robertini uto 15.8.2023 00:49

Imam Philips TV 32 incha na sobnu antenu sa ribljom kosti

Nedavno mi je jednostavno nestalo 4 kanala - CMC, Kanal Ri, RTL Kockica i Tv Nova. Inače nisam ni imao više od 14 kanala tako da mi ovo teško pada...

 

Da li netko zna zašto ovi kanali?

Marko :D uto 15.8.2023 23:52
robertini kaže...

Pomogla mi je na kraju zamjena HDMI ulaza 1 sa 2

Rekao bih da ti je pomoglo samo novo skeniranje kanala jer HDMI nema veze s prijemom signala, kao i samim kanalima. Uloga HDMI kabela je samo da šalje sliku/ton prijemnika na televizor; ništa drugo.

robertini sri 16.8.2023 12:15
Marko :D kaže...
robertini kaže...

Pomogla mi je na kraju zamjena HDMI ulaza 1 sa 2

Rekao bih da ti je pomoglo samo novo skeniranje kanala jer HDMI nema veze s prijemom signala, kao i samim kanalima. Uloga HDMI kabela je samo da šalje sliku/ton prijemnika na televizor; ništa drugo.

 Znam da si ti super, ali let's agree to disagree. Jer probao sam skenirati i prije zamjene ovih portova (ako se tako zovu) pa nije koristilo...

AF139 sri 16.8.2023 12:59

Dovoljno je da si prije novog skeniranja pomakao ili okrenio malo antenu ili se ti pomakao u prostoriji pa da dobiješ te programe.

Pošto si na HDMI-1 portu imao sliku dok si skenirao znači da je port ispravan kao i sad taj HDMI-2 port.

robertini sri 16.8.2023 15:57
AF139 kaže...

Dovoljno je da si prije novog skeniranja pomakao ili okrenio malo antenu ili se ti pomakao u prostoriji pa da dobiješ te programe.

Pošto si na HDMI-1 portu imao sliku dok si skenirao znači da je port ispravan kao i sad taj HDMI-2 port.

 Antena je od riblje kosti na balkonu dobro zavrnutih šarafa 😅

Ne miče se nigdje, susjed je to sredio 💪

AF139 sri 16.8.2023 17:20

Neznam zašto ali sam zabrijao da se radilo o sobnoj anteni, ta vanjska Log. periodična je dobro rješenje .

 

ps: nadam se da je vrh antene podignut malo uviše da se voda od kiše ne slijeva ispod poklopca sa spojevima koaksa pa brzo istrunu/oksidiraju.