Mad Ant sri 21.9.2022 07:06
R3nchi kaže...
Mad Ant kaže...
R3nchi kaže...

  Tako se nekad govorilo i o Huaweiu u xiaomiu

 ... i sada imamo prepuno tržište kineza sa milion modela upitne kvalitete i skupog marketinga, a ne mogu ni kritične stvari pokrpati već samo daj novi izbaci... i još je sve skoro stalo jer nemaju više od koga kopirati ideje... meh... ako se to dogodi sa TV-ima ode sve u...

 

Napumpaju firmu na krilima nagle zarade i onda se prave kao da su u biznisu odavno... ali neke stvari se ne daju kopirati niti platiti nabrzinu...

 ZNas da te jako cijenim zbog teme o tvima.Al nemoj mi tu bacat spinove..Pricamo o konkretnim markama.TCL I Hisense. ZAto sami naveo Huawei i Xiaomi (koji je po meni oso u qurac) .

Ako ti tvrdis da je Huawei  srot  onda ne znam, nema smisla raspravljati..Da im nije Trump uvalio kitu bili bi br 1 .

Jos koristim novu 5t..Osim sto nema fast charging, taj mb pisa po mom pocu f3.. 

 

Tao ce i s TVima..Dajmo im jos koju godinu..Ipak je to dosta kompleksnija grana tehnologije od MoBa.

 Ako ne znas kako su dosli do ovuda onda nemoj komentirati. Huawei, kao i ostali je iskopirao sve sto se dalo, pogotovo Cisco i onda uz pomoc drzave rusio cijene ostalima, jer ljudi vole nizu cijenu bez obzira na kvalitetu, tj. vole se tjesiti da je OK. A kada takvi jedini ostanu i dignu cijene onda šmrc... jer zapravo se sve vrati na pocetak samo bez stare kvalitete i "duha". Zato mobiteli i stagniraju od kada su kinezi skoro cijelo trziste. Uh, jedva cekam da se isto desi sa TV-ima...

 

Tako da ne, takove necu nikada smatrati super i nagrađivati ih za ucinjeno vlastitim novcem.

MEGATAMA sub 24.9.2022 12:49
volegradele kaže...
Cek koja je shema s tim mini led TV usporedno s OLED ..

Nije,mini led ti je ajmo rec nasljednih klasicnog FALDa.

Mini led donosi vise manjih zona pa sad ti modeli imaju 400-1000 zona naprimjer u usporedbi sa 60-500 zona na FALD modelima ovisno o proizvodjacu.

OLEDi ti imaju zona koliko i piksela tojest oko 8 milijuna na 4k ako se dobro sjecam.

azzie sub 24.9.2022 13:04
MEGATAMA kaže...

Hisense grabi krupnim koracima naprijed i pritom gadno nagriza cijenom mini led konkurenciju iz LGa,Samsunga,Sonya....

Tv se ovdje u De moze nac vec od 860eu za 55inch dijagonalu u manje poznatim shopovima dok je u Mediamarktu oko 1050eu za 55inch.

Ne znam kakav je ovaj Vida Os ali same specifikacije TVa za ove novce su apsolutno nevidjene 🥂

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8h

Nisam bas stručan ali taj U8H model je pretpostavljam sličan kao i TCL mini led 835 koji je već dostupan kod nas , prednost mu je Google TV (Android 11). Nedavno je taj TCL model kod nas bio na akciji za 8300 kuna ali pretpostavljam da će mu cijena još pasti u naredim mjesecima (black Friday i svjetsko prvenstvo)  . Ali 860 eura je fenomenalna cijena za ovaj Hisense TV koji praktički nudi sve . 

 

https://www.displaydb.com/compare/tcl-55c835/hisense-55u8h

MEGATAMA sub 24.9.2022 16:34
volegradele kaže...
Ma brkam mini i micro LED..jel uopce jos postoji micro LED..ja nezz nikog ko je kupio to!

Postoji ali u dijagonalama 100+ incha i cijene su mislim od 100 tisuca eura pa na vise,spominjao se manji model za 80+ tisuca eura ali ne znam dali je dosao na trziste.

Mad Ant sub 24.9.2022 17:45
MEGATAMA kaže...

Relativno ok YT kanal....

Recenzija 75inch modela koji ovdje u De u Saturnu kosta samo 1800eu a moze se nac i za manje...

 

Edit:

Pa koristi Google Tv OS.......

 

https://youtu.be/2j5CnaBlPao

 B the installer je... dovoljno reći da je pokazivao blooming u full jako osvjetljenoj prostoriji nakon instalacije... ista ekipa kao i Fomo... jedino mi je Classy OK...

forumaš sub 24.9.2022 17:57

Zašto uopće gledati mini led pored OLEDa...ili bilo koji drugi LED tj. pozadinsko osvjetljenje. OLEDima je pala cijena i po meni niš drugo nema smisla.

Eventualno ako ti baš tuče sunce u ekran ili nemaš rolete.

MEGATAMA sub 24.9.2022 17:59
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Relativno ok YT kanal....

Recenzija 75inch modela koji ovdje u De u Saturnu kosta samo 1800eu a moze se nac i za manje...

 

Edit:

Pa koristi Google Tv OS.......

 

https://youtu.be/2j5CnaBlPao

 B the installer je... dovoljno reći da je pokazivao blooming u full jako osvjetljenoj prostoriji nakon instalacije... ista ekipa kao i Fomo... jedino mi je Classy OK...

Da to je ta klasa ekipe ali za nekakvu generalnu publiku su oni ok.

Ne zaboravi koliko ekipe koristi tv na vivid itd....

MEGATAMA sub 24.9.2022 18:02
forumaš kaže...

Zašto uopće gledati mini led pored OLEDa...ili bilo koji drugi LED tj. pozadinsko osvjetljenje. OLEDima je pala cijena i po meni niš drugo nema smisla.

Eventualno ako ti baš tuče sunce u ekran ili nemaš rolete.

Da,imaju ti usage scenariji gdje ekipa drzi tv u izuzetno osvijetljenoj prostoriji...staklena vrata sa vise strana itd.

Tu ce mini led bit bolji izbor.

stipest ned 25.9.2022 00:01
forumaš kaže...

Zašto uopće gledati mini led pored OLEDa...ili bilo koji drugi LED tj. pozadinsko osvjetljenje. OLEDima je pala cijena i po meni niš drugo nema smisla.

Eventualno ako ti baš tuče sunce u ekran ili nemaš rolete.

 Zato što su OLED-i još uvijek pretamni.

Mad Ant ned 25.9.2022 15:55
stipest kaže...
forumaš kaže...

Zašto uopće gledati mini led pored OLEDa...ili bilo koji drugi LED tj. pozadinsko osvjetljenje. OLEDima je pala cijena i po meni niš drugo nema smisla.

Eventualno ako ti baš tuče sunce u ekran ili nemaš rolete.

 Zato što su OLED-i još uvijek pretamni.

 I, jel pikiraš onda neki MiniLED IPS?

MEGATAMA pon 26.9.2022 01:39
azzie kaže...
MEGATAMA kaže...

Hisense grabi krupnim koracima naprijed i pritom gadno nagriza cijenom mini led konkurenciju iz LGa,Samsunga,Sonya....

Tv se ovdje u De moze nac vec od 860eu za 55inch dijagonalu u manje poznatim shopovima dok je u Mediamarktu oko 1050eu za 55inch.

Ne znam kakav je ovaj Vida Os ali same specifikacije TVa za ove novce su apsolutno nevidjene 🥂

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8h

Nisam bas stručan ali taj U8H model je pretpostavljam sličan kao i TCL mini led 835 koji je već dostupan kod nas , prednost mu je Google TV (Android 11). Nedavno je taj TCL model kod nas bio na akciji za 8300 kuna ali pretpostavljam da će mu cijena još pasti u naredim mjesecima (black Friday i svjetsko prvenstvo)  . Ali 860 eura je fenomenalna cijena za ovaj Hisense TV koji praktički nudi sve . 

 

https://www.displaydb.com/compare/tcl-55c835/hisense-55u8h

Nazalost Kinezi nastavljaju po starom...zadnjih par godina imamo situacije da Hisense i TCL izbace odlicne modele za US trziste i onda te imenom iste modele izbace i u EU ali su u pitanju potpuno drukciji i u globalu daleko daleko losiji modeli.

Mislio sam da su prestali sa tom praksom ali sudeci po ovom videu nazalost nisu....

Nazalost apsolutno nikome ne zelim preporucit Hisense ili TCL dok se god ovakva praksa provodi.

 

 

https://youtu.be/_Z8L5g_R7II

MEGATAMA pon 26.9.2022 01:47
stipest kaže...
forumaš kaže...

Zašto uopće gledati mini led pored OLEDa...ili bilo koji drugi LED tj. pozadinsko osvjetljenje. OLEDima je pala cijena i po meni niš drugo nema smisla.

Eventualno ako ti baš tuče sunce u ekran ili nemaš rolete.

 Zato što su OLED-i još uvijek pretamni.

Danasnji oledi ce bit "pretamni" (iako to nije tocan izraz jer ne opisuje specificnu situaciju tocno) u situacijama gdje ce bit pretamni i svi LCD modeli osim top end modela koji idu iznad 1500nits i imaju izvrstan antireflektivni sloj...kao naprimjer Q90R za kojega iz prve ruke mogu rec da je cudo u direktnoj borbi sa suncevim svijetlom.

Sa time da po svemu sudeci LG G2,Samsung S95B,Panasonic LZW2004,Sony A95K vise nemaju nikakvog problema sa bilo kakvim dnevnim uvjetima.

 

MEGATAMA pon 26.9.2022 09:33
volegradele kaže...
Nezz..ja imam C1..stan ima ok svjetla..naravno sunce ne tuce direkt u TV..ali kome je..sto zavjese ne postoje..1500 nitsa..pa to po noci moras nosit suncane naocale 😂

Pa upravo to,dok god sunce ne udara direkt u ekran noviji oledi imaju fantastican prikaz slike i kao sto sam napisao samo top end modeli LCDa sa izuzetno visokim peakom i kvalitetnim antireflektivnim slojem se mogu nosit sa direktnim suncem.

A to da po noci bljeste to je regulirano kroz razne prilagodjene modove slike gledanja u mraku...cinema,night itd gdje se nitsi smanje na parsto ili manje.

Ali i tu zna bit problema,mislim da sam citao da ovaj novi Hisense previse bljesti po noci i u tim preciznijim modovima pa se to mora rucno nastelavat.

forumaš pon 26.9.2022 09:40

Kao što rekoh, od kako je pala cijena OLEDU i padati će dalje, ne vidim zašto gledati LCD tehnologiju koja je bila i ostala hebanje u mozak nakon CRT-a i plazme.

Konačno tenologija (OLED) vrijedna ostanka na tržištu sam nek Kinezi ruše cijenu.

MEGATAMA pon 26.9.2022 09:55
Entry Point kaže...

Razmišljam o kupnji OLED TV-a (LG) pa me zanima ima li netko iskustva s takvim TV-ima? Jel se to isplati, pozitivne, negativne strane?

Imas niz dojmova o LG oled TVima u ovoj i u temi za preporuku tva.

Prolistaj par stranica.

Posmatrač pon 26.9.2022 10:47
Entry Point kaže...

Razmišljam o kupnji OLED TV-a (LG) pa me zanima ima li netko iskustva s takvim TV-ima? Jel se to isplati, pozitivne, negativne strane?

 Nema sa tu sta razmisljati.... C ili G serija koliko sebi mozes priustiti.... I naravno +3 godine garancije....