Sport

Teretana dobra / losa

zoharbizo čet 25.8.2011 18:38
Unworthy_For_Life kaže...

Odi u teretanu,ništ ti nemre bit.Jedino dok dižeš veće težine na benču pitaj nekoga da stoji iza i drži da slučajno ne padne na tebe.

Ako je nizak sada sa 16 godina usporit ce rast sa velikim tezinama.Sport je zakon.Ostavi se bildare dok si u pubertetu autore.Svi koji ti kazu suprotno ili neznaju ili te lazu.

zoran123456 čet 25.8.2011 18:41

neće ti biti baš ništa, osim što ćeš si izgraditi tijelo. naravno, uzmi si osobnog trenera prvih 3 - 4 puta jer se ne želiš ozlijediti - uostalom on će ti napraviti plan treninga i upoznati te s vježbama. Vježbaj s normalnim težinama, PRAVILNO (dakle, nemoj slučajno da se kurčiš zbog zgodnih trebica) i ne očekuj rezultate preko noći.

3 dana u tjednu je dovoljno. Pa čak i 2 puta tjedno je za početak sasvim korektno.

zoharbizo čet 25.8.2011 18:42
KKristijan kaže...

ja sam nizak (178cm) i nisam u zivotu digno 2kg utega,a bavio sam se aktivno kosarkom.Nes ti....Radje se nabildaj i ulovi nesta

Nizak si onda genetski.Daj mucni glavom malo.

zoran123456 čet 25.8.2011 18:44

znam za čovjeka koji je dizao bench, i nezgodno je dignuo pa mu je šipka s 100 kg utega pala na trbuh. Nije mu bilo ništa osim što mu se anus pretvorio u crvenu ružicu i napunio je gače ručkom. Ali inače je bio sasvim OK. Naravno, nastavio je vježbati onako pokakan.

 

ovo je samo donekle istinita priča.

Vapor čet 25.8.2011 18:46

Stolni tenis(koncetracija, jačanje ruku, rad nogu, stabilnost, razmišljanje i još štošta. Nevjerojatno šta sve trebaš za ozbiljni stolni tenis)

 

Smatram da mi je plaćanje teretane bespotrebno. Imam utegove, dižem ih za ruke i prsa. Radim trbušnjake, sklekove itd. Uglavnom kad imam slobodnog vremena. Vozim biciklu za kondiciju i noge, znam i trčat jer ima puno prirode gdje ja živim.

 

Nije ti rano. Moj prijatelj je krenia s 14, bia skoro pa kepec. Sad ima 1,89, sad je masa, jaka leđa, prsa, bica, trica.

zoharbizo čet 25.8.2011 18:46

Do formiranja tijela i okoncanja puberteta niposto se ne smije raditi sa velikim teretima.Teretana STOP.
Najbolje ti je tada raditi aerobne (brze, dinamicne) vjezbe.Plivanje ti preporucam kao nesta skoro savrseno za to.
Zavisi sto ti je cilj, da postanes lijepo gradjen ili sportas.
Ako si za hard opciju,dobro nam dosao u boxing dvorane ali te upozoravam,nije tako lako.

1domagoj1 čet 25.8.2011 18:55

Kaj će ti teretana? To mi je ful smješno. Apsolutno nepotrebno, sve možeš i doma.

 

Za ruke (i prsa) radi sklekove, shadow (ako znaš držat gard i udarat, a i za shadow i nije neka mudrost) - još bolje ako imaš i vreću za udaranje, radi zgibove (za ruke i leđa), radi leđnjake (za leđa), izdržaje (za trbuh/trbušnjake i trup općenito). Za noge - čučnjeve, trči, vozi bicikl, opet i shadow možeš (najbolje low kick i ako se osjećaš ugodno, middle kick. Kružni ili regular, svejedno je, high kick nemoj ako ne možeš i ne osjećaš se ugodno). Trči okolo po parku recimo ili negdje gdje ima pozicija za pentranje i skakanje, pa ono, nek ti to bude kao neki lagani free running/parkour.

 

Ima recimo i jedna odlična vježba za trup i trbušnjake, izmislio ju je i popularizirao Bruce Lee, dragon flag (malo prošvrljaj po yt-u da vidiš detaljnije kak se radi):

http://www.youtube.com/watch?v=vCjHLu46ucA

 

Trči, plivaj, skači, radi tabatu, imaš tolko vježbi koje možeš doma raditi bez teretane, a odlične su i dobit ćeš i na snazi i eksplozivnosti. Samo još sve to umjereno radi, ipak još rasteš i još se razvijaš, za koju godinu možeš krenuti i malo žešće.

KKristijan čet 25.8.2011 18:56
zoharbizo kaže...
KKristijan kaže...

ja sam nizak (178cm) i nisam u zivotu digno 2kg utega,a bavio sam se aktivno kosarkom.Nes ti....Radje se nabildaj i ulovi nesta

Nizak si onda genetski.Daj mucni glavom malo.

tata 190,mama 171 ?

zoharbizo čet 25.8.2011 19:25
KKristijan kaže...
zoharbizo kaže...
KKristijan kaže...

ja sam nizak (178cm) i nisam u zivotu digno 2kg utega,a bavio sam se aktivno kosarkom.Nes ti....Radje se nabildaj i ulovi nesta

Nizak si onda genetski.Daj mucni glavom malo.

tata 190,mama 171 ?

Inace znam ti mamu i tatu tako da ti virujem.

zoharbizo čet 25.8.2011 20:14
Scarfaceee kaže...

oo majko mila de vi odoste 

Ako ces trenirat u teretani ostavi se velikih tezina i utega tipa bucice i bench.Sve umjereno je super,ali najbolje bi ti bilo trenirat plivanje ili neki sport koji stvarno razvije covika.

zoharbizo čet 25.8.2011 20:44
GimmieCorsair kaže...

Ako ja sad imam 197cm mogu li se ja uhvatit teretane? A imam samo 15 godina.

Mozes.Samo se nemoj iskrivit od silnih tezina.Samo pomalo i doc ce i kile i snaga.Pazi na leda da ih nebi nabilda a ona ostala kriva.

GimmieCorsair čet 25.8.2011 20:54
zoharbizo kaže...
GimmieCorsair kaže...

Ako ja sad imam 197cm mogu li se ja uhvatit teretane? A imam samo 15 godina.

Mozes.Samo se nemoj iskrivit od silnih tezina.Samo pomalo i doc ce i kile i snaga.Pazi na leda da ih nebi nabilda a ona ostala kriva.

Thanks, znaci samo je problem sa razvijanjem kostiju/kraljeznice?

KKristijan kaže...
GimmieCorsair kaže...

Ako ja sad imam 197cm mogu li se ja uhvatit teretane? A imam samo 15 godina.

ti si moj idol

 

 

Nadam se u dobrom smislu :)