jaki009 ned 20.11.2022 18:52

Pozdrav svima!

Imam problem sa slusalicama, trebam namjestiti headphone jack specificno da audio radi, ali kad koristim speakere, ista je stvar samo sto je lakse namjestiti.

Je li ovo problem pc-ja ili slušalica?

 

ihush pon 21.11.2022 01:55

-ovisi o 'uzroku'.. tj može jednostavno biti loš kontakt, pola mm odstupanje.. a može biti i razlika 2,5-3-3,5mm standarda (razne slušalice kao mobiteli..) kao i TRS raspored žica ili s micom TRRS-trrs-ts.. tj ovisi o standardu + loš kontakt u utičnici (svinuto-razlohano, mehanizam kao feder-opruga ekšli pplosnati kontakt koji kao sve s vremenom popusti, izgubi elastičnost ili se svine..)

mbaksa pon 21.11.2022 04:30
jaki009 kaže...

Imam problem sa slusalicama, trebam namjestiti headphone jack specificno da audio radi, ali kad koristim speakere, ista je stvar samo sto je lakse namjestiti.

Je li ovo problem pc-ja ili slušalica? 

Dakle, problem se javlja i kad slušalice nisu u pitanju? Onda znači da je problem u audiokonektoru na računalu (pretpostavljam na matičnoj ploči). Možda bi se mogao riješiti tako da se preleme kontakti konektora. Ako to ne pomogne, onda je valjda problem unutar samog (bloka) konektora, što znači da bi trebalo odlemiti postojeći i zalemiti novi, posve ispravan blok konektora. Vjerojatno ti je jednostavnije (i moguće jeftinije, ako ćeš to nositi nekamo na servis gdje će ti naplatiti popravak) kupiti USB zvučnu karticu.