Tableti

Od 2 tableta ni jedan da radi normalno

Zelja čet 9.4.2020 20:29

Imam 2 tableta Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition P-605 te Prestigio MultiPad Quantum 9.7

S prvim je problem što se baterija prazni kad je tablet isključen.Zamjenio sam bateriju i dalje isti slučaj,s time da čak na 30 % tablet se ugasi.

Onda često mrzne,koči,a pri punjenju baterije ne puni kao prva baterija svih 8 h nego samo nekih 4-5 h.

Kontaktirao sam svog poznanika koji je elektroničar on kaže problem je baterija.

Baterija koja je stavljena je proizvedena 2018 kupljena preko oglasa i ubačena.

Na drugom forumu sam pitao ljude kažu problem je tablet tj nekakav čip šta znam.

Sad me zanima je li ovo popravljivo,je li problem stvarno baterija da kupim onda treću bateriju jer ovo je stvarno jako dobar tablet po svim specifikacijama.

Što se tiče Prestigio grozno je spooor,par youtube klipova i onda zakoči i zamrzne..slika je na njemu super,super drži bateriju ali problem je zamrzavanje i patnja je recimo gledanje najobičnije pdf knjige tj magazina naprosto koči...

Pa ima 2 gige rama procesor kao quad jel postoji ikako šansa da se ovo "smeće" nekako ubrza.

Flešovao sma ga davno sa novim firmware-om koji je proširio više prostor ali na brzini nisam dobio mnogo iako jeste za nijansu brži.

Od aplikacija imamo samo osnovne,izbrisao sam sve,tako da je jako malo prosdtora uzauzeto.

Ja zaista nemam novca da kupujem sad treći tablet jer i u ova 2 je ukupno dato sjećam se dobro oko 800 eura..

Pa ako ima neki dobar elektroničar da mi savjetuje šta da radim barem sa Samsung-om

a od vas kako i da li se može ubrzati ovaj Prestigio nekako...pretpostavljam da je grafika mu problem...

CyberDemonVZ čet 9.4.2020 20:57

Vrati Samsung na tvorničke postavke i onda pogledaj trošenje baterije.

Ako ne pomogne, vjerojatno je ponovno potrebna baterija. Ako čak i je u pitanje hardverski problem, ne vjerujem da je tako lako popraviti.

Ja sam na jednom svom mobitelu 4 puta uzimao novu bateriju! Ni jedna nije dobra kao originalna. Makar na njoj pisalo "original" ili "20% more power than original". Sve su mi bila slabije.

 

Prestigio je takav kakav je. Jako slab i jeftin procesor. Vjerojatno je i malo koštao. Kod njega nema pomoći.

Možda se malo dobije novim firmwareom, briasnjem aplikacija.. al to vidim da si sve napravio.

Zelja čet 9.4.2020 21:02
CyberDemonVZ kaže...

Vrati Samsung na tvorničke postavke i onda pogledaj trošenje baterije.

Ako ne pomogne, vjerojatno je ponovno potrebna baterija. Ako čak i je u pitanje hardverski problem, ne vjerujem da je tako lako popraviti.

Ja sam na jednom svom mobitelu 4 puta uzimao novu bateriju! Ni jedna nije dobra kao originalna. Makar na njoj pisalo "original" ili "20% more power than original". Sve su mi bila slabije.

 

Prestigio je takav kakav je. Jako slab i jeftin procesor. Vjerojatno je i malo koštao. Kod njega nema pomoći.

Možda se malo dobije novim firmwareom, briasnjem aplikacija.. al to vidim da si sve napravio.

 Pa prema ovome meni ne izgleda da je taj čip toliko loš:

http://rockchip.wikidot.com/rk3188

Jbg ako on ne može da učita i koči na pdf magazinu a ima Mali grafiku postavlja se pitanje u čemu je problem,nemoguče da taj čip ne može da sažvače običan pdf fajl.

Nije bio tad jeftin kad je kupljen,dao sam oko 280 eura tad,jer ima super ekran i velik je i jaku bateriju.

Ali spoooor......

Nekad davno sam postavip pitanje za Samsund na drugom forumu i evo tek sad vidim da je lik odgovorio kako ih je popravio stotine i da je problem  u konektoru za bateriju,treba ga kao preletovati..hmmm..

Ja sam na Samsungu odradio wipe cache obrisao sve nepotrebne aplikacije ništa i dalje problem..

Teebalo bi nekako izmjeriti koliko baterije vuče struje kaže kad se spoji da puni ali ima poseban uređaj za to koji niko ovde naravno nema.

Jel misliš da uradim factory reset?Jel to to?

Mah najlakše je kupiti nov tablet,ali su skupi a najteže naći dobrog elektroničara koji će ovo napraviti...

CyberDemonVZ pet 10.4.2020 08:08

Da, factory reset.

 

Kad jednom sve učitaš u memoriju i prikazuješ neki PDF onda više ne bi smjela imati veze količina memorije, jačina grafike (jer je relativno lako iscrtavati neki PDF), zato sam zaključio da je u pitanju procesor.

Možeš probati s nekim drugim firmwareom, ako postoji još koji, možda će bolje iskorištavati hardver.

 

Ja sam prije mjesec dana naručio tablet.

https://www.banggood.com/Teclast-P10HD-SC9863A-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-4G-LTE-19201200-FHD-GPS-Android-9_0-10_1-Inch-Tablet-PC-p-1604834.html

Ima ludo nisku cijenu! Nisam ga ni mislio naručiti, 99% sam bio siguran da ima užasno loš procesor.

 

ALI, onda sam vidio review na netu, likovi čak igraju Call of Duty i PUBG na njemu. Istain, uz malo zastajkivanja, ali ako to može prožvakati, sve ostalo bi moralo raditi savršeno:

https://www.youtube.com/watch?v=WA0EnjN1JMY

https://www.youtube.com/watch?v=Qzyj2QvpcRA

 

Još je na putu, pa ne mogu potvrditi. Jučer je stigao u DE.

Ako te zanima, mogu javiti kakav je. Javiti ću u ovu temu:

https://forum.bug.hr/forum/topic/tableti/koji-tablet-uzmem/102591.aspx?page=106

Zelja pet 10.4.2020 08:56

Pokazat ću ti na snimku kako štopa na pdf...

Želim ti puno sreće sa tim tabletom.

a ja sam otišao na Sorinov discord sercver tamo su elektroničari pa da vidim šta oni misle,jel se može ovo popraviti.

Izgleda su generalno Samsung loši tableti..

POa koji onda valjaju,valjal Asus Zenpad 10?Čini mi se okej i cijena jeste skupa al šta znam Asus je.

I ima Huwei Mediapad 10.

Ali oba su losijih specifikacija od mog Samsunga.

CyberDemonVZ pet 10.4.2020 09:19

Jesi pogledao Xiaomi? Jaako dobre ocjene dobija na testovima. Ima ga uopće negdje kod nas za kupiti?

 

Gle, Asus radi odličan hardver. Grafičke kartice, matične ploče.. vrh ponude što se tiče računala. Vjerojatno su i tableti takvi. Ali, kod tableta je važnije kakav je softver koji ga pokreće. A iskustva s njima nemam. Probaj uzeti malo vremena, pa na YouTube i forumima pogledaj recenzije.

Zelja pet 10.4.2020 17:05
CyberDemonVZ kaže...

Jesi pogledao Xiaomi? Jaako dobre ocjene dobija na testovima. Ima ga uopće negdje kod nas za kupiti?

 

Gle, Asus radi odličan hardver. Grafičke kartice, matične ploče.. vrh ponude što se tiče računala. Vjerojatno su i tableti takvi. Ali, kod tableta je važnije kakav je softver koji ga pokreće. A iskustva s njima nemam. Probaj uzeti malo vremena, pa na YouTube i forumima pogledaj recenzije.

 Znam kakav hardware radi,kupio sam novu grafičku strix model da bi nakon mnotiranja otkrio nakon 7 dana testiranja da ventilator bruji tj ležaj neispravan.Toliko o Asusu...a da ne govorim o kvalutetu slušalica,periferije itd itd..

Mr. Fugitive sub 11.4.2020 10:31
Zelja kaže...

Mah najlakše je kupiti nov tablet,ali su skupi a najteže naći dobrog elektroničara koji će ovo napraviti...

 Volio bih vidjeti elektroničara koji će dijagnosticirati tablet od 200 kn (kad je ispravan). I šta, ajmo reći da i uspije naći kvar. Ajmo reći čak i da uspije naći dio i da ima potreban alat za zamijeniti ga. I onda ti kaže da to košta 600-1000 kn. I ti kažeš što? Može?

Ne fantaziraj, nego probaj ove stvari koje ti je kolega sugerirao. Ako ne riješiš softverski, nosi ih u prvo reciklažno dvorište. Ok, pred 7 godina koštao 280 eura. Danas je hrpa elektronskog otpada. Dobrodošao u 21. stoljeće.

Zelja sub 11.4.2020 16:52
Mr. Fugitive kaže...
Zelja kaže...

Mah najlakše je kupiti nov tablet,ali su skupi a najteže naći dobrog elektroničara koji će ovo napraviti...

 Volio bih vidjeti elektroničara koji će dijagnosticirati tablet od 200 kn (kad je ispravan). I šta, ajmo reći da i uspije naći kvar. Ajmo reći čak i da uspije naći dio i da ima potreban alat za zamijeniti ga. I onda ti kaže da to košta 600-1000 kn. I ti kažeš što? Može?

Ne fantaziraj, nego probaj ove stvari koje ti je kolega sugerirao. Ako ne riješiš softverski, nosi ih u prvo reciklažno dvorište. Ok, pred 7 godina koštao 280 eura. Danas je hrpa elektronskog otpada. Dobrodošao u 21. stoljeće.

 ovaj tablet jede za doručak sve nove tablete do 200-300  eura koji imaju pišljivu HD rezu 1 gigu rama a nemaju ni 10 inča amoled ekran...ti malo uzmi pa pogledaj specfikaciju koje ima i nadji tablet specifikacije koje on ima pa mi reci koja je cijena...

I nije koštao 280 pre 7 godina nego pre 6 je koštao 450 eur i tad je bio najskuplji,tad je bio pojam imati qhd rez na tabletu i čak 3 gige ram-a..a ti uzmi pa bacaj svoje stvari u kantu,kolega ;)

 

Zelja sub 11.4.2020 16:57
CyberDemonVZ kaže...

Jesi pogledao Xiaomi? Jaako dobre ocjene dobija na testovima. Ima ga uopće negdje kod nas za kupiti?

 

Gle, Asus radi odličan hardver. Grafičke kartice, matične ploče.. vrh ponude što se tiče računala. Vjerojatno su i tableti takvi. Ali, kod tableta je važnije kakav je softver koji ga pokreće. A iskustva s njima nemam. Probaj uzeti malo vremena, pa na YouTube i forumima pogledaj recenzije.

 Uzeo bi Xiaomi ali ovde ih nema u prodaji...vjerujem da nisu losi kao ni telefoni jer nude dosta za manje novca...

Samsung tableti su jako kvarljivi...

Izgleda ipak da je iPad zakon,iako nikad ih nisam koristio ali svako ko ga ima prezadovoljan je,ali odosmo u offtopic.

jopis sub 11.4.2020 17:10
Zelja kaže...
Mr. Fugitive kaže...
Zelja kaže...

Mah najlakše je kupiti nov tablet,ali su skupi a najteže naći dobrog elektroničara koji će ovo napraviti...

 Volio bih vidjeti elektroničara koji će dijagnosticirati tablet od 200 kn (kad je ispravan). I šta, ajmo reći da i uspije naći kvar. Ajmo reći čak i da uspije naći dio i da ima potreban alat za zamijeniti ga. I onda ti kaže da to košta 600-1000 kn. I ti kažeš što? Može?

Ne fantaziraj, nego probaj ove stvari koje ti je kolega sugerirao. Ako ne riješiš softverski, nosi ih u prvo reciklažno dvorište. Ok, pred 7 godina koštao 280 eura. Danas je hrpa elektronskog otpada. Dobrodošao u 21. stoljeće.

 ovaj tablet jede za doručak sve nove tablete do 200-300  eura koji imaju pišljivu HD rezu 1 gigu rama a nemaju ni 10 inča amoled ekran...ti malo uzmi pa pogledaj specfikaciju koje ima i nadji tablet specifikacije koje on ima pa mi reci koja je cijena...

I nije koštao 280 pre 7 godina nego pre 6 je koštao 450 eur i tad je bio najskuplji,tad je bio pojam imati qhd rez na tabletu i čak 3 gige ram-a..a ti uzmi pa bacaj svoje stvari u kantu,kolega ;)

 

 To smeće od prestigia ako si i platio 450 eura u vrijeme postojanja jednog galaxy tab s-a koji je za taj prestigio pis of šit spejs šatl, onda si complete & utter idiot. Pogotovo ako uzmemo u obzir da lažeš i sereš kvake jer je msrp tog prestigia bila 200€. Znači ni u najskupljoj trgovini u najvećoj vukojebini taj tablet nije mogo koštat skoro 2.5x više. To smeće je bilo i ostalo smeće. Zato i trza na otvaranju svega, a ne samo pdf-a. U to vrijeme, 2014e, imao si fino u ponudi za 450€ galaxy tab s lte 10.5", koji je bio avion za sva ta kineska govna.

mzopg sub 11.4.2020 17:20
Zelja kaže...

 ovaj tablet jede za doručak sve nove tablete do 200-300  eura koji imaju pišljivu HD rezu 1 gigu rama a nemaju ni 10 inča amoled ekran...ti malo uzmi pa pogledaj specfikaciju koje ima i nadji tablet specifikacije koje on ima pa mi reci koja je cijena...

I nije koštao 280 pre 7 godina nego pre 6 je koštao 450 eur i tad je bio najskuplji,tad je bio pojam imati qhd rez na tabletu i čak 3 gige ram-a..a ti uzmi pa bacaj svoje stvari u kantu,kolega ;)

 

Taj tablet je vjerojatno na Androidu 5 i današnje aplikacije na njemu ne rade. Razmisli o stavljanju custom ROMa novije verzije Androida, mislim da se može staviti verzija 9.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-1

https://www.youtube.com/watch?v=0BWMd8Xxqq4

 

Za 300 eura se danas može dobiti daleko bolji tablet, tako je to kod tehnike, 2-3 godine je puno, a 6 godina je jako puno.

 

Imaš Xiaomi Mi Pad 4 Plus sa fHD+ rezolucijom, boljim SoC-om, novim Androidom za manje od 300 eura.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_pad_4_plus-9295.php

Zelja sub 11.4.2020 22:06

Ne,evo neću kupiti novi tablet dok Samsung ne crkne...

Za šta mi treba novi tablet??

Nove aplikacije mi ne trebaju,a stare rade bez problema...

A ovaj što ne vidi dobro  neka pročita da sam prestigio platio 280 eur tad i slikat ću mu račune i poslati oba tableta samo nek ostavi kontakt telefon u p.p.

On očito nema pojma da je tad imati tablet od 10 inča bilo kao imati sad iPad Pro 12 i ne znam koliko inča...koji košta 1000 i nešto eura..

Kupovina Prestigia je bila potpuna greška,ali Samsunga ne,radio je punih 7 godina i to za tablet je naravno fenomenalno i dan danas radi samo što ima taj kvar i ponavljam neću kupiti novi dok Note 10.1 2014 ne crkne.

Sva nova IT oprema koja danas izlazi je sve lošija,a onaj ko mi kaže da kupim novi tablet neka mi objasni razlog zašto bi,pa ovo "čudo" još radi uredno,sa par mržnjenja na yt aplikacijama.

Osim toga ja sam oldschool.

Zelja sub 11.4.2020 22:07
mzopg kaže...
Zelja kaže...

 ovaj tablet jede za doručak sve nove tablete do 200-300  eura koji imaju pišljivu HD rezu 1 gigu rama a nemaju ni 10 inča amoled ekran...ti malo uzmi pa pogledaj specfikaciju koje ima i nadji tablet specifikacije koje on ima pa mi reci koja je cijena...

I nije koštao 280 pre 7 godina nego pre 6 je koštao 450 eur i tad je bio najskuplji,tad je bio pojam imati qhd rez na tabletu i čak 3 gige ram-a..a ti uzmi pa bacaj svoje stvari u kantu,kolega ;)

 

Taj tablet je vjerojatno na Androidu 5 i današnje aplikacije na njemu ne rade. Razmisli o stavljanju custom ROMa novije verzije Androida, mislim da se može staviti verzija 9.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-1

https://www.youtube.com/watch?v=0BWMd8Xxqq4

 

Za 300 eura se danas može dobiti daleko bolji tablet, tako je to kod tehnike, 2-3 godine je puno, a 6 godina je jako puno.

 

Imaš Xiaomi Mi Pad 4 Plus sa fHD+ rezolucijom, boljim SoC-om, novim Androidom za manje od 300 eura.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_pad_4_plus-9295.php

 Ne,tačnije 4.4.1 mislim da je...a ovo gore što si napisao kao da si mi napisao da na laptop proizveden 2012-te stavim Windows 10.
Hvala svakako na linku,mnogi su to uradili i sjebali tablet...googlaj o tome...

Nebulozno je uopšte porediti šta se danas može kupiti za 400 i kusur eura,danas je danas,pre 7 godina je bilo drugačije,čemu to poređenje?

I moj CPU je koštao pre 3.5 godine 350 eur a danas mogu kupiti za 350 eura 3700x...pusti to kolega.

mzopg sub 11.4.2020 22:26
Zelja kaže...
mzopg kaže...
Zelja kaže...

 ovaj tablet jede za doručak sve nove tablete do 200-300  eura koji imaju pišljivu HD rezu 1 gigu rama a nemaju ni 10 inča amoled ekran...ti malo uzmi pa pogledaj specfikaciju koje ima i nadji tablet specifikacije koje on ima pa mi reci koja je cijena...

I nije koštao 280 pre 7 godina nego pre 6 je koštao 450 eur i tad je bio najskuplji,tad je bio pojam imati qhd rez na tabletu i čak 3 gige ram-a..a ti uzmi pa bacaj svoje stvari u kantu,kolega ;)

 

Taj tablet je vjerojatno na Androidu 5 i današnje aplikacije na njemu ne rade. Razmisli o stavljanju custom ROMa novije verzije Androida, mislim da se može staviti verzija 9.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-1

https://www.youtube.com/watch?v=0BWMd8Xxqq4

 

Za 300 eura se danas može dobiti daleko bolji tablet, tako je to kod tehnike, 2-3 godine je puno, a 6 godina je jako puno.

 

Imaš Xiaomi Mi Pad 4 Plus sa fHD+ rezolucijom, boljim SoC-om, novim Androidom za manje od 300 eura.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_pad_4_plus-9295.php

 Ne,tačnije 4.4.1 mislim da je...a ovo gore što si napisao kao da si mi napisao da na laptop proizveden 2012-te stavim Windows 10.
Hvala svakako na linku,mnogi su to uradili i sjebali tablet...googlaj o tome...

Nebulozno je uopšte porediti šta se danas može kupiti za 400 i kusur eura,danas je danas,pre 7 godina je bilo drugačije,čemu to poređenje?

I moj CPU je koštao pre 3.5 godine 350 eur a danas mogu kupiti za 350 eura 3700x...pusti to kolega.

Još gore, ako ima 4.4.1. Taj tablet ima dovoljno memorije i solidan SoC koji može vrtiti noviji Android zato sam to napisao. Nema veze koliko je star. Laptop iz 2012 može imati procesor koji je tada bio vrh i on će i danas vrtiti win10, a može imati procesor koji je tada bio nekakva sredina i taj će danas imati problema sa novijim programima.

 

Svako flashanje ROM-a može sjebati uređaj, rizik uvijek postoji, ali sada imaš lijepi podložak za čaše pa ne vidim zašto ne probati.

 

Nikakvu usporedbu nisam radio, već je to bio odgovor na tvoj navod, citiram: "ovaj tablet jede za doručak sve nove tablete do 200-300  eura koji imaju pišljivu HD rezu 1 gigu rama", što nije baš točno pa sam ti zato naveo kao primjer jedan tablet u tom cijenovnom rangu koji je daleko bolji od tog Samsunga.

Zelja ned 12.4.2020 11:05

mzopg,ti si se malo zaje...o,tablet sa linka koji si ti poslao nije moj model,evo ti koji je Moj P-605.

https://www.hgshop.hr/tableti/476#priceFrom=&priceTo=&brand_id=&8911-878=&8912-878=&8928-878=&8929-878=&pagination=25&currPage=2&gid=476&actionid=&sort=cijena_mpc+desc

Ja baš gledam cjenovni rang od 1600-1700 kn tj oko 250 eura,i vidim specifikacije ova 2 samsung modela i Huawei,vidim IPS ekran,full HD+ rezu i 2 gige RAM-a.

To je vjerovatno jače od mog tableta, šta znam...možda je to DDR 6,možda ipak ima više ppi softverski :P možda je IPS superiorniji vani u odnosu na AMOLED

U procesor se ne razumijem sigurno je da je jači od moga tableta...ali 250 eur neću dati u 2020 godini za tablet sa fullHD+ rezom...

Stavljanjem novijeg Androida samo će više jesti bateriju,zašto bi?

Kvar je kako je neko naveo sigurno ozbiljniji i ne isplati se popravljati,okvirno možda ovako ovaj tablet ne vredi više od 100 eur,a i baterija je očito loša,pati od memor.efekta,tako da bi trebao uzeti i trću bateriju što mi nepada na pamet plus popravka kvara...

Nek radi dok ne crkne...

A Prestigio bi se možda mogao ubrzati samo ne znam kako...

Kod njega je problem visoka reza a slab CPU/GPU..

Zelja pon 20.4.2020 18:37

Za Prestigio je izasao novi firmware update koji sam uradio malopre i tablet je konačno dosta brži pri upotrebi....dugo sam čekao na ovaj update i vredilo je..

Jedini problem što se njega tiče je što je zaista loša vidljivost vani a na Suncu da ne govorim.

Da li ima neka aplikacija koja bi tu pomogla?

Što se Samsunga tiče izgleda da je i ova baterija loša,i kupovina treće bi bila propast...screen on time je svega malo jače od 3h i 30 min...

i naravno na oko 28-30 % se tablet gasi sa voltažom baterije od oko 3000mV.

Bateriju je teško naći ima na aliexpress ali skupa je dostava.