Start-up

[Novi projekt]Hosting slika za BUG-ovce

APazinjan uto 5.4.2011 23:23

Da opet ja s nekim projektom, jesam dosadan :D

 

Dakle ideja je otvoriti stranicu na koju bi ljudi besplatno hostali slike. Znam da takvih stranica već ima ali sve imaju brdo reklama, restrikcija i nepotrebnih komplikacija...

Dakle ovo je neprofitna stranica da olakša ponajprije bug-ovcima upload slika. Što mislite o tome?

 

 

EDIT: Stranica je u pogonu. Molim komentare, prijedloge itd. Još je sve u testnoj fazi i razvoju ;)

 

http://slikice.info/

 

 

 

Chrome ekstenzija - za sada na dropboxu dok je ne registriram

 

Firefox ekstenzija - popravljena

Stoja uto 5.4.2011 23:31

Baš si dosadan{#}

 

Meni općenito svi ti hosting servisi više-manje idu na jetru, sada koristim dropbox za djelenje slika i to mi je najbolje, em nisam vezan na neke stranice, mogu pristupiti sa bilo čime, a bilo kome mogu dati link da skine originalni file. A za bug mi je integrirani uploader više nego dovoljan...

APazinjan uto 5.4.2011 23:35

Da dropbox je zakon za te stvari :) Vidjet ću kako će anketa proći. Ja često koristim imageshack a pošto su sad uveli restrikciju na direkt link koja se da zaobići ali je dosadna, ovo bi mi super došlo :) Svakako ću ovo koristiti za osobnu korist :P

Stoja uto 5.4.2011 23:37

E taj imageshack je najgori od svih, em je spor kada idem otvarati, pa koliko sam skužio nemože se staviti link na fullscreen sliku nego uvijek stranicu otvara. Sada sam se sjetio da imam account na photobucketu, po meni puno bolji od imageshacka...

APazinjan uto 5.4.2011 23:38
Stoja kaže...

E taj imageshack je najgori od svih, em je spor kada idem otvarati, pa koliko sam skužio nemože se staviti link na fullscreen sliku nego uvijek stranicu otvara. Sada sam se sjetio da imam account na photobucketu, po meni puno bolji od imageshacka...

Ma može se, kao stavili su blokadu ali meni na Chrome-u uredno radi :P

APazinjan uto 5.4.2011 23:41

Evo samo da navedem funkcije koje bi bile na stranici:

 

  • besplatan upload sa kompa ili sa url-a
  • resize slike po želji (upišete željenu širinu a visina se automatski promijeni)
  • automatsko skraćivanje url-a preko tyni-url-a (po želji)
  • maksimalno 2 mb po slici
Aliser uto 5.4.2011 23:44
Stoja kaže...

E taj imageshack je najgori od svih, em je spor kada idem otvarati, pa koliko sam skužio nemože se staviti link na fullscreen sliku nego uvijek stranicu otvara. Sada sam se sjetio da imam account na photobucketu, po meni puno bolji od imageshacka...

 

Upravo to.

 

Imageshack je toliko glup hosting da je to nevjerovatno pa 100000000 sati mu treba da otvori neku obicnu sliku -.-

 

A inace dobar ti je "projekt" mozda bi i koristio.

tnakir sri 6.4.2011 08:46
Danny_HR kaže...

Apazinjan, imaš li dovoljno resursa za takvo što?
Image hosting servisi reklame imaju s razlogom, nekako se treba pokriti taj prostor koji slike i ine stvari zauzimaju.

Disk je kod hostinga najjeftinija stavka. Promet je skup.

Lazarus Long sri 6.4.2011 12:41

Najveci problem kod besplatnih hostinga je nemogucnost prikazivanja stvarne dimenzije vec vam resajzaju sliku na 1024

Meni ocajno treba servis na kojem mogu stavljati screen shotove koje mi nece resajzati. Za velicinu tu mi je PNG-8, GIF, PNG-24, JPG...