mzopg sub 10.9.2022 20:19
domac5 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...
rookica19 kaže...

Koji bi bia najbolji box sa lan prikljuckom, obzirom da mi soundbar ocito remeti wifi signal i preko mi tv sticks ne mogu gledat apsolutno nista ako mi je soundbar ukljucen. Ako postoji i neko drugo rjesenje super

 Zasto ne povezes soundbar aux kablom u tv? 

Preko AUXa koliko je meni poznato ide analogni signal, pa mu je puno bolja opcija HDMI ili optički kabel. U načelu preko HDMIa se dobije maksimalna kvaliteta.

 Ja tv i soundbar spajam ovim kablom i kvaliteta je jednako dobra kao i preko bt

E to je nešto drugo, to je RCA (činčevi) preko koaksijalnog kabela koji prenosi digitalni signal (S/PDIF), to ti nije AUX. Preko AUXa uglavnom ide obični analogni stereo kabel sa 3.5mm konektorima (bananice), može biti i RCA verzija preko istog kabela.

 

Prema mogućnostima i kvaliteti bi ih ovako poredao, od lošijeg prema boljem:

- 3.5mm ili RCA obični stereo kabel preko AUXa

- Bluetooth

- RCA preko koaksijalnog kabela preko S/PDIFa

- Optika (TOSLINK) preko optičkog kabela

- HDMI eARC (da sad ne nabrajam sve verzije HDMIa)

 

Sad sve ovisi o mogućnostima tvog Soundbara. Ukoliko podržava DTS HD, TrueHD, Atmos onda ti to ide samo preko HDMIa, za 5.1 je ok optika ili koaksijalni koji koristiš i koji ima širi raspon od optičkog, ali je više izložen raznim interferencijama.

 

rookica19 kaže...

Mozda san se krivo izrazia, mislin da bluetooth od soundbara remeti wifi signal od rutera do sticka i zbog toga mi zapinje iptv i opcenito internet je nikakav. Probat cu jos spojin sa hdmi arc ali u slucaju da to ne bude radilo mislin da cu ic na opciju novog boxa koji ima lan prikljucak

Koji soundbar?

Probaj mijenjati kanale na routeru ili prebaci sa 2.4 na 5GHz ili obrnuto ukoliko ti je router dovoljno blizu i podržava jednu i drugu frekvenciju.

 

Imaš i aplikaciju za mob koja ti može izbaciti koji točno kanal koristi BT, a koji tvoj WiFi pa prema tome podesiš kanale da ne ometaju jedan drugoga.

dado16 pon 10.10.2022 17:59

Jel iko probao sklepar neki box za iptvstream i gledanje filmova + neki emulator ps1 psp. Itd...jel ima kakvih sposobnih boxova da to prozvakaju...naravno uvjet je da ima bar 32gb pohrane jer sa 8 se slabo da bilo sta

mzopg pon 10.10.2022 18:29
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

dado16 kaže...
Jel iko probao sklepar neki box za iptvstream i gledanje filmova + neki emulator ps1 psp. Itd...jel ima kakvih sposobnih boxova da to prozvakaju...naravno uvjet je da ima bar 32gb pohrane jer sa 8 se slabo da bilo sta

To možeš sa bilo kojim današnjim TV boxom, a za pohranu uvijek možeš koristiti USB stick ili SD karticu.

CrniPero pon 10.10.2022 18:39
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

 pitam da mi radi dolby preko Netflixa i sl a ne da imam stereo

 

mzopg pon 10.10.2022 18:57
CrniPero kaže...
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

 pitam da mi radi dolby preko Netflixa i sl a ne da imam stereo

 

 Naravno, imati ćeš i ATMOS preko njega.

CrniPero pon 10.10.2022 19:44
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

 pitam da mi radi dolby preko Netflixa i sl a ne da imam stereo

 

 Naravno, imati ćeš i ATMOS preko njega.

 tnx.. idem ga naručiti !

dado16 pon 10.10.2022 19:48
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

dado16 kaže...
Jel iko probao sklepar neki box za iptvstream i gledanje filmova + neki emulator ps1 psp. Itd...jel ima kakvih sposobnih boxova da to prozvakaju...naravno uvjet je da ima bar 32gb pohrane jer sa 8 se slabo da bilo sta

To možeš sa bilo kojim današnjim TV boxom, a za pohranu uvijek možeš koristiti USB stick ili SD karticu.

 Ma imam firetvstick 4k ali slobodno sam 1gb....a posto je to stick nema utora za usb a oni adapteri su *ebada....imao sam prije nekih 8 9 god kineski neki box i razocarao sam se kolko je loš bio...zato pitam ako netko zna provjereno da je ok a ne da ima neki znj cpu i gpu koji trokira na izborniku vec :)

mzopg pon 10.10.2022 20:46
CrniPero kaže...
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

 pitam da mi radi dolby preko Netflixa i sl a ne da imam stereo

 

 Naravno, imati ćeš i ATMOS preko njega.

 tnx.. idem ga naručiti !

 Javi dojmove kad stigne.

 

dado16 kaže...
mzopg kaže...
CrniPero kaže...
Dali podržava dolby pass through na soundbar koji je spojen na hdmi earc

Koliko je meni poznato podržava. Ukoliko ti soundbar ima HDMI in i out onda možeš stick spojiti direktno u soundbar. Ovaj stick ima i decoder za AV1, ATMOS, DTS... Ukoliko ti to ne treba onda preko playera samo upališ passthrough, ja to radim preko kodija.

 

dado16 kaže...
Jel iko probao sklepar neki box za iptvstream i gledanje filmova + neki emulator ps1 psp. Itd...jel ima kakvih sposobnih boxova da to prozvakaju...naravno uvjet je da ima bar 32gb pohrane jer sa 8 se slabo da bilo sta

To možeš sa bilo kojim današnjim TV boxom, a za pohranu uvijek možeš koristiti USB stick ili SD karticu.

 Ma imam firetvstick 4k ali slobodno sam 1gb....a posto je to stick nema utora za usb a oni adapteri su *ebada....imao sam prije nekih 8 9 god kineski neki box i razocarao sam se kolko je loš bio...zato pitam ako netko zna provjereno da je ok a ne da ima neki znj cpu i gpu koji trokira na izborniku vec :)

 Meni USB adapter radi ok na firesticku. Ako želiš box onda gledaj provjerene marke Xiaomi, Mecool...

 

Firestick po defaultu ima već malo slobodnog prostora od 8GB slobodnog bude oko 4.5GB.

CrniPero pon 17.10.2022 07:27
mzopg kaže...

 Javi dojmove kad stigne.

 

Došao mi je stick u petak. Zvuk je osjetno bolji tj zvučna kulisa je daleko bogatija i ugodnija nego kada sam isti materijal (hdr+, dolby atmos) puštao preko nativne TV app na Samsungu !

HDMI CEC radi super tako da sa daljinskim od sticka mogu napraviti sve iako je stick u soundbar spojen.

Ponekad osjetim kada prešaltavam kanale da bi stick mogao biti procesorski/mem jači no za ove novce je top...

 

king73 sub 29.10.2022 18:32
BigD_Cro kaže...

https://mi.hr/mi-tv-stick

 

Imam ga bar dvije godine, ja sam s njim zadovoljan. S tim da skrećem pažnju da nije 4K, nego full HD.

 Bok. Ja imam ovaj stick više od godinu dana i danas se pojavio problem. Poveže se na mrežu ali kaže da nema interneta i ništa ne otvara. Do sada je sve bilo o.k. iako sam ga koristio samo za HBO. Probao sam ga ugasiti, ištekati iz tv-a i ništa. 

Probao sam i updejtati ali neće kad nema interneta. Jel u pitanju neki update i jel se može nekim drugim putem updejtati? Hvala.

manubis sri 16.11.2022 19:29

Imao sam Mecool KM2 i sad nabavio KM2 PLUS s 16 gb memorije, prezadovoljan sam, kvalitetom je isti kao i drugi boxovi i mogu ga preporučiti jer za razliku od drugih boxova s licencama (Amazon Fire TV stick 4K MAX, Google Chromecast Google TV. Xiaomi Mi BOX S) ima sve ulaze i izlaze USB 3,0, digital optic audio i LAN utor. Kome to treba za spomenute boxove treba kupovati posebno dodatni adapter koji nisu baš jeftini. LAN adapter cca 20 eur, USB OTG 5 - 10 eur, Digital audio extractor cca 40 - 50 eur. 

domac5 sri 23.11.2022 18:30

Imam problem sa mi tv stickom 4k.

Ne zeli se azurirati iako ima i vise nego dovoljno slobodnog prostora + 30 gb stick koji je formatiran da radi kao dopuna internoj memoriji.

Usput da pitam jel stremio moze za cache memoriju koristit prostora od usb sticka jer sad trenutno koristi internu memoriju mi tv sticka 

MEDO11 sub 26.11.2022 17:09
domac5 kaže...

Imam problem sa mi tv stickom 4k.

Ne zeli se azurirati iako ima i vise nego dovoljno slobodnog prostora + 30 gb stick koji je formatiran da radi kao dopuna internoj memoriji.

Usput da pitam jel stremio moze za cache memoriju koristit prostora od usb sticka jer sad trenutno koristi internu memoriju mi tv sticka 

 

Stremio ovaj sa play store nemoze se premjestit na stick nit mu se promjenit cache storage, al ako ga skines s njihove stranice i instaliras preko apk onda ces moc preselit instalaciju na stick i automatski ce koristit stick za cache. On ti je vjerovatno pojeo svu memoriju na sticku pa ti neda updejtat...

jt1994 uto 6.12.2022 10:42

Pozdrav, planiram na stariji tv spojit pc putem hdmi kabela. Tv je full hd te je spajanje iskljucivo namjera tu i tamo pustanje 1080p filmova...s obziron da je udaljenost oko 8 metri interesira me hoce li doci do pada kvalitete koristenjem hdmi kabela od 10m...lijep pozdrav