mzopg pet 1.7.2022 16:35
crocitizen kaže...
Hvala. A ovo je nekakav mumbo jumbo ili je to moguće?
https://www.youtube.com/watch?v=7vwfYJBGpds

Sve je moguće, samo mislim da firestick 4k ima USB 2.0, pa je opet limitiran na max. 480mbps, ali i to je bolje od 100mbps. Jedino ne vidim kakva je korist od USB3.0 portova koji su spojeni u USB2.0 port. LAN će vjerojatno uloviti do 400mbps preko ovog huba.

Možda naručim jedan, nije skup, pa čisto da isprobam, imam gigabitnu vezu pa mogu testirati koliko može stick postići.

Absolute chaos ned 3.7.2022 15:19

Moje poštovanje svima!

 

Tražim neki Android TV box/stick, a kako se baš i ne razumijem, molim za pomoć. Trebao bih neki basic TV box/stick da ne moram laptop prenosit do TV-a i spajat na HDMI kabel.

Doslovno me zanimaju 2 opcije - 1. regularno castanje videa s Yt i 2. dijeljenje ekrana (doslovno kao na projektor ili TV s HDMI-jem, samo bežično). Ne treba mi HBO, Netflix i sl. Trenutno mi ne treba 4K, ali ako je cijena okej, možda uzeti za ubuduće?

Gledao sam Amazon Fire stick, Chromecast i Xiaomi Stick i nisam baš pametan. Hvala unaprijed na pomoći! :)

domac5 ned 3.7.2022 20:37
Absolute chaos kaže...

Moje poštovanje svima!

 

Tražim neki Android TV box/stick, a kako se baš i ne razumijem, molim za pomoć. Trebao bih neki basic TV box/stick da ne moram laptop prenosit do TV-a i spajat na HDMI kabel.

Doslovno me zanimaju 2 opcije - 1. regularno castanje videa s Yt i 2. dijeljenje ekrana (doslovno kao na projektor ili TV s HDMI-jem, samo bežično). Ne treba mi HBO, Netflix i sl. Trenutno mi ne treba 4K, ali ako je cijena okej, možda uzeti za ubuduće?

Gledao sam Amazon Fire stick, Chromecast i Xiaomi Stick i nisam baš pametan. Hvala unaprijed na pomoći! :)

 Slobodno uzmi firestick 4k, imas ih po njuski za 300-400 kn.. 

mzopg sri 13.7.2022 10:39
dpanijan kaže...
mzopg kaže...

Dana i sutra je Prime Day (Amazon) i puno toga je na akciji.

 

Firestick HD 18 eura

FireStick 4k 23 eura

 

https://www.amazon.de/primeday

 Nažalost, popusti su samo za Amazon prime membere... logično (trebalo mi 10min da skužim zašto nema "add to basket").

Mislim da imaš free trial opciju za Prime, aktiviraš, kupiš što želiš i pri kraju isteka triala samo poništiš pretplatu. Prvi mjesec ti je free. Barem je tako bilo kad sam ja kupovao.

Djozaa sri 13.7.2022 18:06

pozz, sorry na oftopic, ja sam sad napravio isto kao i ti , ali prvi put koristim mailbox.de , trebam li odmah uplatiti iznos postarine na mailbox, ili cekam da prvo prime moj paket pa onda uplatim.

ili da postavim ovaj auto dispatch, kaze first time offer za 6.90 eura.

tommmyyy sri 13.7.2022 20:21

Svejedno, možeš uplatit odmah ili kad paket stigne (dobiješ instant mail notifikaciju čim paket stigne). Ako nemaš namjeru koristiti često, ne moraš dodatno plaćati auto dispatch nego možeš ručno proslijediti paket kad ti stigne (osim što je vjerojatno sad jeftinije ako kaže first time offer 6.90).

mzopg pet 22.7.2022 13:23
Djozaa kaže...

Pozz  , na firestick nema hbo max il ga ja nemogu naći,  moze pomoc.

Nema ga u Amazon trgovini.

 

Preko Amazon trgovine skini Downloader ako već nisi. Zatim pokreni Downloader i upiši APK mirror u tražilicu. Odeš na APK mirror web i tamo u tražilicu upiši HBO max. Odabereš Android TV verziju, ovo je zadnja verzija:

https://www.apkmirror.com/apk/warnermedia-direct-llc/hbo-max-stream-hbo-tv-movies-more/hbo-max-stream-hbo-tv-movies-more-52-30-0-release/

 

Kad je dowloada ponuditi će ti instalaciju i to je to.

mzopg sub 23.7.2022 16:38
Penzija kaže...

Na sličan način sam instalirao HBO max preko nekog drugog tutoriala ali mi ne radi daljinski od amazona u aplikaciji. Radi li vama aplikacija normalno? 

 Radi najnormalnije, evo baš gledam nešto preko maxa.

Bitno je da se instalira Android TV verzija.

ERROR1911 ned 7.8.2022 13:49

Pozdrav ekipa, imam jedan problem kojeg ne znam kako riješiti, dakle u stanu u kojem jesam, najmodavca ima svoj internet optiku te u svakom stanu ima AP točku koja daje internet, sve je super radilo do sad jedan dan, a desilo se to da svi uređaji koje imam u stanu ispravno rade preko toga AP osim Xiaomi Android Boxa on se uredno spoji na AP ima IP adresu ali piše povezano bez interneta, probali smo kreirati novu WiFi mrežu preko AP ali i dalje isto, jedino kad se spojim na AP preko mobitela na kojem sve uredno radim i tu istu WiFi mrežu share preko mobitela tad se AndoridBox spaja na mobite i sve ispravno radi, nije mi jasno zašto, ima li tko kakvu ideju?

mzopg ned 7.8.2022 14:37
ERROR1911 kaže...

Pozdrav ekipa, imam jedan problem kojeg ne znam kako riješiti, dakle u stanu u kojem jesam, najmodavca ima svoj internet optiku te u svakom stanu ima AP točku koja daje internet, sve je super radilo do sad jedan dan, a desilo se to da svi uređaji koje imam u stanu ispravno rade preko toga AP osim Xiaomi Android Boxa on se uredno spoji na AP ima IP adresu ali piše povezano bez interneta, probali smo kreirati novu WiFi mrežu preko AP ali i dalje isto, jedino kad se spojim na AP preko mobitela na kojem sve uredno radim i tu istu WiFi mrežu share preko mobitela tad se AndoridBox spaja na mobite i sve ispravno radi, nije mi jasno zašto, ima li tko kakvu ideju?

Koji točno imaš TV box? Ima ih puno verzija. Ako podržava 5GHZ probaj ga prebaciti na 2.4 ili na 5 ovisno što sad koristi.

 

Ukoliko imaš pristup AP-u spoji se na njega browserom i pogledaj u log što se dešava kad se TV box pokuša spojiti na WiFi.

mzopg ned 7.8.2022 21:29
ERROR1911 kaže...

Model koji imam je: mdz 22 ab

 

Budem rekao čovjeku neka provjeri log

Ako ti je sve radilo do nedavno ok pretpostavka je da se TV Box ili Router nadogradio novom verzijom softwarea ili se router restartao i postavio nove wifi opcije (kanali i slično).

U boxu možeš provjeriti koja je zadnja verzija OSa na njemu i kad je zadnji put nadograđen, isto možeš napraviti i sa routerom.

 

Ono što bi ja za početak probao je mijenjati ručno wifi kanale, ako ti je podešeno na auto probaj ručno odabrati neki kanal.

Sljedeće što bi provjerio je jačina signala, možda si dodao neki novi uređaj u stan koji sada remeti wifi signal, u biti ovo bi prvo provjerio. Ako ti je signal slab onda je moguće da se uređaj poveže, ali javi da nema internet konekcije.

ERROR1911 pon 8.8.2022 13:04

Probao sam mijenjati kanale, DNS adrese, svašta nešta, ali nema pomoći jednostavno ne želi komunicirati, vratio sam ga na factory reset ali nije ni to pomoglo, budem danas otisao reklamirati uređaj, također bude mi frend posudi Xiaomi Stick pa budem vidio dali se on želi spojiti. Hvala na savjetima. 

manubis ned 14.8.2022 11:14
yaya23_08 kaže...

Imam x96 kineski al vidim da je na izdisaju, pa sto mi preporucate za kodi , iptv itd, i isplati li se jos narucivat iz Kine, hvala, kao radi ovaj chromecast i mi stick

 Ako misliš koristiti samo kodi i iptv listu onda ti preporučam Tanix TX3. Odličan, ne kvari se i pouzdan. Ako misliš koristiti i s vremenom Netflix, HBO MAX, legalne OTT usluge MAX TV togo, EON TV..... onda ATV boxovi s licencama Amazon FireStick 4K MAX, Xiaomi MI TV Box S (ili Stick 4K), MECOOL KM2, Google Chromecast.... Kod stickova je problem kaj trebaju dodatni adapteri za ethernet, optički izlaz hdmi audio extractor za AV pojačalo (receiver) i USB OTG adapter za externi usb priključak što recimo imaš kod MECOOL KM2 sve u boxu. 

domac5 ned 14.8.2022 13:07

Jel ima tko mi tv stick 4k? 

Zanima me jel 5.1 zvuk radi na njemu kad se gleda iptv. 

Imam a95x f3 i kad dode program na kojem je 5.1 zvuk nema ga dok programi sa stereo zvukom rade..

Na firesticku ta ista lista radi perfektno cak i kad je 5.1 zvuk na programu 

mzopg ned 14.8.2022 13:56
domac5 kaže...

Jel ima tko mi tv stick 4k? 

Zanima me jel 5.1 zvuk radi na njemu kad se gleda iptv. 

Imam a95x f3 i kad dode program na kojem je 5.1 zvuk nema ga dok programi sa stereo zvukom rade..

Na firesticku ta ista lista radi perfektno cak i kad je 5.1 zvuk na programu 

 Preko čega gledaš IPTV i na što šalješ zvuk?

domac5 ned 14.8.2022 20:15
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Jel ima tko mi tv stick 4k? 

Zanima me jel 5.1 zvuk radi na njemu kad se gleda iptv. 

Imam a95x f3 i kad dode program na kojem je 5.1 zvuk nema ga dok programi sa stereo zvukom rade..

Na firesticku ta ista lista radi perfektno cak i kad je 5.1 zvuk na programu 

 Preko čega gledaš IPTV i na što šalješ zvuk?

 Preko tivi mate.. Spojen je hdmi kablom na tv

mzopg ned 14.8.2022 20:34
domac5 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Jel ima tko mi tv stick 4k? 

Zanima me jel 5.1 zvuk radi na njemu kad se gleda iptv. 

Imam a95x f3 i kad dode program na kojem je 5.1 zvuk nema ga dok programi sa stereo zvukom rade..

Na firesticku ta ista lista radi perfektno cak i kad je 5.1 zvuk na programu 

 Preko čega gledaš IPTV i na što šalješ zvuk?

 Preko tivi mate.. Spojen je hdmi kablom na tv

Trebaš vidjeti koji signal (zvuk) a95x šalje na TV i što taj tvoj TV može prepoznati i reproducirati. Ukoliko a95x šalje DD+, a TV to ne kuži onda u tivi mate moraš podesiti da a95x DD+ pretvori u stereo ili nešto što TV kuži. Ukoliko TV kuži onda vidi imaš li audio passthrough pa neka TV obrađuje zvuk umjesto a95x. Probaj se malo igrati s tim opcijama.

domac5 pon 15.8.2022 00:20
mzopg kaže...
domac5 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Jel ima tko mi tv stick 4k? 

Zanima me jel 5.1 zvuk radi na njemu kad se gleda iptv. 

Imam a95x f3 i kad dode program na kojem je 5.1 zvuk nema ga dok programi sa stereo zvukom rade..

Na firesticku ta ista lista radi perfektno cak i kad je 5.1 zvuk na programu 

 Preko čega gledaš IPTV i na što šalješ zvuk?

 Preko tivi mate.. Spojen je hdmi kablom na tv

Trebaš vidjeti koji signal (zvuk) a95x šalje na TV i što taj tvoj TV može prepoznati i reproducirati. Ukoliko a95x šalje DD+, a TV to ne kuži onda u tivi mate moraš podesiti da a95x DD+ pretvori u stereo ili nešto što TV kuži. Ukoliko TV kuži onda vidi imaš li audio passthrough pa neka TV obrađuje zvuk umjesto a95x. Probaj se malo igrati s tim opcijama.

 Isprobano na 2 tv-a, oba podrzavaju dolby.. Probao i softwersko dekodiranje i taj audio prolaz ukljuciti ali nista..

Na firesticku radi bez problema, kad bi znao da ce tako raditi i na mi tv sticku kupio bi ga..

Kod firesticka mi smeta sto u sucelju nema svoje softwersko upravljanje jacinom zvuka kao pravi android nego trazi da uparis njihov daljinski sa svojim tv ako ga daj boze ima na njihovom popisu i to je jedini nacin da upravljas zvukom. 

I onda kad spojis na to svoj soundbar koji nema svoj daljinski nego je zamisljen da jacinom zvuka upravlja uredaj koji je spojen s soundbarom imas veliki problem jer moras ustajat pa na tipke na soundbaru pojacavat ili stisavat..