Televizori

Kakvi su VIVAX-ovi televizori

5542 sri 14.10.2009 17:08

Točnije zanima me  kakav je ovaj VIVAX - ov lcd tv ja neznam kakvi su to tv-ovi al za te pare mi se čini jako ljep a i kolko vidim ima full hd ako netko od vas zna kakvi su uopče ovi tv-ovi.... ja bih si možda ako stignem još danas kupio taj tv ili sutra ako je taj tv ok!

benko sri 14.10.2009 17:13
5542 kaže...

Točnije zanima me  kakav je ovaj VIVAX - ov lcd tv ja neznam kakvi su to tv-ovi al za te pare mi se čini jako ljep a i kolko vidim ima full hd ako netko od vas zna kakvi su uopče ovi tv-ovi.... ja bih si možda ako stignem još danas kupio taj tv ili sutra ako je taj tv ok!

 VIVAX je poznat po losoj kvaliteti...

QFlash sri 14.10.2009 17:33

Kao i svaki brand koji cilja da bude što jeftiniji u svemu - besprijekorna kvaliteta u svakom aspektu...A šta misliš kakve su im televizije ?

Isto kao da te netko pita kakva je Standard čokolada.

Imao sam nesreću koristiti par Vivax proizvoda i od televizije,preko dvix playera do radio kazetofona - sve je smeće,ali baš smeće.

nadimak888 sri 14.10.2009 17:43

ja imam Vivax LCD 32" neznam točno koji model, ne vidim po čemu je to loša kvaliteta. Slika je solidna , ima dosta priključaka (scart x2,hdmi x2,s video,vga, audio in, i još neke).

Upalim ga i radi, nemreš vjerovat.

rambox sri 14.10.2009 18:21
nadimak888 kaže...

ja imam Vivax LCD 32" neznam točno koji model, ne vidim po čemu je to loša kvaliteta. Slika je solidna , ima dosta priključaka (scart x2,hdmi x2,s video,vga, audio in, i još neke).

Upalim ga i radi, nemreš vjerovat.

Nazalost bilo koji LCD da uzmes nece imat dobru sliku na nasim prostorima jel se kod nas emitira takav signal tj samo PAL slika rezolucije 720-570 pa si onda mos mislit kak to izgleda na 94 ili vecem ekranu 1366-800 rezolucije recimo a pogotovo na ekranu 1920-1080 nikak bogu za plakat. Druga je stvar kakvu koji LCD ima boju tj kvalitetu boje i same slike zapravo a tu je Vivax ispod prosjeka i to se zna. Ljudi u ducanu vide sliku na televizorima koja se emitira sa  BlueRay playera u Full Hd rezoluciji pa misle da ce to tak doma bit isto vjerovali ili ne to misli puno ljudi a kad dođu doma i upale televizor pa i na digitalnom prijemu pikseli na ekranu izgledaju ko bumbari pa im nist onda nije jasno. Takvu su situaciju su imali i ostali koji su bili u zabludi nazalost dok se kod nas ne digne rezolucija na barem standardni HD tv prijem kaj je 1280-760 slika ce bit bogu za plakat i to je tak. Mos mislit koji je uzitak gledat HTV ili bilo koji domaci program na LCD 94 recimo u 720-566 piksela jer se oni tak emitiraju na LCD od 1920-1080 rezolucije nikakav jest da je veliki ekran ali ostalo je nula bodova. Istina moze se gledat sacica programa u HD rezoluciji na Max Tv i tak to slicno ali kolko ljudi tu mugucnost ima to je vec skroz druga prica. Zapravo veliki LCD televizori kod nas jos nemaju svoju pravu iskoristivost zbog male rezolucije tv programa koji se emitira osim ako recimo ne gledas neki film ili seriju skinutu s interneta tak da prikljucis komp na veliki LCD preko HDMI ali to opet radi mali broj ljudi jer im nije zgodno iz razno raznih razloga ili ne znaju to spojit ii cak ne znaju za tu mogucnost!Cool

zero cool sri 14.10.2009 18:31

A tko će ti ga znat, prema ovim specifikacijama izlgeda sasvim ok, ali to je vivax, a ne sony, phillips ili nešto tome slično.Sve u svemu kvaliteta vrlo upitna. Meni je prijatelj svakih 2-3 mjeseca kupovao novi vivax DVD player jer bi ovaj crko, a od reklamacije ne bi bilo u većini slučajeva ništa.Do sada ih je promjenio cca 10. A kupovao ih je zbog naoko "pristupačne" cijene koja u većini slučajeva i privuče kupce.

Pixel čet 15.10.2009 08:46
rambox kaže...
nadimak888 kaže...

ja imam Vivax LCD 32" neznam točno koji model, ne vidim po čemu je to loša kvaliteta. Slika je solidna , ima dosta priključaka (scart x2,hdmi x2,s video,vga, audio in, i još neke).

Upalim ga i radi, nemreš vjerovat.

Nazalost bilo koji LCD da uzmes nece imat dobru sliku na nasim prostorima jel se kod nas emitira takav signal tj samo PAL slika rezolucije 720-570 pa si onda mos mislit kak to izgleda na 94 ili vecem ekranu 1366-800 rezolucije recimo a pogotovo na ekranu 1920-1080 nikak bogu za plakat. Druga je stvar kakvu koji LCD ima boju tj kvalitetu boje i same slike zapravo a tu je Vivax ispod prosjeka i to se zna. Ljudi u ducanu vide sliku na televizorima koja se emitira sa  BlueRay playera u Full Hd rezoluciji pa misle da ce to tak doma bit isto vjerovali ili ne to misli puno ljudi a kad dođu doma i upale televizor pa i na digitalnom prijemu pikseli na ekranu izgledaju ko bumbari pa im nist onda nije jasno. Takvu su situaciju su imali i ostali koji su bili u zabludi nazalost dok se kod nas ne digne rezolucija na barem standardni HD tv prijem kaj je 1280-760 slika ce bit bogu za plakat i to je tak. Mos mislit koji je uzitak gledat HTV ili bilo koji domaci program na LCD 94 recimo u 720-566 piksela jer se oni tak emitiraju na LCD od 1920-1080 rezolucije nikakav jest da je veliki ekran ali ostalo je nula bodova. Istina moze se gledat sacica programa u HD rezoluciji na Max Tv i tak to slicno ali kolko ljudi tu mugucnost ima to je vec skroz druga prica. Zapravo veliki LCD televizori kod nas jos nemaju svoju pravu iskoristivost zbog male rezolucije tv programa koji se emitira osim ako recimo ne gledas neki film ili seriju skinutu s interneta tak da prikljucis komp na veliki LCD preko HDMI ali to opet radi mali broj ljudi jer im nije zgodno iz razno raznih razloga ili ne znaju to spojit ii cak ne znaju za tu mogucnost!Cool

 

Zato se ne kupuje LCD , nego treba uzeti plazmu !!!

Ali ljudi ko ljudi,  u zabludi i ne mozes im dokazati .

 

Imam 50" (125 cm) plazmu i obican SD program izgleda skroz normalno, nikakva pikselizacija i sl.

PredatoR čet 15.10.2009 09:02
308gtsfan kaže...

VIVAX ti ima samo dobre miksere i mikrovalne (iako je u tome čak i bolji LG)

 

Jedino malo bolji od njih su SHARP televizori ali nakon toga ti idu oni najbolji (SAMSUNG,LG,PANASONIC,PHILIPS ITD.)

 

Neznam, ali uvijek sam za Sharp čuo da su im LCD TV među najboljima. Nikakvo iskustvo, samo rekla-kazala.

AjgorR čet 15.10.2009 09:12

Vivax tehnika je najobičnije smeće,Vivax nije proizvođač nego robna marka,isto kao K+ u Konzumu,neki lokalni dućan je napravio(izmislio) brand pa ga naručuje od Kineza pod tim imenom i prodaje muda pod bubrege,ja radim u trgovini i znam o čemu pričam,lcd televizori poznatih proizvođača nisu nikad bili povoljniji tako da se rađe još malo strpi pa kupi neki normalan tv(Toshibu,Sharpa,Lg,pa čak i Grundiga) nego to g.... od televizora.

Dardevil čet 15.10.2009 12:00

VIVAX TV? Pa čovječe ne budi lud. Moji starci su isto nešto fantazirali sa slikom kad su im instalirali MaxTV, pa sam ja morao svoju Panasonic plazmu 107 ekran (koja sada košta ispod 4000kn) donositi da vide razliku u slici između nje i nekog Vivax LCD-a koji su mislili uzeti. Pa su lijepo otišli u grad, kupili Samsung plazmu 107 (ne znam sada točno model), platili je 4200kn i imaju fenomenalnu sliku. Moj stari, koji ima slabiji vid, primjetio je razliku. A čak je i Samsung plazmu platio jeftinije od tog LCD-a.

Ico2005 čet 15.10.2009 16:25

Ja sam sa Vivaxom imao svakakva negativna iskustva i zakleo sam se da u moju kuću vivax može ući samo u vidu četkice za zube bez pokretnih dijelova. Servisi su im otkazivali ugovore jer ljudi nisu imali gdje skladištiti njihove proizvode na popravcima unutar garantnog roka. Kad su potpisivali ugovor nisu mislili da im treba aerodromski hangar za skladište... Ljudi gore dobro vele, mani se vivaxa, iscjedi još parsto kuna i kupi nešto kako je red.

toxic čet 15.10.2009 16:47
gennaro_gattuso kaže...

VIVAX bi mozda kupio za garažu. ali i tamo ne bi imao svrhe. 

 

laganini spammeru odsnjufaj odavdje....

 

sada za ostale :

 

odakle to da su vivax losi quadro itd..??

 

mozda je i prije bilo tako ali danas se sve vise manje sve proizvodi u kini tako i samsung lg itd..

 

uglavno sta reci na ovo prijetelj kupio PHILIPSOV LCD OKO 7K soma kuna nosio ga vec 2 puta na popravak u roku 2 mjeseca..

 

drugi lik je kupio quadro nikakvih problema nema a slika je ista..

 

btw. danas je sve to lutrija za kupit..

 

ja sam sebi kupio za 5k kuna sharpov lcd jer kao nacuo sam da je to jedini pravi japanac jos uvjek e sada ko kome maste oci nezam ali cinjenica je da nemam nikakvih problema sa njime isto tako vjerujem ako covjek kupuje vivax lcd da nece imat problema sa njime a i ako ce imat postoji garancija..

 

 

Joka čet 15.10.2009 17:23

Kolega mi ima Vivax lcd, ne znam koji model, dijagonale 82 cm, pol godine star i ima već problema, npr. slika se zamrzne, nekad ga ne može upaliti, zvuk se smanji. Ali i cijena je bila povoljna, mislim malo ispod 3000 kn.

toxic čet 15.10.2009 17:26
Joka kaže...

Kolega mi ima Vivax lcd, ne znam koji model, dijagonale 82 cm, pol godine star i ima već problema, npr. slika se zamrzne, nekad ga ne može upaliti, zvuk se smanji. Ali i cijena je bila povoljana, mislim malo ispod 3000 kn.

pa zasto na reklamira?? ako ce cekat proc ce garancija i sve hboga led

Joka čet 15.10.2009 17:34
toxic kaže...
Joka kaže...

Kolega mi ima Vivax lcd, ne znam koji model, dijagonale 82 cm, pol godine star i ima već problema, npr. slika se zamrzne, nekad ga ne može upaliti, zvuk se smanji. Ali i cijena je bila povoljana, mislim malo ispod 3000 kn.

pa zasto na reklamira?? ako ce cekat proc ce garancija i sve hboga led

Zato što nije normalan Namigiva

To mu i ja kažem, a njegov je odgovor da mu se ne da, a budala, šta ćeš.