Stanovanje

Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Chriss pon 12.9.2016 22:53

Evo, da javim, uzeo sam Electrolux Z9900EL za 500kn i registracijom na Electrolux stranici se dobije DM bon od 100kn tako da praktički izađe 400kn što je bagatela pa ako nekog zanima, na akciji je još nekih 2tjedna u Intersparu...

 

Gledao sam DirtDevil ali me razočarala izrada, išao sam pogledati kako se otvara spremnik i nisam mogao(kao ni radnica u Elipsa), guma kao da se zapržila za spremnik...

Pa sam uzeo drugi model i uspio otvoriti al sve nekako klimavo, puno bolji dojam je ostavio kupljeni Electrolux, što se tiče izrade i praktičnosti, jel :)

 

Još jednom hvala na odgovorima...

 

Pozz!

x360gamer uto 13.9.2016 00:46

Posto sam u fazi kupnje usisavaca, iznenadilo me da vidim ovakvu temu na ov forumu!
A jos vise me iznenadilo da gole post iznad napise o usisavaca kojeg sam danas gledao. Da si budemo jasni, ne razumijem se u usisavace apsolutno nista. Kuzim snaga ovo ono. Ali da pratim tu tehnologiju, sto se nudi, best buy itd... To bas i ne.
I nakon danas prehodanih par ducana, slucajno put nanese i u interspar gdje sam ugledao taj electrolux Z9900EL. Mislim da ga ima i u drugim ducanima, al po par sto kuna vecoj cijeni. Na kraju, u sparu je na akciji za 500 + ovo sta kaze kolega za dm karticu (sto mi je promaklo u spari, al vidim da drugi ducani to naglasavaju). E sad, ne treba mi nista specijalno, stan posusisat jednom tjedno i to je to. Dal je ovo BB do 500 (400 kn) ili imate nesto bolje?!
Takoder, kolega iznad - kako si zadovoljan?! Kako se to usisiava bez vrecice? Po zvucenju, puno prakticnije i jeftinije?!
Hvala unaprijed na odgovorima!

Chriss uto 13.9.2016 12:07
x360gamer kaže...
Posto sam u fazi kupnje usisavaca, iznenadilo me da vidim ovakvu temu na ov forumu!
A jos vise me iznenadilo da gole post iznad napise o usisavaca kojeg sam danas gledao. Da si budemo jasni, ne razumijem se u usisavace apsolutno nista. Kuzim snaga ovo ono. Ali da pratim tu tehnologiju, sto se nudi, best buy itd... To bas i ne.
I nakon danas prehodanih par ducana, slucajno put nanese i u interspar gdje sam ugledao taj electrolux Z9900EL. Mislim da ga ima i u drugim ducanima, al po par sto kuna vecoj cijeni. Na kraju, u sparu je na akciji za 500 + ovo sta kaze kolega za dm karticu (sto mi je promaklo u spari, al vidim da drugi ducani to naglasavaju). E sad, ne treba mi nista specijalno, stan posusisat jednom tjedno i to je to. Dal je ovo BB do 500 (400 kn) ili imate nesto bolje?!
Takoder, kolega iznad - kako si zadovoljan?! Kako se to usisiava bez vrecice? Po zvucenju, puno prakticnije i jeftinije?!
Hvala unaprijed na odgovorima!

 

Po meni je ovo daleko BestBuy uredaj u tom rangu...

 

Nazalost, nisam ga isprobao posto je odmah isao teti na otok :)

 

 

Sto se tice ovakvog tipa usisavaca(bez vrecice), moja majka vec dugi niz godina ima Electroluxa bez vrecice i vise je nego zadovoljna...

 

Sto se tice prakticnosti, ovisi kako gledas, spremnik trebas prazniti puno cesce nego mijenjati vrecicu al s obzirom da je to tren posla, po meni nebitna stavka.

Isto tako i jeftinije s obzirom da ne trosis na vrecice(sto i nije neki trosak al eto).

 

Jedino sto trebas je svako toliko oprati(naravno i dobro posusiti) spuzvasti dio filtera a onaj papirnati proci nekakvim kistom npr. i to je to.

 

Kad dode vrijeme za zamjenu filtera, imas za 30ak kn po komadu...

 

Evo npr. komplet:

https://www.svijet-medija.hr/art/filter-za-usisavac-electrolux-ef124b/75663

 

 

Lp

kostolomac uto 13.9.2016 12:14

Slažem  se za Miele, spada u sami vrh ponude.

Ja sam uzeo početkom godine CAT & DOG Miele, i predobar mi je.

Do sad sam koristio  Vorverk od stare koji je extremno skup ali radi posao kak bog zapovijeda.

Ovaj C&T mi se pokazao kao pun pogodak, extremna snaga, a tiho radi što do sad nisam vidio ni na jednom modelu.

x360gamer sri 21.9.2016 15:00
Chriss kaže...

 

Po meni je ovo daleko BestBuy uredaj u tom rangu...

 

Nazalost, nisam ga isprobao posto je odmah isao teti na otok :)

 

 

Sto se tice ovakvog tipa usisavaca(bez vrecice), moja majka vec dugi niz godina ima Electroluxa bez vrecice i vise je nego zadovoljna...

 

Sto se tice prakticnosti, ovisi kako gledas, spremnik trebas prazniti puno cesce nego mijenjati vrecicu al s obzirom da je to tren posla, po meni nebitna stavka.

Isto tako i jeftinije s obzirom da ne trosis na vrecice(sto i nije neki trosak al eto).

 

Jedino sto trebas je svako toliko oprati(naravno i dobro posusiti) spuzvasti dio filtera a onaj papirnati proci nekakvim kistom npr. i to je to.

 

Kad dode vrijeme za zamjenu filtera, imas za 30ak kn po komadu...

 

Evo npr. komplet:

https://www.svijet-medija.hr/art/filter-za-usisavac-electrolux-ef124b/75663

 

 

Lp

 Kupio sam ga prije tocno 8 dana. Mogu rec da sam li-la zadovoljan!

Moguce da je stvar navike na vrecice...

Ne svida mi se nikako sto nakon svakog usisavanja treba jos izdvojiti 10etak minuta da ocistim ga od prasine i malo obrisem ubrusom - pogotovo zato sto moja ruka bas i nejde unutar spremnika, pa je brisanje otezano... Filter je isto dosta prljav, ali mislim da ga nema potrebe prati i susiti nakon svakog usisavanja ili?! Ono sto mi se svida je da stvarno super radi svoj posao (usisava), i da stan za koji sam mislio da je potpuno cist je usisao i kad sam isao praznit - bome sam se iznenadio koliko je toga svega bilo!

Ne znam... Zadovoljan u neku ruku i jesam, u neku i nisam.. kao sto sam napisao, bas radi tog ciscenja bi najradije "ciste" vrecice koje se bacaju. Takoder, vidim da su sve popularniji ti ciklonski usisavaci, pa ne razumijem bas dal nesto krivo radim ili se kod drugih modela spremnici lakse ciste (posebice ovi okrugli, u obliku valjka kao sto je kolega stavio gore)...

 

I sad za kraj, nesto sto smatram da je tvornicka greska i podosta iritira!

Vidim da mi bas na ovom modelu ulazi prasina ispod dvosloja plastike spremnika! Siguran  sam da se to nebi smjelo desavati; ili je to neka greska kod svih modela?
Probao sam ispuhat, ali nista.. jedino s vodom se moze isprati kroz sitne rupice kroz koje i ude prasina...

Sad da pitam, zenska u intersparu je rekla da imam pravo na garanciju 24 mj, a u roku prvih 7 dana donesem k njima i ako je neka greska, dobijem odmah novi usisavac!

Danas je tocno 8. dan, a ne znam dali je dobro rekla, nesto u glavi mi zvoni 14 dana po zakonu, al mozda to nije za to? Posto dok se vrati s servisa, moglo bi potrajat i vise od 2-3 tjedna pa ne mogu bas biti bez usisavaca toliko...

fukiVZ pon 26.9.2016 17:38

Uff, eto i mene sa komentarom na ovu temu. Čak sam i dignuo profil iz mrtvih zbog toga . Dakle, početkom 9. mjeseca kupio u Sparu Electrolux Z9900EL. Početni doživljaj super: vuče ko blesav, dovoljno lagan da ga stara može nosat.... Uglavnom, super je radio još kojih 5-6 puta dok odjednom mu se nije snaga usisavanja smanjila cca napola i motor počeo čudno zvučati prilikom gašenja. S njim je usisano do tada, brat bratu, cca 300-400 kvadrata max. 10.09. odnio u Spar na servis, da bi danas nazvao taj servis i oni mi rekli da inače takav info ne daju van, ali eto, tvrde da je usisavač ispravan te da samo treba kupiti od njih novi unutarnji filter! Fakin usisavač nije star ni mjesec dana i kaj je najgore, odabirao sam između njega i Dirt Devila 

 

ako je tome stvano tako, tražim novce natrag i kupujem Dirt Devil. Jel netko možda kupio koji primjerak koji je na akciji u Elipsu?

Milka30 pon 26.9.2016 18:23
fukiVZ kaže...

Uff, eto i mene sa komentarom na ovu temu....

Jbg kolega,rekao sam ti da kupiš prljavoga vražička

Ja bih u tvome slucaju obavezno trazio povrat novca,jer jebes usisivac kojemu trebas filter mjenjati svaki puta!

 

Evo mala nadopuna,na usisivac koji sam nekidan kupio sa Super Goldy-a(link gore).Covjek koji ima salu za svatove kupio je dva ta cuda prije godinu i pola i sa njim usisava salu (500 osoba)...

Kaze kupio je dva,jer je znao da ce se pokvariti-jedan mu je još zapakovan!Kaze da radi kao od prvoga dana i da mu je samo mana sto ima relativno malu zapreminu za prašinu-ali ono,pa nije to profi usisivac za sale.Uglavnom,zadovoljan je jer moze usisivati staklo,gumu,vodu,ma sve bez problema!

Eto,hebat ga sada!

toxic pon 26.9.2016 18:26
Milka30 kaže...
fukiVZ kaže...

Uff, eto i mene sa komentarom na ovu temu....

Jbg kolega,rekao sam ti da kupiš prljavoga vražička

Ja bih u tvome slucaju obavezno trazio povrat novca,jer jebes usisivac kojemu trebas filter mjenjati svaki puta!

 

Evo mala nadopuna,na usisivac koji sam nekidan kupio sa Super Goldy-a(link gore).Covjek koji ima salu za svatove kupio je dva ta cuda prije godinu i pola i sa njim usisava salu (500 osoba)...

Kaze kupio je dva,jer je znao da ce se pokvariti-jedan mu je još zapakovan!Kaze da radi kao od prvoga dana i da mu je samo mana sto ima relativno malu zapreminu za prašinu-ali ono,pa nije to profi usisivac za sale.Uglavnom,zadovoljan je jer moze usisivati staklo,gumu,vodu,ma sve bez problema!

Eto,hebat ga sada!

 kod normalnog usisvaca taj se filter da vaditi i oprati te se vrati natrag ako mislimo o istom.. 

filter uvijek treba cistiti vec nakon cca 30 usisavanje je potrebno cistiti filter to nije neki problem.

Ovo sto oni govore da treba kupiti novi su price za malu djecu... 

fukiVZ uto 27.9.2016 22:40
toxic kaže...
Milka30 kaže...
fukiVZ kaže...

Uff, eto i mene sa komentarom na ovu temu....

Jbg kolega,rekao sam ti da kupiš prljavoga vražička

Ja bih u tvome slucaju obavezno trazio povrat novca,jer jebes usisivac kojemu trebas filter mjenjati svaki puta!

 

Evo mala nadopuna,na usisivac koji sam nekidan kupio sa Super Goldy-a(link gore).Covjek koji ima salu za svatove kupio je dva ta cuda prije godinu i pola i sa njim usisava salu (500 osoba)...

Kaze kupio je dva,jer je znao da ce se pokvariti-jedan mu je još zapakovan!Kaze da radi kao od prvoga dana i da mu je samo mana sto ima relativno malu zapreminu za prašinu-ali ono,pa nije to profi usisivac za sale.Uglavnom,zadovoljan je jer moze usisivati staklo,gumu,vodu,ma sve bez problema!

Eto,hebat ga sada!

 kod normalnog usisvaca taj se filter da vaditi i oprati te se vrati natrag ako mislimo o istom.. 

filter uvijek treba cistiti vec nakon cca 30 usisavanje je potrebno cistiti filter to nije neki problem.

Ovo sto oni govore da treba kupiti novi su price za malu djecu... 

 

 

Uglavnom, rezultat servisa je priča servisera o hepa filteru kojeg će skoro trebati kupiti (moš mislit), a za cviljenje motora pri gašenju je komentirao da je "ušla prašina u motor i zato cvili, ali nije problem, jer imate 2 godine garancije. kad motor krepa, stavit ćemo novi"  . Kad se samo sjetim da sam prije toga imao 6 godina elipsov ciklonski usisavač  (inače polušrot marka)  kojemu se to tek dogodilo pred kraj radnog vijeka.... i nijednom nisam kupio novi filter!  Mislim da ću u to ime malo pisati Electroluxu po fejsu . Neko vrijeme sam promovirao i prodavao bijelu/smeđu tehniku i male kućanske, tako da nisam totalni n00b kaj se tiče rada, tehnologije i čišćenja usisavača, tako da mi je ovaj Electroluxov model definitivno pomogao držati tlak na razini..,.

 

P.S. Hvala na savjetima ;) možda ću boljoj polovici nabaviti ovaj Goldy pa da vidimo koji je bolji

toxic sri 28.9.2016 10:46
fukiVZ kaže...
toxic kaže...
Milka30 kaže...
fukiVZ kaže...

Uff, eto i mene sa komentarom na ovu temu....

Jbg kolega,rekao sam ti da kupiš prljavoga vražička

Ja bih u tvome slucaju obavezno trazio povrat novca,jer jebes usisivac kojemu trebas filter mjenjati svaki puta!

 

Evo mala nadopuna,na usisivac koji sam nekidan kupio sa Super Goldy-a(link gore).Covjek koji ima salu za svatove kupio je dva ta cuda prije godinu i pola i sa njim usisava salu (500 osoba)...

Kaze kupio je dva,jer je znao da ce se pokvariti-jedan mu je još zapakovan!Kaze da radi kao od prvoga dana i da mu je samo mana sto ima relativno malu zapreminu za prašinu-ali ono,pa nije to profi usisivac za sale.Uglavnom,zadovoljan je jer moze usisivati staklo,gumu,vodu,ma sve bez problema!

Eto,hebat ga sada!

 kod normalnog usisvaca taj se filter da vaditi i oprati te se vrati natrag ako mislimo o istom.. 

filter uvijek treba cistiti vec nakon cca 30 usisavanje je potrebno cistiti filter to nije neki problem.

Ovo sto oni govore da treba kupiti novi su price za malu djecu... 

 

 

Uglavnom, rezultat servisa je priča servisera o hepa filteru kojeg će skoro trebati kupiti (moš mislit), a za cviljenje motora pri gašenju je komentirao da je "ušla prašina u motor i zato cvili, ali nije problem, jer imate 2 godine garancije. kad motor krepa, stavit ćemo novi"  . Kad se samo sjetim da sam prije toga imao 6 godina elipsov ciklonski usisavač  (inače polušrot marka)  kojemu se to tek dogodilo pred kraj radnog vijeka.... i nijednom nisam kupio novi filter!  Mislim da ću u to ime malo pisati Electroluxu po fejsu . Neko vrijeme sam promovirao i prodavao bijelu/smeđu tehniku i male kućanske, tako da nisam totalni n00b kaj se tiče rada, tehnologije i čišćenja usisavača, tako da mi je ovaj Electroluxov model definitivno pomogao držati tlak na razini..,.

 

P.S. Hvala na savjetima ;) možda ću boljoj polovici nabaviti ovaj Goldy pa da vidimo koji je bolji

 Priča od prije 5 i više godina nije ista kao i danas.

Ja imam usisivač od 3000 kn vrijednosti pa taj hepa filter moram vaditi van očititi ga i oprati u suprotnom usisivač ne radi niti s pola snage

 

Pozdrav

fukiVZ sub 1.10.2016 11:22
toxic kaže...
fukiVZ kaže...
toxic kaže...
Milka30 kaže...
fukiVZ kaže...

Uff, eto i mene sa komentarom na ovu temu....

Jbg kolega,rekao sam ti da kupiš prljavoga vražička

Ja bih u tvome slucaju obavezno trazio povrat novca,jer jebes usisivac kojemu trebas filter mjenjati svaki puta!

 

Evo mala nadopuna,na usisivac koji sam nekidan kupio sa Super Goldy-a(link gore).Covjek koji ima salu za svatove kupio je dva ta cuda prije godinu i pola i sa njim usisava salu (500 osoba)...

Kaze kupio je dva,jer je znao da ce se pokvariti-jedan mu je još zapakovan!Kaze da radi kao od prvoga dana i da mu je samo mana sto ima relativno malu zapreminu za prašinu-ali ono,pa nije to profi usisivac za sale.Uglavnom,zadovoljan je jer moze usisivati staklo,gumu,vodu,ma sve bez problema!

Eto,hebat ga sada!

 kod normalnog usisvaca taj se filter da vaditi i oprati te se vrati natrag ako mislimo o istom.. 

filter uvijek treba cistiti vec nakon cca 30 usisavanje je potrebno cistiti filter to nije neki problem.

Ovo sto oni govore da treba kupiti novi su price za malu djecu... 

 

 

 Priča od prije 5 i više godina nije ista kao i danas.

Ja imam usisivač od 3000 kn vrijednosti pa taj hepa filter moram vaditi van očititi ga i oprati u suprotnom usisivač ne radi niti s pola snage

 

Pozdrav

 

Ne bih se složil... Još prije dvije godine sam prodavao LG i Samsung za cca 500-700 kuna koji su čuda radili bez da svako malo pereš filter... Koristili ih za usisavanje po skladištu, tako da imam iskustvo iz prve ruke :D Ništa, idem malo pisati mail žalbe ;) Samo me zanima dal je još netko imao takvih iskustva sa tim modelom Electroluxa, ili sam ja baš pehist? 

roby27 pon 3.10.2016 09:12

pozdrav

 

zena i ja kupujemo novi usisavac pa nas zanima jel imate kakve preporuke do cca 700kn

 

citamo svasta ovih dana pa smo vise ludi od modela

 

zasada su nam zaplijenili paznju ovi modeli

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/43289/electrolux-scparketto-usisavac/

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/48518/hoover-cp71-cp31011-usisavac/

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/48567/electrolux-z7870el-usisavac/

 

citali smo da ciklonski bez vrecice gube na snazi nakon nekog vremena neciscenja filtera 

 

i kakvi su karcher usisavaci? jesu oni na vodu ili? 

 

 

Zemljanin pon 3.10.2016 22:13
roby27 kaže...

pozdrav

 

zena i ja kupujemo novi usisavac pa nas zanima jel imate kakve preporuke do cca 700kn

 

citamo svasta ovih dana pa smo vise ludi od modela

 

zasada su nam zaplijenili paznju ovi modeli

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/43289/electrolux-scparketto-usisavac/

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/48518/hoover-cp71-cp31011-usisavac/

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/48567/electrolux-z7870el-usisavac/

 

citali smo da ciklonski bez vrecice gube na snazi nakon nekog vremena neciscenja filtera 

 

i kakvi su karcher usisavaci? jesu oni na vodu ili? 

 

 

 Najjeftiniji Miele je bolji od svih gore navedenih

roby27 pon 3.10.2016 23:43

Ocito nisi upoznat sa citanjem certifikata a hoover nije kinez. 

 

Da si ga otvorio i vidio iznutra onda nebi tako pricao.

 

Miele znam da je brend ali tek ovi skuplji su dobri

Zemljanin uto 4.10.2016 16:14
roby27 kaže...

Ocito nisi upoznat sa citanjem certifikata a hoover nije kinez. 

 

Da si ga otvorio i vidio iznutra onda nebi tako pricao.

 

Miele znam da je brend ali tek ovi skuplji su dobri

 Da moja greska Hoover US su kupljeni od starne kineza, a Hoover EU je kupljen od strane talijana (Candy).

Dosad sam imao hrpu brendova sto se tice usisivaca i najzadovoljniji sam Miele usisivacom koji doduse nisu jeftini, ali vidi se zbog cega.

Drzim se one poslovice "Nisam dovoljnio bogat da kupujem jeftino" .

 

EDIT;

 

Hoover company

roby27 sri 5.10.2016 00:08

a cuj miele ti je kao i hansgrohe isto skup brend, al manje vise placas brend jer nije sad da ces vidjet neku enormnu razliku usporedno sa ostalim dobrim markama...

 

uglavnom treba gledat certifikate, ovaj hoover ima a klasu za tvrde podove sto je nama bitno jer nemamo tepih, a ima i A klasu re emisije prašine

 

i jos hoover daje 5 godina jamstvo

 

i jos sto je bitno nikako ne kupovat ciklonske usisavace...

 

ovaj hoover model ima jako kvalitetne mikro fiber vrecice u vise slojeva tako da ne propusta prasinu

Electroroll pet 14.10.2016 12:04
Chriss kaže...
Milka30 kaže...
Chriss kaže...

Inace kakav je Dirt Devil?

 

Isto, zanemarite razliku u cijeni ...

 Oko 12 godina koristimo Dirt Devil i prezadovoljni smo sa njime!Nevjerovatno je snažan,vuće tepih za sobom!Ne treba glupe vrecice,nego ima posudu za praznjenje.Nikada se nije pokvario,radi kao od prvoga dana!Brat ga moj ima 6 godina(drugi model) isto tako zadovoljan!

Arendelle kaže...

 Kućnu pomoćnicu kojoj je posao da razmišlja o takvim glupostima.

 Srećo moja,ponavljam-nikada se ti udati neces!

 

Thanks!

 

Sto vise gledam, teze mi je izabrati :)

 

Evo danas nabasao na ovaj Bosch...(radi i bez vrecice)

 

http://www.bosch-home.com/hr/proizvodi/čišćenje-poda/usisavaći-s-vrećicom/BGL2UB1108.html

 

 

 

P.S.

 

I onda, ste vise manje svi za tog vraga ili?

 

Nekako se svelo na gore linkani Bosch, Dirt Devil DD2325-3 i Electrolux Z7860EL(po kvaliteti nebi trebao biti losiji od 9900EL? Pitam radi razlike u cijeni

...)

 

Sto kazete?

To mi je za tetu pa dobro dode jednostavno odrzavanje, naravno, kvaliteta i snaga usisa za taj cjenovni rang također...

 

Evo da se i ja vratim na svoju temu i vidim da je još živa :) Nažalost nemam savjet jer sam na kraju kupio majci usisivač Philips za 1000 kn, nije me previše oduševio jer bez obzira na snagu, filteri se brzo začepe i vrlo brzo počne slabije vući, iako još uvijek radi moram priznati...nije bio za mene, a sa njim se stvarno sve usisavalo, od kuhinje do građevinskog radilišta, međutim sada bi i ja nešto do 1000 kn, ovaj put za sebe :) 

 

Čitam malo recenzije o dirt devilu i čini se da je usisivač samo takav, nema lošeg mišljenja o njemu....

 

Za ovo ostalo nemam pojma, idem malo surfati pa da vidimo 

 

Update:

 

Za sada mi u oko upadaju Bosch modeli u elipsa ili emmezete ( gdje su jeftiniji, ako ste član njihovog kluba), izgledaju mi solidno, ali šta ja znam o tome...može li mi netko reći da li je velika razlika između ova dva modela?

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/47132/bosch-bgc1b100-usisavac/

 

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/49185/bosch-bgl2ub1108-usisavac/

 

Inače, u elipsa je popust na dirt devile 30% do kraja mjeseca, pa se pitam možda je to best buy opcija, neki od ovih modela za 900 - 1000 kn koji su sada 300 kn jeftiniji...

smak420 pet 14.10.2016 12:35

daleko najbolji usisavač na svijetu je Kirby.  nevjerovatna razlika u odnosu na cijelokupnu nazovi konkurenciju. On usisa, drugi ne.

 

specifičan proizvod zapravo, vrlo fascinantan po pitanju tržišta

 

usporedio bi ga kao recimo  i7 a svi ostali su semproni

rambox pet 14.10.2016 16:36
roby27 kaže...

a cuj miele ti je kao i hansgrohe isto skup brend, al manje vise placas brend jer nije sad da ces vidjet neku enormnu razliku usporedno sa ostalim dobrim markama...

 

uglavnom treba gledat certifikate, ovaj hoover ima a klasu za tvrde podove sto je nama bitno jer nemamo tepih, a ima i A klasu re emisije prašine

 

i jos hoover daje 5 godina jamstvo

 

i jos sto je bitno nikako ne kupovat ciklonske usisavace...

 

ovaj hoover model ima jako kvalitetne mikro fiber vrecice u vise slojeva tako da ne propusta prasinu

Ako znaš kaj su ciklonski usisavači, i ako ih znaš pravilno koristit onda nema nikakvih problema.Uostalom pa ima dost ljudi, koji ne mogu niti čaval pravilno zabit a dalje ti je sve jasno.Vidiš ja sam baš htio ciklonski, tak da na svakom usisavanju točno znam kaj sam usisal ili pokupil po svojoj kuči.Za mene su klasični usisavači sa vrečicom mrtvi, i takav usisavač više nikad moju kuču ne bude usisaval.

 

Kaj se tiče ljestvice propuštanja prašine, D klasa pa na više to ti propušta vrlo mali zanemarivi sitniš od prašine.Meni ne treba A klasa propuštanja prašine, ali ko ima problem sa zdravljem(dišni putevi,alergije) onda moraš kupit usisavač A klase.

 

Usisavači koji fakat  znatno propuštaju prašinu, to ti je F ili najniža G klasa i takve treba izbjegavat kao minsko polje.

 

 

smak420 kaže...

daleko najbolji usisavač na svijetu je Kirby.  nevjerovatna razlika u odnosu na cijelokupnu nazovi konkurenciju. On usisa, drugi ne.

 

specifičan proizvod zapravo, vrlo fascinantan po pitanju tržišta

 

usporedio bi ga kao recimo  i7 a svi ostali su semproni

Ma kakvi drugi uopče ne usisavaju, nego prašina ostane na podu pa ju moraš s metlom pomest itd.Kirby je najači fučkaj ga sad, jesi ti čuo za ono uloženo-dobiveno i kaj to zapravo znači u praksi?

 

Eto jedan usputni primjer, ovo dole je najprodavaniji ciklonski usisavač u Českoj pa Slovačkoj i Mađarskoj te Poljskoj.Ali u Hrvatskoj se ne može kupit, točnije može ali samo preko Extreme Digital dučana i to za 380kn.E sad zakaj tog model nema u klasičnoj Hrvatskoj maloprodaji, pitaj boga ali to je klasičan Hrvatska priča mi smo uvijek negdje u podrumu.

 

https://www.alzashop.com/sencor-svc-510gr-eue2-d2423508.htm

smak420 pet 14.10.2016 16:56

nije profi vec je kucanski.. i da kosta 15k novo..

 

a polovno mozes naci za 2k-3k i moj star 20 godina radi isto kao prvi dan

 

gus, mali elektromotor i lijevani aluminij. Plastika kao nova, nepoderivo a cisti besprijekorno.  Jos mogu i testirat u staklenom zvonu jel sve izbvukao van.

 

najskuplji usisavac je od 200 kn, 2kw a nista ama bas nista ne usisa, a ono sto povuce pa izgori pola na elektromotoru preko kojeg direkt vuce i vrati u zrak u obliku mikro prašine.

 

Isto oni vodeni...magla za oci.  Pa uspi gram pjeska i zemlje u kantu vode, voda pocrni.  A usisano 10% i to ako

roby27 pet 14.10.2016 17:18

rambox

 

imao sam dva ciklonska jedan lg koji je kostao u ono vrijeme oko 2t kn a drugi gorenje, jednom rijecju katastrofa nakon par usisavanja snaga naglo pada bez obzira na odrzavanje filtera

 

da ne pricam da moras prat spremnik od prasine, pa kad treses spremnik nadises se prasine itd

 

ovo sa vrecicama je gospodski posao kad se napuni zatvoris bacis u kantu i gotovo

 

a ionako su veliki kapaciteti vrecica dovoljni za dugotrajno koristenje