Vavoom sri 22.2.2023 13:47
mmrenim kaže...

Molila bih pomoć...dvbt 2 prijemnik mi ne pronalazi htv1, htv2, novu tv i rtl, dok pronalazi htv 3 i 4, domu tv i rtl2.
U čemu bi mogao biti problem?

 Nisi navela koji je prijemnik u pitanju, kako je spojen na TV, koju antenu imaš, na kojoj se lokaciji nalaziš....

 

Po onom šta si napisala moguće je da je do antene da je krivo podešena, da nije dobro namješten ZAS ako si u zgradi ili da prijemnik ima slab tuner. Najbolje ti je pozvat nekog majstora za antene da ti podesi antenu, ili zamijeniti prijemnik.

nicky.sl sri 22.2.2023 20:46
mmrenim kaže...

Imam Sony bravia televizor, a prijemnik je Manta DVBT023PRO. Međusobno su spojeni hdmi i scart kablom.

Živim u višestambenoj zgradi i imamo zajedničku krovnu antenu....u Varaždinu.

 Probaj neki drugi prijemnik da isključiš neispravnost uređaja i makni taj scart kabel em što nema dovoljnu propusnost za fhd sinal em ti nisu potrebna oba

Neba čet 23.2.2023 08:13

Zajednički sustavi u zgradama imaju "prolazne" utičnice za tv i radio. To bi značilo da je moguće da je neki od susjeda iznad tebe "nešto radio" u svojoj utičnici i signal do tebe uopće ne dolazi. Provjeri dali susjed ispod tebe ima signal s zajedničkog sustava.

Vavoom čet 23.2.2023 13:03
mmrenim kaže...

Imam Sony bravia televizor, a prijemnik je Manta DVBT023PRO. Međusobno su spojeni hdmi i scart kablom.

Živim u višestambenoj zgradi i imamo zajedničku krovnu antenu....u Varaždinu.

 Može biti da ZAS iliti antena nije dobro podešena. Kao što je kolega gore naveo, da li neki od susjeda na istoj anteni dobro hvataju te kanale, ako da, onda je do tvog prijemnika, trebala si kupit neki kvalitetniji, tipa ovog Stronga ili Amiko.

 

A zbog čega je prijemnik spojen istovremeno sa ŠCART-om i HDMI-jem? Možda nisi znala s kojim kablom treba spojiti prijemnik, pa je spojen istovremeno, ili je prijemnik spajao netko ko nema pojma oko kablova 

mmrenim čet 23.2.2023 23:11

Riješeno!

Tv je ranije (sigurno 3 godine) bio sa dvbt2 prijemnikom spojen scart i hdmi kabelom...kada sam maknula hdmi kabel sve radi normalno :)

Imam još jedno pitanje.....da li posoje univerzalni daljinski za dvbt2 prijemnike?

AF139 pet 24.2.2023 09:46

Pošto televizor ima HDMI port pretpostavka je da nije stari analogni CRT sa ekranom već LED panelom tj. DIGITALNA.

Normalno bi bilo da se uklonio ŠKART a ostavio HDMI.

Sa daljinskim od TV samo pališ ili gasiš tv , a za sve ostalo radiš sa daljinskim od dvb-t2 receivera.

 

Ovo što govorimo "pretpostavka" je zato jer nije napisano koja je oznak tipa te sony bravia (straga na naljepnici ako već nema upute za rukovanje).