NeoOS sri 16.12.2015 13:12
Marko :D kaže...
maxy0 kaže...

Uspjelo je naci nesto... Jel se zna kako ide procedura s tlm novom sim karticom koju cemo morat nabaviti

Kada objave da je 4G dostupan za sve korisnike, otići ćeš do najbližeg Tele2 prodajnog mjesta i zatražiti zamijenu SIM kartice. Kad ti daju novu karticu i aktiviraju je, mobitel bi ti se trebao automatski spojiti na 4G mrežu i to je to.

 

Tele2 4G trenutno testira nekoliko ljudi iz cijele Hrvatske (vjerojatno ljudi iz Tele2), a u prvom kvartalu 2016. dolazi za sve korisnike.

 4G testiraju poslovni korisnici, random.. Nije riječ o nekoliko ljudi, nego o nekoliko stotina ljudi vjerojatno.

Dante05 sri 16.12.2015 19:07

4G još nije u ponudi, tako da ne morate tražiti. Za poslovne korisnike, ne znam, ali je zaposlenicima i prodavačima (isključivo pretplatnici) ponuđeno da ovaj mjesec testiraju 4G mrežu, naravno tko ima uređaj koji podržava LTE. Također tko nema nove sim kartice (3u1 - mini/micro/nano), obavezno je bilo da se napravi zamjena sim kartice. Očekuje se da će se 4G paketi početi nuditi u prvom kvartalu 2016. Što, koliko, i za koliko, još nije poznato.

Marko :D sri 16.12.2015 19:57

@mrsmith Jedini operater koji nema ograničenje u brzini nakon potrošenih x GB je Tele2. Badava ti HT-ov 3G/4G i brzina ako se nakon potrošenih x GB iz tarife brzina se smanjuje na 64 Kb/s. A da ne spomenem brzine od 200 Mb/s s 5 GB interneta (ili koliko već). Smijurija!

Oldy sri 16.12.2015 20:16

Marko ne smanjuje tele brzinu nakon paketa a koliko je 1GB nakon paketa? 100kn? Dok je dnevne na ht ili nocne na vipu u kojoj za par sati (nepunu noc racunaju flat svaku noc 8 sati) cijeli gta v skinem. Za koliko mjeseci uz tele paket skines jedan gta v? Jedini ne smanjuju bzrinu da bi si pametni nabijali racune. Navlakusa. Trenutno tele nije konkurentan na polju mobilnog neta. A da jos je tu i bonbon za mobitele 5GB za 45kn. :)

Oldy sri 16.12.2015 20:28

Vidim da ht ima ping i 17 i 19. Ja preko vipa i E392 sve oko 29 (27-31) i sada opet uleti tele sa pingom od 100+ i onda se cude kada napisem da je ocajan. Zato jer je i na tele je uvijek i bio.

Najbrži sri 16.12.2015 20:39
Najbrži kaže...

Pričao sam prije 5 dana s Tele2 prodavačem na štandu, kaže da svi postojeći korisnici će morati zatražiti nove (micro)SIM kartice kako bi mogli koristiti 4G mrežu jer ove stare ne podržavaju nešto (određenu frekvenciju)? Rekao je da je taj dan dobio svoju sim karticu i da je isprobao 4G i kaže da je zadovoljan (em što mora biti jer radi taj posao em što je naspram 3G). Ja imam Tele2 sim karticu staru 7 godina, otkako sam prešao kod njih i nikad nikakvih problema osim "rupa" u pokrivenosti mrežom na autocesti ZG-ST i nekim selima. Kao što su naveli, prvi kvartal iduće godine i svi postojeći korisnici će moći koristiti čari 4G, za što vam treba nova SIM kartica i 4G tj. LTE mobitel.

 Postojeći korisnici SMART tarife 1 ili 3GB u mom slučaju će moći koristiti 4G bez potrebe za "4G paketima" ili što već budu uveli. Tako mi je Tele2 predstavnik rekao, a za istinu ne drži mi to baš vodu.

 

BTW za koji k**** vam je bitan ping? Dafuq?

Budeš igrao FPS/MOBA preko mobilnog hotspota?

power_user sri 16.12.2015 20:51
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Pričao sam prije 5 dana s Tele2 prodavačem na štandu, kaže da svi postojeći korisnici će morati zatražiti nove (micro)SIM kartice kako bi mogli koristiti 4G mrežu jer ove stare ne podržavaju nešto (određenu frekvenciju)? Rekao je da je taj dan dobio svoju sim karticu i da je isprobao 4G i kaže da je zadovoljan (em što mora biti jer radi taj posao em što je naspram 3G). Ja imam Tele2 sim karticu staru 7 godina, otkako sam prešao kod njih i nikad nikakvih problema osim "rupa" u pokrivenosti mrežom na autocesti ZG-ST i nekim selima. Kao što su naveli, prvi kvartal iduće godine i svi postojeći korisnici će moći koristiti čari 4G, za što vam treba nova SIM kartica i 4G tj. LTE mobitel.

 Postojeći korisnici SMART tarife 1 ili 3GB u mom slučaju će moći koristiti 4G bez potrebe za "4G paketima" ili što već budu uveli. Tako mi je Tele2 predstavnik rekao, a za istinu ne drži mi to baš vodu.

 

BTW za koji k**** vam je bitan ping? Dafuq?

Budeš igrao FPS/MOBA preko mobilnog hotspota?

 Ping je na tele2 dovoljno ogroman da se osjeti čak i u učitvanju stranica. Na T-Mobileu(pričam o 3Gu) ne osjetim razliku u odnosu na fiksni internet, na tele2 je surfanje osjetno sporije, iako je sama brzina veća.

Marko :D sri 16.12.2015 22:10

@Oldy Ne pričam o mobilnom internetu (preko USB sticka) već o internetu na mobitelu pa nisam baš siguran da ću preko Tele2 interneta skidati GTA V, pogotovo kad kod kuće imam flat (baš flat) brzine 100/100. Mobilni internet koristim za forum, mail i YouTube. Ja se ne spajam s računalom na mobilni hotspot jer za to nemam potrebe (spajam se jedino kada mi krepa router što mi se dogodilo jednom u 7 godina, koliko sam kod Amisa ili kada sam negdje na putu i imam računalo sa sobom). Nisam gamer, nisam ovisnik o igricama tako da mi je u navedenim slučajevima 2 GB dosta (pogotovo kada se u Operi uključi Opera Turbo jer se onda uštedi i do 80% prometa).

U vezi pinga, isti mi ne igra veliku ulogu. Stranice mi se otvaraju sasvim pristojnom brzinom (ne traje duže od sekundu, dvije). Najmanji ping od Tele2 interneta što sam uspio dobiti je 67 ms što nije loše buduće da je u trenutku mjerenja najbliža bazna stanica bila udaljena cca. 700-800 metara. Jel treba dokaz? :)
Pitao sam ih što namjeravaju napraviti pingom i rekli su da rade na smanjenju.

@itomic009 Ne brkam tarifu i signal odnosno brzinu, ali ti istu aktiviraš da ne plaćaš surfanje internetom dodatno po MB. Kod HT-a je praksa da u tarifi imaš "neograničen" internet odnosno 5 GB prometa 4G po maksimalnoj brzini i kada ispucaš tih 5 GB brzina surfanja je 64 Kb/s tj. brzina s kojom ni mail ne mogu otvoriti.

Oldy sri 16.12.2015 22:10

Zato sto je napisao da tele ne smanjuje brzinu nakon paketa a koliko kosta promet nakon paketa to nije napisao. I sto sa tih 10-20 GB u paketu mozes na kompu mjesecno isto nije napisao kad znamo koliki su filmovi i igre. Sa tim cijenama nakon paketa uz sve brzine svijeta hvala ne.

Oldy sri 16.12.2015 22:18

Marko ne mozes nista sa do 64 kilobita slazem se ali neces daleko ni sa tele cijenama nakon paketa od 100kn/1GB preko sticka. Inace shvacas da mobilni net nisu samo mobiteli. 67ms me svakako ne impesionira imam godinama bolji ping na 3/4G preko zte4505z pa hawai e372 i sada sa e392. Mada je ovih 100ms jos i dobro na telcima vidao sam i ping tisucu na 3G kod tele2. :p

Marko :D sri 16.12.2015 22:22

@Oldy Ne znam koliko košta internet ako se potroše svi GB iz tarife, ali ako si na bonove i član si kluba nOvčić, novci za MB ti se skidaju s bonus računa i tek kada potrošiš sav bonus onda ti se tek skidaju novci s računa. Ponavljam, ti opet pričaš o mobilnom internetu preko USB-a, na pretplatu. Ja govorim o ponudi na bonove.

Evo, jučer sam čak uspio uhvatiti brzinu od 39 Mb/s od Tele2 (valjda su nešto testirali) i na slici se jasno vidi ping od 2 ms. Ako ne vjerujete screenshotu pogledajte na SpeedTest.net.

http://www.speedtest.net/my-result/a/1618506223

Tko je sada loš u pingu?

mrsmith sri 16.12.2015 22:29
Marko :D kaže...
@mrsmith Jedini operater koji nema ograničenje u brzini nakon potrošenih x GB je Tele2. Badava ti HT-ov 3G/4G i brzina ako se nakon potrošenih x GB iz tarife brzina se smanjuje na 64 Kb/s. A da ne spomenem brzine od 200 Mb/s s 5 GB interneta (ili koliko već). Smijurija!

Nemam pojma o čemu pričaš. Ja imam Simpu u 4G routeru i dnevno 10kn daje flat bez limita full speed ;) Nema smanjivanja brzine ni ograničavanja nikakvoga. Who's funny now??

marsovac zemaljski sri 16.12.2015 22:29
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Pričao sam prije 5 dana s Tele2 prodavačem na štandu, kaže da svi postojeći korisnici će morati zatražiti nove (micro)SIM kartice kako bi mogli koristiti 4G mrežu jer ove stare ne podržavaju nešto (određenu frekvenciju)? Rekao je da je taj dan dobio svoju sim karticu i da je isprobao 4G i kaže da je zadovoljan (em što mora biti jer radi taj posao em što je naspram 3G). Ja imam Tele2 sim karticu staru 7 godina, otkako sam prešao kod njih i nikad nikakvih problema osim "rupa" u pokrivenosti mrežom na autocesti ZG-ST i nekim selima. Kao što su naveli, prvi kvartal iduće godine i svi postojeći korisnici će moći koristiti čari 4G, za što vam treba nova SIM kartica i 4G tj. LTE mobitel.

 Postojeći korisnici SMART tarife 1 ili 3GB u mom slučaju će moći koristiti 4G bez potrebe za "4G paketima" ili što već budu uveli. Tako mi je Tele2 predstavnik rekao, a za istinu ne drži mi to baš vodu.

 

BTW za koji k**** vam je bitan ping? Dafuq?

Budeš igrao FPS/MOBA preko mobilnog hotspota?

 ja sumnjam da će tako biti jer im je ta tarifa najbolja u zadnjih par godina, čak se bojim da neće uvjetovati korištenje druge (i skuplje tarife) radi LTE mreže kada im izađe ponuda službeno

GreenLife čet 17.12.2015 00:02
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Pričao sam prije 5 dana s Tele2 prodavačem na štandu, kaže da svi postojeći korisnici će morati zatražiti nove (micro)SIM kartice kako bi mogli koristiti 4G mrežu jer ove stare ne podržavaju nešto (određenu frekvenciju)? Rekao je da je taj dan dobio svoju sim karticu i da je isprobao 4G i kaže da je zadovoljan (em što mora biti jer radi taj posao em što je naspram 3G). Ja imam Tele2 sim karticu staru 7 godina, otkako sam prešao kod njih i nikad nikakvih problema osim "rupa" u pokrivenosti mrežom na autocesti ZG-ST i nekim selima. Kao što su naveli, prvi kvartal iduće godine i svi postojeći korisnici će moći koristiti čari 4G, za što vam treba nova SIM kartica i 4G tj. LTE mobitel.

 Postojeći korisnici SMART tarife 1 ili 3GB u mom slučaju će moći koristiti 4G bez potrebe za "4G paketima" ili što već budu uveli. Tako mi je Tele2 predstavnik rekao, a za istinu ne drži mi to baš vodu.

 

BTW za koji k**** vam je bitan ping? Dafuq?

Budeš igrao FPS/MOBA preko mobilnog hotspota?

 Npr. nekima je glavni i jedini net u stanu PREKO mobilnog sticka. I zato je bitan ping!

Najbrži čet 17.12.2015 19:31

Prije sat vremena bio u Tele2 poslovnici.

Zatražio tu novu karticu, besplatno je (nema nikakvih caka), samo kažete svoj broj i pokažete osobnu, dobijete karticu, stavite i odmah radi. Nažalost prije par dana sam prodao Z2 tako da ne mogu testirati 4G u VŽ-u. Djelatnik mi je pokazao na svom S6 speedtest, 62mbps i 107ms ping.