senderos pet 12.1.2024 13:59

Molim savjet.

 

Uzeo sam Iskon tv play, dakle on radi samo na Android televizorima, no u mene je LG i njihov Web os. No kako imam Mi stick tv, koji nisam koristio neko vrijeme doduše, kontao sam da ću moći na njega instalirati potrebno. No pojavio se problem, Mi stick jednostavno ne reagira na upravljač (prije je radio uredno, no nisam ga koristio sigurno godinu dana), pojavi se samo početni izbornik i ne mogu ništa. Ja sam mislio da je do upravljača, kupim novi (budala), i ista stvar, ne reagira, sad u servisu kažu da je vjerovatno problem s ažuriranjem, a ja ne mogu ništa ažurirati jer ne radi uopće, kažu mi da im pošaljem stick.

 

Dakle imam dva pitanja: ima li netko ideju kako pokrenuti taj Mi stick bez slanja servisu?

 

I ima li neki drugi način za gledanje Iskon play na ovom lg televizoru, pretpostavljam da ne, moram imati android stick ili iznajmiti onaj iskonov prijemnik?

 

Hvala....

om-prat pet 12.1.2024 14:32
senderos kaže...

Molim savjet.

 

Uzeo sam Iskon tv play, dakle on radi samo na Android televizorima, no u mene je LG i njihov Web os. No kako imam Mi stick tv, koji nisam koristio neko vrijeme doduše, kontao sam da ću moći na njega instalirati potrebno. No pojavio se problem, Mi stick jednostavno ne reagira na upravljač (prije je radio uredno, no nisam ga koristio sigurno godinu dana), pojavi se samo početni izbornik i ne mogu ništa. Ja sam mislio da je do upravljača, kupim novi (budala), i ista stvar, ne reagira, sad u servisu kažu da je vjerovatno problem s ažuriranjem, a ja ne mogu ništa ažurirati jer ne radi uopće, kažu mi da im pošaljem stick.

 

Dakle imam dva pitanja: ima li netko ideju kako pokrenuti taj Mi stick bez slanja servisu?

 

I ima li neki drugi način za gledanje Iskon play na ovom lg televizoru, pretpostavljam da ne, moram imati android stick ili iznajmiti onaj iskonov prijemnik?

 

Hvala....

 Pa jesi ga proba ponovo uparit? Ako se ne varam drzis dvi krajnje okrugle tipke povise prime/netflix botuna 4 sekunde.

Jeli ti radi CEC tj mos li upravljat s LG-ovim daljinskim?

Vjerojatno postoji i remote app za mi/box stick.

senderos pon 15.1.2024 12:32

Da, pokušao sam upariti kako mi je rečeno iz servisa, ali ništa.

 

Šta je CEC? LG-ovim daljinskim nisam ni pokušao upravljati, kako s njim mogu upravljati mi stickom?

 

A gledam po netu za remote app, ali ne vidim ništa.

 

No izgleda da nije problem u upravljaču, jer kažem pokušao sam sa starim i novim, ova spominje ažuriranje, no kako ažurirati kad ne reagira na upravljač. Mislim nije mi jasno da se to može dogoditi, godinu dana je radio dobro, onda ga neko vrijeme nisam koristio, i sad ne možeš ništa.

 

Hvala na odgovoru

Dud sri 17.1.2024 20:09
senderos kaže...

Da, pokušao sam upariti kako mi je rečeno iz servisa, ali ništa.

 

Šta je CEC? LG-ovim daljinskim nisam ni pokušao upravljati, kako s njim mogu upravljati mi stickom?

 

A gledam po netu za remote app, ali ne vidim ništa.

 

No izgleda da nije problem u upravljaču, jer kažem pokušao sam sa starim i novim, ova spominje ažuriranje, no kako ažurirati kad ne reagira na upravljač. Mislim nije mi jasno da se to može dogoditi, godinu dana je radio dobro, onda ga neko vrijeme nisam koristio, i sad ne možeš ništa.

 

Hvala na odgovoru

 Jedino da naručiš ovako nešto, ja sam naručio za svoj Amazon firestick, ne znam sad kakva verzija treba za tvoj stick,proguglaj. Dok mi nije došao zamjenski daljinski. Možda možeš mišem ili tipkovnicom nešto kontrolirati.

Nuclear_Phoenix pon 22.1.2024 12:00
senderos kaže...

Šta je CEC? LG-ovim daljinskim nisam ni pokušao upravljati, kako s njim mogu upravljati mi stickom?

 Consumer electronic control protokol, omogućava da se uređaji međusobno kontroliraju preko HDMI kabela - konkretno, daljinski od TVa upravlja i sa TVom i android boxem i STBom... Probaj upaliti taj CEC na TVu i onda sa daljinskim od TVa upravljati sa Mi stickom - osnovne komande pali-gasi, navigacija bi trebale raditi. 

senderos kaže...

A gledam po netu za remote app, ali ne vidim ništa.

Slabo si gledao - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tvremote.xiaomitvsmart&hl=en&gl=US ili https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller&hl=en&gl=US