Jozica gulikozica sub 22.7.2023 13:59

Pozdrav ekipa,

 

oprostite na smetnji i ako vec postoji tema jer sam na rubu zivaca...

 

Naime ukratko radi se o mojoj baki. Ima odnosno imala je Bnet/A1 tv i u zadnjih 3 mj joj je 3 puta reciver se pokvario. Znaci sam od sebe prestane radit i zvali smo korisnicku podrsku. Dode serviser i kaze da pregorio je i zamjeni i eto opet isto. Baka ima Bnet vec 8 godina i sve je normalno radilo do prije nekoliko mjeseci. Naravno dozlogrdilo joj je i otkazala je uslugu.

buduci da je stara, ne vidi nista i sama zivi. I TV joj je jedini izvor zabave, ne moze vidjeti dobro ali barem slusa sta se prica dosta joj tv znaci

i tako sam ja otisao po antenu i reciver i slozio sve medutim ne hvata antena signal osim ako je stavim van na prozor. Probao sam sve i nista ne pomaze. I ne znam sta mi je ciniti.


Da li kupiti vanjsku antenu pa staviti? Da li kupiti novi tv sa dvbt prijemnikom pa ce mozda hvatati signal? Ne znam sta mi je cijiti a zelim joj pomoci.

 

zivi u zagrebu u novom zagrebu u utrinama tako da sumnjam da nema tamo signala jer ne zivi u pm od gradaZgrada je imala antenu, ali vjv kad se radila fasada istu su skinuli i bacili.

 Stavljam slike antene koje sam kupio i recivera pa Vas molim dobri ljudi za pomoc

Vavoom sub 22.7.2023 14:18
Jozica gulikozica kaže...

Pozdrav ekipa,

 

oprostite na smetnji i ako vec postoji tema jer sam na rubu zivaca...

 

Naime ukratko radi se o mojoj baki. Ima odnosno imala je Bnet/A1 tv i u zadnjih 3 mj joj je 3 puta reciver se pokvario. Znaci sam od sebe prestane radit i zvali smo korisnicku podrsku. Dode serviser i kaze da pregorio je i zamjeni i eto opet isto. Baka ima Bnet vec 8 godina i sve je normalno radilo do prije nekoliko mjeseci. Naravno dozlogrdilo joj je i otkazala je uslugu.

buduci da je stara, ne vidi nista i sama zivi. I TV joj je jedini izvor zabave, ne moze vidjeti dobro ali barem slusa sta se prica dosta joj tv znaci

i tako sam ja otisao po antenu i reciver i slozio sve medutim ne hvata antena signal osim ako je stavim van na prozor. Probao sam sve i nista ne pomaze. I ne znam sta mi je ciniti.


Da li kupiti vanjsku antenu pa staviti? Da li kupiti novi tv sa dvbt prijemnikom pa ce mozda hvatati signal? Ne znam sta mi je cijiti a zelim joj pomoci.

 

zivi u zagrebu u novom zagrebu u utrinama tako da sumnjam da nema tamo signala jer ne zivi u pm od gradaZgrada je imala antenu, ali vjv kad se radila fasada istu su skinuli i bacili.

 Stavljam slike antene koje sam kupio i recivera pa Vas molim dobri ljudi za pomoc

 Da li si probo neku drugu sobnu ili neki drugi prijemnik na toj istoj Phillipsovoj (koliko vidim na slici)?

 

Edit: Sada vidim post iznad, definitivno prijemnik, probaj ga zamijeniti za neki drugi ili pak joj kupi novi TV (postoje već teme na forumu vezane za to), očito ova Alma ima veoma slabiji/lošiji tuner
Marko :D sub 22.7.2023 14:21

Ili su obje antene smeće ili DVB-T2 prijemnik ima loš tuner koji ne hvata nikakav signal (imao sam taj slučaj)—rekao bih da je ovo drugo u pitanju. Trk u trgovinu vratit ovo smeće od prijemnika koji si kupio i uzmi neki STRONG prijemnik. Njihovi prijemnici su kvalitetni, nisu skupi, a imaju odličan tuner. Onda probaj spojit obje antene i ostavi onu koja daje jači signal (One For All antena bi ti trebala dati jači signal od one Philipsove).

Jozica gulikozica sub 22.7.2023 14:24

Mislis da je do dvbt prijemnika?

mislim cudi me da hvata signal kad stavim antenu kroz prozor a kad stavim u stan gotovo, mrtvo... nema signala

one for all antenu sam vratio i umjesto nje uzeo Philips, zasto mislis da bi ona bila bolja od ove philipsove?

Marko :D sub 22.7.2023 14:26

Kolika je razina signala i kvaliteta (u postocima) kada staviš antenu na prozor? Apsolutno je nemoguće da unutar stana nema nikakvog signala. Velik broj ljudi u Novom Zagrebu koristi sobne antene jer su odašiljači relativno blizu, pa nema problema s hvatanjem signala.

 

Gotovo sam siguran da je do prijemnika. I da nije, svejedno bi ga zamijenio s nekim marke Strong jer je bolja, a imaš i opciju nadogradnje softvera.

Jozica gulikozica sub 22.7.2023 14:32
  • Signal i kvaliteta slike je odlicna kad je antena na prozoru. 93% kad je na prozoru u stanu 0%

ima u pojedinim djelovima stana ali to moram Antenu podici ful visoko ali opet cin prozor ili zavjese pomaknem gotovo. Prestane raditi

pa znam da imaju dosta ljudi u novom zagrebu sobne antene, ja je imam doma i radi savrseno tj imam samo preko tv-a i sve radi bez problema 

 

probat cu sa drugim prijamnikom pa cemo vidjeti

notloB sub 22.7.2023 14:50

Da ne otvaram novu temu i da se požalim, jučer mi je oluja slomila vanjsku antenu, porušila vaze s cvijećem i začinskim biljem i napravila kaos u kući i oko kuće, u vrtu... Ništa, danas sam naručio novu antenu i jučer i jutros sanirao štetu po vrtu.

60nine sub 22.7.2023 16:20
Jozica gulikozica kaže...

Probao sam sa dvije antene i sa oba dvije isti problem

evo slike prve antene koje sam kupio

 

imam istu ovakvu u spavaćoj sobi i lovi programe samo kad je zakačena na prozor (inače sam među zgradama pa nemam čist signal prema Sljemenu, pogotovo jer nas bloka direktno viša zgrada do nas pa valjda hvata signal s drugog odašiljača - par km zračne linije smo od HRT zgrade)

tuner doduše imam integrirani u nekoj low-cost Phillips telki, ali je ok...

 

tl:dr - za spavaću nam je dovoljno to, u dnevnoj ionak imamo A1

 

kak su već savjetovali - probaj drugi tuner, možda posudi nečiji za probu ak imaš...

Marko :D sub 22.7.2023 18:14
Jozica gulikozica kaže...

a zasto mislite da je do tunera? Sta je on stvarno bitnija stavka od antene?

Ako je loš tuner, čak i s najboljom antenom može dolaziti do prekida signala i kockanja slike. Tuner ti je puno, puno važniji od antene.

 

A zašto mislimo da je do tunera? Jer sve antene rade na isti način; njihova uloga je da primaju signal, dok je tunerov, odnosno, prijemnikov posao da ga dešifrira i istovremeno pretvara u sliku/zvuk. Ajde, da si rekao da je lokacija negdje Bogu iza nogu, ali Novi Zagreb ima odličnu pokrivenost signalom (što sa Sljemena, što sa Prisavlja).

 

Kažem ti jer sam imao doslovno identičnu situaciju. U Pevecu tada kupio neki jadni prijemnik, dođem doma, spojio ga na antenu za koju znam da radi savršeno, kad ono signal na 90%, a kvaliteta konstantno varira od 40-70%. Vratim ga, uzmem onaj od EvoTV prijemnik, spojim tu istu antenu signal i kvaliteta 100%, na manje ne padaju.

AF139 sub 22.7.2023 18:56

Ove slike Philips i OFA sobne antene imaju dobit 2,15dBi dok ova na linku od @Jelash13 ima preko 8 dBi što je 6dB više tj. snaga primljenog signala je 4 puta veća.

Pojačanje pojačala je nebitna stavka, antena je ta koja prima signal , a pojačalo to što antena primi samo pojača pa je pojačanje od 25dB sasvim dovoljno a sve što je više je nepotrebno i čak nepoželjno radi smetnji i izobličenja signala.

Jozica gulikozica ned 23.7.2023 11:27

Kuzim kuzim sada

 

jucer smo uzeli riblju kost i isli probati i normalno hvata signal i sve se super vidi

samo moramo ju jos montirati vani i gotovo 

 

samo se javlja upozorenje da LNB nije dobro spojen i da dolazi do kratkog spoja i da ponovno spojimo uredaj

ja sad ne znam sta znaci taj LNB a antenu sam spojio kako pise u uputama

Vavoom ned 23.7.2023 12:57
Jozica gulikozica kaže...

samo se javlja upozorenje da LNB nije dobro spojen i da dolazi do kratkog spoja i da ponovno spojimo uredaj

ja sad ne znam sta znaci taj LNB a antenu sam spojio kako pise u uputama

 Da li si ti igrom slučaja onaj prijemnik zamijenio za neki satelitski prijemnik, jer puno ime LNB-a na eng. znači satelitski konvertor niskog šuma, on se montira pred satelitski tanjur i pretvara radiovalove u signal koji kasnije šalje na prijemnik ili TV. To je laički rečeno prijemna stanica za signal od satelita, koji kasnije vodi do satelitskog prijemnika (zapravo to ti je onaj "nosić" ispred tanjura ak si ga vidio) 

 

Morat ćeš opet u trgovinu ga zamijeniti ili joj pak uzmi novi TV (nisu više tak skupi kao nekada) 

Jozica gulikozica ned 23.7.2023 13:12

Nisam mjenjao reciver jer na obicnoj anteni dok je bila na prozoru ukopcana je sve radilo bez tog upozorenja. Sad kada kutni konektor spojimo na reciver javlja to upozorenje

 

a sta mislis da bi novi tv bez antene sa dobrim prijemnikom lovio signal?

Vavoom ned 23.7.2023 13:19
Jozica gulikozica kaže...

Nisam mjenjao reciver jer na obicnoj anteni dok je bila na prozoru ukopcana je sve radilo bez tog upozorenja. Sad kada kutni konektor spojimo na reciver javlja to upozorenje

 

a sta mislis da bi novi tv bez antene sa dobrim prijemnikom lovio signal?

 Sad si i mene doveo u zabunu  možda je neki bug u firmwareu, vjerovatno prerađuju od nekog S2 prijemnika, pa su nešto zeznuli 

 

Probaj, javi se na temu za preporuku TV-a, ali su me tamo svi popljuvali zbog nejasnih savjeta  Tamo napiši koju dijagonalu želiš, koje brandove preferiraš, rezoluciju....i najvažnije budžet 

60nine ned 23.7.2023 16:52
Jozica gulikozica kaže...

a sta mislis da bi novi tv bez antene sa dobrim prijemnikom lovio signal?

 

većini novijih TV-a ne treba dodatni prijamnik jer ga imaju ugrađenog u sebi (DVB-T2), ali im treba antena

AF139 ned 23.7.2023 19:28

"Iskopčala antenu iz struje" ....pa logaritamske antene i nemaju priključak za struju :D 

Samo koaksijalni kabal sa antene se spoji na TV u RF konektor a ne F konektor koji je za satelitsku antenu tj. njen LNB.

Za logaritamsku antenu ne smije u TV-u biti uključen napon za antenu jer je ona u kratkom spoju za istosmjerne napone !

Ako je u logaritamskoj anteni ugrađeno pojačalo tada se uključi napajanje sa TV-a da bi imao prijem .

60nine ned 23.7.2023 20:28

Može raditi i samo ak mu je žica ukopčana "kao antena"... ali onda mora imati čisti view odašiljača (bar je nekad tak bilo kad smo obične antenske kablove koristili kao antene na starim telkama, al čim bi bila neka prepreka između te žice i odašiljača - nula bodova)