Sport

WRC (World rally championship)

RuskeGTT čet 22.4.2021 11:13

pa ako nisi znao, wrc natjecatelji imaju dopustenje voziti kako voze izmedu starta i izlaska iz zone natjecanja, dakle cilj, upis, zona...dok drugdje za njih vrijede sva pravila kao i za nas, pa tako i na evakuacijskim cestama...na svakoj evakuacijskoj cesti bi trebale biti sluzbe, ali u slucaju da je nesto vece, da treba jos hitnih vozila, onda ce letiti tamo da stignu sto prije...ali to je bas ekstrem

Darkoooo čet 22.4.2021 11:29
RuskeGTT kaže...

sramota da jedan WRC ima topic od samo 2 stranice...

i to druga stranica ispunjena sad nedavno, nakon sta su svi prvi put culi za njega posto dolazi u HR. samo cekam da mi takvi budu uz cestu...nikad u zivotu vidjeli WRC, ali ne, idemo biti baje i ic gledati, slikati se za instagram...

uglavnom, cesta bi se trebala zatvarati 3h prije brzinca, a otvarati neznam do navecer kad budemo imali sastanak i predavanje...onda mogu tu napisati sluzbeno...

moj savjet: pozicionirajte se negdje na uzvisinu, daleko od zona izljetanja, odgledajte 1 brzinac ujutro i 1 brzinac popodne, nemojte mjenjat poziciju dok se ne zavrsi jutarnji krug, imat cete vremena npr odgledat 1. ili 2. brzinac ujutro i 3 ili 4. brzinac popodne...jedino ako bas znate sumu i puteve kao svoj dzep, onda se mozete kretati izmedu, ali NIKAKO preko ceste gdje se vozi...najvj nece se smjet kretati od jutra do veceri...ima pristupnih cesta, pogledajte na stranici croatia rallya, na mapama brzinca zotom oznacene su evakuacijske ceste i po njima mozete se kretati, ali uz paznju, jer tamo mogu voziti sluzbe hitna, vatrogasci, pa cak i vozaci ako odustanu ili ako se desi sudar, pa moraju tuda izac...

pazite jako na zone izljetanja, ja sam se vise puta nasao u situaciji da moram izgbjegavat aute, ali jbg, to mi posao i najvaznije nemam kapi alkohola, pa stignes odreagirati, kao sta cete vi najvj imati (znam X ljudi koji idu gore se naroljati i gledati aute - tj raditi KAOS)

timing pratite na wrc.com, htv2 ima pro forma prijenose, tek toliko da ima nesto, ne bi se oslanjao na njih previse, koga naravno zanima u svaki trenutak znati poredak i ostale informacije...

ako stignem tu, pisat cu ja situaciju izmedu brzinaca, slike neke stavit koliko stignem poslikat i tako...

 Sramota ti je da topic ima samo 2 stranice a branio bi ljudima koji nisu u životu vidjeli WRC da dođu pogledati i uživati? :)

Santana čet 22.4.2021 11:36
Darkoooo kaže...
RuskeGTT kaže...

sramota da jedan WRC ima topic od samo 2 stranice...

i to druga stranica ispunjena sad nedavno, nakon sta su svi prvi put culi za njega posto dolazi u HR. samo cekam da mi takvi budu uz cestu...nikad u zivotu vidjeli WRC, ali ne, idemo biti baje i ic gledati, slikati se za instagram...

uglavnom, cesta bi se trebala zatvarati 3h prije brzinca, a otvarati neznam do navecer kad budemo imali sastanak i predavanje...onda mogu tu napisati sluzbeno...

moj savjet: pozicionirajte se negdje na uzvisinu, daleko od zona izljetanja, odgledajte 1 brzinac ujutro i 1 brzinac popodne, nemojte mjenjat poziciju dok se ne zavrsi jutarnji krug, imat cete vremena npr odgledat 1. ili 2. brzinac ujutro i 3 ili 4. brzinac popodne...jedino ako bas znate sumu i puteve kao svoj dzep, onda se mozete kretati izmedu, ali NIKAKO preko ceste gdje se vozi...najvj nece se smjet kretati od jutra do veceri...ima pristupnih cesta, pogledajte na stranici croatia rallya, na mapama brzinca zotom oznacene su evakuacijske ceste i po njima mozete se kretati, ali uz paznju, jer tamo mogu voziti sluzbe hitna, vatrogasci, pa cak i vozaci ako odustanu ili ako se desi sudar, pa moraju tuda izac...

pazite jako na zone izljetanja, ja sam se vise puta nasao u situaciji da moram izgbjegavat aute, ali jbg, to mi posao i najvaznije nemam kapi alkohola, pa stignes odreagirati, kao sta cete vi najvj imati (znam X ljudi koji idu gore se naroljati i gledati aute - tj raditi KAOS)

timing pratite na wrc.com, htv2 ima pro forma prijenose, tek toliko da ima nesto, ne bi se oslanjao na njih previse, koga naravno zanima u svaki trenutak znati poredak i ostale informacije...

ako stignem tu, pisat cu ja situaciju izmedu brzinaca, slike neke stavit koliko stignem poslikat i tako...

 Sramota ti je da topic ima samo 2 stranice a branio bi ljudima koji nisu u životu vidjeli WRC da dođu pogledati i uživati? :)

 a i nije bas da je on sudjelovao u temi do sad...

 

a i nije bas da je danas wrc nesto zanimljiv za pratit kad imas prakticki 2 ekipe

jozef čet 22.4.2021 11:47
RuskeGTT kaže...

pa ako nisi znao, wrc natjecatelji imaju dopustenje voziti kako voze izmedu starta i izlaska iz zone natjecanja, dakle cilj, upis, zona...dok drugdje za njih vrijede sva pravila kao i za nas, pa tako i na evakuacijskim cestama...na svakoj evakuacijskoj cesti bi trebale biti sluzbe, ali u slucaju da je nesto vece, da treba jos hitnih vozila, onda ce letiti tamo da stignu sto prije...ali to je bas ekstrem

Zašto samo WRC? Na svakom rallyu između brzinaca natjecatelji su obični sudionici u prometu. Ponekad se dogodi da su u stisci s vremenom pa bude i kazni jer su u zoni 60 vozili 72... 

dax-lax čet 22.4.2021 11:59
Zeppelin Graf kaže...

Namjeravam ulovit ovu u 15h na Plešivici, samo neznam gdje se može doći, gdje se možemo pozicionirat.?

 Dođeš starom karlovačkom do Desinca pa do groblja na Plešivici i dalje pješke po šumskim jedno km-dva

Zeppelin Graf čet 22.4.2021 17:12
dax-lax kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Namjeravam ulovit ovu u 15h na Plešivici, samo neznam gdje se može doći, gdje se možemo pozicionirat.?

 Dođeš starom karlovačkom do Desinca pa do groblja na Plešivici i dalje pješke po šumskim jedno km-dva

 Ako dođem na finish dolje, jel se može uz cestu doći ne neki zavoj il nešto gdje se mogu zbuksat?

vrinho pet 23.4.2021 11:37

Kvalitetno se sjebal, očito ga neiskustvo koštalo. Koja je to sad fora da nigdje nema nikakvog prijenosa danas? Hvalili se da će biti na hrt-u i areni a ono šipak

Pezer pet 23.4.2021 12:03

ja sam platio wrc+, 8eura mjesec dana, ali vrijedi platit makar pogledao samo ovaj vikend...
na hrtu ce biti samo dva brzinca i to mislim jedan sutra i jedan prekosutra, a vjerujem i na Areni slicno... Presmijesno i premalo s obzirom koliko se vozi, a doslo u Hrvatsku...

sosta pet 23.4.2021 13:24

Ima pijeska dosta po cesti, valjda ostalo od posipavanja. Ja evo odgledao brzinac 3 Jaškovo - Mali Modruš Potok na 1. zavoju, posada broj 80. uspjela promašiti zavoj i otići ravno do gledatelja, dobro pa redar stalno upozoravao ljude da se odmaknu od trake.

dax-lax pet 23.4.2021 19:05

Evo iz prve ruke. Cesta je bila potpuno očišćena večer prije tak da pijesak nije bio problem. Problem je kaj je rano trka bila i bankine su pune blata koje se razvlačilo svakim prolazom prije a asfalt, iako nije star, klasično je za k... kod nas. Svi su bili nešto sporiji nakon njega. I sam je rekao, kad smo još bili gore, da je malo prebrzo doletio u taj dio. I fakat je malo bio prebrz. Jebga. Ali zvuk tih wrc1 mašina je bolest

vrinho pet 23.4.2021 21:10

Preksutra rano ujutro idem s frendom, našli gdje bi se trebali stacionirati i guštati  Ako wrc ne bude sljedećih godina kod nas pojest ću se živ ako to ne pogledam bar jednom uživo. WRC vozače doživljavam ko najbolje na svijetu, na stranu formula 1 gdje voze uvijek na istoj površini i u krug. Vozači wrc-a su s drugog planeta

Horatio_Hornblower ned 25.4.2021 11:50

Ovako i treba kad umjesto da relly bude usred like i gorskog kotara pa da se sudara s blogerom krulom nas plenky i bandic odlucili da trebamo ko pyong jang kazat velebni glavni grad... Pa gazi i rusi sve po redu imas dozvolu..

Zasto ne dubrovnik I okolica zasto ne lika gorski kotar zasto ne primorje jeba vas glavni grad zabijte ga u dupe i bas mi je drago da se ovako.nesto dogodilo...

sseennoonn ned 25.4.2021 18:48

butthurt people ...Covjek da si zaustavi borbu za svjetsko prvenstvo i pobjedu zbog parsto eura štete na autu. Čitam komentare što ovdje što na 24h  i stvarno nismo zaslužili da se išta dešava u ovoj državi osim seoskih zabava na cecu i lepu brenu. Jel pogriješio ? Možda je kriv on možda vozač  bmwa, kako god šteta će biti 100% podmirena i riješena dok je čovjek eto otišao i osvojio titulu prvaka....A i što se ja bojim,sutra će već bit  hit vijest Milanović bio u Jasenovcu i nije mahnuo lokalnoj baki znači da je komunist (il nešto tome slično)