mzopg sri 13.4.2022 12:25
AngeL_FreaK kaže...

Hvala na odgovoru.

Uzet ću onda xiaomi mi box.

 Ja bi na tvom mjestu uzeo u razmatranje i novi Mi Stick 4k, u pitanju je noviji uređaj koji za razliku od Mi Box S podržava Dolby Vision i Dolby Atmos, AV1 codec i dolazi sa Android 11 TV, dok je Mi Box već malo stariji uređaj i ima Android 8.1 TV nadogradiv na v9. Kod nas košta 470kn, 20kn skuplje od Mi Boxa.

Prednost Mi Boxa je što ima 1 USB port, a za Mi Stick 4k treba provjeriti postoji li adapter preko kojeg se dobije USB port. Ja sam uzeo takav adapter za desetak kuna za Fire Stick 4k i radi bez problema.

 

https://www.mi.com/global/product/xiaomi-tv-stick-4k/

skroby17 čet 14.4.2022 11:56
mzopg kaže...
skroby17 kaže...

Pozdrav svima, uzimam još jedan uređaj, trenutno koristim mi box s i dva firesticka 4k.
Zanima me mišljenje o ovom uređaju:
https://www.protis.hr/products/detai...rzistu-/165879


Sviđa mi se zbog ethernet porta i netflix i ostalih licenci.
Hvala

 Link otvara "došlo je do greške"...

 ups,

 

kopiran krivi link...

 

evo ispravnog:

https://www.protis.hr/products/details/homatics-box-q-android-tv-4k-najmocniji-uredaj-na-trzistu-/165879

mzopg čet 14.4.2022 13:15
domac5 kaže...

Kakvo sucelje ima fire stick 4k? Android tv ili obicni android? 

Ima FireOS koji je sličan Android TVu, ali ja osobno da biram radije bi uzeo Android TV. Osim razlike u launcheru kod Fire Sticka se svugdje umjesto Google servisa i aplikacija guraju Amazon aplikacije koje su mi iskreno generaciju iza Googlea, tako nemaš Google trgovinu već Amazon, nemaš Chrome već nekakav njihov browser itd.

 

Na kraju to većini korisnika neće biti previše bitno jer uglavnom koriste 3-4 aplikacije (netflix, hbo, youtube...) i to je to, ali tko želi nešto više će često sideloadati aplikacije i nailaziti na prepreke.

 

skroby17 kaže...
mzopg kaže...
skroby17 kaže...

Pozdrav svima, uzimam još jedan uređaj, trenutno koristim mi box s i dva firesticka 4k.
Zanima me mišljenje o ovom uređaju:
https://www.protis.hr/products/detai...rzistu-/165879


Sviđa mi se zbog ethernet porta i netflix i ostalih licenci.
Hvala

 Link otvara "došlo je do greške"...

 ups,

 

kopiran krivi link...

 

evo ispravnog:

https://www.protis.hr/products/details/homatics-box-q-android-tv-4k-najmocniji-uredaj-na-trzistu-/165879

Djeluje ok, a sad vrijedi li 600kn je teško znati. Osobno radije idem sa provjerenim markama, a te novije manje poznate uzmem ako je cijena osjetno ispod poznatog brenda. Računaj da su ti ethernet portovi uglavnom 100 Mbits, pa ako imaš brz internet opet ćeš na kraju imati bolju brzinu preko WiFia.

Ono što ja obično preporučim su Xiaomi, Amazon i MeCool uređaji, njih sam sve koristio i sa svima sam bio zadovoljan. Isto tako svi imaju google certifikate i ostalo što treba za gledanje Netflixa, HBO i drugih u 4k.

JackIsBack čet 14.4.2022 13:43
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Kakvo sucelje ima fire stick 4k? Android tv ili obicni android? 

Ima FireOS koji je sličan Android TVu, ali ja osobno da biram radije bi uzeo Android TV. Osim razlike u launcheru kod Fire Sticka se svugdje umjesto Google servisa i aplikacija guraju Amazon aplikacije koje su mi iskreno generaciju iza Googlea, tako nemaš Google trgovinu već Amazon, nemaš Chrome već nekakav njihov browser itd.

 

Na kraju to većini korisnika neće biti previše bitno jer uglavnom koriste 3-4 aplikacije (netflix, hbo, youtube...) i to je to, ali tko želi nešto više će često sideloadati aplikacije i nailaziti na prepreke.

 

skroby17 kaže...
mzopg kaže...
skroby17 kaže...

Pozdrav svima, uzimam još jedan uređaj, trenutno koristim mi box s i dva firesticka 4k.
Zanima me mišljenje o ovom uređaju:
https://www.protis.hr/products/detai...rzistu-/165879


Sviđa mi se zbog ethernet porta i netflix i ostalih licenci.
Hvala

 Link otvara "došlo je do greške"...

 ups,

 

kopiran krivi link...

 

evo ispravnog:

https://www.protis.hr/products/details/homatics-box-q-android-tv-4k-najmocniji-uredaj-na-trzistu-/165879

Djeluje ok, a sad vrijedi li 600kn je teško znati. Osobno radije idem sa provjerenim markama, a te novije manje poznate uzmem ako je cijena osjetno ispod poznatog brenda. Računaj da su ti ethernet portovi uglavnom 100 Mbits, pa ako imaš brz internet opet ćeš na kraju imati bolju brzinu preko WiFia.

Ono što ja obično preporučim su Xiaomi, Amazon i MeCool uređaji, njih sam sve koristio i sa svima sam bio zadovoljan. Isto tako svi imaju google certifikate i ostalo što treba za gledanje Netflixa, HBO i drugih u 4k.

 Upravo ovo

"Na kraju to većini korisnika neće biti previše bitno jer uglavnom koriste 3-4 aplikacije (netflix, hbo, youtube...) i to je to, ali tko želi nešto više će često sideloadati aplikacije i nailaziti na prepreke."

 

Još bi dodao fluidnost i daljinski. Imam dva firestika u stanu i planiram uzeti i treći (klincima). Prije par godina kada sam testirao firestick nije android box mu nije bio ni blizu. Ne znam kakva je sada situacija u ponudi ali na firestick nemam nikavih zamjerki. Kada se sve inicijalno podesi to radi toliko fluidno i jednostavno bez ikakvih problema a daljinski je jedan od boljih koji sam ikada koristio (mislim na responzivnost).

 

om-prat čet 14.4.2022 17:02

Ethernet ti je bezveze na tom boxu, sve ostalo je relativno o.k. U biti to je SEI Robotics, stancaju Android TV OTT za masu firmi (Nokia,Tivo itd) izmedu ostalih i developer kitove za Google. Mislim da i gonet i bh telekom vrte njihov box.

domac5 čet 14.4.2022 20:13

Od aplikacija bitno mi je da pokrece stremio i smart tube.. Ako to dvoje mogu instalirati kao apk koji skinem sam onda mi je to zadovoljavajuc uredaj.. Jel postoji mogucnost da se spoji kakav air mouse daljinski s aliexpressa? Imam ovaj trenutno na android boxu 

mzopg čet 14.4.2022 20:26
domac5 kaže...

Od aplikacija bitno mi je da pokrece stremio i smart tube.. Ako to dvoje mogu instalirati kao apk koji skinem sam onda mi je to zadovoljavajuc uredaj.. Jel postoji mogucnost da se spoji kakav air mouse daljinski s aliexpressa? Imam ovaj trenutno na android boxu 

Nisam isprobao te dvije aplikacije, ali ne vidim zašto ih ne bi mogao instalirati kao apk, do sada sam instalirao tako 6-7 aplikacija i s niti jednom nije bilo problema.

 

Možeš spojiti airmouse, ja ga isto koristim, ali pošto stick nema USB port treba ti adapter koji imaš na aliju i dođe desetak kuna koliko se sjećam. Stavio sam link ranije u ovu temu.  

error_666 čet 14.4.2022 20:38
domac5 kaže...

Od aplikacija bitno mi je da pokrece stremio i smart tube.. Ako to dvoje mogu instalirati kao apk koji skinem sam onda mi je to zadovoljavajuc uredaj.. Jel postoji mogucnost da se spoji kakav air mouse daljinski s aliexpressa? Imam ovaj trenutno na android boxu 

 Stremio sam imao prije dok ga nisam zamijenio boljom alternativom,  al nevažno to sad,  ugl radi bez problema, provjereno  ....  kao što kolega kaže radit će ti sve  kao  i bilo na koja drugom sticku , ono što nema u službenom storeu lako se sideload-a...  

domac5 čet 14.4.2022 21:20
error_666 kaže...
domac5 kaže...

Od aplikacija bitno mi je da pokrece stremio i smart tube.. Ako to dvoje mogu instalirati kao apk koji skinem sam onda mi je to zadovoljavajuc uredaj.. Jel postoji mogucnost da se spoji kakav air mouse daljinski s aliexpressa? Imam ovaj trenutno na android boxu 

 Stremio sam imao prije dok ga nisam zamijenio boljom alternativom,  al nevažno to sad,  ugl radi bez problema, provjereno  ....  kao što kolega kaže radit će ti sve  kao  i bilo na koja drugom sticku , ono što nema u službenom storeu lako se sideload-a...  

 E to mi je bitno hvala.. Koja je to bolja alternativa za stremio ak se smije znati? 

Dan1234567890 pet 15.4.2022 09:41
error_666 kaže...
što ne bi smjelo 😀 Koristim syncler u kombinaciji sa real debrid, daje puno više izvora u visokoj kvaliteti streama

 Jel ima synclair Trackt integraciju? on se mjesecno plaća, jel tako? sorry, na malo OT 😬

error_666 pet 15.4.2022 10:20

ima trakt integraciju. A u biti syncler je besplatan, ali za korištenje appa u fullu treba uzet syncler+ pretplatu i real debrid . Uzeo syncler godinu dana pretplatu... izađe sve zajedno sa RD nekih 4e mjesečno, ali vrijedi svakog novčića, barem meni jer imam maltene sve na jednom mjestu u maksimalnoj kvaliteti slike i zvuka ..

Memphis pet 15.4.2022 11:41
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Kakvo sucelje ima fire stick 4k? Android tv ili obicni android? 

Ima FireOS koji je sličan Android TVu, ali ja osobno da biram radije bi uzeo Android TV. Osim razlike u launcheru kod Fire Sticka se svugdje umjesto Google servisa i aplikacija guraju Amazon aplikacije koje su mi iskreno generaciju iza Googlea, tako nemaš Google trgovinu već Amazon, nemaš Chrome već nekakav njihov browser itd.

 

Na kraju to većini korisnika neće biti previše bitno jer uglavnom koriste 3-4 aplikacije (netflix, hbo, youtube...) i to je to, ali tko želi nešto više će često sideloadati aplikacije i nailaziti na prepreke.

 

skroby17 kaže...
mzopg kaže...
skroby17 kaže...

Pozdrav svima, uzimam još jedan uređaj, trenutno koristim mi box s i dva firesticka 4k.
Zanima me mišljenje o ovom uređaju:
https://www.protis.hr/products/detai...rzistu-/165879


Sviđa mi se zbog ethernet porta i netflix i ostalih licenci.
Hvala

 Link otvara "došlo je do greške"...

 ups,

 

kopiran krivi link...

 

evo ispravnog:

https://www.protis.hr/products/details/homatics-box-q-android-tv-4k-najmocniji-uredaj-na-trzistu-/165879

Djeluje ok, a sad vrijedi li 600kn je teško znati. Osobno radije idem sa provjerenim markama, a te novije manje poznate uzmem ako je cijena osjetno ispod poznatog brenda. Računaj da su ti ethernet portovi uglavnom 100 Mbits, pa ako imaš brz internet opet ćeš na kraju imati bolju brzinu preko WiFia.

Ono što ja obično preporučim su Xiaomi, Amazon i MeCool uređaji, njih sam sve koristio i sa svima sam bio zadovoljan. Isto tako svi imaju google certifikate i ostalo što treba za gledanje Netflixa, HBO i drugih u 4k.

 Najmoćniji? S905X3 zastrajeli SoC bez AV1 supporta ne hvala za današnji box.

Memphis pet 15.4.2022 16:29
domac5 kaže...

Za kaj sluzi av1? Trenutno sam na a95x f3 koji ima isti taj procesor ali nisam primjetio da mi nesto fali, sve normalno koristim 

Pa s obzirom na takvo babsko pitanje niti nećeš.

To ti je isto kao da danas pitaš dal kupit mobitel koji podržava 5g ili ne. Jel ćeš moći sve koristit kao na onima sa 4G, da.

mzopg pet 15.4.2022 19:06
Memphis kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Kakvo sucelje ima fire stick 4k? Android tv ili obicni android? 

Ima FireOS koji je sličan Android TVu, ali ja osobno da biram radije bi uzeo Android TV. Osim razlike u launcheru kod Fire Sticka se svugdje umjesto Google servisa i aplikacija guraju Amazon aplikacije koje su mi iskreno generaciju iza Googlea, tako nemaš Google trgovinu već Amazon, nemaš Chrome već nekakav njihov browser itd.

 

Na kraju to većini korisnika neće biti previše bitno jer uglavnom koriste 3-4 aplikacije (netflix, hbo, youtube...) i to je to, ali tko želi nešto više će često sideloadati aplikacije i nailaziti na prepreke.

 

skroby17 kaže...
mzopg kaže...
skroby17 kaže...

Pozdrav svima, uzimam još jedan uređaj, trenutno koristim mi box s i dva firesticka 4k.
Zanima me mišljenje o ovom uređaju:
https://www.protis.hr/products/detai...rzistu-/165879


Sviđa mi se zbog ethernet porta i netflix i ostalih licenci.
Hvala

 Link otvara "došlo je do greške"...

 ups,

 

kopiran krivi link...

 

evo ispravnog:

https://www.protis.hr/products/details/homatics-box-q-android-tv-4k-najmocniji-uredaj-na-trzistu-/165879

Djeluje ok, a sad vrijedi li 600kn je teško znati. Osobno radije idem sa provjerenim markama, a te novije manje poznate uzmem ako je cijena osjetno ispod poznatog brenda. Računaj da su ti ethernet portovi uglavnom 100 Mbits, pa ako imaš brz internet opet ćeš na kraju imati bolju brzinu preko WiFia.

Ono što ja obično preporučim su Xiaomi, Amazon i MeCool uređaji, njih sam sve koristio i sa svima sam bio zadovoljan. Isto tako svi imaju google certifikate i ostalo što treba za gledanje Netflixa, HBO i drugih u 4k.

 Najmoćniji? S905X3 zastrajeli SoC bez AV1 supporta ne hvala za današnji box.

 Daleko je to od najmoćnijeg, ali marketinški ostavlja dobar dojam.  još ima 2MB RAM-a, slabo za najmoćniji stroj.

JohnnyStar pon 25.4.2022 15:55

Android lista kanala epg/freq

Pozdrav, uzeo sam TCL C728 tv i na njemu gledam A1 preko CI modula, no kod pretraživanja kanale mi je prikazao po frekvencijama, a ne po epg listi i brojevima koji su inače na A1.

Znate li kako to srediti i ili promijeniti
Hvala

levca5 čet 28.4.2022 20:13

Pozz, da li je neko mozda imao iskustva sa ovim Amazon Fire TV Cube, imam povoljnu cenu na vise komada, pa neznam, jer sam se dvoumio izmedju Beelink king pro,Ugos-a Am6b plus i Nvidie Sheald pro. Medjutim, kaze mi ovaj dobavljac da ovaj amazon kube ima sve sto i ovi, da je dosta jeftiniji. Meni je najbitnije da imam audio kao na Coreelec-u u kodiju za True Hd i Master hd. a on mi potvrdjuje da to sve ferca na ovom Kube-u.

 

https://www.youtube.com/watch?v=O0_b_zOI6tQ

 

Overflow1984 čet 28.4.2022 20:29
levca5 kaže...

Pozz, da li je neko mozda imao iskustva sa ovim Amazon Fire TV Cube, imam povoljnu cenu na vise komada, pa neznam, jer sam se dvoumio izmedju Beelink king pro,Ugos-a Am6b plus i Nvidie Sheald pro. Medjutim, kaze mi ovaj dobavljac da ovaj amazon kube ima sve sto i ovi, da je dosta jeftiniji. Meni je najbitnije da imam audio kao na Coreelec-u u kodiju za True Hd i Master hd. a on mi potvrdjuje da to sve ferca na ovom Kube-u.

 

https://www.youtube.com/watch?v=O0_b_zOI6tQ

 

 Po kojoj cijeni ga mozes nabaviti, ako nije tajna?

 

Ja imam Cube i mogu ti reci da je cudo od Boxa. Ne bi ga mjenjao ni za sta. Brz, odlican.