Stanovanje

Koji espresso aparat?

Corto_1973 pet 18.11.2022 15:20

Nakon dugo razmišljanja što i kako, odlučio sam ipak uzeti automatik - De Longhi ECAM 22.110B... nije mi bitan display, mogu progurati to što ga nema, a iskreno ni latte ili americana mi ne igra ulogu, samo espresso... model je od negdje 2014-te u uporabi, ima milijun tutorijala i na kraju, ne i najmanje bitno, trenutno je na amazonu na akciji za 240 eura... Kad dođe i uštimam ga, javim prve dojmove...

Repko sri 7.6.2023 21:03

Hej forumasi, javio sam se u grupi za aparat za kavu oko 11mj 2022, i kupio sam Phillipsa 5400 latteGo, nisam siguran koji tocno model. E sad, nisam siguran je li se nesto pokidalo u njemu, ali sam primjetio da je dosta bucan, kao da mi nije bio takav u pocetku, te prilikom pravljena kave zna pustiti malo vode prije nego krene kava, kao da je neka brtva popustila. Ne znam da reklamiram posto jos traje garancija. Stroj je redovito ciscen i promijenio sam aqua filter nakon 6mj rada.
Nalazim se u Osijeku pa nisam ni siguran imaju li ovlasteni servis u blizini. Imate li neki savjet, znam da je dosta tesko za ista pametno reci haha, ali sve je dobrodoslo :)

ivanec čet 8.6.2023 00:05

To je to. Ne znam razlog al sve te mašine tak rade. Mislim na tu koju imamo ja i ti. Pogledaj si na youtube, uvijek u šalicu pusti malo vode. Ponavljam, ne znam razlog al je to normalno od prvog dana.

hrka11 pet 10.11.2023 11:18

A ovaj sto sam ja linkao nije velik,skupa s mlinom ne zauzima puno mjesta,a to mi je isto bitno radi kuhinje.Ima taj sto si ti linkao u mediamarktu sad dali je velika razlika izmedju njih nezz.

 

zelenbic ned 12.11.2023 09:16
hrka11 kaže...

A ovaj sto sam ja linkao nije velik,skupa s mlinom ne zauzima puno mjesta,a to mi je isto bitno radi kuhinje.Ima taj sto si ti linkao u mediamarktu sad dali je velika razlika izmedju njih nezz.

 

 De longhi dedica je odlican entry level espresso aprat, za ovaj mlinac prvi put cujem al mlinac ti je jako jako bitan za dobru kavu. 
Mozda da vidis neki rabljeni iz eureka mignon serije a aparat uzmes zasebno?

Marijo642 ned 3.12.2023 18:05

napravili ljudi znanstvenu fantastiku od mlinca haha, ja sam si prije godinu i pol kupio onaj mlinac za secer, u elipsu 15-20 €, pulsirajuci, pa si svakih par sekundi provjerim gustocu zrna pod prstom. trebalo mi je valjda 2-3 mlinca da dobijem osjecaj da je ne sameljem previse, niti pre malo..

 

zelenbic pon 4.12.2023 08:19
Marijo642 kaže...

napravili ljudi znanstvenu fantastiku od mlinca haha, ja sam si prije godinu i pol kupio onaj mlinac za secer, u elipsu 15-20 €, pulsirajuci, pa si svakih par sekundi provjerim gustocu zrna pod prstom. trebalo mi je valjda 2-3 mlinca da dobijem osjecaj da je ne sameljem previse, niti pre malo..

 

 Poanta je u konzistenciji, s tim mlincem ne mozes dva put napravit isti espresso. Takoder profesionalni i poluprofesionalni aparati su dosta osjetljivi i ako stavis malo vise kave aparat ce se zastopati, ako stavis premalo/prefino mljeveno dobit ces pre tekucu kavu i opet ne valja

Wontay pon 4.12.2023 14:59

Ima li netko Delonghi Elletu da podijeli dojmove?  Sada je na nekoj akciji za 850 eura, inače se kreće oko 1000.

 

To im je trenutno aktualni model ali nije baš jeftin, probao sam kavu iz njega na promociji na Danima Interijera u Areni i odlična je.

 

Svaka preporuka je dobrodošla.

Pero Dinamit pon 4.12.2023 15:14

Ako ti to nije puno novaca uzmi, iako ti dosta toga ovisi i koja je kava u pitanju. Meni je to puno i za prvi aparat mi je bilo malo glupo davati velike novce.

Možeš ti imati najbolji aparat na svijetu ali ako imaš lošu kavu sve ode k vrapcu.

 

Moj glas za neki Philips za cca 300-400 evrića. Ili De Longhi u istom rangu. Ja imam DeLonghi EC685 već 3,4 godine i super mi je, s time da on košta oko 250ak eura. Frend ima neki Philips koji košta duplo više i nije mi neka razlika u kavi, ali to je subjektivno.