error_666 pon 21.11.2022 07:56

DD moraš imati, jel ti uključen passthrough u opcijama tv-a? Ima i još jedna postavka u opcijama formata zvuka,ne znam sad precizno kako se zove , uglavnom ona mora biti na 'automatski' pa pogledaj malo u opcijama tv-a..

Posmatrač pon 21.11.2022 08:56
error_666 kaže...

da , DD je Dolby Digital , on nije ni sporan jer ga C1 podržava , DTS je izbačen i ne možeš ga dobiti ni passthrough_ om . Sad mi je čudno što kod kolege ne radi ni DD ,jer kao u tvom slučaju  ni kod mene nema problema s njim , samo s DTSom . 

 On i prica o C1 zato sam se zamislio. Kod mene DD radi uredno znam da je DD ali sam poceo sumnjati da ne grijesim ;)

error_666 pon 21.11.2022 18:06

Evo kolega je već objasnio, tu ti je i druga postavka što sam pominjao (kad je otvoriš vidjet ćeš popis formata (aac,dolby digital itd), samo postavi na' automatski ', jer i to zna pravit problem.
Btw DD 5.1 možeš dobiti isključivo kad prebaciš na optički izlaz, optički +tv zvučnik daju samo stereo. Eto, malo pregledaj postavke, nadam se da ćeš riješit problem.

MEGATAMA sri 23.11.2022 21:28

Jucer mi se po treci put pokrenuo veliki pixel refresh od kada imam G1 sto bi znacilo da sam presao 6 tisuca sati 🥂🥂🥂

 

Edit

Odvrtio sam veceras testove za uniformiranost ekrana i mogu rec da ekran sad izgleda jednako dobro kao na pocetku ili cak i bolje.Na B6 i B7(pogotovo B7) panel je bio apsolutna katastrofa nakom 3-4 tisuce sati ako sam dobro zapamtio.

 

Odvrtio sam gray test od 2% pa sve do 100% i uniformiranost je fantasticna,nema traga vertical bandingu cak niti 2 i 5%

Takodjer sam prosao sve boje na 100% saturaciji i nema niti najmanje tocke burn ina,panel je savrseno cist dok je na B7 izgledao kao da je prosao rat.

 

Ne znam dali je EVO panel uistinu rijesio burn in ali ovo je svakako nesto drugo naspram 2016 i 2017 oleda koje sam imao.

Vidjet cemo kakva ce bit situacija nakon jos par tisuca sati,naprimjer kad prodjem 10 tisuca...ako ne predjem na neki noviji TV prije.

Mad Ant čet 24.11.2022 12:37
MEGATAMA kaže...

Jucer mi se po treci put pokrenuo veliki pixel refresh od kada imam G1 sto bi znacilo da sam presao 6 tisuca sati 🥂🥂🥂

 

Edit

Odvrtio sam veceras testove za uniformiranost ekrana i mogu rec da ekran sad izgleda jednako dobro kao na pocetku ili cak i bolje.Na B6 i B7(pogotovo B7) panel je bio apsolutna katastrofa nakom 3-4 tisuce sati ako sam dobro zapamtio.

 

Odvrtio sam gray test od 2% pa sve do 100% i uniformiranost je fantasticna,nema traga vertical bandingu cak niti 2 i 5%

Takodjer sam prosao sve boje na 100% saturaciji i nema niti najmanje tocke burn ina,panel je savrseno cist dok je na B7 izgledao kao da je prosao rat.

 

Ne znam dali je EVO panel uistinu rijesio burn in ali ovo je svakako nesto drugo naspram 2016 i 2017 oleda koje sam imao.

Vidjet cemo kakva ce bit situacija nakon jos par tisuca sati,naprimjer kad prodjem 10 tisuca...ako ne predjem na neki noviji TV prije.

 Misliš ulovio si ga da radi, kada napiše na ekranu?

 

Ja ne gledam toliko pa je šansa da ga ulovim mala... ali da, na mojem C1 je isto uniformiranost super od prvog dana, isto nisam očekivao...

MEGATAMA čet 24.11.2022 13:42
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Jucer mi se po treci put pokrenuo veliki pixel refresh od kada imam G1 sto bi znacilo da sam presao 6 tisuca sati 🥂🥂🥂

 

Edit

Odvrtio sam veceras testove za uniformiranost ekrana i mogu rec da ekran sad izgleda jednako dobro kao na pocetku ili cak i bolje.Na B6 i B7(pogotovo B7) panel je bio apsolutna katastrofa nakom 3-4 tisuce sati ako sam dobro zapamtio.

 

Odvrtio sam gray test od 2% pa sve do 100% i uniformiranost je fantasticna,nema traga vertical bandingu cak niti 2 i 5%

Takodjer sam prosao sve boje na 100% saturaciji i nema niti najmanje tocke burn ina,panel je savrseno cist dok je na B7 izgledao kao da je prosao rat.

 

Ne znam dali je EVO panel uistinu rijesio burn in ali ovo je svakako nesto drugo naspram 2016 i 2017 oleda koje sam imao.

Vidjet cemo kakva ce bit situacija nakon jos par tisuca sati,naprimjer kad prodjem 10 tisuca...ako ne predjem na neki noviji TV prije.

 Misliš ulovio si ga da radi, kada napiše na ekranu?

 

Ja ne gledam toliko pa je šansa da ga ulovim mala... ali da, na mojem C1 je isto uniformiranost super od prvog dana, isto nisam očekivao...

Izbacio je tv poruku uz napomenu da ne istekavam tv iz struje kada ga ugasim,ta poruka stigne nakon svakih 2000h.

Ne znam koliko puta u zivotnom vjeku TVa,mislim da sam negdje procitao 4 puta ali ne znam dali je to tocan podatak.

Ako se dobro sjecam LG je od 2019 napravio velik pomak u izdrzljivosti i uniformiranosti panela.

Mad Ant čet 24.11.2022 15:35
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Jucer mi se po treci put pokrenuo veliki pixel refresh od kada imam G1 sto bi znacilo da sam presao 6 tisuca sati 🥂🥂🥂

 

Edit

Odvrtio sam veceras testove za uniformiranost ekrana i mogu rec da ekran sad izgleda jednako dobro kao na pocetku ili cak i bolje.Na B6 i B7(pogotovo B7) panel je bio apsolutna katastrofa nakom 3-4 tisuce sati ako sam dobro zapamtio.

 

Odvrtio sam gray test od 2% pa sve do 100% i uniformiranost je fantasticna,nema traga vertical bandingu cak niti 2 i 5%

Takodjer sam prosao sve boje na 100% saturaciji i nema niti najmanje tocke burn ina,panel je savrseno cist dok je na B7 izgledao kao da je prosao rat.

 

Ne znam dali je EVO panel uistinu rijesio burn in ali ovo je svakako nesto drugo naspram 2016 i 2017 oleda koje sam imao.

Vidjet cemo kakva ce bit situacija nakon jos par tisuca sati,naprimjer kad prodjem 10 tisuca...ako ne predjem na neki noviji TV prije.

 Misliš ulovio si ga da radi, kada napiše na ekranu?

 

Ja ne gledam toliko pa je šansa da ga ulovim mala... ali da, na mojem C1 je isto uniformiranost super od prvog dana, isto nisam očekivao...

Izbacio je tv poruku uz napomenu da ne istekavam tv iz struje kada ga ugasim,ta poruka stigne nakon svakih 2000h.

Ne znam koliko puta u zivotnom vjeku TVa,mislim da sam negdje procitao 4 puta ali ne znam dali je to tocan podatak.

Ako se dobro sjecam LG je od 2019 napravio velik pomak u izdrzljivosti i uniformiranosti panela.

 Je, to je ta poruka.

 

Jesu bili bolji vec tada, ali sjecam se nekih recenzija gdje su imali "trake" na 2 i 5%, ali moj nista ili bar ne vidljivo okom.

MEGATAMA čet 24.11.2022 16:29
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Jucer mi se po treci put pokrenuo veliki pixel refresh od kada imam G1 sto bi znacilo da sam presao 6 tisuca sati 🥂🥂🥂

 

Edit

Odvrtio sam veceras testove za uniformiranost ekrana i mogu rec da ekran sad izgleda jednako dobro kao na pocetku ili cak i bolje.Na B6 i B7(pogotovo B7) panel je bio apsolutna katastrofa nakom 3-4 tisuce sati ako sam dobro zapamtio.

 

Odvrtio sam gray test od 2% pa sve do 100% i uniformiranost je fantasticna,nema traga vertical bandingu cak niti 2 i 5%

Takodjer sam prosao sve boje na 100% saturaciji i nema niti najmanje tocke burn ina,panel je savrseno cist dok je na B7 izgledao kao da je prosao rat.

 

Ne znam dali je EVO panel uistinu rijesio burn in ali ovo je svakako nesto drugo naspram 2016 i 2017 oleda koje sam imao.

Vidjet cemo kakva ce bit situacija nakon jos par tisuca sati,naprimjer kad prodjem 10 tisuca...ako ne predjem na neki noviji TV prije.

 Misliš ulovio si ga da radi, kada napiše na ekranu?

 

Ja ne gledam toliko pa je šansa da ga ulovim mala... ali da, na mojem C1 je isto uniformiranost super od prvog dana, isto nisam očekivao...

Izbacio je tv poruku uz napomenu da ne istekavam tv iz struje kada ga ugasim,ta poruka stigne nakon svakih 2000h.

Ne znam koliko puta u zivotnom vjeku TVa,mislim da sam negdje procitao 4 puta ali ne znam dali je to tocan podatak.

Ako se dobro sjecam LG je od 2019 napravio velik pomak u izdrzljivosti i uniformiranosti panela.

 Je, to je ta poruka.

 

Jesu bili bolji vec tada, ali sjecam se nekih recenzija gdje su imali "trake" na 2 i 5%, ali moj nista ili bar ne vidljivo okom.

Trebao si vidjet B6 i B7 i njihove "trake"......

B7 je bio toliko toliko uzasan panel da sam rekao nikad vise oled,ali kroz vrijeme i serije sam poceo opet razmisljat o oledu i na kraju uzeo G1.

 

Mad Ant čet 24.11.2022 17:02
MEGATAMA kaže..

Trebao si vidjet B6 i B7 i njihove "trake"......

B7 je bio toliko toliko uzasan panel da sam rekao nikad vise oled,ali kroz vrijeme i serije sam poceo opet razmisljat o oledu i na kraju uzeo G1.

 

 I ja sam zbog sličnih stvari čekao par godina do C1 i pričekao WBE verziju panela. Za sada sveukupno debelo najbolji TV koji sam kupio.

MEGATAMA čet 24.11.2022 19:14
error_666 kaže...

Znači , ako sam dobro shvatio , taj `veliki ` refresh pixela TV automatski pokreće  kad dođe vrijeme ? 

Svakih 2000 sati a inace oled radi mali piksel refresh svakih cini mi se 4 sata(kad se skupi 4 sata sveukupno),i to traje nekih 5-7 minuta kada je tv u stand by.

Zato olede nikada ne treba istekavat iz struje jer oni "ciste" panel svakodnevno par minuta.

error_666 čet 24.11.2022 19:28

Ok , hvala kolega , samo  me zanimalo u vezi velikog refresha  . Da , svaka četiri sata kumulativne upotrebe nakon gašenja radi,  upratio sam ga, traje 6.7 minuta,  kad završi  čuje se `klik ` i TV ide u standby  . kad smo kod toga , na drugim forumima sam pročitao da će vrlo vj u nekim idućim updateima fw-a Lg implementirati da korisnici znaju kad TV radi refresh ( LED dioda će navodno  svjetliti drugom bojom dok je proces u toku i kad završi promjeniti  u standardnu crvenu ) 

MEGATAMA čet 24.11.2022 19:40
error_666 kaže...

Ok , hvala kolega , samo  me zanimalo u vezi velikog refresha  . Da , svaka četiri sata kumulativne upotrebe nakon gašenja radi,  upratio sam ga, traje 6.7 minuta,  kad završi  čuje se `klik ` i TV ide u standby  . kad smo kod toga , na drugim forumima sam pročitao da će vrlo vj u nekim idućim updateima fw-a Lg implementirati da korisnici znaju kad TV radi refresh ( LED dioda će navodno  svjetliti drugom bojom dok je proces u toku i kad završi promjeniti  u standardnu crvenu ) 

Ovo prvi put cujem,hvala na informaciji 🥂

Mad Ant čet 24.11.2022 20:09
MEGATAMA kaže...
error_666 kaže...

Ok , hvala kolega , samo  me zanimalo u vezi velikog refresha  . Da , svaka četiri sata kumulativne upotrebe nakon gašenja radi,  upratio sam ga, traje 6.7 minuta,  kad završi  čuje se `klik ` i TV ide u standby  . kad smo kod toga , na drugim forumima sam pročitao da će vrlo vj u nekim idućim updateima fw-a Lg implementirati da korisnici znaju kad TV radi refresh ( LED dioda će navodno  svjetliti drugom bojom dok je proces u toku i kad završi promjeniti  u standardnu crvenu ) 

Ovo prvi put cujem,hvala na informaciji 🥂

 Bilo je priče o tome da će biti vidljivo, po meni jako dobro i jednostavno za implementirati.

MEGATAMA pet 25.11.2022 20:42

Imam tocno 6059 radnih sati TVa,provjerio sam u service meniu.

Sto potvrdjuje da se veliki refresh pokrece svakih 2000 sati,sad je samo pitanje do koliko....8k....10k....ili nije limitirano.

 

Ovo je nacin kako mozete provjerit direktno sa svog LG oleda koliko sati radi tv,samo da znate ovo ce vas bacit direktno u service mode televizora pa nemojte nista mjenjat jer mozete ostetit tv ako ne znate sto radite.

 

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.reddit.com/r/LGOLED/comments/y2utjt/lg_service_menu_from_iphone/&ved=2ahUKEwjqucTnjMr7AhX_Q_EDHUKbCJsQFnoECCgQAQ&usg=AOvVaw20ApXCSzjuE4tB3rCuvIrx

 

http://webosapp.club/instart

MEGATAMA uto 29.11.2022 15:19
error_666 kaže...
Mozda glupo pitanje, al nemoj zamjeriti 😊Jel ulazak u servisni meni preko ove web stranice poništava garanciju?naravno ne bih mijenjao postavke :)

To je pitanje na koje nitko ne zna tocan odgovor jer se razlikuje od drzave do drzave.

U Njemackoj....ne znam iskreno....ja sam ulazio u servisni meni LG B6 i B7 na kojima sam cak i mjenjao neke postavke i oba tva je kasnije pregledao serviser i nije rekao rijeci.

Kako je u Hr znam jos manje....

 

error_666 uto 29.11.2022 17:42

Ja sam u bih, pitao sam jer ko da sam negdje vidio da može rezultirati gubitkom garancije. U biti, samo sam htio vidjet broj radnih sati i uvjeriti se tj potvrditi da je WBE panel unutra. Ma ko ga j, nije on mene kupio, ja sam njega 😅

MEGATAMA uto 29.11.2022 17:51
error_666 kaže...
Ja sam u bih, pitao sam jer ko da sam negdje vidio da može rezultirati gubitkom garancije. U biti, samo sam htio vidjet broj radnih sati i uvjeriti se tj potvrditi da je WBE panel unutra. Ma ko ga j, nije on mene kupio, ja sam njega 😅

Nisam ni skuzio da u service meniu pise koja vrsta panela je.....

error_666 uto 29.11.2022 18:03

Da, piše, čak su mnogi kad su skontali da im je WBE i da na novim panelima može i dozvoljeno je (vidio sam slike) prebacili iz C1 'modea' u G1 'mode'. Navodno dodatno im je posvijetlilo panel (ne puno, ali primjetno), no mislim da se ja osobno neću upuštati u tu avanturu jer tv mi je prebrutalan i ovako (prvi oled) ;)