turboflash sri 15.2.2023 20:40

Riječ je o samsung smart tv-u star godinu dana, i jučer mi nestali svi HD kanali (hrt1,2,3,4, rtl, nova HD ...) iz vedra neba. Ostale analogne (kockica) imam. Isto tako kad skeniram kanale, dobijem 28 digitalnih ali to su oni HBO i cinemax zaključani kanali. U kućanstvu imamo još 2 tv-a gdje u jednom stanu se pomalo gubi, a u drugom stanu sve ok, svi smo na istoj anteni. Jel moguće da je nešto do antene?

 

Pomagajte

Vavoom sri 15.2.2023 21:00
turboflash kaže...

Riječ je o samsung smart tv-u star godinu dana, i jučer mi nestali svi HD kanali (hrt1,2,3,4, rtl, nova HD ...) iz vedra neba. Ostale analogne (kockica) imam. Isto tako kad skeniram kanale, dobijem 28 digitalnih ali to su oni HBO i cinemax zaključani kanali. U kućanstvu imamo još 2 tv-a gdje u jednom stanu se pomalo gubi, a u drugom stanu sve ok, svi smo na istoj anteni. Jel moguće da je nešto do antene?

 

Pomagajte

 Probaj vratiti TV na tvorničke postavke, pa onda ponovo pretraži kanale na DVB-T2 tuneru. Ako nije pomoglo, jedini spas mu je servis ako je TV još pod garancijom.

 

 Ispravak, to nisu analogni kanali, jer analogni signal se već odavno ne emitira, sve su to HD/FHD digitalni kanali....

 

Edit: skoro sam na ovo zaboravio, probaj promijeniti državu na Češku, Poljsku, Njemačku i sl., a jezik možeš ostaviti hrvatski, nekim ljudima (koji su imali TV-e stare 6-7 god.) je to pomoglo kod prelaska na T2 HEVC, znači TV im nije pronalazio nove kanale kada je zemlja bila postavljena na Lijepu Našu, a kada su stavili npr. Češku, ponovo pretražili i voila, svi HD/FHD kanali su se pojavili 

turboflash sri 15.2.2023 22:22

Resetirao na tvorničke, probao ručno tražiti sve po frekvencijama i dalje ništa :( Prešao sam sve živo, nisam našao gdje se mjenja država. Osim možda kad se tvornički resetira, probam to sutra. Probam i odnijet tv kod buraza da spojim na njegovu antenu pa da vidim, jer njemu sve normalno radi... Jebem ti tv, dođe mi da ga zapalim.

 

Šaljem sliku koju sam iskopao, možda nekom nešto znači. Šta znači ova mreža EvoTV? Nemam nikakav evotv

AF139 sri 15.2.2023 22:35

Mislim da je do spojeva koaksijalnog kabla na razdjelniku ili anteni....ako je prije sve to radilo normalno.

Antena je jedna i vjerovatno preko razdjelnika spojeno na te televizore.

Dužina koaksijalnih kablova je različita pa je i gušenje veće na naj dužem koaksu , a razlike su i na osjetljivosti ugrađenih tunera u televizorima pa je normalno kod preslabih signala da kod jedne tv nema slike a druga daje normalnu sliku a kod treće na granici sa prekidima.

 

ps: Neznamo koja je antena u pitanju ni koliko tv-prijemnici prikazuju snagu i kvalitet pojedinih kanala ?

     Isto je nepoznato ima li ant. pojačalo ili ne ?

Zaporožac čet 16.2.2023 06:29

Kod digitalnog prijema preko antene; ili imaš sliku, ili je nemaš (odn, mogu biti nekakve "kockice", negledljiva jaka trzanja.....tako da provjeri da ti nisu spojevi negdje oksidirali na vanjskoj anteni, i na ostalim kontaktima da se nije nešto poremetilo.

 

Ako je prije sve bilo ok, nema tu velike mudrosti.

AF139 čet 16.2.2023 08:17

Kod slijedećih skaniranja kanala prije u postavkama skaniranja isključi kodirane kanale tako da ostanu samo besplatni a ako ima i opcija LCN uključi je da ti ne duplira kanale ako primaš iste MUX-eve npr. sa dva odašiljača.

Bitu pet 25.8.2023 12:15

 

Dobar dan svima,

 

Problem imamo sa TV kanalima koji više ne vidimo otkad smo se priključili na zajedničku kućnu antenu koju je postavio A1. Do tada smo putem kućne antene gledali ove kanale, koje želimo natrag: slovenske i bosanskohercegovačke.

 

Da li je to učinio A1 kako bi nas ponukao da kupimo neki njihov paket, što ne želimo. Imamo li zakonsku mogućnost da tražimo natrag te kanale? Da li bismo vidjeli te kanale kad bismo nanovo uključili kućnu antenu na prozoru?

Zahvalkujemo na odgovoru i srdačno vas pozdravljamo,

 

fromcelltohell pet 25.8.2023 12:27
Bitu kaže...

 

 Da li bismo vidjeli te kanale kad bismo nanovo uključili kućnu antenu na prozoru?

 

 

 To ćemo dakako, mi ovdje na forumu bolje znati nego Vi koji imate mogućnost "nanovo uključiti kućnu antenu na prozoru"?

Pa uključite tu kućnu antenu na prozoru, pa provjerite to.

ihush sub 26.8.2023 23:21
Bitu kaže...

 

Dobar dan svima,

 

Problem imamo sa TV kanalima koji više ne vidimo otkad smo se priključili na zajedničku kućnu antenu koju je postavio A1. Do tada smo putem kućne antene gledali ove kanale, koje želimo natrag: slovenske i bosanskohercegovačke.

 

Da li je to učinio A1 kako bi nas ponukao da kupimo neki njihov paket, što ne želimo. Imamo li zakonsku mogućnost da tražimo natrag te kanale? Da li bismo vidjeli te kanale kad bismo nanovo uključili kućnu antenu na prozoru?

Zahvalkujemo na odgovoru i srdačno vas pozdravljamo,

 

 a1 ili bilo koji operater, pružatelj usluga, nema nikakve veze s kućnim-antenskim sustavom, rtv-odašiljačima tj zemaljskom tv (osim evotv..).

-a1, stari bnet-coax mreža je isti antenski kabel ali nema veze sa zemaljskom tv.. dok svi operateri koji daju tv kanale-programe uključeno u pakete imaju i sve fta-zemaljske kanale koje samo reemitiraju-free tj time povećaju prividno broj kanala koje nude za +15.. i to se tad gleda njihovim prijemnikom-dekoderom, neovisno kabelska-optika-bakar.. i nema veze s antenom, osim ako su fizički žice antenskog sustava iskorištene za mrežu-kabel-coax.. no to se u pravilu ne radi nego oni postave svoje (kanalice i sl. osim novogradnje gdje od starta može biti ugrađeno-predviđeno..).

-a1 nema nikakve veze s fta-zemaljskim signalom, pa nije ni mogao postaviti 'antenu' (za radio-tv, tj može za nešto drugo, mobilna mreža, dok antena za fixnu ne postoji jer je to tad žica-optika.. nije antena) :)

-naravno da ako spojiš a1-coax koji izgleda isto kao antenski kabel, u tv prijemnik, nećeš 'loviti' zemaljske-antenske tv kanale (i radio) jer naprosto ih u toj žici nema, jer to nije antena nego mrežni kabel iz vremena nekadašnje kabelske tv no s vremenom je sve postala mreža-isto-slično.. osim što nije isto čak i kad izgleda :)) .. ako je sad jasnije? -nije.. :)))