Telemach Hrvatska (bivši Tele 2)

Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

spoonman039 uto 28.9.2021 20:15

ugovorio sam Unlimited opciju u lipnju i moram naglasiti da nisam uvijek imao te poruke za ograničenje brzine, a internet sam redovito koristio kao hotspot na računalu.

međutim otkad su počeli renovaciju brzina je katastrofa (obično oko 2Mbps, Zagreb Trešnjevka), pa mi je internet postao skoro neupotrebljiv. srećom, snalazim se preko druge kartice, ali nadam se da budu to sredili uskoro.

picajzla0707 sri 29.9.2021 04:57

Zadnje vrijeme su katastrofa, uopće mi ne dođe poruka da treba poslati onaj 'nastavi', a ostanem bez neta. Pošaljem nastavi i ništa, zovem službu - kažu, nakon razgovora nek ugasim i upalim mobilne, napravim to i ništa. Zovi opet, usrane reklame, triput stiskaj dva pa tri, iritantni glas mi ide na jetra, čekaj pa čekaj...
Konačno se jave, ajd sad drkaj po naprednim postavkama, mijenjaj nešto, pa kao poslije razgovora probaj upalit i ugasit mobilne. Opet ništa, zovi opet, automatski jebem mater automatskoj sekretarici, lud ko puška, neka ženska, super glas i ljubazna smiri me malo, kaže nije više nastavi nego surfaj, pa nakon razgovora ugasi/pali mobilne. Oćeš kurac, nema nakon razgovora, ostaj na liniji, gasi pali mobilne i ništa - kaže mala resetiraj mob.
Grrrr, resetiram i voila - radi... do idućih 2gb, pa šalji surfaj, surfam vam po mami, pa resetiraj mob i tako cijelu večer.
Evo danas kurčina, pet giga ode i fajrunt, ne pomaže ni surfaj, ni nastavi, ni resetiraj mob, ništa. Nabijem ih na nadogradnju, sutra ostaju bez dvije pretplate pa nek mamu svoju nadograđuju

cro_scouser sri 29.9.2021 10:49

Koja smijurija od operatera.

 

Godinu dana koristim tarifu na bonove i Gigatelj opciju (6+6 GB). Pod Tele2 sve radilo savršeno, nakon prelaska na telemach redovna pucanja veze, pogotovo kod vožnje autom i prebacivanja među baznim stanicama...

 

Da bi mi danas nakon potrošenih 6GB interneta iz redovne opcije zaključali opciju daljnjeg surfanja, ukoliko ne aktiviram neku od opcija dodatnih giga uz plačanje!?

Dodatnih GB iz tarife Gigatelj imam preko 20GB, tako da mislim da je problem samo u njihovim limitima? Užas, do daljneg sam bez neta na mobitelu, SZK se nada da će problem rješiti najkasnije do sutra navečer?!

fanaticni gejmer sri 29.9.2021 11:25

Kad sam ugovorio pletplatu u telemachu, rekao sam da mi salju uplatnice postom. 

Ne stizu uplatnice, ja pitam di su? Kazu u sluzbi da su mi poslali na mail.

Kao prvo dogovor je bio slati uplatnice postom. Drugo na koji ste mail poslali kad vam ja nisam dao email adresu, i nije mi nista stiglo?

Marko :D sri 29.9.2021 18:50
picajzla0707 kaže...
Zadnje vrijeme su katastrofa, uopće mi ne dođe poruka da treba poslati onaj 'nastavi', a ostanem bez neta. Pošaljem nastavi i ništa, zovem službu - kažu, nakon razgovora nek ugasim i upalim mobilne, napravim to i ništa. Zovi opet, usrane reklame, triput stiskaj dva pa tri, iritantni glas mi ide na jetra, čekaj pa čekaj...
Konačno se jave, ajd sad drkaj po naprednim postavkama, mijenjaj nešto, pa kao poslije razgovora probaj upalit i ugasit mobilne. Opet ništa, zovi opet, automatski jebem mater automatskoj sekretarici, lud ko puška, neka ženska, super glas i ljubazna smiri me malo, kaže nije više nastavi nego surfaj, pa nakon razgovora ugasi/pali mobilne. Oćeš kurac, nema nakon razgovora, ostaj na liniji, gasi pali mobilne i ništa - kaže mala resetiraj mob.
Grrrr, resetiram i voila - radi... do idućih 2gb, pa šalji surfaj, surfam vam po mami, pa resetiraj mob i tako cijelu večer.
Evo danas kurčina, pet giga ode i fajrunt, ne pomaže ni surfaj, ni nastavi, ni resetiraj mob, ništa. Nabijem ih na nadogradnju, sutra ostaju bez dvije pretplate pa nek mamu svoju nadograđuju

Ne znam da li je istina, ali netko je na PC Ekspertu napisao da im Facebook i mail podršku drži netko drugi i da je puno bolja nego telefonska. Tako da ako netko treba podršku neka odmah preskoči telefonsku i ide na Facebook ili mail.

jojo_surf kaže...

meni telemach prodao nepostojeci dug i sad to tako stoji vec duze vrijeme... 

Naganjam se s njima bzvz. Bas im danas poslao poruku gdje je zapelo

Ovo nije iznimka za Telemach. Bilo je toga i kod konkurencije.

Marko :D čet 30.9.2021 16:33

Koliko god Telemach (trenutno) bio loš među mobilnim uslugama, jednu stvar im moram priznat. Najavom gradnje vlastite optičke mreže, natjerali su HT i A1 da petom brzinom grade vlastitu optičku infrastrukturu. Svaki mjesec izbacuju se novi planovi za izgradnju na stranicama HAKOM-a.

zelenapaprika pet 1.10.2021 18:28
Marko :D kaže...

Koliko god Telemach (trenutno) bio loš među mobilnim uslugama, jednu stvar im moram priznat. Najavom gradnje vlastite optičke mreže, natjerali su HT i A1 da petom brzinom grade vlastitu optičku infrastrukturu. Svaki mjesec izbacuju se novi planovi za izgradnju na stranicama HAKOM-a.

 Ne bih se do kraja složio. A1 je već ranie krenuo u unaprjeđenje svoje mobilne i fiksne mreže, prije bilo kakve Telemachove akvizicije Tele2. HT ima svoje planove i svoje taktike koje se meni, njihovom korisniku ne sviđaju. Ali su i najjači operater u državi.

 

Tele2 su poduprli svi moji prijatelji skupa samnom i odmah smo po dolasku Tele2 svi kolektivno kod njih uzeli pretplatu. Još i danas imam dokumente o tome i SIM karticu za uspomenu. To smo napravili da im pomognemo da stanu na noge i da budu konkurencija HT-u i VIP-u. Tele2 je utjecao na tržište tako da su preostala dva operatera ipak spustili cijene svojih mobilnih usluga ili su ponudili više za istu ili sličnu cijenu. Negdje je Tele2 čak bio bolji od HT-a i VIP-a, a negdje je bio lošiji. U prosjeku je imao debelo sporiji mobilni internet od konkurencije jer su imali i manje frekvencija. To je vrijeme prošlo i sada ostaje u mom sjećanju.

 

Što će Telemach napraviti, vidjet ćemo. Meni najava ne znači baš ništa. Djela, a ne riječi. Onog dana kada mi u sandučić stave svoj letak i ponude npr. optiku, smatrat ću ih ozbiljnim igračem. Do tada...

Marko :D pet 1.10.2021 19:00
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Koliko god Telemach (trenutno) bio loš među mobilnim uslugama, jednu stvar im moram priznat. Najavom gradnje vlastite optičke mreže, natjerali su HT i A1 da petom brzinom grade vlastitu optičku infrastrukturu. Svaki mjesec izbacuju se novi planovi za izgradnju na stranicama HAKOM-a.

 Ne bih se do kraja složio. A1 je već ranie krenuo u unaprjeđenje svoje mobilne i fiksne mreže, prije bilo kakve Telemachove akvizicije Tele2. HT ima svoje planove i svoje taktike koje se meni, njihovom korisniku ne sviđaju. Ali su i najjači operater u državi.

 

Tele2 su poduprli svi moji prijatelji skupa samnom i odmah smo po dolasku Tele2 svi kolektivno kod njih uzeli pretplatu. Još i danas imam dokumente o tome i SIM karticu za uspomenu. To smo napravili da im pomognemo da stanu na noge i da budu konkurencija HT-u i VIP-u. Tele2 je utjecao na tržište tako da su preostala dva operatera ipak spustili cijene svojih mobilnih usluga ili su ponudili više za istu ili sličnu cijenu. Negdje je Tele2 čak bio bolji od HT-a i VIP-a, a negdje je bio lošiji. U prosjeku je imao debelo sporiji mobilni internet od konkurencije jer su imali i manje frekvencija. To je vrijeme prošlo i sada ostaje u mom sjećanju.

 

Što će Telemach napraviti, vidjet ćemo. Meni najava ne znači baš ništa. Djela, a ne riječi. Onog dana kada mi u sandučić stave svoj letak i ponude npr. optiku, smatrat ću ih ozbiljnim igračem. Do tada...

Istina je da su A1 i HT krenuli u izgradnju fiksne optičke mreže i prije nego što je Telemach došao, no ono što sam rekao jest da su zbog konkurencije ubrzali čitav proces izgradnje iste. Planovi izgradnje na HAKOM-ovim stranicama dolaze svaki mjesec. Uostalom, A1 široj dostupnosti optike u Novom Zagrebu može zahvaliti vlasniku (A1 Telekom Austria Group) budući da su isti kupili Amis i dali im ga na upravljanje čime su dobili ogromnu pristup ogromnoj optičkoj mreži na području Novog Zagreba.

Behemoth pet 1.10.2021 21:38

Od početka prošlog mjeseca pa kroz cijeli mjesec tu i tamo krepa internet na par minuta, najviše je bilo po 2-3 sata.

OK, ajd, imam nešto megabajta na mobitelu, YT mi nije presudan, izdrži se.

 

No to se fucking nastavlja i u ovom mjesecu, evo već sat vremena ništa, a ne može se ni pristupiti Telemach-ovim stranicama, javlja 500 Internal Server Error.

 

Što se mene tiče, Telemach uopće nije dorastao da ga se zove ozbiljnom firmom. To je kriminal.

 

Kao što sam rekao, u redu je da se tu i tamo dogode poteškoće, ali kad se one ne prestaju događati, onda je to to.

 

Fool me once, shame on you, fool me twice... 

mlado1 pet 1.10.2021 22:04

Naivno sam ostavio komentar na video potaknut time što je bratu naprasno prestao raditi nekadašnji Pokućni. U isto vrijeme, korisnička aplikacija se raspala. Naravno, komentar na YT-u nije vidljiv.

 

Telemach samo ulaže $ na promo članke i ovakve 'intervjue', a zapravo rade najljigaviji i najodvratniji marketing. Pomisliš kako je Tele2 loša mreža, ali onda se pojavi Telemach. Oni utjelovljuju ono najgore što možemo očekivati od korporacija. Javno se prodaje jedna priča, a u stvarnosti su sve živo porazbijali. Naravno, u ime napretka. Nemojte vjerovati svojim frustracijama i tome što svako malo nešto ne radi, vjerujte Ježini i sličnima koji obećavaju med i mlijeko. Med i mlijeko koji samo što nisu stigli.

Marko :D sub 2.10.2021 01:44
foofajter kaže...
Frend ima unlimited tarifu i oni njemu danas, dakle 1. dana u novom mjesecu pošalju da više nema mb

Kakav show hahaha

Ovo se i meni danas dogodilo. Ništa strašno, ugasio i ponovno upalio mobilne podatke—sve radi.

zelenapaprika sub 2.10.2021 15:35

Pitanje je koliko svatko može biti strpljiv i tolerantan prema ovakvim situacijama. Ako se može pričekati i istrpiti probleme, onda je sve ok. Ako ne, onda postoji alternativa. Ja sam već više puta iskoristio mogućnost prijenosa broja u prvom redu zbog bolje financijske ponude konkurencije, a onda i zbog neke određene usluge koju prethodni operater nije uspio ponuditi ili ju namjerno nije omogućio određenoj kategoriji korisnika. Badava nazivanje službe za korisnike, pisanje po FB profilu, slanje poruka Messengerom ili e-mailom... Kad tad dođe trenutak za prijenos broja. Borba cijenama i kvalitetom je jedino što me zanima.

Ulica Ulice sub 2.10.2021 15:44

Sve je pitanje koliko je svatko od nas ponaosob strpljiv....

ja već 3 mjeseca muku mučim sa jednom našom renomiranom trgovinom namještaja jer je dio namještaja došao oštećen...isit je reklamiran i več dva puta izostajem s posla, dolaze monteri i donesu ponovno oštećene ( udarene ) ploče ormara....sve dok mi prije neki dan nije prekipjelo, otišao u trgovinu i zahtjevao povrat cjelokupne sume ( koja nije mala ) te da se komplet namještaj odnese.

Da skratim, slijedeću subotu dolazi ( nadam se ) ispravan dio za zamjenu i uz to sam dobio bon od 1.500 kuna u toj trgovini za kupnju.....

Hoću reći da bi i davatelji usluga trebali biti obzirniji prema svojim korisnicima, pa tako i Telemach koji se pravi kao da je sve u redu i das problemi ne postoje....tako barem ispada kad se čitaju izjave njihovog šefa za Hrvatsku.....

zelenapaprika sub 2.10.2021 18:25
Ulica Ulice kaže...

Sve je pitanje koliko je svatko od nas ponaosob strpljiv....

ja već 3 mjeseca muku mučim sa jednom našom renomiranom trgovinom namještaja jer je dio namještaja došao oštećen...isit je reklamiran i več dva puta izostajem s posla, dolaze monteri i donesu ponovno oštećene ( udarene ) ploče ormara....sve dok mi prije neki dan nije prekipjelo, otišao u trgovinu i zahtjevao povrat cjelokupne sume ( koja nije mala ) te da se komplet namještaj odnese.

Da skratim, slijedeću subotu dolazi ( nadam se ) ispravan dio za zamjenu i uz to sam dobio bon od 1.500 kuna u toj trgovini za kupnju.....

Hoću reći da bi i davatelji usluga trebali biti obzirniji prema svojim korisnicima, pa tako i Telemach koji se pravi kao da je sve u redu i das problemi ne postoje....tako barem ispada kad se čitaju izjave njihovog šefa za Hrvatsku.....

 Na udaru su studenti i svi ostali koji rade u službi za korisnike koju korisnici nazivaju. Moje najnovije iskustvo s jednom takvom službom je 3/4 pozitivno. Jer je samo jedan osoba s druge strane odlučila biti tvrdoglava i arogantna, a bilo je 100% dokazano da je problem na strani providera. Onda prekineš razgovor i nazoveš ponovno i dobiješ nekog tko zna slušati i riješiti problem. 

 

Šefovi će se zabrinuti jedino ako vide masovan odljev korisnika.

Gigabyte091 ned 3.10.2021 05:28

Ja prvom prilikom idem na A1 (22.06.2022 kad mi istekne ugovor), jesu skuplji 20kn mjesečno, ali ovaj telemach je katastrofa postao... Neki dan sam baš htio vidjet kolko bi me sad ispala ekipna, nesto sto sad placam nekih 350kn, da bi mi djelatnik njihov izracunao da bi sve sa novim tarifama morao plaćati 500kn !!! Hvala, ali ne hvala, isto tako svakih 2 GB slat poruke za internet... U A1 je to barem 100GB pa onda svakih 50

fanaticni gejmer ned 3.10.2021 09:12

Ja osobno nisam vidio goru sluzbu za korisnike. Kad ih nesto malo teze pitam poklope. To mi se dogodilo dosada 3 puta, tako da nije nesto slucajno.

Imao sam 2 pretplate u a1, i bar bi mi napravili sta bi zamolio i nikad nisu bili bezobrazni.

Ulica Ulice ned 3.10.2021 11:56

Meni je pored cijene ( koja je jako bitna ) visoko na listi prioriteta kad biram nekog davatelja usluge i dostupnost kao i spremnost i brzina da se problemi riješe.

Telemach u tome jako, jako zaostaje za konkurencijom.

Što će mi cijenom najpovoljnija usluga kad znam da mi slijedi golgota u slučaju kvara ili nekog drugog problema.....