Alfredo nr.2 ned 13.8.2023 11:57

Kupio sam NET DVBT2 uređaj za pronalaženja kanala. Spojio sam na sobnu antenu i piše kvalitet signala 95%, dok snaga je 0. Što je ta snaga? Uglvanom po ovome signala ima, a ne pronalazi nijedan program. Ne razumijem. Lokacija Pula.

AF139 ned 13.8.2023 12:55

"NET" tv receiver nisam za njega čuo ??? ...za HR bi trebao biti DVB-T2 HEVC (h.265)

Osnovno je imati jačinu (snagu) signala i dobru kvalitetu signala ( bez smetnji je veći kvalitet).

Ako nema snage signala moguće da sobna antena ne valja ili nema napajanje.

Alfredo nr.2 ned 13.8.2023 13:08
AF139 kaže...

"NET" tv receiver nisam za njega čuo ??? ...za HR bi trebao biti DVB-T2 HEVC (h.265)

Osnovno je imati jačinu (snagu) signala i dobru kvalitetu signala ( bez smetnji je veći kvalitet).

Ako nema snage signala moguće da sobna antena ne valja ili nema napajanje.

Signal je 100%, a snaga je 0.

ihush ned 13.8.2023 13:35

-ili antena ne lovi ništa ili je prijemnik neispravan.. (možda samo procedura, klasično prvo paljenje-automatika.. i iskustvo kako se to radi, jer 'nema ništa'..).

-tvoja lokacija je tvoja.. netko kao tvoj susjed možda lovi, ti možda ne.. šeći po sobi i 'lovi' signal.. uz problem da s digitalijom to ne možeš baš tako jer treba više sekundi (desetak) da se pronađe kanal, da proradi.. i to možeš kad imaš antenu koja lovi i prijemnik koji je već podešen pa tad prikaže sliku.. novi prijemnik nema što prikazati dok ne obavi pretraživanje kanala a to može tek kad ima stabilan signal dovoljno dugo da ga ulovi + dok brojač prođe sve kanale i dok se to stanje memorira-snimi.. tek tad je taj prijemnik upotrebljiv za 'lovljenje' anetnom po sobi tj kvaka-22-problem.. prvo treba drugo da bi prvo moglo :)

 

-imaš li neki prijemnik koji već radi i prikazuje neki kanal?

-imaš li susjeda-poznanika koji ima antenu i kojem sve radi? .. odeš i tamo pronađeš kanale bez diranja antene, tad ako je ispravan prijemnik radi.. i tad ga spojiš na svoju sobnu antenu kojom tad pronađeš poziciju na kojoj radi ok.. recimo.

-uz problem da svaka lokacija može imati drugačiji prijem, odašiljač na koji se spaja-usmjerava itd.. recimo da vanjske antene vidiš po krovovima pa zaključiš gdje su odašiljači, a sobna uopće ne mora kao ni tvoj stan-kuća-prozor gledati u pravom smjeru optičke vidljivosti pa je možda nemoguće s te pozicije uloviti tj uvjek loviš nešto, neku refleksiju signala od brda-planine, suprotne zgrade itd.. pa nešto lovi, no tad i prozor ili zavjesa mogu biti dovoljna prepreka da ne lovi dovoljno za traženje, prođe oblak i nemaš signal.. itd.

 

-stvar koju obaviš za 5min ili 5 dana ako nemaš sreće i malo iskustva :))

 

edit: .. + moguć problem, npr ako se dvbt-prijemnik podesti (pretraživanje) na drugoj lokaciji, npr u trgovini kupnje... problem što se gašenjem-odspajanjem sa struje može sve opet resetirati, iduće paljenje može opet biti prvo-tvorničko s pretraživanjem-automatikom ili ovisi o vremenu isključenosti pa na kraće može.. tad je ta metoda neizvediva tj rezultat je da znamo da nema kvara, radi.. i da treba biti uporan s traženjem i lovljenjem antenom ..

.. zato je za to najbolji dobar susjed koji ima antenu a kojih je sve manje.. :) tj najkraće vrijeme isključivanja i sličnost lokacije uz problem da je dovoljno nekoliko metara za različit rezultat prijema-smetnje-zid itd..

Vavoom ned 13.8.2023 14:31
Alfredo nr.2 kaže...

Signal je 100%, a snaga je 0.

Da li imaš još jedan DVB-T2 prijemnik ili pak TV sa DVB-T2 tunerom na istoj anteni (kako je kolega @iHush gore napiso)?

 

Ak imaš, te na tom drugom prijemniku/TV-u hvataš sve bez ikakvog zakucavanja/štekanja, onda je definitivno prijemnik, ima vjerovatno slab tuner unutra, pa ga probaj zamijeniti za neki kvalitetniji (recimo ovaj Strongov model sa twin tunerom) ili pak kupi novi TV sa DVB-T2 tunerom (nisu više tak skupi), a ak je i na drugom isti problem, onda je do antene

 

Jedino nisi napiso koja je antena u pitanju, inače bilo koja vanjska može poslužiti (čak i one bez DVB-T/T2 oznake, jer je to marketinški trik)

 

 

AF139 

 

Vjerovatno je ovaj prijemnik u pitanju: https://www.elipso.hr/audio__video/satelitski__zemaljski-tuneri/NET-265-HEVC/

 

Čudno mi je kak ga nikad nisi vidio, a koliko znam više puta si kupovo u Elipsa, vjerovatno nisi obraćo pozornost Inače specifikacije baš i nisu neš, jer je ipak u pitanju kineski shrotex, nadam se da mu neće uskoro pregorit komponente

Alfredo nr.2 ned 13.8.2023 15:41
Vavoom kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Signal je 100%, a snaga je 0.

Da li imaš još jedan DVB-T2 prijemnik ili pak TV sa DVB-T2 tunerom na istoj anteni (kako je kolega @iHush gore napiso)?

 

Ak imaš, te na tom drugom prijemniku/TV-u hvataš sve bez ikakvog zakucavanja/štekanja, onda je definitivno prijemnik, ima vjerovatno slab tuner unutra, pa ga probaj zamijeniti za neki kvalitetniji (recimo ovaj Strongov model sa twin tunerom) ili pak kupi novi TV sa DVB-T2 tunerom (nisu više tak skupi), a ak je i na drugom isti problem, onda je do antene

 

Jedino nisi napiso koja je antena u pitanju, inače bilo koja vanjska može poslužiti (čak i one bez DVB-T/T2 oznake, jer je to marketinški trik)

 

 

AF139 

 

Vjerovatno je ovaj prijemnik u pitanju: https://www.elipso.hr/audio__video/satelitski__zemaljski-tuneri/NET-265-HEVC/

 

Čudno mi je kak ga nikad nisi vidio, a koliko znam više puta si kupovo u Elipsa, vjerovatno nisi obraćo pozornost Inače specifikacije baš i nisu neš, jer je ipak u pitanju kineski shrotex, nadam se da mu neće uskoro pregorit komponente

 

Da, to je taj. Kupio sam taj da vidim da li će raditi DVBT. Probati ću ga sutra zamjeniti. Probao sam sa dvije sobne antene i bude ista stvar, kvaliteta 100, snaga 0. Vjerovatno je kolega u pravu da antena ne hvataju signal. Antena je Falcom ANT-204-S.

Nemam drugi primjenik i tv nema DVBT.

Vavoom ned 13.8.2023 16:18
Alfredo nr.2 kaže...

 

Da, to je taj. Kupio sam taj da vidim da li će hvatati najosnovnije. Probati ću ga sutra zamjeniti. Probao sam sa dvije sobne antene i bude ista stvar, kvaliteta 100, snaga 0. Vjerovatno je kolega u pravu da antena ne hvataju signal. Antena je Falcom ANT-204-S.

Nemam drugi primjenik i tv nema DVBT.

Ukoliko planiraš kupiti drugi prijemnik, ja bi ti preporučio neki bilo koji Strongov ili Xorov model, zna se da oni imaju jače i osjetljive tunere, te će se bolje pokazati od tog Neta, a i ostalih shrotexa, a razmisli malo i o kupnji novog TV-a (nisu više tak preskupi), ali za to se javi u temu za preporuku TV-a

AF139 ned 13.8.2023 17:33

Da , nisam naišao na taj receiver jer ih danas ima što na isti kineski proizvod ljepe različita imena firmi .

Antena sobna koju ima je dobar tip jer ima odličnu antenu otprilike sa 8dBi dobiti na UHF frekencijama za razliku od ovih raznih flat i antena sa jednim elementom (kvad, prstenasta, trapezna itd. sa 2,2 dBi dobiti i F/B 0dB jer nemaju reflektor pa jednako prima naprijed i nazad.

Pitanje je da li pokušava gledati neki od EVO kanala koji su kodirani ..

Wolverine ned 13.8.2023 18:06
Alfredo nr.2 kaže...

Kupio sam NET DVBT2 uređaj za pronalaženja kanala. Spojio sam na sobnu antenu i piše kvalitet signala 95%, dok snaga je 0. Što je ta snaga? Uglvanom po ovome signala ima, a ne pronalazi nijedan program. Ne razumijem. Lokacija Pula.

 kod sobnih antena trebaš precizno okrenuti antenu prema odašiljaču i tražiti na točnom kanalu

 

za svoje područje (Pula je D5) potraži odašiljače u slijedećoj tablici:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_oda%C5%A1ilja%C4%8Dkih_objekata_OiV-a

espero ned 13.8.2023 18:55
Vavoom kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Signal je 100%, a snaga je 0.

Da li imaš još jedan DVB-T2 prijemnik ili pak TV sa DVB-T2 tunerom na istoj anteni (kako je kolega @iHush gore napiso)?

 

Ak imaš, te na tom drugom prijemniku/TV-u hvataš sve bez ikakvog zakucavanja/štekanja, onda je definitivno prijemnik, ima vjerovatno slab tuner unutra, pa ga probaj zamijeniti za neki kvalitetniji (recimo ovaj Strongov model sa twin tunerom)

Preporučam zaobilaženje tog modela (STRONG SRT 8222) u širokom luku. Nikada u životu ni prije ni poslije nisam kupio veće smeće. Mogao bih knjigu napisati o tome što mi se s njim sve događalo. Npr. neispravno snimanje kod programiranog snimanja kad ga ostavim na programu koji je na drugom kanalu. I još puno čudnovatih stvari. Sad se događa ponekad  da ispretura programe po svom pa ih moram ponovo slagati. Ponekad, istina vrlo rijetko, zna pogubiti neke programe pa ih moram ponovo tražiti. Instalirao sam više puta i ažuriranja koja sam skinuo s interneta, ali nije pomoglo. Nije mi se nikad dalo vraćati ga u trgovinu jer televizija igra vrlo malu ulogu u mom životu.

 

E, sad, je li problem samo s ovim mojim primjerkom, ne znam, ali morao sam ovo napisati da me ne grize savjest ako neko kupi ovaj uređaj pa ima iste probleme.

Vavoom ned 13.8.2023 19:07
espero kaže...

Preporučam zaobilaženje tog modela (STRONG SRT 8222) u širokom luku. Nikada u životu ni prije ni poslije nisam kupio veće smeće. Mogao bih knjigu napisati o tome što mi se s njim sve događalo. Npr. neispravno snimanje kod programiranog snimanja kad ga ostavim na programu koji je na drugom kanalu. I još puno čudnovatih stvari. Sad se događa ponekad  da ispretura programe po svom pa ih moram ponovo slagati. Ponekad, istina vrlo rijetko, zna pogubiti neke programe pa ih moram ponovo tražiti. Instalirao sam više puta i ažuriranja koja sam skinuo s interneta, ali nije pomoglo. Nije mi se nikad dalo vraćati ga u trgovinu jer televizija igra vrlo malu ulogu u mom životu.

 Razumijem, ali taj 8222 je jedini twin tuner model koji je dostupan na našem tržištu, možda nekima čak i dobar, postojali su i neki Xorovi i Amikovi modeli, ali se vjerovatno i ne proizvode više

 

Bez obzira na ovo, dobro se zna da su se Strongovi modeli odlično pokazali po recenzijama, a unutra je osjetljiv tuner