Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Flagship ned 4.12.2022 17:30
n1no kaže...
Hvala. Da tako sam i mislio, buđet je 10kkn, ali tu sam si na knap, a dobrih akcija vjerovatno ni ne bude. Imam zapravo jednu opciju za uzeti LG 65 Oled CS9, no vidim da ga nema na našem tržištu a u DE sada dođe 1400eur.

 

CS9 je rebrendirani C1 u 2022. za GER tržište, nema EVO panel a ni cijena nije nešto puno jeftinija u odnosu na C2. Tko već kupuje gore onda je svakako bolja opcija 65C29LD (najbolji C2 model) za cca 1449€ u expert shopu. Uz više popusta, cashback-shoop (1748,90€ - 44,09€- 5€ - 250€ = 1.449,81€)

bore1989 pon 5.12.2022 13:32

Pa i nije da nešto viđam C1 na webu... I nema ih baš na tržištu,a ni stanje sa C2 nije ništa puno bolje.... Ja ne znam dal' da čekam još do Božića ili da jednostavno u pevexu uzmem C2 65" za 13000....C1 65" sam vidio da je preko 11000kn, tak da i nije nešto puno jeftiniji od C2... po tome mi onda ni nije za očekivati da će padat cijena C2 tak skoro...

Crni_007 pon 5.12.2022 14:17

Pa ako ti odgovara cijena, odeš i kupiš. Usporedi tamo na licu mjesta Philips OLED 65, 707 3tis kn manje od LG C2. Ja ne vidim razliku između ta dva modela u Pevexu na HRT, ok vjerojatno nisu idealno podeseni....

Popusta će vjerojatno biti iako ovo je sad na popustu.

CroDexter pon 5.12.2022 14:33

 

Samo da napišem da je Samsung 43qn90b stravično loš televizor. Kut gledanja je tako loš da je to nevjerovatno. Ne može se opisati riječima.

To je ustvari monitor kod kojeg moraš biti na sredini. 5% sa strane i gubi se boja.

Navodno 43 i 50" modeli nemaju neki sloj.

 

A što se tiče Tizena to je isto katastrofa. Kaže mi brat da šaltanje programa radi sporije nego na 6 godina starom Samsungu televizoru.

A nije neki zahtjevni korisnik.

 

Jučer probao dobiti nekakvu gledljivu sliku utakmice. Nema šanse.

 

A pristup do bilo kakve osnovne promjene slike je zakopan duboko. LG C8 Web OS je state of the art za Tizen.

 

Što se tiče 5 godina jamstva na LG vidim da traje od 1.11. do kraja godine

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2022-jesen

 

Ne znam iz kojeg razloha nije navedeno na SD stranici

https://www.sancta-domenica.hr/tv-42-lg-oled-42c2-1.html

 

Oni jesu službeni distributer i taj model je na popisu

 

Btw, ako netko primjeti neku ponudu za OLED 42 neka javi. Hvala

Ne znam koja je bila najniža cijena za C1 ili C2

ivano2000 pon 5.12.2022 14:49

Moja preporuka je samsung s95b oled najnovije generacije puno svjetili od konkurencije(lgc2) ..tizen fluidan sve leti nema nikakvih smetnji il stekanja..dizajn jedan od ljepsih i najtanji a na kraju krajeva na rtingsu najbolje ocjenjen tv koliko se god samsungmrscima to ne svida.

MEGATAMA pon 5.12.2022 14:56
ivano2000 kaže...
Moja preporuka je samsung s95b oled najnovije generacije puno svjetili od konkurencije..tizen fluidan sve leti nema nikakvih smetnji il stekanja..dizajn jedan od ljepsih i najtanji a na kraju krajeva na rtingsu najbolje ocjenjen tv koliko se god samsungmrscima to ne svida.

Da je puno svijetliji od konkurencije je netocno,recimo LG G2 i novi Panasonic su svjetliji.Ima svjetlije boje ali nema visi peak,odlican TV ali Rtings ocjena znaci malo kad i oni sami kazu da moraju unjet promjene u nacin kako boduju televizore.

Vec sam pisao prije,Rtings je odlican za testove ali konacna ocjena i bodovanje su im skroz off.

 

Ali da ne bi bilo da basham S95B,vec sam rekao da sada uzimam novi tv uzeo bih njega.

Samo ispravljam netocne navode.

bore1989 pon 5.12.2022 15:00

Bio sam i nije bilo niti jednog od ta dva izloženo. Bio je možda neki manji C2 ispod 50" ...a baš zbog toga sam i išao, da usporedim ta dva OLED-a.... Puno ljudi ovdje će reć da philips ne vrijedi te novce... Do nedavno bi i ja to rekao, no neki dan kod svog starog vidio Philips LED PUS8517/12 od 65" , slika odlična, android radi fluidno... Ima i neki calman mode za kalibraciju, to nisam skužio kako radi

MEGATAMA pon 5.12.2022 15:25
ivano2000 kaže...
Nisam s95b ni usporedivao s lg G serijom.. njegova konkurencija je lgC2 a mislim da u tom segmentu ima samsung jacu svjetlinu..pa to govore gotovo i svi testovi usporedni..

S95Bje do prije tjedan dana imao cijenu kao G2 u De tako da je to njegov konkurent bio ali sad je S95B na ogromnom popustu.

 

Saturn je vec vratio na 1600eu plus 200eu ti vrate naknadno dok Mediamarkt jos drzi popust ali i oni ce sigurno reagirat jer Mediamarkt i Satur imaju cijene kao da su blizanci.

 

 

Lg G2 je trenutno u Saturnu 1555eu i vrate ti 250eu naknadno sto znaci da je u ovom trenutku G2 jeftiniji od S95B u toj trgovini.

 

Ali u MM je S95B 1379eu i vrate ti 200eu,ta cijena je do jutros bila i u Saturnu.

Ukratko,G2 i S95B su konkurenti.

 

 

MEGATAMA pon 5.12.2022 19:39
R3nchi kaže...
vidim da ovdje par ljudi ima ,707 phips,mene jako vuce taj model po 6800kn po specifikacijama je u rangu c1. Samo me strah Philips software i ako mi 3 korisnika hvale tv na avforumu jos uvjek me strah.. treba mi za iptv i netflix..
Za ekipu sto ga ima imate li ovaj problem (2:50) i koliko je izrazen?
https://youtu.be/uXcfJMYn_f0

707 po specifikacijama nije u rangu C1,softver ne bi trebao bit problem ali ako postoji nekakav softverski problem pitanje je koliko je Philips azuran sa fw apdejtovima da takve stvari ispravi,znam da su Kinezi nula bodova po tom pitanju.

LG je odlican,Samsung blizu,Sony spor,Panasonic jos sporiji....za ove brandove znam kakvi su po pitanju supporta korisnika nakon sto kupe njihov TV.

Za Philips,Grunding itd nemam pojma kako se ponasaju sa podrskom nakon sto izbace TV u prodaju.

 

 

Del_Boy97 pon 5.12.2022 19:43
ivano2000 kaže...
Moja preporuka je samsung s95b oled najnovije generacije puno svjetili od konkurencije(lgc2) ..tizen fluidan sve leti nema nikakvih smetnji il stekanja..dizajn jedan od ljepsih i najtanji a na kraju krajeva na rtingsu najbolje ocjenjen tv koliko se god samsungmrscima to ne svida.

 nije bas tocno ti ti ja sad mogu rec iz prve ruke.

 

Taj tizen je govno od govneta i zna pošteno zaštekat i na tako skupom televizoru

 

ozbiljno razmišljam o nabavci chromecasta sa google tvom 4k samo da taj štekavi tizen ne gledam

MEGATAMA pon 5.12.2022 19:46
Del_Boy97 kaže...
ivano2000 kaže...
Moja preporuka je samsung s95b oled najnovije generacije puno svjetili od konkurencije(lgc2) ..tizen fluidan sve leti nema nikakvih smetnji il stekanja..dizajn jedan od ljepsih i najtanji a na kraju krajeva na rtingsu najbolje ocjenjen tv koliko se god samsungmrscima to ne svida.

 nije bas tocno ti ti ja sad mogu rec iz prve ruke.

 

Taj tizen je govno od govneta i zna pošteno zaštekat i na tako skupom televizoru

Meni je Tizen bio odlican na Q90R ali to naravno nije bila ova najnovija verzija koju vi imate.

 

Edit

Sve mi se izmjesalo,koji si ono tv uzeo?

Crotiger pon 5.12.2022 20:39
MEGATAMA kaže...
pejak84 kaže...

a ak dodamo tom izobru od ta dva tv. Samsung oled 65s95b? koji bi od ta tri uzeli? odlucio sam uzet 75" al nekak me strah da ne bude prevelik.... :D

S95B ali moram napomenut da bi mi Dolby Vision jako falio....ali jbg ne mozes imat sve

 Zbog ove tvoje izjave nečkam za Samsung makar mi je to najdraži brend i tizen mi jako leži za razliku od philips sučelja, isto imam doma mogu usporediti.

 

Lg nemam od prvih generacija LG a 1080 p....

Niš bum još prespavao pa vidio...

MEGATAMA pon 5.12.2022 20:46
Crotiger kaže...
MEGATAMA kaže...
pejak84 kaže...

a ak dodamo tom izobru od ta dva tv. Samsung oled 65s95b? koji bi od ta tri uzeli? odlucio sam uzet 75" al nekak me strah da ne bude prevelik.... :D

S95B ali moram napomenut da bi mi Dolby Vision jako falio....ali jbg ne mozes imat sve

 Zbog ove tvoje izjave nečkam za Samsung makar mi je to najdraži brend i tizen mi jako leži za razliku od philips sučelja, isto imam doma mogu usporediti.

 

Lg nemam od prvih generacija LG a 1080 p....

Niš bum još prespavao pa vidio...

Dolby Vision je realno fantastican a kolicina sadrzaja u tom formatu je enormna i zato bi mi falio ali S95B je odlican i u HDR10.

Del_Boy97 pon 5.12.2022 23:54
MEGATAMA kaže...
Del_Boy97 kaže...
ivano2000 kaže...
Moja preporuka je samsung s95b oled najnovije generacije puno svjetili od konkurencije(lgc2) ..tizen fluidan sve leti nema nikakvih smetnji il stekanja..dizajn jedan od ljepsih i najtanji a na kraju krajeva na rtingsu najbolje ocjenjen tv koliko se god samsungmrscima to ne svida.

 nije bas tocno ti ti ja sad mogu rec iz prve ruke.

 

Taj tizen je govno od govneta i zna pošteno zaštekat i na tako skupom televizoru

Meni je Tizen bio odlican na Q90R ali to naravno nije bila ova najnovija verzija koju vi imate.

 

Edit

Sve mi se izmjesalo,koji si ono tv uzeo?

 s95b 55

MEGATAMA pon 5.12.2022 23:56
Del_Boy97 kaže...
MEGATAMA kaže...
Del_Boy97 kaže...
ivano2000 kaže...
Moja preporuka je samsung s95b oled najnovije generacije puno svjetili od konkurencije(lgc2) ..tizen fluidan sve leti nema nikakvih smetnji il stekanja..dizajn jedan od ljepsih i najtanji a na kraju krajeva na rtingsu najbolje ocjenjen tv koliko se god samsungmrscima to ne svida.

 nije bas tocno ti ti ja sad mogu rec iz prve ruke.

 

Taj tizen je govno od govneta i zna pošteno zaštekat i na tako skupom televizoru

Meni je Tizen bio odlican na Q90R ali to naravno nije bila ova najnovija verzija koju vi imate.

 

Edit

Sve mi se izmjesalo,koji si ono tv uzeo?

 s95b 55

Tizen ti steka na top end modelu,to me cudi.

Jesi li ga probao resetirat...mozda se je jednostavno zblesirao,imas zadnji fw update?

 

Edit

Vidim da hrpa vlasnika ima iste probleme,bizarno da se to ne spominje u recenzijama.

Probaj resetirat smart hub i nemoj prihvatit da ti salju reklame jer to usporava cjeli UI po onome sto citam.

Zaporožac uto 6.12.2022 10:06
Crni_007 kaže...

Što ovih dodatnih 3 godine "sigurnosti" NE pokriva u odnosu na prve dvije godine tvorničkog jamstva?

Bilo je već nekoliko puta objašnjeno na ovoj temi, nemam link.

Znam da 2 jamstva koje daje proizvođač +3 godine sigurnosti, ne pokriva sve kvarove kao 5 godina čistog jamstva.

 

 

jt1994 uto 6.12.2022 10:41

Pozdrav, planiram na stariji tv spojit pc putem hdmi kabela. Tv je full hd te je spajanje iskljucivo namjera tu i tamo pustanje 1080p filmova...s obziron da je udaljenost oko 8 metri interesira me hoce li doci do pada kvalitete koristenjem hdmi kabela od 10m...lijep pozdrav

bore1989 uto 6.12.2022 11:13

Da li je Sony XR A75K ikakav konkurent LG C2? Bio sam neki dan u pevexu i na TV-u stoji 5 godina garancije, a nigdje na stranici to nije pisalo, pa me malo to iznenadilo... Zapravo nigdje nisam vidio da je na taj TV 5 godina...

Hacker002 uto 6.12.2022 11:49

U Pevexu je više manje sve 5 godina garancija ako si član Pevex kluba, googlaj. Sad kakva to stvarno garancija je ne bih znao, možda je netko do sada koristio ili se raspitao pa nam može podijeliti iskustvo.