Stanovanje

Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Electroroll pet 27.7.2012 20:38

Možda nije najbolji forum za ovo pitanje, al evo...

 

Možete li mi dati par prijedloga za kupit kvalitetni usisivač (cijena, snaga, kvaliteta), svakih pola godine kupujem novi jer pokušavam uštedit na tome, al mislim da za 300-400 kn nema iti jednog da vrijedi, pa da je ne znam koja marka...

 

Unaprijed hvala :)

Father_Dougal pet 27.7.2012 20:44

Mi smo prije podosta godina uložili u Miele usisavač, platili ga 1400 kuna, i nemamo nikakvih problema sa njime. Eto, radi.

Kolegica s posla je nekako u isto vrijeme kupila onaj nekakav silent usisavač, LG, Electrolux, ne sjećam se, bio je čak i nešto skuplji... također radi.

rocker55555 pet 27.7.2012 21:54

Samo nemoj kupovati one neke male za 500-600kn, jer to nema sanse da radi jednu godinu.

 

Odes u neke prodavaonice koje to drze i gledas one skuplje, vise se isplati dati 1000-1500kn jednom, nego svakih 6. mjeseci uzimat novi.

I naravno uzmes u obzir da ce ovaj skuplji sigurno imati jaci usis(valjda se tako kaze) {#}

zerocool12 pet 27.7.2012 22:02

Kupi Vorwerk,radi ko zvijer a i usluga im je super...Isplati se iskeširat za tako nešto pogotovo jer ti traje i traje,moji ga imaju već 5-6 godina,a jedini dodatni trošak su nam vrećice koje kupujemo jednom na 2 godine...

 

Matozan pet 25.4.2014 09:17

12V NI-MH baterija mi je ispustila dušu na postojećem usisavaču Electrolux Ergomedia (na slici),

pa bih trebao preporuku za neki kompaktni (malih dimenzija) a dobar usisivač za stan od 58m2 (parket i laminat bez tepiha i tepisona).

Možda neki bez vrećica , ali da ima dobre filtere (HEPA/možda čak sa vodenim filterom radi alergije na pelud).

 

 

 

 

Bastardo pet 25.4.2014 10:04
Matozan kaže...

12V NI-MH baterija mi je ispustila dušu na postojećem usisavaču Electrolux Ergomedia (na slici),

pa bih trebao preporuku za neki kompaktni (malih dimenzija) a dobar usisivač za stan od 58m2 (parket i laminat bez tepiha i tepisona).

Možda neki bez vrećica , ali da ima dobre filtere (HEPA/možda čak sa vodenim filterom radi alergije na pelud).

 

 

 

 

Ako hoces malo, turbokvalitetno, s hepa i ostalim filterima protiv alergija ... dyson

 

http://www.dyson.ch/de-CH/dyson-staubsauger/modelle-ansehen.aspx

 

Imam ga vec 9 godina. Nema servisiranja, nema vrecica, nema kvarova ... samo ispraznis spremink za prasinu, isplahnes vodom i tjeraj dalje ...

Je da je skulji, ali nema potrosnog materijala i nema kvarova ... tako da me je 600 franaka na tih 9 godina ispalo oko 33 kune mjesecno iliti kunu dnevno ...

Ovim tempom, usisavac ce izdrzati barem jos 5 godina, ako ne i vise tako da .... :)

Absu sub 26.4.2014 14:41

Čovječe nisam dugo pratio usisavače :), ovi Dyson ko da su iz Sci-fi filmova ispali,

stavim neke naramenice za na leđa i rokam po kući Ghost Busters style {#}

Bastardo ned 27.4.2014 01:17
Absu kaže...

Čovječe nisam dugo pratio usisavače :), ovi Dyson ko da su iz Sci-fi filmova ispali,

stavim neke naramenice za na leđa i rokam po kući Ghost Busters style {#}

Dyson je zakon :). Imaju tu neku ciklon tehnologiju ... izvuce sve i tepiha.

Electroroll uto 29.4.2014 14:32
Electroroll kaže...

Hvala lipa na svim odgovorima i minimalnoj zajebanciji, uzea san neki philipsov od 1000kn, pa ćemo vidit sada... :)

 

Vidim da je tema još živa, pa da napravim mali update:

 

čovječe al je teško nać dobar usisavač, ovaj philips ne vridi možda 500 kn sa obzirom kako radi, čini mi se da je sve do 1000 kn uvijek ista priča o.O

 

kostolomac uto 29.4.2014 14:48

Meni je bitna snaga usisavača, ispod 1800W ne dolazi u obzir, dobre metlice uz mogućnost sauganja po parketu, laminatu, pločicama bez da grebe.

Stara je uzela Vorverk, cijena bolje ne pitat. Meni je odličan, mali , pokretni, ali zbog cijene ga nikad nebi uzeo.

Ja imam karchera, 2400w, vuče ko lud, dubinski, sve odrađuje kak spada, al ne dođe ispod 2k kn.

Ovi Philipis i ta sra..a od usisavača raznih marki ne valjaju pišljivoga boba.  Sve to fensi šmensi izgleda la kad treba radit s njim pa to je užas.

Stjepanj uto 29.4.2014 15:00

Svakako si pogledajte odlicne i poprilicno jeftine Karcher usisivace za po doma, inace parketarstvom(trenutno kad mogu) se bavim 15 godina i prosle godine sam uzeo Karchera wd2200 u metrou na akciji za 440kn{#}(inace je cca 500kn), vjerujte mi to ce vam biti zadnji u vasem zivotu!

ultra jak, s dugackim cijevima, crijevom, nastavcima, mogucnost nadogradnje, odlican servis, opcenito kvaliteta svega na njemu!

jako kvalitetna plastika i obrada!

ovaj filter(prolazi miriz kroz njega) si svakako maknite kao i papirnatu vrecicu(nepotrebno a uspart ce te ogromne novce) iz njega i uzmite si pod OBAVEZNO ovaj dolje rebrasti filter( bauhaus 29kn:) jer neprolaze mirisi, nikakva prasina, takoder niti pepeo! kad se napuni ili previse zaprlja izvadite posudu, bacite smece i otprasite filter s partvisem!

nadam se da sam nekome pomogao jer sam  probao poprilicno usisavaca od ultra skupih 1000€ do onih za 200kn, karcher ima stvarno ponudu za sve! eto ovaj WD2200 sam uzeo ženi za doma! mozda nije izgledom za to no obavlja posao poput pravog profesionalnog i nije nista veci od prosijecnog usisavaca na kotacima!{#}!LP

veki22 uto 29.4.2014 15:28
Electroroll kaže...
Electroroll kaže...

Hvala lipa na svim odgovorima i minimalnoj zajebanciji, uzea san neki philipsov od 1000kn, pa ćemo vidit sada... :)

 

Vidim da je tema još živa, pa da napravim mali update:

 

čovječe al je teško nać dobar usisavač, ovaj philips ne vridi možda 500 kn sa obzirom kako radi, čini mi se da je sve do 1000 kn uvijek ista priča o.O

 

Jel slabo slabo vuče taj tvoj ili?

Moji su kupili Electroluxa za nekih 600kn prije 2 godine i radi super, vuče kao lud, ima perivi hepa filter i nema vrećicu nego posudu.

 

Prije njega su imali Samsunga i Philipsa i ovaj je bolji, tj više prašine izvuče iz tepiha nego kaj su ova dva.

Electroroll uto 29.4.2014 16:44

Yep, već nakon par mjeseci dosta slabije. Ne znam više koji filter ima, istina je da taj usisavač koristimo za svašta, ali čim se malo filteri zapraše, nikako više vratiti se na ono šta bi takav usisivač trebao predstavljati...ne znam, možda ga slabo održavamo?

Koliko vidim, najbolje maknuti vrećice u svakom slučaju?

 

Matozan uto 29.4.2014 21:11
Matozan kaže...

Što mislite o OVOM Dirt Devil usisavaču?

Da li ga je tko od vas kupio tj. da li ga imate?

Ipak sam ga kupio i malo prije prvi put uoptrijebio.

 

PRO:

3 nastavka (glave) za usisavanje - kombinirana (tepih/ravne površine), turbo (vakuumski rotirajuća četka) i za parkete/laminat

- kod drugih proizvođača je to dodatna oprema koja se dodatno plaća

1 zamjenski (dodatni) lamelni središnji filter koji se inače može i prati

Gumom obloženi točkovi - za sada nisam primijetio da ostavljaju tragove gume na parketu/laminatu

 

CONTRA:

Dosta je bučan/glasan u odnosu na dosadašnji baterijski/akumulatorski Electrolux-ov Ergorapido (kojeg sam do sada imao),

srećom ima klizni regulator snage pa je na minimalnoj postavki "podnošljivo" glasan.

Kabel od 5m je možda malo prekratak - ima mali ukupni radijus djelovanja (sa flexibilnom cijevi), pa je potrebni svako malo tražiti novu utičnicu.

Neki od nastavaka (glave) za usisavanje nemaju kuku za odlaganje (da se zakači na tijelo usisavača), pa je usisavač malo nezgodno skladištiti.

 

Za par dana dodam nove dojmove...

 

Tko mi zna reći koliko mu važi garancija?

 

Na kutiji ne piše ništa, a u uputama piše sljedeće:

Najmanjim standardom za jamstvo smatra se, ukoliko ste kao potrošač kupili uređaj unutar EU, odgovarajuća implementacija Direktive EU 1999/44/EZ u nacionalno pravo.

 

Koliko sam ovako na brzinu pročitao predmetnu Direktivu, trebao bi imati 2 godine garancije. Točno?

jojo_surf sri 16.7.2014 00:18
Bastardo kaže...
Matozan kaže...

12V NI-MH baterija mi je ispustila dušu na postojećem usisavaču Electrolux Ergomedia (na slici),

pa bih trebao preporuku za neki kompaktni (malih dimenzija) a dobar usisivač za stan od 58m2 (parket i laminat bez tepiha i tepisona).

Možda neki bez vrećica , ali da ima dobre filtere (HEPA/možda čak sa vodenim filterom radi alergije na pelud).

 

 

 

 

Ako hoces malo, turbokvalitetno, s hepa i ostalim filterima protiv alergija ... dyson

 

http://www.dyson.ch/de-CH/dyson-staubsauger/modelle-ansehen.aspx

 

Imam ga vec 9 godina. Nema servisiranja, nema vrecica, nema kvarova ... samo ispraznis spremink za prasinu, isplahnes vodom i tjeraj dalje ...

Je da je skulji, ali nema potrosnog materijala i nema kvarova ... tako da me je 600 franaka na tih 9 godina ispalo oko 33 kune mjesecno iliti kunu dnevno ...

Ovim tempom, usisavac ce izdrzati barem jos 5 godina, ako ne i vise tako da .... :)

prijo, di ima kupit ovaj dsyon usisavac? evo trazin po google, nesto san nasa ali sve slabo. daj jel me mos malo uputit. fala ti

mario1990 sri 13.4.2016 18:53

Stara tema ali ajde idem pitati jer na netu bas i ne nalazim previse informacija tj preporuka.. Trebao bih usisavac do cca 1000kn pa ako ima netko da se kuzi u to ili jos bolje baci neku preporuku iz elipsa bilo bi super.

Chriss pet 9.9.2016 12:19

Bok ekipa!

 

Ako moze pomoc, sto uzeti?

 

1. Electrolux Z9900EL:
https://www.svijet-medija.hr/art/usisavac-electrolux-z9900el/72452?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

 

2. Electrolux Z7860EL:
https://www.svijet-medija.hr/art/usisavac-electrolux-z7860el/72449?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

 

3. Dirt Devil DD2620-3:
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/DIRT-DEVIL-DD2620_3/

 

4. Dirt Devil DD2325-3:
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/DIRT-DEVIL-DD2325_3/


Ovaj oblik spremnika kao u Dirt Devil-a, jel bolje povlaci i jel taj tip filtera laksi za odrzavanje?

 

Inace kakav je Dirt Devil?

 

Isto, zanemarite razliku u cijeni ...

Milka30 sub 10.9.2016 07:45
Chriss kaže...

Inace kakav je Dirt Devil?

 

Isto, zanemarite razliku u cijeni ...

 Oko 12 godina koristimo Dirt Devil i prezadovoljni smo sa njime!Nevjerovatno je snažan,vuće tepih za sobom!Ne treba glupe vrecice,nego ima posudu za praznjenje.Nikada se nije pokvario,radi kao od prvoga dana!Brat ga moj ima 6 godina(drugi model) isto tako zadovoljan!

Arendelle kaže...

 Kućnu pomoćnicu kojoj je posao da razmišlja o takvim glupostima.

 Srećo moja,ponavljam-nikada se ti udati neces!

gocc01 sub 10.9.2016 09:16

Mi vec 18 godina imamo Eureco, kostal je jebiga, 5,5K ali evo radi dan danas, strgale su se kopce od poklopaca pa je to rijeseno sa selotepom 

 

 

Edit: Zajeb, kupljen je prije '98, cak negdje '95-'96, u zlatno doba Zepter i ostalih kucnih prezentacija.

Chriss sub 10.9.2016 19:55
Milka30 kaže...
Chriss kaže...

Inace kakav je Dirt Devil?

 

Isto, zanemarite razliku u cijeni ...

 Oko 12 godina koristimo Dirt Devil i prezadovoljni smo sa njime!Nevjerovatno je snažan,vuće tepih za sobom!Ne treba glupe vrecice,nego ima posudu za praznjenje.Nikada se nije pokvario,radi kao od prvoga dana!Brat ga moj ima 6 godina(drugi model) isto tako zadovoljan!

Arendelle kaže...

 Kućnu pomoćnicu kojoj je posao da razmišlja o takvim glupostima.

 Srećo moja,ponavljam-nikada se ti udati neces!

 

Thanks!

 

Sto vise gledam, teze mi je izabrati :)

 

Evo danas nabasao na ovaj Bosch...(radi i bez vrecice)

 

http://www.bosch-home.com/hr/proizvodi/čišćenje-poda/usisavaći-s-vrećicom/BGL2UB1108.html

 

 

 

P.S.

 

I onda, ste vise manje svi za tog vraga ili?

 

Nekako se svelo na gore linkani Bosch, Dirt Devil DD2325-3 i Electrolux Z7860EL(po kvaliteti nebi trebao biti losiji od 9900EL? Pitam radi razlike u cijeni

...)

 

Sto kazete?

To mi je za tetu pa dobro dode jednostavno odrzavanje, naravno, kvaliteta i snaga usisa za taj cjenovni rang također...

skorvy sub 10.9.2016 19:55

Ja sam prije pet godina zabunom uzeo usisavač, Rowenta 1900w, maleni narančasti, bez vrečica s nešto cyclon bla bla..uglavnom napuni se izvadiš istreseš krš vratiš nazad u njega. Dao 700kn, a kako zabunom, pa zamjenili su cijene, trebao je biti 400kn.. ...ali mi ga se nije dalo vračati nazad pa opet na kasu s dr..   ...i tako, još uvijek radi kao prvog dana, best fail kupnja XD ...moj usisavač, pa da...