Stolna računala

Kompjuter se pali ali uz zvukove beep i onda ništa

Beach_girl ned 29.8.2010 11:47
  • Palim komp ko i normalno prije, on počne cviliti beep.....beep.....i na tome i ostane, onda ga ja ugasim, pa upalim, pa ugasim, pa opet upail, i onda nekad proradi, a nekad ne. Rastavljala sam ga u djeliće, ali nažalost nemam rezervne dijelove da ih mijenjam jedan po jedan i otkrivam šta je otišlo.
  • Konfiguracija kompa je GIGABYTE MA770-UD3

                                               RAM 2X2 giga

                                               HDD 500 giga

                                               AMD 3,0 GHz

Mad-Max-X ned 29.8.2010 12:36

Ovo je postupak za slučaj da ima veze sa poremećajem struje (elektro-šok, ne znam kako bih nazvao):

- isključi iz struje i ostavi na sat-dva

- uključi u struju dok je napajanje isključeno

- uključi napajanje pa kompjuter

- dijelove ugrađuj dok imaš rukavice na rukama

- sve kablove spajaj dok su uređaji i kablovi isključeni iz struje (monitor, kućište).

Ne znam hoće li upaliti, ali možeš pokušati, meni je uspjelo u nekoliko slučajeva.

Dark Neno ned 29.8.2010 14:35
bnaci kaže...

Ako imas upute, pogledaj sta znaci to beep a mozda i gori neka lampica. Uglavnom, maticne jajvljaju posebne zvukove za posebne probleme.

Da ali svaki BIOS ima drugačije zvukove, A to rijetko gdje da piše.

rambox ned 29.8.2010 16:15
Beach_girl kaže...
  • Palim komp ko i normalno prije, on počne cviliti beep.....beep.....i na tome i ostane, onda ga ja ugasim, pa upalim, pa ugasim, pa opet upail, i onda nekad proradi, a nekad ne. Rastavljala sam ga u djeliće, ali nažalost nemam rezervne dijelove da ih mijenjam jedan po jedan i otkrivam šta je otišlo.
  • Konfiguracija kompa je GIGABYTE MA770-UD3

                                               RAM 2X2 giga

                                               HDD 500 giga

                                               AMD 3,0 GHz

Ak ne znas kaj je otislo treba provjerit, prvo memoriju provjeri skini Memtest u ISO formatu na nekom drugom kompu. Onda ga zaprzi na CD-R opcijom Burn ISO iz nekog programam za prženje,  onda bootaj s njega ak mozes pa nek odradi skeniraj memoriju i ak ima puno grešaka sve je jasno.Cool

 

http://www.memtest.org/download/4.10/memtest86+-4.10.iso.gz

Maharaja ned 29.8.2010 16:39

taj tvoj beep nije isti  postoje razni slucajevi i svaki je drugaciji za odredeni dio komponente ( opisi kolko puta i kolko dugo svira )

 

mogla bi bit grafička vidis li neke male baterijice na njooj ?  inace je gornji dio ravan ili udubljen ako je napuhnut onda nije u redu onda je 99 posto grafička

 

...ali preporucio bih ti da izgasis comp i sa matične otkopcas hard dvd (cd) rom    ram kartice ( ukljucujuci i grafičku ) i sve ostale stvari osim napajanja to ne diraj ) (i samo iskopcaji iz maticne )    (i zapamti gdje su prije bili da ih znas vratiti)

 onda ga upalis i pretpostavljam da ce ti bit tri duga beep sto znaci da nema rama ( u tom slucaju ) onda ga stavis i tako stalno nadogradujes djijelove dok ne skuzis u cemu je kvaka ....