cijena nebitna.

Crucifixion pon 1.8.2022 12:51
mjaneci3 kaže...

Najbolja opcija je profi monitor i NUC na kojem se vrti web.

Problem je taj što su uredi u više država po svijetu, a IT odjel je u Hrvatskoj, pa tražimo najbezbolnije rješenje za to odraditi, uz što manju interakciju korisnika i da je što "jednostavnije".

 

 

Jesu li ovi moderni smart TV-i u mogućnosti vrtjeti dinamičke web stranice, nisam pratio to neko vrijeme.

Ili uzeti neki streaming stick ala Firestick ili nešto?

 

 

mjaneci3 pon 1.8.2022 13:00

SmartTV ima općenito problem da dugo radi s istim sadržajem. 

 

Za ovo što si sad dopisao daješ više argumenata za opciju koju sam ti predložio. Tim više jer imaš remote access na računalo i lakše upravljanje sadržajem. Alternativa je neki kvalitetni digital signage hardware, npr. BrightSign.

Crucifixion pon 1.8.2022 13:03
mjaneci3 kaže...

SmartTV ima općenito problem da dugo radi s istim sadržajem. 

 

Za ovo što si sad dopisao daješ više argumenata za opciju koju sam ti predložio. Tim više jer imaš remote access na računalo i lakše upravljanje sadržajem. Alternativa je neki kvalitetni digital signage hardware, npr. BrightSign.

 Ovaj NUC bi bio dovoljan?

 

Spojim njega na TV i internet i to je to onda, samo F11 u browseru i adio.

 

Nisam nikad čuo za digital signage hardware. Malo ću istražiti. Hvala :)

Crucifixion pon 1.8.2022 13:32
mjaneci3 kaže...

Ovisi koliko je web kompleksan i koji browser će ga vrtjeti. Najbolje je isprobati web na NUC-u i potvrditi da je ok. Ako smijem pitati, zašto baš web, a ne neki signage content?

 

Žele napraviti interni web site koji će onda imati core dio firme i onda još neke stvari vezane za lokacije, neke widgete s glupostima ala prognoza itd te gdje ćemo im slati neke announcemente, vijesti, itd...

 

EDIT: zar mi nije jeftinije onda nabaviti Raspberry Pi pa na njemu vrtiti to?

Mad Ant pon 1.8.2022 13:51

Zavisi sta vrtis, tj. da li ce (i koja verzija) Raspberry to vrtiti bez trzanja.

 

Full Digital signage inace podrazumijeva server/virtualku za management, licence, DS verzije televizora za 24/7 rad sa UV premazom za sunce, bla, bla... Hotelski isto slicno...

Mad Ant pon 1.8.2022 16:49
Crucifixion kaže...

yodeck gledam ovo, za sada mi se čini najbolje rješenje od svih ovih digital signage stvari, još ako se uzme godišnja pretplata, dobije se player/screen for free. 

 

 

 Nisam gledao detaljno, ali predpostavljam da mora biti Android TV pa direktno na njemu aplikacija. Ako preko aplikacije možeš udaljeno managirati pojedini TV i ne trebaš stoga VPN, onda je to to.

Nuclear_Phoenix uto 2.8.2022 10:09

Ako stranica nije previse kompleksna sa videom i ne znam cime, vrlo vjerojatno da bi neki Raspberry pi 3 ili 4 vrtio bez problema. Napravi se skripta koja pali browser na startup i to je to. Cak bi se dalo i sa cec-tester aplikacijom upravljati TVom, promijeniti source i slično.

 

Mi smo na slican nacin (Kodi, tocnije OSMC) rijesili da ide RTSP stream sa kamere i radi bez greske. Ugrađeni browseri i playeri u TVima uglavnom crknu nakon 12+ sati rada i trebalo nam je nesto sto se doslovce na prekidac na strujnoj letvi da resetirati i da radi bez interakcije korisnika. RPi3 se pokazao odlicnim. Stavi se kvalitetna SD kartica, log2ram, par skripti za startup i peglaj.

 

Jedini je problem gdje ces sada kupiti RPi. Nema ih... Alternativa su oni Android TV boxevi (ne Firestick, previse zatvoren) i malo improvizacije. Ili neki mini PC ali to trosi dosta struje u odnosu na razne ARM based uređaje kao RPi i TV boxevi. To je nama bio problem, 100tinjak uređaja koji troše >60W da bi pokazivali stream sa kamere nije bas eco friendly. U svakom slucaju, zaboravi smart TV, pogotovo ove koji nisu bazirani na Androidu.

 

Mozda WebOS, kazes da je IT firma, nije neka nauka isprogramirati namjensku app koja bi bila pouzdanija nego browser.

Crucifixion uto 2.8.2022 10:14

Nije IT firma, firma je strojarska, ali imaju IT odjel, jer ima 5 ureda po svijetu, pa imaju svoju infrastrukturu, servere, itd.

To nam i je bilo u planu, ja bih napravio kakvu skriptu, da se samo pri paljenju pali browser s tom stranicom u full screenu i tjt. Ne da mi se baš sad programirati aplikaciju za TV, nisam plaćen za to :P

 

Znam da je RPi jeftinija opcija u bilo kojem pogledu, Android Box ne bi, Stream stickove sam isto gledao, sve mi je to nekako nepouzdano malo. Ograničeno.

Nuclear_Phoenix uto 2.8.2022 10:25

Vidi, računaj i sa time da će i ti NUCevi biti blentavi - update browsera, OSa, "obični" Windowsi koji ne vole raditi 0-24 365 dana i slično - stavi neki Linux (Ubuntu?), SSD obavezan i nadziri temperature bar prvih 7 dana. Možda ne bi bilo loše napraviti da se restarta svakih 7 ili 30 dana. Ne zaboravi ostaviti neki remote pristup (VNC ako si na Linuxu) jer će sigurno biti bez tipkovnice i miša...

 

Svašta smo naučili dok ovih 100+ komada nije dovedeno do savršenstva - ključno je da ga svaki idiot može resetirati tj ponovno upogoniti jer ako jednom crkne i ne uspiju sami popraviti naponskim resetom, očekuj poziv svaki put ;)

Nuclear_Phoenix uto 2.8.2022 11:12

Sve znaš, sretno.

 

Finalna napomena - žica, žica, žica. Nikakav WiFi i slično, zaboravi da će raditi bez greške 24/7/365. To se odnosi na bilo koji odabrani uređaj.

 

Ovo što drugi sugeriraju, ovi namjenski paneli - overkill. Polovni HP ili Lenovo mini PC će raditi jednako dobro i kad crkne,, zamijeniš ga sa rezervom za 5min. Polovni se nabave za 100 EUR na mjestima kao rshop. E da, napravi image kad sve središ jer se za 2 godine nećeš sjetiti sve što si napravio ;)

Crucifixion uto 2.8.2022 12:27
Nuclear_Phoenix kaže...

Sve znaš, sretno.

 

Finalna napomena - žica, žica, žica. Nikakav WiFi i slično, zaboravi da će raditi bez greške 24/7/365. To se odnosi na bilo koji odabrani uređaj.

 

Ovo što drugi sugeriraju, ovi namjenski paneli - overkill. Polovni HP ili Lenovo mini PC će raditi jednako dobro i kad crkne,, zamijeniš ga sa rezervom za 5min. Polovni se nabave za 100 EUR na mjestima kao rshop. E da, napravi image kad sve središ jer se za 2 godine nećeš sjetiti sve što si napravio ;)

 Ma da, za WiFi je jasno kao dan :D

 

Treba samo vidjeti onda kako izvesti to s lan kablovima, no neka oni o tome brinu hahah

 

Ma paneli su nam overkill, ovo je više onako da se vrti intranet gdje će biti neke vijesti i sranja, i ako dođe kakav klijent ili netko, onda da to izgleda ozbiljno, profesionalno, itd., jer ovo su uredi, nisu neki veliki centri niti ogroman prostor da se to uvali.

 

Image obavezno, tako da smo mirni što se tiče svega :)

 

Hvala!