hitmanovich čet 24.1.2013 20:04

kladim se da ako odigra odličnu tekmu protiv danaca, postat će car,kralj,bog,isus....{#}

 

ako kojim slučajem izgubimo od danaca,90% ljudi će popljuvati repku

 

sjetimo se samo prvenstva u srbiji.tad je kopljar slomio francusku

Keops čet 24.1.2013 21:41

Lik dobro igra i obranu i napad. Problem je što se zas*ao protiv Francuza i to su svi primjetili, tako da će to do utakmice protiv Danaca Slavko rješiti s njim.

mario.L_hr čet 24.1.2013 22:48

Ja ne kužim o čemu se ovdje priča. Kopljar je bio loš?! Dečki jeli netko od vas igrao rukomet? Da bi se pobijedila Francuska svi moraju biti dobr, posebice kad alternacija za srednjeg vanjskog dobije crveni u 1 minuti. Pojedinci su bili odlični, ali u rukometu igra momčad. Puno puta smo izgubili odlučujuću utakmicu jer svi nisu odigrali dobro. Jučer to nije bio slučaj. Prozvati Kopljara za lošu igru je glupost. Zar mislite da Francuzi ne znaju što je on u stanju napraviti? Jučerašnju utakmicu odlučilo je nekoliko stvari. Prva od njih je ta što smo ih na fizičkom planu naprosto samljeli kako u obrani tako u napadu. Najveći Francuski problem je u tome što oni u ovom sastavu nisu u stanju igrati na način na koji su navikli (godine čine svoje) te nam nisu mogli nametnuti svoj ritam. Iz aviona se vidjelo da oni nisu u stanju prelomiti utakmicu, dobiti su mogli samo u slučaju da mi puknemo. To se jučer nije desilo a za to su podjednako zaslužni svi pa i Mandalinić koji je ušao na kratko i odmah zabio. Goluži za jučerašnju utakmicu treba skinuti kapu kako za taktiku i vođenje utakmice tako i za selekciju igrača. Odabrao je mladu ekipu i s njima je došao u zonu medalja. Da sam ja na njegovom mjestu, uvijek bi pozvao Balića ali koga onda ostaviti doma?

alen4430 čet 24.1.2013 23:02

Mene ovo fascinira kod sudaca. Znači,Čupića jedno 2-3 puta,barem dok sam ja vidio,francuski igrač gurne i Čupko otkliže 5 metara po podu i sudci ništa ne sude. Ima li tu logike? :D

Volvox čet 24.1.2013 23:03
alen4430 kaže...
Mene ovo fascinira kod sudaca. Znači,Čupića jedno 2-3 puta,barem dok sam ja vidio,francuski igrač gurne i Čupko otkliže 5 metara po podu i sudci ništa ne sude. Ima li tu logike? :D

To ti je rukomet ;)

sudy_freak čet 24.1.2013 23:35

Vidim da smo istog mišljenja što se tiče Kopljara.
U obrani Musa i on super funkcioniraju, općenito je jučer obrana bila vrhunska.
Ništa nam nisu mogli, no da se vratim na Kopljara.

Samo malo da dobije mu*a da se diže i zabija, neće mu tko imati što reći.
Popravio se je, nije više potrošač lopti, ali još uvijek sa svojih 210 cm može puno više, puno, puno više! 

antimadridista pet 25.1.2013 00:05
mar123 kaže...

španjolski suci.. trebam li rec da smo njih razguzili par utakmica ranije? i postali najveca konkurencija za prvo mjesto?

mislim da nije u redu pričati o sucima nakon utakmice jučer, stvarno su dobro odsudili i nisu bili naklonjeni prema nikome. O crvenom kartonu Vukovića bi se dalo raspravljati, ali bio je stvarno ružan prekršaj.

Volvox pet 25.1.2013 00:10
antimadridista kaže...
mar123 kaže...

španjolski suci.. trebam li rec da smo njih razguzili par utakmica ranije? i postali najveca konkurencija za prvo mjesto?

mislim da nije u redu pričati o sucima nakon utakmice jučer, stvarno su dobro odsudili i nisu bili naklonjeni prema nikome. O crvenom kartonu Vukovića bi se dalo raspravljati, ali bio je stvarno ružan prekršaj.

Bio je ružan, ali se u rukometu nikad ne daje crveni na početku, osim ako nekog stvarno namjerno pogodiš, prigovaraš sucu ili nešto, neko nepisano pravilo je da se prvih 10-tak minuta uopće nedaju 2 minute, nego žuti kartoni, tako da mislim da mu je dao 2 minute da bi to bilo dovoljno bolno. Neznam sad kako to ide, jel on sad ima suspenziju i za utakmicu s danskom ili?

antimadridista pet 25.1.2013 00:12
Volvox kaže...
antimadridista kaže...
mar123 kaže...

španjolski suci.. trebam li rec da smo njih razguzili par utakmica ranije? i postali najveca konkurencija za prvo mjesto?

mislim da nije u redu pričati o sucima nakon utakmice jučer, stvarno su dobro odsudili i nisu bili naklonjeni prema nikome. O crvenom kartonu Vukovića bi se dalo raspravljati, ali bio je stvarno ružan prekršaj.

Bio je ružan, ali se u rukometu nikad ne daje crveni na početku, osim ako nekog stvarno namjerno pogodiš, prigovaraš sucu ili nešto, neko nepisano pravilo je da se prvih 10-tak minuta uopće nedaju 2 minute, nego žuti kartoni, tako da mislim da mu je dao 2 minute da bi to bilo dovoljno bolno. Neznam sad kako to ide, jel on sad ima suspenziju i za utakmicu s danskom ili?

nema suspenzije, igra protiv Danske.

Don Strongtoni pet 25.1.2013 00:21
mar123 kaže...

španjolski suci.. trebam li rec da smo njih razguzili par utakmica ranije? i postali najveca konkurencija za prvo mjesto?

Suci su kompenzirali crveni tako da su cijelo vrijeme Karabatica lagano u mozak, bas se vidlo da vise nemaju nikakvog respecta prema njemu..

 

A i mozemo se zahvalit sucima jer su nas motivirali i jer su nam odmorili Dragu za ove 2 naredne tekme..

darko099 pet 25.1.2013 00:41

Drago na ovom prvenstu ima previse ispada u obrani, vidi se da je malo spor i svaki prekrsaj mu je na granici(protiv slabijih ekipa nam to nije nista znacilo), ovo za crveni mislim da ga je zasluzio u potpunosti, francuzi nisu ni poceli slagat napad on odma po licu, mislim da je to napravio u 20min da bi dobio samo 2 min, a ne crveni... U napadu nije na razini Duvnjaka, al koristi nam to njegovo iskustvo, jedino što je protiv španjolaca pogodio desne rašlje s igračem manje... Mislim da bi nam dobro doslo Balićevih 15ak minuta svaku utakmicu da poslozi koji napad, odmori duvnjaka i proigra na crtu samo kako on zna... Što mislite kako cemo proc protiv Danaca? Nesto su se previse povukli, i komentiraju kako Hrv ide po zlato... Mislim da ce to bit tjesna utakmica, teza nego protiv Francuske.

antimadridista pet 25.1.2013 01:02
mar123 kaže...
Moja procjena oko 5 razlike. Zasto mislite da su danci neka ogromna prijetnja? Prosli put su izgubili od nas 11 razlike. Ja se bojim finala sa spanjolcima.

Danci su aktualni prvaci Europe, to što smo ih dobili zadnju međusobnu utakmicu ne treba ništa značiti. Oni su na ovom natjecanju puno bolji od Francuza.

sudy_freak pet 25.1.2013 02:06
mar123 kaže...
Moja procjena oko 5 razlike. Zasto mislite da su danci neka ogromna prijetnja? Prosli put su izgubili od nas 11 razlike. Ja se bojim finala sa spanjolcima.

Slovenci će samljet Španjolce (moja skrivena želja) {#}

A zašto se bojim(o) Danske?Znate onaj razarač? Da, vjerujem da znate.
Ako Alilović bude na razini kao protiv Francuza, neće se ovaj nadavati golova, ali ako Ali zakaže, ni obrana kao protiv Francuza ne pomaže, jer znamo s koje udaljenosti ovaj tuče.

Prednost nam je što se baš nije nadavao golova ovo prvenstvo kao prijašnjih sezona, ali odmaže nam što ga domaći (španjolski) navijači obožavaju.
Sve u svemu, jedva čekamo 21:15. 

mario.L_hr pet 25.1.2013 07:58
antimadridista kaže...

mislim da nije u redu pričati o sucima nakon utakmice jučer, stvarno su dobro odsudili i nisu bili naklonjeni prema nikome. O crvenom kartonu Vukovića bi se dalo raspravljati, ali bio je stvarno ružan prekršaj.

Volvox kaže...

Bio je ružan, ali se u rukometu nikad ne daje crveni na početku, osim ako nekog stvarno namjerno pogodiš, prigovaraš sucu ili nešto, neko nepisano pravilo je da se prvih 10-tak minuta uopće nedaju 2 minute, nego žuti kartoni, tako da mislim da mu je dao 2 minute da bi to bilo dovoljno bolno. Neznam sad kako to ide, jel on sad ima suspenziju i za utakmicu s danskom ili?

Tko to kaže da se u rukometu nikada ne daje crveni na početku? Negdje piše u pravilima rukometne igre? Suci su opravdano dali crveni karton, bio je neoprezna i zakasnio je u izlasku. Tko ne vjeruje neka ponovno pogleda (od 2:50 do 3:30).

http://www.youtube.com/watch?v=6AiUI-gYuYg&list=UUKf1UoILmP08o9Us2SzCFRQ&index=2

U utakmici koja se prekjučer igrala, propuštanje kažnjavanja ovakvog prekršaja bi odvelo utakmicu u pravu makljažu. Ovakvo smo vidjeli pravi festival rukometa.

darko099 kaže...

Drago na ovom prvenstu ima previse ispada u obrani, vidi se da je malo spor i svaki prekrsaj mu je na granici(protiv slabijih ekipa nam to nije nista znacilo), ovo za crveni mislim da ga je zasluzio u potpunosti, francuzi nisu ni poceli slagat napad on odma po licu, mislim da je to napravio u 20min da bi dobio samo 2 min, a ne crveni... U napadu nije na razini Duvnjaka, al koristi nam to njegovo iskustvo, jedino što je protiv španjolaca pogodio desne rašlje s igračem manje... Mislim da bi nam dobro doslo Balićevih 15ak minuta svaku utakmicu da poslozi koji napad, odmori duvnjaka i proigra na crtu samo kako on zna... Što mislite kako cemo proc protiv Danaca? Nesto su se previse povukli, i komentiraju kako Hrv ide po zlato... Mislim da ce to bit tjesna utakmica, teza nego protiv Francuske.

Daj pogledaj malo statistike, ako već ne vjeruješ na riječ. Drago je maestralan u obrani. On, Gojun i Musa su osnova i osovina naše obrane (ne umanjujem udio drugih samo mislim da su ova trojica najbitniji).

 

mar123 kaže...
Moja procjena oko 5 razlike. Zasto mislite da su danci neka ogromna prijetnja? Prosli put su izgubili od nas 11 razlike. Ja se bojim finala sa spanjolcima.

Opasni su zato jer nisu prestari i spori i igraju lijep i dobar rukomet. Utakmica iz Londona nema nikakve veze s ovom. Ne kažem da su nepobjedivi ili neprelazni ali s njima se nikada ne može ući u utakmicu očekujući laganu pobjedu.

Volvox pet 25.1.2013 08:42

Pa boze moj citaj sta pisem " neko nepisano pravilo" sto znaci da nije nigdje zapisano. Nemoj onda postavljat pitanje gdje to pise, ako je nepisano pravilo onda nigdje ne pise.

mario.L_hr pet 25.1.2013 08:47
Volvox kaže...
Pa boze moj citaj sta pisem " neko nepisano pravilo" sto znaci da nije nigdje zapisano. Nemoj onda postavljat pitanje gdje to pise, ako je nepisano pravilo onda nigdje ne pise.

Nemaš ti pojma o rukometu.

hitmanovich pet 25.1.2013 09:00

prekršaj je bio za crveni.nema tu spora oko toga.da je slučajno Karabatić napravio sličan prekršaj,doslovno bi ga razapeli po hrv medijima i forumima.

 

danci,ak se ne varam imaju najboljeg golmana na svijetu.smatram da su bolji od francuza i sigurno će biti teška tekma.teško je vjerovati da će Duvnjak odigrati savršeno,kao protiv francuza.ako ostatak ekipe ne bude na razini,izgubiti ćemo.tu bi mogla presuditi širina i kvaliteta klupe,koja je na strani danaca

 

 

Volvox pet 25.1.2013 09:45
mario.L_hr kaže...
Volvox kaže...
Pa boze moj citaj sta pisem " neko nepisano pravilo" sto znaci da nije nigdje zapisano. Nemoj onda postavljat pitanje gdje to pise, ako je nepisano pravilo onda nigdje ne pise.

Nemaš ti pojma o rukometu.

 

Treniram rukomet vec 10 godina i znam vjerojatno puno vise od tebe koji gledas rukomet kad hrvatska igra na televiziji.
mario.L_hr pet 25.1.2013 09:51

Ja sam igrao rukomet dok ti nisi bio u 10-godišnjem planu. A to što treniraš i ne kužiš zašto su dali crveni najbolje govori o tome koliko uopće razumiješ igru. Mad ne vidim smisao u raspravi s tobom tako da smatraj priču zaključenom (s moje strane).

Volvox pet 25.1.2013 09:54
mario.L_hr kaže...

Ja sam igrao rukomet dok ti nisi bio u 10-godišnjem planu. A to što treniraš i ne kužiš zašto su dali crveni najbolje govori o tome koliko uopće razumiješ igru. Mad ne vidim smisao u raspravi s tobom tako da smatraj priču zaključenom (s moje strane).

 

Treniro sam ja i vaterpolo, i sta sad? Kakve to veze ima. Kuzim ja zasto je on njemu dao crveni, ali se to nedaje na pocetku, nikad. Naci u 10 godina igranja nikad to nisam vidio. Osim ako jeb*s mater sucu ili sutas loptu nogom namjerno. Ali ovo je bilo za cistih 2 minute ic cao, crveni dat u 27 sekundi je nebuloza. Nisi ti covjece vidio rukometa.
mario.L_hr pet 25.1.2013 10:24

Fouls that warrant a disqualification
8:5     A player who is attacking an opponent in a way that is dangerous
          to his health is to be disqualified (16:6a). The special danger to the
          opponent’s health follows from the high intensity of the foul or from
          the fact that the opponent is completely unprepared for the foul and
          therefore cannot protect himself (see Rule 8:5 Comment).
          In addition to the criteria of 8:3 and 8:4, the following decision-making criteria also apply:
          a) the actual loss of body control while running or jumping, or during
              a throwing action;
          b) a particularly aggressive action against a part of the body of the
              opponent, especially face, throat or neck; (the intensity of the
              body contact);
          c)  the reckless attitude demonstrated by the guilty player when
               committing the foul.

 

Comment:
        Also a foul with a very small physical impact can be very dangerous and
         lead to a severe injury, if the foul is committed in a moment when the
         player is jumping in the air or running, and therefore is unable to protect
         himself. In this type of situation, it is the danger to the opponent and not
         the intensity of the body contact that is the basis for the judgment whether
         a disqualification is warranted.
         This also applies in those situations where a goalkeeper leaves the goal
         area, for the purpose of catching a pass intended for an opponent. Here
         the goalkeeper has the responsibility for ensuring that a situation does not
         arise that is dangerous to the health of the opponent.
         He is to be disqualified if he:
         a)  gains possession of the ball, but in his movement causes a collision
              with the opponent;
         b)  cannot reach or control the ball, but causes a collision with the
              opponent;
         If the referees are convinced in one of these situations, that, without the
         illegal action from the goalkeeper, the opponent would have been able to
         reach the ball, then a 7-meter throw is to be awarded.

Disqualification due to a particularly reckless, particularly
dangerous, premeditated or malicious action (also to be
reported in writing)
8:6  If the referees find an action to be particularly reckless, particularly
       dangerous, premeditated or malicious, they must submit a written
       report after the game, so that the responsible authorities are in a
       position to take a decision about further measures.
       Indications and characteristics that could serve as decision-making
       criteria in addition to those in Rule 8:5 are:
       a)  a particularly reckless or particularly dangerous action;
       b)  a premeditated or malicious action, which is not in any way
             related to the game situation;

 

Comment:
      When a foul under Rule 8:5 or 8:6 is committed during the last minute of a
      game, with the purpose of preventing a goal, then the action is to be seen
      as ‘extremely unsportsmanlike conduct’ under Rule 8:10d and punished
      accordingly.

 

Izvor: IHF "Rules of the game"

Arabarran pet 25.1.2013 10:57

Vidim da si mu odgovorio kopiravši IHF pravila,ako se ne varam. Inaće sam bivši igrać i položio sam za suca pripravnika.
Suci moraju poštovati određeni kriterij,ali isto tako moraju postupiti po situaciji na terenu. Dakle,prvo se daju opomene (žuti).3 komada. Ako je naprimjer dan jedan žuti,te se nakon toga napravi teži prekršaj za 2min,žuti se u pravilu više ne daju. Ovaj crveni na Horvatu je isključivo odluka suca i smatram da nije pogrešan. Da ga i nije dao,nego samo 2min,opet bi bilo ispravno. U ovom slučaju smatram da je sudac dao crveni na osnovu prošlih utakmica u kojima je bilo pretjerano grube igre. Ovako su suci osigurali jednu fair play igru i postavili kriterij koji je vrijedio za obje momčadi.
Sjetite se samo slovenskog prsta u Perino oko,velika greška suca koji nije dao crveni. Pišem preko moba pa sam nekako to sažeo u par rečenica,ako nekom nije jasno,slobodno pitajte.