Blackcastle sri 8.6.2022 21:42

Evo našao za Philips Andoid TV 062596 i OK i pokaže sate i dosta toga još.Moj Philips 65OLED706 prešao 2500 h , tražio me dosta puta ako je tv od ujutra upaljen (uglavnom u zimi) ono čiščenje od 10 min , baš me zanima jel i on podešen na 4.000 sati da mi napravi ono sat vremena čiščenje....

MEGATAMA čet 9.6.2022 16:30
Blackcastle kaže...

Evo našao za Philips Andoid TV 062596 i OK i pokaže sate i dosta toga još.Moj Philips 65OLED706 prešao 2500 h , tražio me dosta puta ako je tv od ujutra upaljen (uglavnom u zimi) ono čiščenje od 10 min , baš me zanima jel i on podešen na 4.000 sati da mi napravi ono sat vremena čiščenje....

Meni i dalje nitko na AVforums nije dao odgovor dali je drugi veliki refresh na 2000h ali pretpostavljam da je...tv imam od proslog ljeta pa sumnjam da sam napravio vise od tih 4000 sati.

tommmyyy čet 9.6.2022 17:17

Pozdrav ekipa, ide se na more nekih 10-ak dana pa bi iskopčao TV (i svu drugu elektroniku) iz struje. Radi se o LG C1, pretpostavljam da nema problema da iskopčam nakon što je TV ugašen neko vrijeme? Pitam jer čitao sam da je bitno da odradi svoj refresh nakon gašenja (nekih 10-ak min), kao nije dobro direkt iskopčavati dok radi i sl. Hvala.

 

P.S. nije stvar potrošnje nego često grmi, nestaje struje, i sl. kod nas pa smanjujem rizik.

MEGATAMA čet 9.6.2022 17:26
tommmyyy kaže...

Pozdrav ekipa, ide se na more nekih 10-ak dana pa bi iskopčao TV (i svu drugu elektroniku) iz struje. Radi se o LG C1, pretpostavljam da nema problema da iskopčam nakon što je TV ugašen neko vrijeme? Pitam jer čitao sam da je bitno da odradi svoj refresh nakon gašenja (nekih 10-ak min), kao nije dobro direkt iskopčavati dok radi i sl. Hvala.

 

P.S. nije stvar potrošnje nego često grmi, nestaje struje, i sl. kod nas pa smanjujem rizik.

Mozes ga bez problema iskopcat kada ga ne koristis svakodnevno,ti kratki pixel refreshovi su bitni samo kada tv radi svaki dan.

Mad Ant pet 10.6.2022 14:16
MEGATAMA kaže...

Iznenadjujuci rezultati testova za C2...manje nitsa nego proslogodisnji C1 i poprilicno manje nego G1 a trebalo bi biti barem jednako kao G1 ili bolje.

Visi input lag opcenito u 2022 seriji naspram 2021....

Tko ima C1 nema nikakav razlog kupovat nista novije ili "bolje" od LGa.

Napredak je postignut u near black/shadow detaljima ali nista revolucionarno.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1654845372

 Kad smo već kod brightnessa, jučer baš pogledao par serija u SDR-u (80% pix bright., 95 cont., peak low, Warm 30, dyn. cont. Off) uz malo i ništa svjetla u sobi - u nekim scenama sa solidnom plohom bijeloga, cca 30-40% ekrana, začudilo me koliko jako C1 "prži" bez reakcije ABL-a, a SDR.

MEGATAMA pet 10.6.2022 14:21
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Iznenadjujuci rezultati testova za C2...manje nitsa nego proslogodisnji C1 i poprilicno manje nego G1 a trebalo bi biti barem jednako kao G1 ili bolje.

Visi input lag opcenito u 2022 seriji naspram 2021....

Tko ima C1 nema nikakav razlog kupovat nista novije ili "bolje" od LGa.

Napredak je postignut u near black/shadow detaljima ali nista revolucionarno.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1654845372

 Kad smo već kod brightnessa, jučer baš pogledao par serija u SDR-u (80% pix bright., 95 cont., peak low, Warm 30, dyn. cont. Off) uz malo i ništa svjetla u sobi - u nekim scenama sa solidnom plohom bijeloga, cca 30-40% ekrana, začudilo me koliko jako C1 "prži" bez reakcije ABL-a, a SDR.

Ma ABL nije niti blizu kako je bio na B6 i B7,ovo sad ni ne skuzim jedino ako ostavim ekran bez ikakvog pokreta duze vrijeme onda se spusti brightness dok u normalnom koristenju nisam skuzio niti jednom.

Mad Ant uto 14.6.2022 14:14
MEGATAMA kaže...

Kao sto sam pisao nedavno,iduce godine cemo imat vise proizvodjaca OLED panela...

LG woled,Samsung QDoled,TCL RGBoled i sad je znaci potvrdjen Kineski BOE i to vec ove godine sa svojim oled panelima koji su cini mi se wrgb kao i kod LGa ali nisam 100% siguran.

 

 

Report: BOE planning to commercialize OLED TV panels from 55" and up

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1655203984

 Moraju i kinezi nekad pocet kopirat...

 

Mene od toga vise zanima sta ce dalje LG zbog toga...

MEGATAMA uto 14.6.2022 14:26
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Kao sto sam pisao nedavno,iduce godine cemo imat vise proizvodjaca OLED panela...

LG woled,Samsung QDoled,TCL RGBoled i sad je znaci potvrdjen Kineski BOE i to vec ove godine sa svojim oled panelima koji su cini mi se wrgb kao i kod LGa ali nisam 100% siguran.

 

 

Report: BOE planning to commercialize OLED TV panels from 55" and up

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1655203984

 Moraju i kinezi nekad pocet kopirat...

 

Mene od toga vise zanima sta ce dalje LG zbog toga...

Mislim da nisu kopirali nego su kupili tech/firme koje ga posjeduju...naprimjer RGBoled je razvio JOLED pa su Kinezi kupili udio u firmi.

 

LG ce morat nesto napravit jer naprimjer QDoled je tek u prvoj generaciji i sigurno ce ga jos podosta unaprijedit dok je wrgb mozda na svom zavrsetku,barem dok se ne pojavi komercijalno onaj najavljivani novi plavi oled/materijal.

Ako se dobro sjecam i LG je spominjao qdoled a njihov microled sam vidio u zivo tako da i oni razvijaju vise panel tehnologija.

Ali u ovom trenutku oni imaju fantastican,provjereni i dokazani proizvod samo pitanje je sta ce Kinezi napravit na oled trzistu iduce godine godinu iza itd.

Izgurali su Koreance sa LCD trzista i mislim da ce se isto desit i na oled trzistu.

Mad Ant uto 14.6.2022 15:11
MEGATAMA kaže...

Mislim da nisu kopirali nego su kupili tech/firme koje ga posjeduju...naprimjer RGBoled je razvio JOLED pa su Kinezi kupili udio u firmi.

 

LG ce morat nesto napravit jer naprimjer QDoled je tek u prvoj generaciji i sigurno ce ga jos podosta unaprijedit dok je wrgb mozda na svom zavrsetku,barem dok se ne pojavi komercijalno onaj najavljivani novi plavi oled/materijal.

Ako se dobro sjecam i LG je spominjao qdoled a njihov microled sam vidio u zivo tako da i oni razvijaju vise panel tehnologija.

Ali u ovom trenutku oni imaju fantastican,provjereni i dokazani proizvod samo pitanje je sta ce Kinezi napravit na oled trzistu iduce godine godinu iza itd.

Izgurali su Koreance sa LCD trzista i mislim da ce se isto desit i na oled trzistu.

 

 Kinezi su uvijek imali problem sa kreativnošću, pa tako i ovdje, onaj WOLED iz vijesti zvuči pljunuti LG panel... idu dalje tek kada netko drugi ode dalje.

 

Mislim, ni dan danas mi ne pada na pamet kupiti išta elektronike (pogotovo mobitel) od njih, jedino kada mi neka firma upakira potpuno kineski proizvod pod svoj brend da ne znam odmah, ali to je skoro nikada... ovo ostalo što druge firme imaju tvornice po kini mi nije kineski proizvod.

 

Znam da nisam na nacionalnom nivou, ali ja se ne idem hebat za 2 kune.

MEGATAMA sri 15.6.2022 15:26
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Cudi me da su prvo dobili Sony a ne Samsung.

Review: Sony A95K QD-OLED

 

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655279478

 

Moram priznati da mi se nimalo ne sviđa onaj dio o sivilu zbog potaknutih pixela od strane okoline ili susjednih pixela... barem ne za tu klasu i cijenu.

Meni je to takodjer minus ali cekao sam ove respektabilnije recenzente i njihovo misljenje i na svu srecu niti jedan od njih to nije naveo kao velik minus a dodirnuli su se te teme.

Takodjer je velika sansa da Samsung u iducim generacijama ucini QD manje osijetljivima na vanjsko svijetlo,mislim da cemo imat itekako dobru alternativu wrgbu kroz kratko vrijeme dok Samsung unaprijedi svoj qdoled.

Mad Ant ned 19.6.2022 10:19
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Cudi me da su prvo dobili Sony a ne Samsung.

Review: Sony A95K QD-OLED

 

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655279478

 

Moram priznati da mi se nimalo ne sviđa onaj dio o sivilu zbog potaknutih pixela od strane okoline ili susjednih pixela... barem ne za tu klasu i cijenu.

Meni je to takodjer minus ali cekao sam ove respektabilnije recenzente i njihovo misljenje i na svu srecu niti jedan od njih to nije naveo kao velik minus a dodirnuli su se te teme.

Takodjer je velika sansa da Samsung u iducim generacijama ucini QD manje osijetljivima na vanjsko svijetlo,mislim da cemo imat itekako dobru alternativu wrgbu kroz kratko vrijeme dok Samsung unaprijedi svoj qdoled.

 Bit ce veselo ako LG isto napravi generiranje svjetla slicnim ili nekim drugim materijalom/bojom, jer onda ce imati i QD i WOLED "klase"... Istina ostat ce jeftini (valjda) kinezi, ali opet. Moraju uskoro nesto izvuci iz rukava...

 

Isto, vidim da se ekipa oblizuje kako cemo zbog kineza imati bolje i jeftinije OLED televizore... sumnjam u takav ishod, zbog smanjenja cijene opast ce kvaliteta sigurno, a s obzirom na situaciju u svijetu ta "smanjena" cijena ce sjesti na isto mjesto kao i sada zbog globalnog poskupljenja.

 

Ja sigurno necu ici davati 10K + kuna za opcenito losiju stvar (PQ, izrada, softver...).

MEGATAMA ned 19.6.2022 11:14

TCL ce koristit printanje za najavljene rgboled panele a to je kako se cini najeftinija metoda izrade trenutno i od tuda im je mogucnost nize cijene uz klasicnu mogucnost nizih cijena radi jeftinije radne snage itd.

Mene full zanima zasto qdoled paneli imaju skoro perfektnu uniformiranost,LGu su trebale godine i godine da postigne visoku razinu uniformiranosti i opet i dan danas se znaju desit uzasni primjerci dok za sada svaki opis uniformiranosti qdoleda opisuje skoro savrsen panel.

Takodjer me zanima kako je TCL rijesio nisku svijetlinu rgboled panela te kakva im je uniformiranost,color volume itd.

 

Ja ocekujem da ce LG u 2023 stavit heatsink u cjelu seriju osim u mozda A.

 

Mad Ant ned 19.6.2022 11:32
MEGATAMA kaže...

TCL ce koristit printanje za najavljene rgboled panele a to je kako se cini najeftinija metoda izrade trenutno i od tuda im je mogucnost nize cijene uz klasicnu mogucnost nizih cijena radi jeftinije radne snage itd.

Mene full zanima zasto qdoled paneli imaju skoro perfektnu uniformiranost,LGu su trebale godine i godine da postigne visoku razinu uniformiranosti i opet i dan danas se znaju desit uzasni primjerci dok za sada svaki opis uniformiranosti qdoleda opisuje skoro savrsen panel.

Takodjer me zanima kako je TCL rijesio nisku svijetlinu rgboled panela te kakva im je uniformiranost,color volume itd.

 

Ja ocekujem da ce LG u 2023 stavit heatsink u cjelu seriju osim u mozda A.

 

 Uzmi u obzir da je jako malo QD-OLED-a okolo u opticaju, jer i LG WOLED je imao gro reviewa sa savršenim panelom i još više vlasnika sa istim (kao moj C1)... ali to je ni vrit ni mimo jer ionako zamjeniš ako je katastrofa.

 

Heatsink je OK stvar, ali još uvijek ista priča. Pitanje da li će nešto drastičnije mijenjati i kada... nisu ni zucnuli više o printanju par godina... isto kao što su imali i "acoustic surface" kao Sony zvuk preko ekrana odavno preztentiran pa ništa... jer mogu još izdržati i sa trenutnim par godina.

MEGATAMA ned 19.6.2022 11:41
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

TCL ce koristit printanje za najavljene rgboled panele a to je kako se cini najeftinija metoda izrade trenutno i od tuda im je mogucnost nize cijene uz klasicnu mogucnost nizih cijena radi jeftinije radne snage itd.

Mene full zanima zasto qdoled paneli imaju skoro perfektnu uniformiranost,LGu su trebale godine i godine da postigne visoku razinu uniformiranosti i opet i dan danas se znaju desit uzasni primjerci dok za sada svaki opis uniformiranosti qdoleda opisuje skoro savrsen panel.

Takodjer me zanima kako je TCL rijesio nisku svijetlinu rgboled panela te kakva im je uniformiranost,color volume itd.

 

Ja ocekujem da ce LG u 2023 stavit heatsink u cjelu seriju osim u mozda A.

 

 Uzmi u obzir da je jako malo QD-OLED-a okolo u opticaju, jer i LG WOLED je imao gro reviewa sa savršenim panelom i još više vlasnika sa istim (kao moj C1)... ali to je ni vrit ni mimo jer ionako zamjeniš ako je katastrofa.

 

Heatsink je OK stvar, ali još uvijek ista priča. Pitanje da li će nešto drastičnije mijenjati i kada... nisu ni zucnuli više o printanju par godina... isto kao što su imali i "acoustic surace" kao Sony zvuk preko ekrana odavno preztentiran pa ništa... jer mogu još izdržati i sa trenutnim par godina.

Sto se tice printanja/proizvodnje rgboleda taj panel tech je proizveo JOLED,firma koju su osnovali Sony,Panasonic i jos par manjih Japanaca.Nazalost oni nisu imali lovu da tu tehnologiju masovno komercijaliziraju i tu su uletjeli Kinezi sa lovom i mogucnostima da se rgboled masovno proizvodi u vecim tv dijagonalama jer vec sada imamo JOLED panele na trzisu u monitorima itd ali u malim dijagonalama.

Sve je to izuzetno zanimljivo i uzbudljivo u kojem smijeru ide tv trziste jer ako ce ljudi moc birat izmedju jeftinog LCDa za otprilike 4000kn te jeftinog oleda za te novce.....

Sto se tice acoustic panel tehnologije to nije samo Sonyevo jer sam davno na jednom IFA sajmu vidio takav tv od Kineza.

 

Edit

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.flatpanelshd.com/news.php%3Fsubaction%3Dshowfull%26id%3D1616996697&ved=2ahUKEwiW44fpnLn4AhVIQvEDHbkOAlQQtwJ6BAgbEAE&usg=AOvVaw2H-xuonMmCiKNXmK91czkw

MEGATAMA ned 19.6.2022 21:03
Mad Ant kaže...

A ova novost sa Samsung local dimming bugom koji efektivno zezne nove TV-e (za sada MiniLED-ove tipa USA QN90B)? Lud'lo...

 

https://www.youtube.com/watch?v=K_NcsncSTZU

 

 

Taj fomo je nazalost u vecini slucajeva zestoki klikbejter....kao i vecina te US yutube ekipe.

Bitan je senzacionalizam i rijetko ista drugo pored.

Znam za slucaj sa Samsungom ali takve situacije nisu rijetkost i to se u globalu vrlo brzo popravi/pokrpa.

Sa jedne strane tu cvili a sa druge strane je dizao u nebo boje na S95B pa kada se ustanovilo da su potpuno nerealne i namjerno preizrazene od strane Samsunga lik je sa svojom US internet ekipom poceo brljavit kako referentna slika nije bitna 🤣🤣🤣🤣

Vincent ih je svojim videom pokopao na sto su oni dnevno snimali nova sranja zasto su oni u pravu i zasto referentna slika nije bitna...

 

Sve ok ali onda ne glumataj nekakvu referencu u tv testiranju 🥂

Mad Ant ned 19.6.2022 21:54
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

A ova novost sa Samsung local dimming bugom koji efektivno zezne nove TV-e (za sada MiniLED-ove tipa USA QN90B)? Lud'lo...

 

https://www.youtube.com/watch?v=K_NcsncSTZU

 

 

Taj fomo je nazalost u vecini slucajeva zestoki klikbejter....kao i vecina te US yutube ekipe.

Bitan je senzacionalizam i rijetko ista drugo pored.

Znam za slucaj sa Samsungom ali takve situacije nisu rijetkost i to se u globalu vrlo brzo popravi/pokrpa.

Sa jedne strane tu cvili a sa druge strane je dizao u nebo boje na S95B pa kada se ustanovilo da su potpuno nerealne i namjerno preizrazene od strane Samsunga lik je sa svojom US internet ekipom poceo brljavit kako referentna slika nije bitna 🤣🤣🤣🤣

Vincent ih je svojim videom pokopao na sto su oni dnevno snimali nova sranja zasto su oni u pravu i zasto referentna slika nije bitna...

 

Sve ok ali onda ne glumataj nekakvu referencu u tv testiranju 🥂

 

Ma je, ali Samsungu ovo nije trebalo, pogotovo u dućanima, a očito im traje malo do soft patcha...

MEGATAMA sri 22.6.2022 09:56
Mad Ant kaže...

Nisam detaljno pogledao, ali prijavljuju motion stutter na US QN90B kao kod OLED-a (samo manje), navodno su ubrzali panel. Sumnjam da je itko to ocekivao...

Mislis kod 24p sadrzaja?

Kako su ubrzali LCD da bude toliko brz?....

Mad Ant sri 22.6.2022 09:59
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Nisam detaljno pogledao, ali prijavljuju motion stutter na US QN90B kao kod OLED-a (samo manje), navodno su ubrzali panel. Sumnjam da je itko to ocekivao...

Mislis kod 24p sadrzaja?

Kako su ubrzali LCD da bude toliko brz?....

 Ne znam iskreno, malo mi je cudno, ali Caleb je spomenuo:

 

https://youtu.be/0SlcvSEBMDI

 

Ja sam dosta osjetljiv na njega pa uvijek koristim Cinematic movement, primjetim i na 50p sadrzaju... npr. onaj 4k demo sa zgradama i specijalcima na njima, uzas...

MEGATAMA sri 22.6.2022 12:55
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Nisam detaljno pogledao, ali prijavljuju motion stutter na US QN90B kao kod OLED-a (samo manje), navodno su ubrzali panel. Sumnjam da je itko to ocekivao...

Mislis kod 24p sadrzaja?

Kako su ubrzali LCD da bude toliko brz?....

 Ne znam iskreno, malo mi je cudno, ali Caleb je spomenuo:

 

https://youtu.be/0SlcvSEBMDI

 

Ja sam dosta osjetljiv na njega pa uvijek koristim Cinematic movement, primjetim i na 50p sadrzaju... npr. onaj 4k demo sa zgradama i specijalcima na njima, uzas...

Caleb dosta "testira" sa ocima pa tako i u ovom slucaju kako se cini po videu,on je u zadnje vrijeme sve losiji i ovo testiranje Samsung cherry picked modela i to jos u njihovim prostorijama...ne znam sta da uopce kazem.

 

 

Evo recenzije top end mini led Sonya. 

Sony X95K miniLED LCD

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655879889

 

 

Apsolutno nikad ne bih ovo kupio.

Mad Ant sri 22.6.2022 13:23
MEGATAMA kaže...

Caleb dosta "testira" sa ocima pa tako i u ovom slucaju kako se cini po videu,on je u zadnje vrijeme sve losiji i ovo testiranje Samsung cherry picked modela i to jos u njihovim prostorijama...ne znam sta da uopce kazem.

 

 

Evo recenzije top end mini led Sonya. 

Sony X95K miniLED LCD

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655879889

 

 

Apsolutno nikad ne bih ovo kupio.

 Da, nije baš... nada je bila da će se Sony više potruditi za local dimmingom.

 

Ali moram priznati da mi zvuči kao prošlogodišnji LG IPS QNED MiniLED modeli - puno nita osvjetljenja i sve ali "neodlučan" local dimming, što se super vidjelo u onom starfieldu sa austronautom. Tako da je Samsung sa svojim IPS modelima ispao bolji po tome, slično kao i ovdje samo VA paneli.

 

Sad, nema još recenzija novih, ali baš me zanima da li su se pomakli u local dimming algoritmu išta.