Sport

WRC (World rally championship)

sseennoonn ned 7.3.2021 22:47

Da podignem temu malo..Ljudi dajte  prijedloge za ovu godinu kada krene kod nas Rally gdje ici gledati...koje mjesto kako do njega doci  da se moze uzivati malo u svjetskoj razini WRCa ... S obzirom na rutu po danima kako idu po zgu itd 

Boris grozni ned 7.3.2021 23:05

Bit ce zabranjeno, za sad. Iako mi je to totalno debilno da birtije mogu biti pune a vani su sva zbivanja pod lockom. Negdje cemo naci neku rupčagu nevjerujem da ce se bas tolik cuvati svaki pedalj.

sseennoonn pon 8.3.2021 10:00

Mos mislit kako ce moc to kontrolirat....nabijem ih...Na zalost na pritisak babetina  i lokalnih mudonja u mom gradu su ugasili rally  koji se odrzava  desetljecima...Nista sta valja u ovoj drzavi se ne moze odrzati kak spada

walentkane pon 19.4.2021 15:01
Boris grozni kaže...
Pa ako je svugdje zabranjeno zasto bi mi bili izlike?

 

Koliko ja znam kod nas nije zabranjeno kretanje na otvorenom ni javnim cestama, a pošto se reli održava upravo na tom području nitko ti ne može zabraniti gledanje. 

Uostalo, testiranja traju već nekoliko tjedana kod nas i imaš snimke na youtube gdje ljudi gledaju i snimaju.

Pezer sri 21.4.2021 15:36

Odlucio sam platiti mjesec dana ovaj wrc+, zanima me jel mogu i prijatelju dati podatke da gledamo preko istog racuna sad?
Na njihovoj stranici pise da moze na dva uredjaja u isto vrijeme, ali ne znam mogu li dvije IP adrese istovremeno?

bloodborne sri 21.4.2021 15:48
Zeppelin Graf kaže...

Ekipa gdje gledati wrc, imam redbull tv na tizen-u, ali tamo uglavnom ima samo highlights od nekih 20-30minuta. Znam za wrc+ kanal, al to ee plaća nešto???

 Prijenos je na hrtu.

crack čet 22.4.2021 08:39

Ja bi subotu i nedjelju išao ali isto ne znam gdje.

 

Našao sam dva tri mjesta koja imaju pristupnu cestu, al pitanje hoće li tamo uopće dati da se dođe autom.

Santana čet 22.4.2021 08:39
bloodborne kaže...
Santana kaže...

Kaj nitko nejde uzivo gledat ? Ja planiram u subotu.

 

 Isao bi ja, ali pitanje je gdje ? 

 Ja cu bit na podrucju sela Dragonoš, a sad kak doc tam nazalost nemogu ti pomoc previse.

Kolko znam ceste se zatvaraju 3 sata prije utrke i ja necu stic prije toga gore pa cu morat planinarit jedan dio kroz šumu.

bloodborne čet 22.4.2021 08:42
Santana kaže...
bloodborne kaže...
Santana kaže...

Kaj nitko nejde uzivo gledat ? Ja planiram u subotu.

 

 Isao bi ja, ali pitanje je gdje ? 

 Ja cu bit na podrucju sela Dragonoš, a sad kak doc tam nazalost nemogu ti pomoc previse.

Kolko znam ceste se zatvaraju 3 sata prije utrke i ja necu stic prije toga gore pa cu morat planinarit jedan dio kroz šumu.

 vidim da je pored Samobora šta je najbolje tu negdje u tim zabačenim mjestima iza rakovog potoka
 sam bio davno na momačkoj, ali ne pamtim kada sam zadnji put bio na tako čistom i friškom zraku ko tada.

Santana čet 22.4.2021 08:51
bloodborne kaže...
Santana kaže...
bloodborne kaže...
Santana kaže...

Kaj nitko nejde uzivo gledat ? Ja planiram u subotu.

 

 Isao bi ja, ali pitanje je gdje ? 

 Ja cu bit na podrucju sela Dragonoš, a sad kak doc tam nazalost nemogu ti pomoc previse.

Kolko znam ceste se zatvaraju 3 sata prije utrke i ja necu stic prije toga gore pa cu morat planinarit jedan dio kroz šumu.

 vidim da je pored Samobora šta je najbolje tu negdje u tim zabačenim mjestima iza rakovog potoka
 sam bio davno na momačkoj, ali ne pamtim kada sam zadnji put bio na tako čistom i friškom zraku ko tada.

 Da, ne preporucam ti da ides, ak ne znas barem malo taj dio kuda ide etapa. Mozes samo si probleme napravit.

Ova u subotu je poprilicno strma, uska sa lošom cestom.Velike su visinske razlike.

 

 

sseennoonn čet 22.4.2021 09:29

Ubi me neznanje kako i gdje  ici gledati...mogao bi uzeti slobodno  i sutra  i u sub ali ne znam ni gdje ni kako doci  gdje gledati..btw jelcima sto  danas nakon ovog shakedowna koji se vec vozi upravo..i ima live prijenos na fejsu upravo

bloodborne čet 22.4.2021 09:39
Santana kaže...
bloodborne kaže...
Santana kaže...
bloodborne kaže...
Santana kaže...

Kaj nitko nejde uzivo gledat ? Ja planiram u subotu.

 

 Isao bi ja, ali pitanje je gdje ? 

 Ja cu bit na podrucju sela Dragonoš, a sad kak doc tam nazalost nemogu ti pomoc previse.

Kolko znam ceste se zatvaraju 3 sata prije utrke i ja necu stic prije toga gore pa cu morat planinarit jedan dio kroz šumu.

 vidim da je pored Samobora šta je najbolje tu negdje u tim zabačenim mjestima iza rakovog potoka
 sam bio davno na momačkoj, ali ne pamtim kada sam zadnji put bio na tako čistom i friškom zraku ko tada.

 Da, ne preporucam ti da ides, ak ne znas barem malo taj dio kuda ide etapa. Mozes samo si probleme napravit.

Ova u subotu je poprilicno strma, uska sa lošom cestom.Velike su visinske razlike.

 

 

 Ma nisam se ni mislio zaputit solo, samo kazem

 volio bih vidjeti rally uzivo. Nije to, to preko ekrana.

crack čet 22.4.2021 09:49

Vi koji idete sigurno gledati, jer planirate loviti sva tri brzinca u danu ili na jednom mjestu stati i odgledati jedan. Jel se možda cesta otvori nakon što je brznac gotov pa da se brzo može doći do drugog ili ne?

RuskeGTT čet 22.4.2021 09:59

sramota da jedan WRC ima topic od samo 2 stranice...

i to druga stranica ispunjena sad nedavno, nakon sta su svi prvi put culi za njega posto dolazi u HR. samo cekam da mi takvi budu uz cestu...nikad u zivotu vidjeli WRC, ali ne, idemo biti baje i ic gledati, slikati se za instagram...

uglavnom, cesta bi se trebala zatvarati 3h prije brzinca, a otvarati neznam do navecer kad budemo imali sastanak i predavanje...onda mogu tu napisati sluzbeno...

moj savjet: pozicionirajte se negdje na uzvisinu, daleko od zona izljetanja, odgledajte 1 brzinac ujutro i 1 brzinac popodne, nemojte mjenjat poziciju dok se ne zavrsi jutarnji krug, imat cete vremena npr odgledat 1. ili 2. brzinac ujutro i 3 ili 4. brzinac popodne...jedino ako bas znate sumu i puteve kao svoj dzep, onda se mozete kretati izmedu, ali NIKAKO preko ceste gdje se vozi...najvj nece se smjet kretati od jutra do veceri...ima pristupnih cesta, pogledajte na stranici croatia rallya, na mapama brzinca zotom oznacene su evakuacijske ceste i po njima mozete se kretati, ali uz paznju, jer tamo mogu voziti sluzbe hitna, vatrogasci, pa cak i vozaci ako odustanu ili ako se desi sudar, pa moraju tuda izac...

pazite jako na zone izljetanja, ja sam se vise puta nasao u situaciji da moram izgbjegavat aute, ali jbg, to mi posao i najvaznije nemam kapi alkohola, pa stignes odreagirati, kao sta cete vi najvj imati (znam X ljudi koji idu gore se naroljati i gledati aute - tj raditi KAOS)

timing pratite na wrc.com, htv2 ima pro forma prijenose, tek toliko da ima nesto, ne bi se oslanjao na njih previse, koga naravno zanima u svaki trenutak znati poredak i ostale informacije...

ako stignem tu, pisat cu ja situaciju izmedu brzinaca, slike neke stavit koliko stignem poslikat i tako...

dax-lax čet 22.4.2021 10:02

Živim 5min od cilja etape Rude-Plešivica i plan je odgledat prvu sutra ujutro 8:30 i direkt na sljedeću koju možemo uhvatiti, pa povratak na drugu rundu oko 15 sati. Slobodan dan sam uzeo tak da bude veselo.

sosta čet 22.4.2021 10:20
RuskeGTT kaže...

uglavnom, cesta bi se trebala zatvarati 3h prije brzinca, a otvarati neznam do navecer kad budemo imali sastanak i predavanje...onda mogu tu napisati sluzbeno...

moj savjet: pozicionirajte se negdje na uzvisinu, daleko od zona izljetanja, odgledajte 1 brzinac ujutro i 1 brzinac popodne, nemojte mjenjat poziciju dok se ne zavrsi jutarnji krug, imat cete vremena npr odgledat 1. ili 2. brzinac ujutro i 3 ili 4. brzinac popodne...jedino ako bas znate sumu i puteve kao svoj dzep, onda se mozete kretati izmedu, ali NIKAKO preko ceste gdje se vozi...najvj nece se smjet kretati od jutra do veceri...ima pristupnih cesta, pogledajte na stranici croatia rallya, na mapama brzinca zotom oznacene su evakuacijske ceste i po njima mozete se kretati, ali uz paznju, jer tamo mogu voziti sluzbe hitna, vatrogasci, pa cak i vozaci ako odustanu ili ako se desi sudar, pa moraju tuda izac...

 Koliko vidim dionice koje su označene kao evakuacijske ceste nisu na popisu zatvorenih cesta, moj plan je ići po njima do mjesta gdje je zatvoreno, pa onda kroz šumu do dionice gdje je brzinac, neki brzinci su mi u blizini, pa mi je relativno poznato područje.

Ovdje je popis zatvorenih cesti za dio koji se vozi u Karlovačkoj županiji

https://radio-mreznica.hr/procitajte-koje-ceste-ce-u-petak-i-subotu-biti-zatvorene-zbog-najboljih-svjetskih-relijasa/

 

Santana čet 22.4.2021 10:54
RuskeGTT kaže...

pa po evakuacijskim cestama se i moze voziti, nisam rekao da ne, nego treba paziti jer se tamo mogu nac interventna kola u zurbi ili sami vozaci...ugl prohodne su

 samo treba racunat na to da hrpa ljudi htjet doc po njima autom

pa bi moglo bit kaosa

zato cu ja lagano planinarskim putem bez ikakve brige :)

sosta čet 22.4.2021 10:58
RuskeGTT kaže...

pa po evakuacijskim cestama se i moze voziti, nisam rekao da ne, nego treba paziti jer se tamo mogu nac interventna kola u zurbi ili sami vozaci...ugl prohodne su

 Pa da, ali onda se očekuje i od njih da voze po pravilima, jer se na tim cestama odvija normalan promet.