Televizori

Molim vas pomoć - TCL C728

DenisRodman pet 11.2.2022 06:39

Lijep pozdrav. 

 

Zamolio bih vas za pomoć. 

 

Ne znam da li je to normalno i tražim dlaku u jajetu.... zamolio bih vas za vaše mišljenje. 

 

Nema tolko probijanja svijetla kao što je na slika ili? Lijevi kut prema sredini. baš se vidi bijela mrlja. i isto tak desni kut prema sredini. 
Ne znam da li da vratim tv ili je to normalno? 
Kod gledanja tamnih scena vidi se baš malo to probijenje(zaobružio sam)
Molim vas pomoć. Radi se o modelu TCL 55C728

DenisRodman čet 24.3.2022 21:52

Pozdrav. U granicama normale sve to. Posavjetovao sam se sa dosta ljudi. Prvenstveno sa  gospodinom koji vodi youtube kanal calibration with darko. Ima recenziju tcl c28. Gotovo neprimjetno golom oku. 

 

Sve u svemu moja topla preporuka. 

qwertYxoZ pet 25.3.2022 13:10
DenisRodman kaže...

Pozdrav. U granicama normale sve to. Posavjetovao sam se sa dosta ljudi. Prvenstveno sa  gospodinom koji vodi youtube kanal calibration with darko. Ima recenziju tcl c28. Gotovo neprimjetno golom oku. 

 

Sve u svemu moja topla preporuka. 

 Hvala na info, ipak sam se odlucio za LG A1 OLED za 100€ više

Mad Ant pet 25.3.2022 14:25
qwertYxoZ kaže...
DenisRodman kaže...

Pozdrav. U granicama normale sve to. Posavjetovao sam se sa dosta ljudi. Prvenstveno sa  gospodinom koji vodi youtube kanal calibration with darko. Ima recenziju tcl c28. Gotovo neprimjetno golom oku. 

 

Sve u svemu moja topla preporuka. 

 Hvala na info, ipak sam se odlucio za LG A1 OLED za 100€ više

 O da, drasticna razlika, uzivaj!

 

Odmah na pocetku ce ti TV biti u Eco modu sto promjenis u Standard ili neki drugi, a obavezno odes pod Support pa u Energy saving i maknes sa Auto na Off jer potamnjuje sliku.

qwertYxoZ pet 25.3.2022 14:45
Mad Ant kaže...
qwertYxoZ kaže...
DenisRodman kaže...

Pozdrav. U granicama normale sve to. Posavjetovao sam se sa dosta ljudi. Prvenstveno sa  gospodinom koji vodi youtube kanal calibration with darko. Ima recenziju tcl c28. Gotovo neprimjetno golom oku. 

 

Sve u svemu moja topla preporuka. 

 Hvala na info, ipak sam se odlucio za LG A1 OLED za 100€ više

 O da, drasticna razlika, uzivaj!

 

Odmah na pocetku ce ti TV biti u Eco modu sto promjenis u Standard ili neki drugi, a obavezno odes pod Support pa u Energy saving i maknes sa Auto na Off jer potamnjuje sliku.

 

Hvala na info :) imas jos neku preporuku za kalibraciju ? Uzeti s rtingsa ili od onog darka ?

 

Sry za mali offtopic 

Mad Ant pet 25.3.2022 14:49
qwertYxoZ kaže...
Mad Ant kaže...
qwertYxoZ kaže...
DenisRodman kaže...

Pozdrav. U granicama normale sve to. Posavjetovao sam se sa dosta ljudi. Prvenstveno sa  gospodinom koji vodi youtube kanal calibration with darko. Ima recenziju tcl c28. Gotovo neprimjetno golom oku. 

 

Sve u svemu moja topla preporuka. 

 Hvala na info, ipak sam se odlucio za LG A1 OLED za 100€ više

 O da, drasticna razlika, uzivaj!

 

Odmah na pocetku ce ti TV biti u Eco modu sto promjenis u Standard ili neki drugi, a obavezno odes pod Support pa u Energy saving i maknes sa Auto na Off jer potamnjuje sliku.

 

Hvala na info :) imas jos neku preporuku za kalibraciju ? Uzeti s rtingsa ili od onog darka ?

 

Sry za mali offtopic 

 

Na gablecu sam pa ne mogu bas ovako na mobu, ali imas po netu sta treba postaviti odmah na pocetku, imas na YT od Vincenta bas takove (kanal HDTVTEST) kada je radio za C1 ali prakticki isto.

 

Pravu kalibraciju boja bi trebalo raditi sa opremom i to kosta, ali Filmmaker mod za HDR, Dolby Vision Cinema i Cinema home i ISF light/dark za SDR su najtocniji, tj. vrlo blizu.

 

Ali obavezno iskljuci onaj energy saving, te se nemoj zacuditi kada pustis neki HDR ili DV (tipa netflix) da su oled brightness i contrast na 100/100, to je pravilno.

 

 

Mad Ant pet 25.3.2022 15:41
qwertYxoZ kaže...
Mad Ant kaže...
qwertYxoZ kaže...
DenisRodman kaže...

Pozdrav. U granicama normale sve to. Posavjetovao sam se sa dosta ljudi. Prvenstveno sa  gospodinom koji vodi youtube kanal calibration with darko. Ima recenziju tcl c28. Gotovo neprimjetno golom oku. 

 

Sve u svemu moja topla preporuka. 

 Hvala na info, ipak sam se odlucio za LG A1 OLED za 100€ više

 O da, drasticna razlika, uzivaj!

 

Odmah na pocetku ce ti TV biti u Eco modu sto promjenis u Standard ili neki drugi, a obavezno odes pod Support pa u Energy saving i maknes sa Auto na Off jer potamnjuje sliku.

 

Hvala na info :) imas jos neku preporuku za kalibraciju ? Uzeti s rtingsa ili od onog darka ?

 

Sry za mali offtopic 

 

Three LG C1 Settings You Should Turn Off after Unboxing + Bonus Tip

https://www.youtube.com/watch?v=hZ88uTF-9Vg

 

Kraće - LG C1 OLED TV (2021) Unboxing, Setup & Picture Settings (od 12:20)

https://www.youtube.com/watch?v=tMoevdh4fhg

 

Duže - LG 2021 OLED TV (C1, G1) Picture Settings Explained - Big Changes!

https://www.youtube.com/watch?v=beLpj1a0o5A&t=11s

asasi sri 25.5.2022 21:32

Pozdrav, evo neki dan uzeo 65C728, generalni dojmovi su ok, moj koliko vidim nema nikakve mrlje. Imao sam prije Xiaomija 55 4S (imam i dalje) koji je mrljav do zla boga, ovaj je kao da gledam u crnu rupu spram njega. Kvaliteta slike je odlicna kutovi gledanja su onak prihvatljivi. Software s druge strane je ok... jako responzivan ali ima bugova. Recimo ako imas soundbar i namjestis passthrough za audio na hdmi-u meni u kombinaciji sa sony ht-g700 nece uhvatit kodek ukoliko ne prebacim nazad na tv zvucnik i nazad na ARC nego pise samo LPCM kao da zaspe. Al ajd nije strasno nakon toga radi do full restarta tv-a. Plex zna zabost da moras resetirat tv preko uticnice i to recimo na 4k/trueHD al to moze biti i do samog Plexa posto im je QA nikakav. Imam XBOX series X i sto se tice game moda i svega ostalog jako sam zadovoljan. Po meni malo su smrljali softver moglo je i bolje... Vidim da ima modela sa Google Tv-om al kod nas jos nije dosao, a nema jos ni update-a ni za postojece C728, a cisto sumnjam da ce i biti sluzbeno u skorije vrijeme ako uopce i bude.

bunker uto 5.7.2022 11:58


Dajac, to je android tv, pa vidi u logovima kaj ga je pokrenulo. Ako imaš omogućenu funkciju da ga startaš pomoću mreže onda ga može dosta toga startati, no u logovima nađi precizan info o inputu..